Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2007., 12:37   #1
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Limitiran P2P?

Proveo sam zadnjih par mjeseci na Optimi (flat min i ovaj 15 gb jel) i bio pomiren s time da mi P2P ne ide preko 20kbps.
Danas sam se vratio na t-com promet i dešava mi se ista stvar? Sve drugo normalno radi, osim torrenta? Jel t-com uveo neke restrikcije za to a da ja nisam čuo?
Ofkors da sam na SZK dobio tipa koji ni nezna što su to torrenti, a kamoli dalje, pa me zanima kako natjerat telce da pogledaju u čemu je problem? I kako na kraju krajeva glupanima dokazat da nije do konkretnog torrenta (Fedora 7 sa preko 1000 seedera i 300/400 perova), nego do njih?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 12:38   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
skini nesto sa strasno puno seedova, upali forced encryption, pa vidi jel ide vise.
preporucam naruto zadnju epizodu, obicno ima5k seedova i 250 peerova.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2007., 12:42   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
skini nesto sa strasno puno seedova, upali forced encryption, pa vidi jel ide vise.
preporucam naruto zadnju epizodu, obicno ima5k seedova i 250 peerova.
Sejm šit
Zaboravih napomenut da sam probao sa ugašenim firewall-om i da mi je modem trenutno u bridge modu, a potrebni portovi su propušteni i ovako i onako...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:02   #4
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Izgleda da nije do t-coma, evo sad krenio skidat fedoru, i u 10-ak sek uhvatilo oko 70kb, a nakon minute oko 200kb. Sasvim normalno radi.
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:06   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
Izgleda da nije do t-coma, evo sad krenio skidat fedoru, i u 10-ak sek uhvatilo oko 70kb, a nakon minute oko 200kb. Sasvim normalno radi.
LOL
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:10   #6
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Hehe, sad ne znam koga zaj***vaš, mene ili t-coma
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:12   #7
Ivan_1
Premium
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 823
ja sam bio na optimi, 15 gb paket, sve je radilo super. uTorrent 1.7 beta, jer 1.6 je imao problema sa DHT-om, skidalo je maximalno, naravno kod torrenta sa vise seedova.
evo sad ovaj mjesec sam na voljatelu, paket volja smart, ista cijena, 512/128 ali tu je flat. torrenti potezu do max.
Ivan_1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:16   #8
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
Hehe, sad ne znam koga zaj***vaš, mene ili t-coma
Uočiti razliku između kB/s i kbps.
U drugom slučaju bi trebalo biti 800-900 brzina a u prvom oko 100 da dobijem uslugu koju sam i platio...
Odvalit ću, tip iz SZK mi je upravo rekao da je njihovo da mi pruže internet uslugu, te da nemaju veze sa bittorrentom i njegovom brzinom
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 13:20   #9
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ma znam za za razliku između kB i kbps, samo mi se ne da pisat, jednostavnije je samo kb.
A znaš da t-com "uvijek pošteno daje vezu", pa se nemaš šta žalit
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 14:50   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Pomo, koliki ti je upload? P2P promet ti ne bi smio biti ogranicen, pogotovo preko T-scuma.
Evo meni na iskonu uredno praši 310kBps
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2007., 15:01   #11
wex[hr]
Premium
Moj komp
 
wex[hr]'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Gar
Postovi: 178
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Evo meni na iskonu uredno praši 310kBps
Kolko sam ja upućen u neke osnove o računalima, malo slovo b označava bite, a veliko slovo B označava bajte.
310kBps=2480kbps
Imaš upload 2,5 Mbps?

P.S. daj testiraj liniju Bandwidth Speed Test
wex[hr] je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 15:10   #12
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Proveo sam zadnjih par mjeseci na Optimi (flat min i ovaj 15 gb jel) i bio pomiren s time da mi P2P ne ide preko 20kbps.
Danas sam se vratio na t-com promet i dešava mi se ista stvar? Sve drugo normalno radi, osim torrenta? Jel t-com uveo neke restrikcije za to a da ja nisam čuo?
Ofkors da sam na SZK dobio tipa koji ni nezna što su to torrenti, a kamoli dalje, pa me zanima kako natjerat telce da pogledaju u čemu je problem? I kako na kraju krajeva glupanima dokazat da nije do konkretnog torrenta (Fedora 7 sa preko 1000 seedera i 300/400 perova), nego do njih?
Susjed, evo tu kod mene sve ok na t-comu, uredno skida na cca 110B/s u Azuerusu.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 15:34   #13
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Susjed, evo tu kod mene sve ok na t-comu, uredno skida na cca 110B/s u Azuerusu.
Ne mora značit da smo na istoj centrali, sama Crikvenica ima bar dvije koliko mi je poznato.
Nekako mi se čini da je to posljedica toga što je Optima ograničavala P2P za vrijeme flat min-a, ali aj' ti budi siguran, dokaži telcima, i natjeraj ih da poprave, ako si faca...
Prije prebacivanja na Optimu to je sve radilo kako treba.
Nema druge nego strpit se još koji dan, možda se samo sredi...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 16:21   #14
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
wex...
Mislim na download (upload nije problem ovdje).

