Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2011., 19:04   #301
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
da al ne kuzim zas ti je bitno da vrti na high? igro sam ME2 al se ne sjecam na kojim detaljima
Da sam igrao na 1650x1080 mid, temp mi nebi nikad prelazila 90°C, i grafa bi radila super još tko zna kolko.

Moglo je biti da ti igraš na nižoj res i na kartici koja se manje grije, pa naravno da će ti raditi ko urica, zato sam pitao.


Citiraj:
Autor creativo91 Pregled postova
@ Viperus

Ispravak netočnog navoda: "svaka" osoba koja je neuka imati će problema sa oc-njem i to je sigurno.

No dobro informirana osoba koja oc-anje temelji na znanju, a ne na rekla kazala minimalizira mogućnost negativnog utjecaja oc-a na komponente (degradacija).

Ove tvoje navedene teze imaju savršeno smisla, prvo grafa ti je radila na ogromnoj temperaturi i dobro da nije riknula i prije, a što se tiće proca koliko si siguran da je on degradirao. Da li si provjerio da nije do matične/biosa, ram-a, napajanja ili nećega trećeg.

Sve u svemu poanta oc-a nije nakrkati neku komponentu naponom da se iscijedi zadnji Mhz dok ta ista komponenta radi pod velikim opterećenjem na pre visokim temperaturama.
Poanta je pronaći tzv "sweet spot" komponente tj. najbolji omjer uloženog i dobivenog. Tu se naravno misli odnos topline i napona prema dobitku performansi.
No da bi se došlo do tog "sweet spot-a" potrebno je određeno znanje i strpljenje, pogotvo jer je potrebno veći broj komponenti usuglasiti da rade optimalno zajednu.

Da zaključimo, onaj tko općenito iznosi tvrdnje da je oc loš za komponente za mene je neuka i neinformirana osoba jer uz malo volje za potragom "kvalitetnih" informacija koje su danas stvarno lako dostupne vrlo brzo shvaća da ta tvrdnja pada u vodu.

RAM nije, napajanje je novo seasonic sad, ista stvar. Mogla bi matična biti jedino, a ona bi trebala biti dost izdržljiva.

Jasno je meni to sa swet spot-om, mogo sam ja držati na 3.60GHZ do mile volje, ali mi je dodatnih 200mhz vrlo lijepo popravilo fps u BFBC2. Ja sam napravio taj OC očekivajući da će crknuti, a ne sam sporo degradirati XD

Ali onda su najavili sandy bridge, i odustao sam od kupnje i7 do ne dođu 2500 i 2600-ice, pa sam nekako zapeo sa tim C2D.


I nemožeš reći da sreća nije bar mala komponenta u OC-anju. Prisjetimo se famozne radeon 9500/9700 situacije. Proizvođač recimo napravi n istih čipova, od čega recimo 10% ne prođe rigorozna testiranja (moraju biti 99.9% sigurni da neće crknut čip), i umjesto da rade nove mid-range čipove, njih su stavili na nižu frekvenciju u 9500. E sad, pošto su ta testiranja stroga, većina 9500 se moglo pretvoriti u 9700 i raditi niz godina, no vjerujem da ih je bilo nekolicina koji su crkle u roku od godine dana, ili barem pokazivale artefakte.

