Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.10.2007., 20:09   #1
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Amd Optron Barcelona - youtube video (prestavljanje proca)

Crash je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 20:33   #2
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057


To se ceka
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2007., 20:38   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Barcelona je već vani...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 20:45   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Blah ja se već ponadao da pokazuju Barcu na 4Ghz kako postavlja novi CPU mark world record a ono promo video koda je snimljen prije 2g...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:08   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
@Crash, malo kasniš

A ovo je već negdje dvadeseti k10/barcelona/phenom thread...

Imate novijih vijesti po forumima vani - npr. na XS imate thread o Barceloni koju su napokon uspjeli i ima thread o usporedbi Phenoma i Yorkfielda u Crysis demo bencmarku. Ima zanimljivih stvari za pročitat. Između ostalog za potrebe testiranja Phenom je clocknut za 50% bez pol frke...

Po svemu sudeći AMd će ponuditi dobre QC procesore, ali neće biti na vrhu, Intel je trenutno na vrhu po performansama i to je to. Ali Phenom x4 će u svemu biti vrlo dobar, a ako bude imao i povoljniju cijenu od Intelovih QC procesora, svakako će biti dobra kupnja. A to je još i Phenom x3...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:08   #6
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Blah ja se već ponadao da pokazuju Barcu na 4Ghz kako postavlja novi CPU mark world record a ono promo video koda je snimljen prije 2g...

i ja isto
marq20 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:19   #7
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
/cut

Ima zanimljivih stvari za pročitat. Između ostalog za potrebe testiranja Phenom je clocknut za 50% bez pol frke...

/cut
Pa sad, baš da je bez po frke. Po onome šta sam vidio i ako je za vjerovati CPU-Z-u, napon su podosta podignuli naprema primjercima Barcelone.

Barcelona od 2Ghz radi na oko ~1.15V (ne znam točno sad), a ovog Phenoma na 3Ghz CPU-Z prikazuje kao procesor koji radi na ~1.53V

Al opet, nemam pojma na koliko će volti raditi Phenom, tako da može biti da su ga i za sitno podignuli (ako će npr. po defoltu raditi na 1.4V recimo).

Benchevi za Crysis su malo čudni jer kao što si i sam vjerojatno primjetio, min. FPS na K10 je ~8, dok na Intelu je oko 30 ( I Yorksfield-u i Kentsfield-u). A i taj bench je očito bez podrške za SMP i koristi samo jednu jezgru.

Tamo na XS-u ekipa spominje B2 reviziju Barcelone koja bi kakti trebala razvaljivat, mada ja nisam optimističan kao oni. Ima tamo svega...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:32   #8
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
kak sam znao cda ćeš se zakačit za onaj bez frke dio

Moja greška je što nisam bio dovoljno jasan, mislio sam više na nezrele ploče negoli na voltažu, cpu-z ionako nije pouzdan kad je riječ o novom hardware-u.

Mislim da je pozitivno da se postiže ovakav oc, sjeti se kolko je bilo problema s C2D pločama u početku, kaj se sve izvodilo da ih se natjera na visok clock. Mada ovdje nema puno info-a ni o ploči ni o hlađenju, niti o voltaži.

Ako se ne varam, Phenom x4 na 2ghz ima default napon na 1.25v, tako sam negdje na XS vidio prije par tjedana, možda sam u krivu. 1.53v mi se čini kao puno puno previše za 65nm QC CPU, zato mi se čini da krivo pokazuje. Moj 3600+ x2 umire od vrućine pod Scythe infinity kad mu dam 1.5v...

To se poklapa i s threadom na nekom kineskom sajtu na čiji sam prijevod nedavno naletio - uglavnom, tip je isto imao neki SS Phenoma 2.0ghz kloknutog na 3.0ghz na default voltaži. Čini mi se da nije bio fake...

I dosta stvari je čudno u tom testu, kao što si i sam primjetio. Nijedna revizija Barcelone ne može razvaliti Intel, to je činjenica. Test je pun rupa, pogotovo što se tiče iskorištenosti Phenomovih 4 jezgri. Taj min FPS koji si spomenu vjerojatno ukazuje da je samo jedna Phenom jezgra bila iskorištena kak spada u tom testu...
Da ne govorim o tome na kojoj je freqvi bila memorija na na AMD sistemu u tom testu, i s kojim postavkama.

Ono što je meni važno u cijeloj priči, a to test pokazuje, je to da će Phenom biti dobar, čak i bliži Intelovoj QC ergeli nego što sam to očekivao, i da će Intel biti bolji. Naime, to znači da će AMD imati dobar QC procesor po pristupačnoj cijeni
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:38   #9
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500


Vidim da pratiš na XS-u stvari i u potpunosti se sa tobom slažem oko zadnjeg.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 21:50   #10
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Vidim da pratiš na XS-u stvari i u potpunosti se sa tobom slažem oko zadnjeg.
Pratim, pratim

Zapravo posvuda tražim neki info o mojoj ploči, da vidim da li će podržavat am2+ procesore.
Naime, ubrzo bih trebao dobiti QC procesor (naplata starih dugova - proc mi ne treba, ali jedino ću tako dobiti dug, pa makar procesor prodao drugi dan ) i već sam bio odlučio da ću ''naplatiti'' Intel q6600, ali ću pričekati još malo da vidim razvoj situacije s Phenomima
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2007., 21:56   #11
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Barcelona je već vani...

