Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2007., 20:05   #1
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
T-scum i "dotrajalost uređaja"

Pa evo već par dana imam problema sa adsl linijom. Naime ne dobivam punu 1Mbit propusnost, nego cca 60-70 kbit/s.
E sad pred par dana sam prijavio kvar i rečeno mi je da će se javit monteri.
Danas nazovem da vidim što je s tom prijavom i kaže mi ovaj s helpdeska "monteri tvrde da je problem dotrajalost uređaja".
Imam se515 koji od prvog dana radi ko urica, nikad greške ako nije bilo s njihove strane. Sad je odjednom "dotrajao".
Vic je u tome da je meni pred 3 dana istekao ugovor od 2 godine, pa bi valjda novi trebalo potpisat. Na "dotrajali uređaj" je istekla garancija, pa monteri u tom slučaju više ne izlaze na teren, tj. ako tvrde da je na centrali sve 5 moš se hebat.
Eto samo da upoznam ljude kakav suport od t-coma i kvalitetu usluge mogu očekivat kad im ugovor istekne.
Sutra nosim "dotrajali" se515 provjerit kod cure na njenoj liniji, samo da dokažem da je "dotrajao"...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 20:10   #2
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
koliko ja znam garancija na taj uređaj je 1g, a ti nađi papir o preuzimanju opreme pa vidi jsam upravu...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2007., 20:14   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nije poanta garancija uređaja, poanta je odbijanje SZK i montera (tj. t-coma kao takvog) pružit podršku kako treba čim istekne UGOVOR.
Primjeti da mi je ugovor istekao točno pred tri dana. Nitko ne traži da istog zamijene jer radi SAVRŠENO, što ću sutra i dokazat.
Ono što tvrdim da je u ovom slučaju politika ISP-a da po isteku ugovora krajnjeg korisnika na sve moguće načine prisili da produži ugovor.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 20:59   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
A da, to ima je uobičajena fora. Kad ti istekne ugovor i ti prijaviš kvar ili probleme odmah te napale na priču da je uređaj otišao u ****c i da bi trebao kupiti novi, no zašto kupovati novi kada možeš uz sitnicu kao što je potpisivanje novog ugovora na 2 godine dobite ultra njinju od modema za samo 1kn. Pa ko ne bi pristao, pitam te ja sad...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 23:11   #5
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Misliš li da su ti oni najmjerno skresali brzinu da bi ti produžio ugovor? Ako je tako onda stvarno nemam riječi za t-scum, ali ipak u nas je sve moguće.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 23:24   #6
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
stvarno ih treba zapalit...

ako ti stvarno ne valja modem, pošaljem ti ja svoj elcon combo besplatno(ispravan) jer sam prešo na optimu koja koristi drugu vrstu modema, tako da mi je ovaj t comov viška. Imao sa s njim namjeru gađati prozore zgrade t coma.
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 07:27   #7
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ma ne tvrdim ni da su namjerno skresali brzinu. Modem radi, ubrzo stiže još jedan (thx Igsy, ali fakat mi ne treba), nego je vic da skrešu support. Prijava kvara je zaključena po ovima iz SZK kao problem "dotrajlosti uređaja", tj. mog se515, bez da me itko obavijestio, i bez da se problem riješio. I sad kome se žalit? Ovako me ni Optima adsltraffic nije bacio iz takta...
EDIT:
Kako sam i obećao, "dotrajali" se515 na drugoj lokaciji (posao):


Evo i za usporedbu veza preko zyxel modema (bridge mod) na istoj lokaciji:

E, sad ako je ova sitna razlika u brzini dotrajalost uređaja onda sam ja valjda lud...

BTW, možda promijenit naslov topika u nešto kao "što očekivat od t-com supporta po isteku ugovora" ?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 23.10.2007. u 11:09.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 12:34   #8
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
jeis isprobao s nekim drugim modemom, pd frenda recimo,d a vidiš jel ista spika. Ako je sita shema, reci da si zamjenio uređaje i da se to opet događa. Po meni ne treba isključiti niti podizanje brzina kao moguć uzrok problema.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 12:46   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
'Dotrajalost uređaja' Dobro da nisu rekli 'zamor materijala'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 13:14   #10
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
jeis isprobao s nekim drugim modemom, pd frenda recimo,d a vidiš jel ista spika. Ako je sita shema, reci da si zamjenio uređaje i da se to opet događa. Po meni ne treba isključiti niti podizanje brzina kao moguć uzrok problema.
Ma problem je u međuvremenu misteriozno nestao. Valjda se netko sjetio resetirat port nakon dernjave. A da je podizanje brzina uzrok, vjerojatno je.
Dolazi mi uskoro novi Zyxel, pa ovakve šprehe više neće prolazit ni pod razno.
Poanta cijelog topika je da ekipa vidi što mogu očekivat od t-coma kad im ugovor istekne. Dok sam bio pod ugovorom nikad nikakvih problema s njihovom podrškom, sve se riješavalo u roku od par dana nakon poziva.
BTW dokad mi moraju podići brzinu?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.10.2007., 13:16   #11
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Mogu ti i ja posudit svoju Kasdu..tu smo blizu pa ako ti treba za isprobat