Zadnje izmijenjeno od: Viperus. 10.04.2011. u 19:18.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 09:48   #302
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sve što ste napisali u zadnjih par postova stoji, samo sam postavio pitanje ČEMU OVERCLOCK VEĆ OVERCLOCKIRANE KARTICE?
Da pojasnim malo:
Nvidia napravi GPU i nakon testa ustanovi da je nejsigurniji a ujedno i najviši takt 822 MHz, znači brzina na kojoj GPU radi bez problema i na kojoj će izdržati barem 3 godine (koliko proizvođači grafičkih kartica daju jamstvo) bez obzira na kućište u koji je grafička ugrađena i gdje je GPU možda na 50°C a možda i na 75°C. Gigabyte i MSI stave bolje hladnjake i dođu do zaključka da bi mogli malo nabrijati taktove i dignuti cijenu kako bi dodatno zaradili. Oni opet rade izračun koja je najsigurnija brzina GPU da on opet izdrži 3 godine u razno-raznim uvjetima.
Moje je pitanje samo bilo - kako vi znate koja je gornja granica do koje smijete dignuti takt GPU? Pri tome ne mislim samo na takt GPU nego i na ostalu elektroniku jer dizanjem takta povećate opterećenje ostalih elektroničkih komponenti (zakon o očuvanju energije, čista fizika koja dovodi do tog zaključka). Pri tome opet napominjem, ne osuđujem niti ne osporavam overclock, i ja sam imao Q6600 dignut na 3.00 GHz i uredno radio na 1.23 V. Dakle, samo sam postavio pitanje - kako odrediti gornju granicu nabrijavanja takta GPU? Je li to temperatura, artefakti, sama brojka u GHz? To pitanje postavljam jer je svaki proizvođač u stanju dignuti taktove bez problema, pa postavljam pitanje - ZAŠTO NIJE? Svojevoljno su se odrekli recimo 10 dolara po kartici?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 10:02   #303
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sve što ste napisali u zadnjih par postova stoji, samo sam postavio pitanje ČEMU OVERCLOCK VEĆ OVERCLOCKIRANE KARTICE?
Da pojasnim malo:
Nvidia napravi GPU i nakon testa ustanovi da je nejsigurniji a ujedno i najviši takt 822 MHz, znači brzina na kojoj GPU radi bez problema i na kojoj će izdržati barem 3 godine (koliko proizvođači grafičkih kartica daju jamstvo) bez obzira na kućište u koji je grafička ugrađena i gdje je GPU možda na 50°C a možda i na 75°C. Gigabyte i MSI stave bolje hladnjake i dođu do zaključka da bi mogli malo nabrijati taktove i dignuti cijenu kako bi dodatno zaradili. Oni opet rade izračun koja je najsigurnija brzina GPU da on opet izdrži 3 godine u razno-raznim uvjetima.
Moje je pitanje samo bilo - kako vi znate koja je gornja granica do koje smijete dignuti takt GPU? Pri tome ne mislim samo na takt GPU nego i na ostalu elektroniku jer dizanjem takta povećate opterećenje ostalih elektroničkih komponenti (zakon o očuvanju energije, čista fizika koja dovodi do tog zaključka). Pri tome opet napominjem, ne osuđujem niti ne osporavam overclock, i ja sam imao Q6600 dignut na 3.00 GHz i uredno radio na 1.23 V. Dakle, samo sam postavio pitanje - kako odrediti gornju granicu nabrijavanja takta GPU? Je li to temperatura, artefakti, sama brojka u GHz? To pitanje postavljam jer je svaki proizvođač u stanju dignuti taktove bez problema, pa postavljam pitanje - ZAŠTO NIJE? Svojevoljno su se odrekli recimo 10 dolara po kartici?
pretpostavljam da ne testiraju svaku karticu vec valjda samo neke iz iste serije i sumnjam da idu u ekstreme jer bi im to oduzelo previse vremana i troska. AFAIK vec se pokazalo da su poslali u prodaju grafe koje nisu bile sposobne za clock na koji su namjestene pa su sljedecu seriju smanjili clock (ne sjecam se vise uopce o kojoj se radilo, OC ili SOC?), toliko o njihovom testiranju .

dizem koliko ide,a da je stabilno, te da odrzim neku normalnu temp. neidem u ekstreme za voltazom. moju 460 vrtim na 1012 ili 1025mV, iznad necu nikad ici jer mislim da se ne isplati. nemogu nikako znat koliko ce izdrzat, ali iskreno nek mi izdrzi 2g i ja sam sretan .

geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 12:39   #304
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Sve što ste napisali u zadnjih par postova stoji, samo sam postavio pitanje ČEMU OVERCLOCK VEĆ OVERCLOCKIRANE KARTICE?
Da pojasnim malo:
Nvidia napravi GPU i nakon testa ustanovi da je nejsigurniji a ujedno i najviši takt 822 MHz, znači brzina na kojoj GPU radi bez problema i na kojoj će izdržati barem 3 godine (koliko proizvođači grafičkih kartica daju jamstvo) bez obzira na kućište u koji je grafička ugrađena i gdje je GPU možda na 50°C a možda i na 75°C. Gigabyte i MSI stave bolje hladnjake i dođu do zaključka da bi mogli malo nabrijati taktove i dignuti cijenu kako bi dodatno zaradili. Oni opet rade izračun koja je najsigurnija brzina GPU da on opet izdrži 3 godine u razno-raznim uvjetima.
Moje je pitanje samo bilo - kako vi znate koja je gornja granica do koje smijete dignuti takt GPU? Pri tome ne mislim samo na takt GPU nego i na ostalu elektroniku jer dizanjem takta povećate opterećenje ostalih elektroničkih komponenti (zakon o očuvanju energije, čista fizika koja dovodi do tog zaključka). Pri tome opet napominjem, ne osuđujem niti ne osporavam overclock, i ja sam imao Q6600 dignut na 3.00 GHz i uredno radio na 1.23 V. Dakle, samo sam postavio pitanje - kako odrediti gornju granicu nabrijavanja takta GPU? Je li to temperatura, artefakti, sama brojka u GHz? To pitanje postavljam jer je svaki proizvođač u stanju dignuti taktove bez problema, pa postavljam pitanje - ZAŠTO NIJE? Svojevoljno su se odrekli recimo 10 dolara po kartici?
overclockanje grafickih kartica nije nesto sta se pocelo raditi jucer

a zasto overclockat vec tvornicki overclockane? pa upravo zato jer su one bas i stvorene da se overclockaju, i valjda zato jer je jednostavo moguce, na kraju krajeva zasto ne?

ako si overclocker onda ces uvijek htjet izvuc maksimum iz svojeg proizvoda u nekim normalnim granicama temperature/voltaze i frekvencije, pa makar digo sa 822mhz na 850mhz, ljudima je to gust

dal ce se u konacnici vidjet neka velika razlika? vjerojatno nece, al ne mozes ljudima zabranit da rade ono sta zele

cemu uopce postavljat takva pitanja? ZASTO? jbg, ZATO

ako netko misli da mu se isplati, onda mu se isplati, to je njegovo pravo

recimo moja grafa je po defaultu na 675mhz, gigabyte ju je digo na 812mhz, a ja sam ju jos digo na 950mhz

vecina overclockera uopce ne gleda na to dal je neki proizvodac digo taktove nego sami nalaze svoje taktove

moras shvatit da iako je gtx560, gtx560 - svaki gpu je malo drugaciji i svaki se drugacije overclocka

zbog te cinjenice gigabyte ili neki drugi proizvodac mora odredit neku "standardnu" vrijednost na kojoj je siguran da ce ama bas svi chipovi koji dodu do njega raditi, i zato je ta vrijednost manja nego sta bi inace mogla biti

iz te cinjenice proizlazi faktor srece, ako imas srece i dobijes GPU koji moze bolje od onoga sta je neki proizvodac postavio onda ga mozes sam postavit na njegov "sweet spot" jer proizvodac nije mogo testirat svaku posebnu karticu i na svaku karticu stavljat drugaciji takt

sta se tice zagrijavanja, ta kartica je u tvojim rukama i ti odredujes koliko ce biti kvalitetno hladenje u kucistu, na koliko % ce se vrtit ventilator graficke, itd itd - ti kontroliras varijable koje proizvodac nije mogao pretpostavit, kuzis?

