Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2006., 19:47   #31
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

izgubio sam se pa molim ako vam nije problem da mi objasnite...

stanje je ovakvo:

Imam 2 kompa
1. ide na net preko 108ice a 2. je spojen Lan kablom za router(SE555)

Sada me zanima kako da umrezim ta dva kompa da istovremeno mogu biti i na internetu ali i da istovremeno ta dva kompa sharaju filove, igra se u mrezi itd...?
nikakve workgrope nisu nariktane niti staticke IP adrese... sve je napravljeno po uputama iz t-coma...

hvala vam puno decki na trudu

ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2006., 20:12   #32
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Probaj ovak:
router IP (defolt): 192.168.2.1 (DHCP stavi na off)
komp sa wi-fi IP : 192.168.2.2 (subnet 255.255.255.0), gateway-192.168.2.1,DNS-195.29.150.3 i 195.29.150.4, workgroup- WORKGROUP
komp sa zicom IP: 192.168.2.3, subnet, gateway, DNS i workgroup isti kao za komp sa wi-fi

na oba kompa stavi sve particije (ili particije/foldere koje oces djelit) na sharing (desni klik na folder/particiju i tab "sharing")

Sad mislim da bi ovo trebalo prosljakat, nisam siguran
Probaj, pa vidi, to ti je 5min posla
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2006., 22:05   #33
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

napravio sam sve kako si rekao i za provjeru sam otisao na command prompt i napravio sve onako kako je rak napisao za provjeru ali pise "request timed out" 4 puta...
kad odem na "My network places" pod "local network" se nalazi samo folder "shareddocs on prvikomp" a na drugom "shareddocs on drugikomp"

dali moram mozda napraviti network ID?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2006., 18:01   #34
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Originally posted by Vucko
workgroup isti kao za komp sa wi-fi
Network id ti nije ništa drugo nego "nalaženje" workgroupa, odnosno hvatanje naziva mreže sa drugog kompa. Da bi mreža funkcionirala network id, workgroup, ili kako god, mora biti ISTI na svim računalima u mreži.
Što se pinga tiče ugasi firewall.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2006., 19:35   #35
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

Citiraj:
Originally posted by Pomo
Network id ti nije ništa drugo nego "nalaženje" workgroupa, odnosno hvatanje naziva mreže sa drugog kompa. Da bi mreža funkcionirala network id, workgroup, ili kako god, mora biti ISTI na svim računalima u mreži.
Što se pinga tiče ugasi firewall.
pa ja sam stavio na oba kompa isti workgroup kako sam i napisao u postu prije ali nije radilo...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2006., 19:43   #36
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Re: ...

Citiraj:
Originally posted by ZMAJ

nikakve workgrope nisu nariktane niti staticke IP adrese...
Ne widim drugi tvoj post o workgrupama. Jel misliš možda na ovaj?
Podesi ip adrese kako ti je Vucko napisao, stavi istu workgrupu na obadva kompa, svejedno dali kroz network setup wizard, ili klikom na network id, i stvar treba šljakat. Ako pingovi ne prolaze, a sve je poštelano kako treba, nešto treće te hebe.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2006., 20:26   #37
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

napravio sam network ID i jos sam podesio postavke u zone alarmu kako mi je RAK rekao jer sam danas s njim o tome pricao...

poslao sam 4 paketa i dobio reply s drugog kompa!!! 0% loss piše

e sad

stavio sam na drugom kompu cijelu particiju da moze biti share-ana ali ne kuzim kak da s ovim kompom kopam po tom drugom?!?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2006., 20:29   #38
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Originally posted by Pomo
My computer->my network places->view workgroup computers->tu bi trebao vidit drugi komp->dva klika i kopi-pejstanje dokumenata na svoj komp.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2006., 20:39   #39
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

da, ali problem je sto ja ni na jednom kompu nemam "view workgroup computers", a osim toga meni je "my netowrk places" ikona na desktopu a ne u my computeru...

nema ni na jednom kompu a jedan koristi SP1 a drugi SP2...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2006., 20:45   #40
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Onda probaj iz windows explorera
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2006., 20:57   #41
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

nasao sam pod "microsoft windows network" ikonu "workgroup" kao i kod tebe ali kad kliknem na nju sve je uzasno sporo i onda dobijem poruku:

"workgroup is not accesible. you might not have permission to use this netowrk resource. contact the administrator of this server to find out if you have acess permissions.