Je ali gdje ?
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2007., 22:39   #12
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
Je ali gdje ?
Ljudi u Americi komotno mogu naručiti preko web shopova. A mi uvijek zaostajemo, tako da to nije ništa čudnog.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2007., 21:20   #13
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Barcelona je već vani...
Je ona je vani samo šta je još nitko nema vidljivu u skladištu,
zato šta Barcelona koristi novu cloack tehnologiju pa je nevidljiva i tako je skladištari nemogu napipat da bi je isporućili,A pogon za proizvodnju isto tako mući gadnu muku oni je proizvode ali nikako da je isporuće.

malo šale

Vjerovatno AMD ima grdih problema sa proizvodnjom vjerovatno sada vlada panika u tvrtci
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 15:44   #14
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja bi prije rekao da su sve pošiljke otišlče OEM distributerima koji ih guraju u razne servere i sl igračke...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 00:07   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ima Barcelone, a oni koji ju trebaju su već osigurali dobavljivost i svoje primjerke. Osim toga na raznim stranicama (ala AMDZone) koji prate situaciju svako malo znaju biti obavijesti o (za običan puk) dostupnosti K10 Opterona, skupa s popisom cijena, najjeftinijih dućana i tome slično.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 01:11   #16
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ja bi prije rekao da su sve pošiljke otišlče OEM distributerima koji ih guraju u razne servere i sl igračke...
Kad ih ima kako ih nije još nitko testirao (Sa slikom)
sve sami testovi tipa

Yesterday we reported, that exhibition computex 2007 , AMD will demonstrate its achievements in the sphere of servers processors

a na lozi sam ubra i 150 kila lubenice,10 kila kukuruza

Kad dođe u naše dućane ja virujem ili barem kad ga Dell,IBM,HP budu imali u svojim serverima

Nemojte mi samo reč da če ga netko prije dobit od ove tri kompanije koje naručuju u miljonima procesore
ako znaš di ga ima kupit daj link
panaso je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 01:17   #17
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Pa šta ne kažeš da želiš testove iz prve ruke
Dočepala ih se ekipica sa XS-a, još odavno.

Prvi thread (zamro danas):
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=158051

Noviji i friški thread od Kyosena:
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=163372
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 01:18   #18
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Nemojte mi samo reč da če ga netko prije dobit od ove tri kompanije koje naručuju u miljonima procesore
ako znaš di ga ima kupit daj link
Te firme, LucasFilms i ostatak renomiranog društva je na dan lansiranja već raspolagal s Barcelonom. Testova s Barcelonom između ostalog imaš i tu.
Kupiti ih moreš:
McG je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 07:55   #19
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor panaso Pregled postova
Kad ih ima kako ih nije još nitko testirao (Sa slikom)
sve sami testovi tipa

Yesterday we reported, that exhibition computex 2007 , AMD will demonstrate its achievements in the sphere of servers processors

a na lozi sam ubra i 150 kila lubenice,10 kila kukuruza

Kad dođe u naše dućane ja virujem ili barem kad ga Dell,IBM,HP budu imali u svojim serverima

Nemojte mi samo reč da če ga netko prije dobit od ove tri kompanije koje naručuju u miljonima procesore
ako znaš di ga ima kupit daj link
Bogte pa naravno da se ne sastavljaju i isporučuju serveri i gotove konfiguracije preko noći, da bi stigli serveri na K10 iz Della, HPa i ostalih prvo ih kinezi moraju sastavit, pa onda poslati preko oceana, pa trebaju stić ovdje i onda trebaju bit dostupni - velik posao za par dana napravit IMHO...

Bit će u dogledno vrijeme a pojedine sitne pošiljke koje procure samo potvrđuju da je baš kako sam ja rekao - unaprijed ugovorene isporuke imaju prioritet i kad se one namire bit će svuda proceva, stitći će via mega dobavljača i do nas bez brige... Unutar par tjedana će ih bit...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 08:25   #20
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
@Panaso, kaj ti zaista treba serverska verzija k10 čipova?
Pitam zato što se uskoro trebaju pojaviti i Phenom procesori u prodaji... U vezi s njima ima jedna zanimljiivost - AMD razvija jedan vrlo zanimljiv software AMD OverDrive (OC tool) za rad iz Windowsa (znam, znam, i ja ne volim clockati iz winsa već iz BIOSA kao i većina ljudi), ali vrijedi pogledati zašto je ovaj drukčiji
Oni koji prate vani forume kao XS. VR-zone i Nordich hardware su ovo već vjerojatno vidjeli:
http://www.expreview.com/news/hard/2...3419d6698.html
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 08:41   #21
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Cijene. Naravno, svi modeli su 'Out of stock'.
http://www.newegg.com/Product/Produc...celona&x=0&y=0
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2007., 20:49   #22
panaso
Premium
Moj komp
 
panaso's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: split
Postovi: 119
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
@Panaso, kaj ti zaista treba serverska verzija k10 čipova?
Pitam zato što se uskoro trebaju pojaviti i Phenom procesori u prodaji... U vezi s njima ima jedna zanimljiivost - AMD razvija jedan vrlo zanimljiv software AMD OverDrive (OC tool) za rad iz Windowsa (znam, znam, i ja ne volim clockati iz winsa već iz BIOSA kao i većina ljudi), ali vrijedi pogledati zašto je ovaj drukčiji
Oni koji prate vani forume kao XS. VR-zone i Nordich hardware su ovo već vjerojatno vidjeli:
http://www.expreview.com/news/hard/2...3419d6698.html
Ma ne meni ne tribaju sada ja se samo zezam
panaso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na