zato je u potpunosti bezopasno dignut frekvenciju GPU-a ako pazis na ostale varijable i zato ljudi koji znaju o cemu se radi - overclockaju

nadam se da cemo sad stat na kraj tim temama koje se pojavljuju u zadnje vrijeme u vezi isplativosti overclocka itd - nitko te ne sili, to je tvoj osobni izbor
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 13:06   #305
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
I kad onda izlazi obicna 560 bez oznake Ti???
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2011., 19:15   #306
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
I kad onda izlazi obicna 560 bez oznake Ti???
Nikad? Jedino moguće da će dodati neku GTX 5xx MX za laptope il neš takvo.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 16:37   #307
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Frend uskoro uzima gtx560 i dvoumi se između MSI twin Frozr i Gigabyte OC modela, oba su po cijeni tu negdje +- 100kn tak da mu to nije problem, jedino ako se ne varam MSI ima dulju garanciju iliti 3 godine? Znam da gigabytov OC model dolazi sa nešto višim tvornikčim OC-om ali siguran sam da bi se i ova MSI isto mogla tolko bez problema klokat za 24/7
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2011., 18:26   #308
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
MSI bez razmisljanja, iz razloga sto su grafe jako slicne po performansama, hladjenju, buci.. Samo sto MSI-eva gtx-ica ima godinu vise garancije,
a da se da klokati - necu komentirati osim da malo procitas prijasnje stranice...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 12:25   #309
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
zanima me dal je netko vrtio metro 2033 na default postavkama grafe sa quad core procesorom na 1920x1080?

dal moze sve na very high i sa 16xAF sa AAA, pretpostavljam da 4xMSAA nejde?

Edit: htio sam rade odgovor iz prve ruke, al ok...ajmo rec da je google odgovorio

Zadnje izmijenjeno od: Astral. 18.04.2011. u 19:44.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 18:54   #310
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
http://lmgtfy.com/?q=gtx560+metro2033

otvoris prvi link i gle cuda
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 20:31   #311
Suspirion
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Al to je pretpostavljam za default kartice, većina proizvođaća ima overclockane verzije, tako da bi to moglo biti i nešto bolje od navedenog...

Zadnje izmijenjeno od: Suspirion. 22.04.2011. u 17:49.
Suspirion je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:19   #312
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Vendetta je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 13:43   #313
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Kartica je boli glava, samo me brine sto ce kod nas vjerovatno bit dosta skuplja nego twin frozr 2. Ne znam da li je potreban taj cooler na toj kartici, iovako se ne grije puno, sto se clockanja tice mislim da je twin frozr 2 sasvim dovoljan da se max iz kartice izvuce.
izi je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 15:30   #314
Antiša
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Split
Postovi: 147
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
zanima me dal je netko vrtio metro 2033 na default postavkama grafe sa quad core procesorom na 1920x1080?

dal moze sve na very high i sa 16xAF sa AAA, pretpostavljam da 4xMSAA nejde?

Edit: htio sam rade odgovor iz prve ruke, al ok...ajmo rec da je google odgovorio
Buduci da imam GTX 470, koja je jako slicna po brzini sa GTX 560, postavke su sljedece:

1920x1080 Very High DX11, Tesselation On, Advanced DOF Off, MSAA Off, 16xAF = 25-40 FPS

1920x1080 Very High DX10 16xAF, MSAA Off = 35-50 FPS.

Uključivanjem DOF igra postaje totalno neigriva. Ispod 20 FPS u borbama.
Antiša je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 01:58   #315
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Gainward GeForce® GTX 560 Ti 1024MB "Golden Sample" (Barcode: 4260183361817)

Moram se pohvaliti da mi je uletel primjerak i pol. Imam ga već cca dva tjedna.
Gainward GTX 560 TI 1024MB "Golden Sample" - link
Kupljena u Protisu za cca 1750kn. Naravno da je pod vodom.

Takt: GPU 1045 MHz / RAM 2250 MHz @1,150V. Max voltaža.

Stabilno u 3Dmark11, a čak i nakon 2h igranja Dirt2.
Očekival sam da se bude srušila, da budem iskren.
Preko 1GHz je radila i sa zračnim hladnjakom, naravno da su bili ventilatori na 100%.
Buka je pritom velika.