Nego, Pomo... da ti nije u/l malen (ili prevelik)?
Obično za torrente ide negdje 70-ak % maksimalnog.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 17:35   #15
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Proveo sam zadnjih par mjeseci na Optimi (flat min i ovaj 15 gb jel) i bio pomiren s time da mi P2P ne ide preko 20kbps.
Danas sam se vratio na t-com promet i dešava mi se ista stvar? Sve drugo normalno radi, osim torrenta? Jel t-com uveo neke restrikcije za to a da ja nisam čuo?
Ofkors da sam na SZK dobio tipa koji ni nezna što su to torrenti, a kamoli dalje, pa me zanima kako natjerat telce da pogledaju u čemu je problem? I kako na kraju krajeva glupanima dokazat da nije do konkretnog torrenta (Fedora 7 sa preko 1000 seedera i 300/400 perova), nego do njih?
Očito je da je problem negdje u tvojim postavkama. Prije si mislio da je optima krivac, a sad ti ni na t-comu ne radi. Jasno je da je problem u nečem drugom, a ne kod t-coma ili optime. Meni i preko optima adsl traffica i preko iskona torrenti vuku max brzinom.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 18:18   #16
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
evo s utorrent.com dva torrenta koji imaju seed s torrenta ako uspijete barem 80% max brzine onda je uredu ja imam t-com i postignem 105 što je kod mene max

* Slackware 10.2 torrent, one of the many Linux distributions, is great to test since it is hosted on dedicated servers. It will max out your internet connection within a few minutes (10-15 on average).
* Open Office is a free, open-source, multi-platform, multi-language office suite. Like Slackware, it will max your connection very quickly, not to mention being a useful application to have around.
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 20:25   #17
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Očito je da je problem negdje u tvojim postavkama. Prije si mislio da je optima krivac, a sad ti ni na t-comu ne radi. Jasno je da je problem u nečem drugom, a ne kod t-coma ili optime. Meni i preko optima adsl traffica i preko iskona torrenti vuku max brzinom.
Neznam samo gdje bi to bio problem kod mene. Svejedno je sa i bez firewalla, odnosno jel mi se515 u bridge ili router modu. Sve portove sam pootvarao, probao sa i bez enkripcije, stvarno neznam di bi još bio prob...
A ovo ranije za Optimu, što se toga tiče, oni mi mjesec dana ni http brzinu nisu kako treba isporučivali. Surfao sam ko' na 56k zato sam i otišao od njih. Uostalom, iste postavke sam imao i prije Optime i sve je super radilo...
Evo sad sam primjetio i da je upload bijedan, pa je možda to toga, ali nisam ga nigdje ograničio. Isprobat ću na laptopu, pa ću vidit.
A evo i rezultata speedtesta:
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 21:04   #18
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Bome, Ojpi, imaš pravo. Problem je negdje u mojem kompu, samo još da mi je znat gdje. Naime na latopu mi sve radi kako treba. Što se ovog tiče, može lock...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:41   #19
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Ista stvar kod mene

http://img262.imageshack.us/img262/1863/untitledrq7.jpg

ni sa jednim klijentom neće skidat. sinoć sam ih stavio skidat i jutros kad sam ustao idem pogledat jel se što skinulo kad ono svi crveni tj ne aktivni.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2007., 19:32   #20
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Najbolje je skinuti Azureus Vuze i neki filmic odabrati s liste da se skida jer i ja sam na t-com i skida mi max 540 kb/sec
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 10:24   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Koji port si stavio u klijentu? Većina stranica ne pušta, ako nije neki port od 49152 do 65535.
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 12:34   #22
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Zanimljivo jer ja sam na 19629 , hmmm mozda mi zato neke ne skida brzo
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2007., 13:18   #23
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
koristite od 40000-60000 najbolji su
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2007., 11:37   #24
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
@Vejita - sad i skidam sa Azureus Vuze i sve ok, radi a kad pokušam sa uTorrentom, ne radi.
bego2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na