Zanimljivo mi je kod t-coma u crikvenici da evo recimo, išao sam frenda prijavit za adsl..došli dole do busne, bla-bla s ekipom u t-comu..mi bi dsl..e, nemože..mora doć do nas vlasnik telefonske linije..nažalost stari mu je bio po bolnicama..bolest i to..i naravno nije mogao sad nabijati kilometražu po gradu da bi ga ovi iz T-coma "vidili"..
Otišli smo, došli doma, i prijavili se u 5min preko neta i gotovo..
..glupost

A ti pomo, samo baci PM pa ti dofuram modem.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 13:17   #12
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
..sta se tice brzine..meni su je digli..isti grad (selo)
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 13:39   #13
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Veseli mi i dugo živjeli uz dragi nam t-com. Ko što kaže onaj u crtiću, ako ih ne možeš pobijediti pridruži im se. Traži posao u t-comu
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 13:48   #14
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
..sta se tice brzine..meni su je digli..isti grad (selo)
Hvala na ponudi modema
A što se brzine tiče, crikva ima 2 centrale, to sam jako dobro naučio kad sam tražio adsl. Centar je već imao, a moj zapadni dio grada je dobio tek za 6 mjeseci...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.

Zadnje izmijenjeno od: Pomo. 23.10.2007. u 14:29.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 13:58   #15
Mirko Z. Genije
lep
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb, Ravnice
Postovi: 119
Dražesno.
Meni je od početka mjeseca brzina bila isto takva, 60-70KB/s. Poslao sam im mail da znam da dižu brzine i rade na vezama, ali da je dva tjedna ipak "malo" previše. Odgovorili su da su prijavili kvar i dan poslije - hop, brzina je sad 100KB/s.
BTW, ja nemam pojma koji uređaj imam, neki siemensov modem koji sam dobio prije 2, 3 godine.

A kad će dignuti brzinu, vrag zna... doslovce, he, he...
Mirko Z. Genije je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:08   #16
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Hvala na ponudi modema
A što se brzine tiče, crikva ima 2 centrale, to sam jako dobro naučio kad sam tražio adsl. Centar je već imao, a moj zapadni dio grada je dobio tek za 6 mjeseci...
@Tor: Heh ionako će sve centrale na cisco opremu i outsorsat će se poslovi podešavanja u moju firmu. Nema smisla kod njih posla tražit
Kolega, pazi sto pricas.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:29   #17
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kolega, pazi sto pricas.
Ja se šalio???
Nemoj me cimat, nije baš da mi je smiješno. Firma kolko sam shvatio ozbiljno shvaća neke stvari?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:30   #18
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja se šalio???
Nemoj se saliti s takvim stvarima, posebno kad su nam korisnici u pitanju.

Inace, mislim da imamo i u ugovoru o radu neke stvake vezano uz to (forumi, newsi, Internet opcenito), kao i o zastiti pojedinih sluzbenih podataka.
Nisam nista vidio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:31   #19
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
@ Pomo
I da jesi, nije lijepo...


__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:39   #20
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nemoj se saliti s takvim stvarima, posebno kad su nam korisnici u pitanju.

Inace, mislim da imamo i u ugovoru o radu neke stvake vezano uz to (forumi, newsi, Internet opcenito), kao i o zastiti pojedinih sluzbenih podataka.
Nisam nista vidio.
Dobro znam za te stavke, ali stvarno nisam znao da su korisnici.
Jbga, budi dobar pa editiraj onaj dio di me quotaš
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2007., 14:41   #21
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Dobro znam za te stavke, ali stvarno nisam znao da su korisnici.
Jbga, budi dobar pa editiraj onaj dio di me quotaš
Nema frke.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na