Frend ima Gigabyte 560 OC i njegova staje na 980MHz @1,150V. Max voltaža.

Vagali smo i usporedili mase hladnjaka. Gainwardow je težak cca 250 grama.
Gigabytov je minimalno 120g teži. Nisam zapisal točne mase pa govorim napamet,
ali tu su negdje brojevi.
Ventilatori su istih dimenzija. Kad su oba na 100% Gainward se vrti nešto manje od
1000 rpm brže od Gigabytovog. Mora se brže vrtjeti je mu je rashladna površina
puno manja.

Evo i par slikica.


Par slikica bloka.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 05:32   #316
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
460 blokovi pašu na 560? E to nisam znao. Uglavnom super kartica i još bolji blok.
__________________
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 11:03   #317
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Da pašu. Ovi "kratki" modeli od Gainwarda i Palita, 460 i 560 su praktički isti.
Na njih ide EK-FC460 GTX GS/SONIC. Sad vidim da su napravili blok i za referntni dizajn EK-FC560 GTX.
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 12:39   #318
nexusone
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 139
Nvidia bi trebala 17.5. lansirati GTX560 karticu.

Citiraj:
Earlier we got the new that NVIDIA is going to introduce GeForce GTX 560 aiming for mainstream market.And today we again get to know the graphics card is supposed to launch on May 17th.
Although currently we can’t confirm the detail specifications of GeForce GTX 560,according to our previous information,the graphics card is said to packs GF114 core,feature 336 CUDA Core,56 texture units,32 ROPs,1GB GDDR5 memory with memory interface of 256-bit,and the core frequency is not less than 800MHz.
However,rumor is just rumor,let’s just wait for the coming of the graphics card and then get more information about it.
nexusone je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 18:49   #319
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Da pašu. Ovi "kratki" modeli od Gainwarda i Palita, 460 i 560 su praktički isti.
Na njih ide EK-FC460 GTX GS/SONIC. Sad vidim da su napravili blok i za referntni dizajn EK-FC560 GTX.
80€ za komad željeza? toliko mi buka i zagrijavanje ne može smetati, ali nikako.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 19:27   #320
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
May 17 Launch for NVIDIA GeForce GTX 560

Citiraj:
NVIDIA is set to launch its next upper-mainstream GPU, the GeForce GTX 560 (not to be confused with GeForce GTX 560 Ti) on May 17. Designed to compete with AMD's Radeon HD 6790, the new GTX 560 is based on the same GPU as the GTX 560 Ti, the 40 nm GF114. It has 336 out of 384 CUDA cores enabled, while most other specifications of the GPU are untouched. The core clock speed is said to be not less than 800 MHz, making it faster than GeForce GTX 460, which otherwise has the same specifications while being based on the older GF104 silicon.


http://www.techpowerup.com/144669/Ma...e-GTX-560.html
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 20:33   #321
NJUNJO_HR
Premium
Moj komp
 
NJUNJO_HR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (Trešnjevka, kod placa)
Postovi: 673
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
80€ za komad željeza? toliko mi buka i zagrijavanje ne može smetati, ali nikako.
Kad ti samo to fali do potpunog savršenstva... i još neke stvari.
Jednostvno moraš biti spreman da dok mjenjaš grafičku moraš uzeti i blok.

Jednom dok se navučeš na tišinu kakvu sam si složil, nema natrag.

ps: nije železo već bakar
__________________
PCE 100+kg demolition squad


LCD 19'' Philips 190P6 | Coolermaster Stacker ATX/BTX (STC-T01) Black | Corsair HX520

ASRock P55 Extreme | Intel i5 760 | G.Skill F3-12800CL7D-4GBECO 2x2GB | XFX 7950 GT 512MB DDR3

Benq DW1670 & Plextor PX-755A | WD Black 1TB (WD1002FAEX), WD Green 2TB (WD20EARS)

Creative SB Audigy Player SB0090 | TP-Link TL-WN651G

Microsoft Wireless Optical Desktop for Bluetooth (Miš i Tipkovnica) | Razer Copperhead (Green) | Genious KB-16e Black



___ <<< Enchantress >>> ___

Parts of watercooling:
Laing DDC-1 water pump
3x Magicool Extreme radiators
EK-Supreme-Acetal for CPU
EK-NF4 rev1.1 for chipset
EK-FC79 for GPU
EK-Multioption reservoir 400 + EK-Multioption RES Bottom Rev.2
& green tubes.

