Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2008., 14:51   #1
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Fortron 350PNF i 7600GS agp problem

Konfa od frenda:
Barton 2500+
Msi neka matična (via čipset)
2x256 Mb ram
160 Gb WD
Pioneer 112
Leadtek 7600gs grafa na agp-u
Fortron 350W PNF

Svaki drugo/treće paljenje kompa rezultira time da driveri od grafe jave da grafička ne dobiva dovoljno struje. Driveri su 169.21 WHQL i friške windbloze su gore. Kanta nema pristup netu i služi skoro iskljućivo igre/filmovi/mjuza. Ono što je zanimljivo sa starim MS od 400 W tog problema nije nikad bilo, ali kako je ovo ipak na 12v railovima jače napajanje, zanima me jel ima netko neku ideju što se točno dešava?
BTW još nisam probao s drugim napajanjem, kad probam javim rezultate.
EDIT: zaboravio sam napomenut da na toj grani na koju je grafa spojena nije spojen ni jedan drugi uređaj.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 15:05   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Probaj stavit u BIOSu da se HDDi pale 1s nakon inicijalizacije pa onda vidi dal će to iskakati...

Inače zna bit problem u tome što novija napajanja (bolje marke uglavnom) znaju izostavit -12V i -5V grane jer se "ne koriste" više ali ima glupih ploča kojima trebaju pa onda poblesave do kraja ako ih ne nađu, mislim to se nebi trebalo dešavati s grafom ali eto da imaš na umu da se itakve stvari dešavaju a ko zna kaj driveri od grafe očitavaju i od kud...

I naravno provjeri dal je sve spojeno u grafu kako treba ona dva molexa na različite grane ubosti odd adaptera za PCI-e ako ga koristiš...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.01.2008., 15:17   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nema PCI-e, samo jedan molex ide u nju.
I taj molex je definitivno dobro ukopčan (prvo sam njega ubo, pa tek onda grafu u slot, da budem siguran).
Provjerit ću još za ovu hdd inicijalizaciju...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2008., 15:23   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Eh da jbga neznam probaj malo mrdati kotakte i tako ali možda joj nije dobro sjeo molex ili nešto pa ipak provjeri ono za svaki slučaj ali obavezbo stavi diskove na 1s ili čak i 2s ako uopće ima ploča postavku takvu jer nemaju sve...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na