Loop:
rezervoar / pumpa / GPU / rad1 / NB / rad2 / CPU / rad3 / rezervoar

Par slikica iz galerije


H2O galerija

___ <<< ex Morgoth >>> ___

Parts of ex aircooling:
Celeron 420 | ASRock 4CoreDual-SATA2 | XFX 7900 GS 600M
Thermalright Ultra-120 Extreme for CPU lapped
Thermalright HR-05 IFX for chipset lapped
Thermalright HR-03 PLUS for GPU

Par slikica iz galerije


Lapping galerija
NJUNJO_HR je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 09:25   #322
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor NJUNJO_HR Pregled postova
Jednom dok se navučeš na tišinu kakvu sam si složil, nema natrag.
U potpunosti se slažem. Nakon ugodne tišine sve ostalo ti se čini kao iritantna buka, koliko god mala razlika bila.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 09:53   #323
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Samo sto bi ja u tom slucaju uzeo jacu garficku od 560, cisto iz razloga sto dulje traje i sto mi se ulaganje u blok vise isplati. Ne kazem da je 560 slaba ali za meni nije dovoljno mocna da opravdam takvo ulaganje. Ipak to je samo moje razmisljanje tako da nije ni bitno.

GTX 560 Hawk review, HardOCP

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 26.04.2011. u 09:59.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 17:16   #324
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Danas se ponovio u http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.803.766

Ja nisam mogao vjerovati koliko je to manja grafa od moje gtx 275 sa ccelerom. Ostao sam paf koliko sad mjesta vise imam u kompu. A performanse i temperature bi se usudio reci iste ako ne i bolje. Temperature nisu prelazile 60 pod opterecenjem na automatskoj vrtnji ventilatora a kad ih odvrnem do kraja nisu cak ni glasni a temperatura pada ispod 55. No zamjerka je bila na jedan vent koji nije ocito sjedio dobro pa sam ga morao odvrnit i namjesti nanovo. I sad je sve 5. Ako ikad bude na trzistu bolji cooler kao accelero uzet cu ga odmah.Ili nesto slicno
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 18:07   #325
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Nekako mi je preskupa u linksu. Imas u ADM za 1700kn MSI
izi je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 18:12   #326
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Znam da je Links najskuplji, platio sam je oko 2000kn( imam neki popust). Ali uzeo sam je na diners na 12 rata. Iskreno ja sam iz osijeka i za kupnju preko kartica mi je Links em ispred nosa em za sve eventualne garancije mogu odmah rijesit. U Protisu isto kao ima ali se ceka 3 dana da dodje kod mene i mogu na taku udaljenost samo na kes. Jbga.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 19:15   #327
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
U idleu 25-26C, u loadu oko 55C. Automatika vrti vent. Udomljena u CM 690 II.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 19:58   #328
izi
Premium
Moj komp
 
izi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vinkovci - Slavonski Brod
Postovi: 139
Meni bas sutra dolazi to kuciste Samo me nesto zanima ako smijem ovdje odmah pitanje postaviti...kolko prostora ima izmedju navedene kartice i disk cage-a u tom kucistu?
izi je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 20:02   #329
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Evo pogledaj tu. Imaš moje kućište i karticu pa vidi.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2011., 23:05   #330
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Citiraj:
Autor gibo Pregled postova
U idleu 25-26C, u loadu oko 55C. Automatika vrti vent. Udomljena u CM 690 II.
Hmmeni je oko 32 sa zatvorenim kucistem u idlu i do 59 u loudu. Zanimljivo, no mozda zbog temperature u sobi.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na