The netowrk path was not found."

ahh nikak da to zriktam al sve sam blize i blize.......valjda

Zadnje izmijenjeno od: ZMAJ. 08.02.2006. u 21:07.
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2006., 21:00   #42
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

nariktao sam sve!!

morao sam i IP adresu od routera dozvoliti u ZoneAlarmu...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 09:56   #43
Fake
Sterilize Stupid People
Moj komp
 
Fake's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Vucko
Vidim, lijepi je ovo stiki

Nego da predjem na bit mojeg problema:
Imam SE555 i USB 108 Adapter, i napominjem, da mi nije uspjelo napraviti mrezu ovako kako si ti rekao, vec sam morao instalirat Gigasetov software za USB 108-icu. Nakon installa software-a, sve radi super, cak sam uspio napraviti i PPoE za vezu, al napominjem za PPoE vezu (znaci raditi ono sto je Pomo rekao da se mora napraviti konekcija kao za broadban uz Username i password) na routeru mora biti stavljeno da se na internet spaja pomocu, connect manually, inace ne radi!

Samo je jedan problem, meni je ocito da router nakon nekog vremena prestane reagirat na Internet konekciju. Bilo da idem preko PPoE ili da stavim na always on->meni pise da mreza radi, mogu uci u router preko browsera, a na samom routeru vidim da internet radi, ali jednostavno nece mi otvarati ikoju web stranicu!
Znaci, rezimirano, wireless mreza radi, router je prikopcan na internet (ADSL) ali ja jednostavno ne mogu na ijednu web stranicu.

Tada mi jedino pomaze ili da zgasim pa upalim router ili moram router preko njegovog web sucelja reboot-at (znaci u oba nacina radim istu stvar), kad se on load-a onda sve radi super, mogu surfat!

Sad ja vas pitam zasto mi se to dogadja? zasto router jednostavno ko da prestane odasiljat podatke od interneta (kak da to drugacije kazem)?
Moja pretpostavka je da je to do zbugiranog routera...Vasa?
Jesi stavljao firmware neki?
Fake je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 10:02   #44
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Fake
Jesi stavljao firmware neki?
1. Smanji sig (5 redaka pravilo)
2. Riješeno u drugom topicu, naime na se555 treba ugasiti QoS
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 11:31   #45
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Tocno, ako se ima problema sa connect on demand ili manually on, onda se iskjuci QoS i sve ce radit kako treba. Mozda sam od iskljucenja QoS-a jednom restartao router...Uglavnom, ipak router nije toliko sranje kak se govori, al da su to mogli malo bolje sredit, da
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 11:38   #46
Fake
Sterilize Stupid People
Moj komp
 
Fake's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 296
Nije sranje, ja ga imam i nema nikakvih problema, a i ako ima... Prođeš kroz konfig da se reboota i to je to + firmware sa pce i ide ko lud
Fake je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 12:53   #47
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Fake
Nije sranje, ja ga imam i nema nikakvih problema, a i ako ima... Prođeš kroz konfig da se reboota i to je to + firmware sa pce i ide ko lud
Ma prije mi je radio sto problema, sad kad sam ga prokuzio, malo se informirao kaj je koja opcija, plus ono kaj je filipek mislim rekel, za QoS, ucinilo jer router prilicno mocnim-sad radi sve kako treba...

Al opet pati od nekig poprilicno strasnih problema, poput umiranja nakon sejvanja nekih postavki...

To pitajte PCE ubojicu routera- the one and only, Buljo

Covjek si oce srediti fixne IP adrese i nakon OK-a router mu se vise nije budio...a navodno nije jedini...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 14:02   #48
Fake
Sterilize Stupid People
Moj komp
 
Fake's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Osijek, Croatia
Postovi: 296
Znam, znam... Ja sam ti na helpdesku u t-comu i ljudi poprilično imaju problema s tim, al kad ga mal skužiš radi ko curica....
Iz mog iskustva SE515 je bolji od 555, ali jebiga
Fake je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 08:02   #49
boze
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 4
Ja imam issto jedan problem. Imama SE555 i ne mogu se logirati u njegove postavke. koristim SIEMENSOWU 108-icu, znaci bezicnu mrezu. Mislio sam da je u pitanju password (admin ili samo prazno) al' ni jedno ne radi. cak sam i resetirao SE555 i ponovno pokusao i bez ucinka. Da li se mozda postavke mogu mijenjati iskljucivo putem kabela? jer sam ja dossad pokusavao samo bezicno.
boze je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 08:10   #50
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Mora radit i bežično. Ukucaš u browser 192.168.2.1 i dobiješ login screen.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 08:34   #51
boze
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 4
nece. ovak omi izgleda taj prvi, login screen. samo mislim da bih gore povise trebao imati jos neke 'kartice' odnosno tabove. je l' da ? meni izgleda ovako. ukljucio sam da mi se pop-up ovi pojavljuju, mislio sam da je do browsera, pa sma probao u mozilli i operi, al' nikako.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ekran.JPG‎
Views:	274
Size:	35.4 kB
ID:	6219  
boze je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 08:35   #52
boze
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 4
e, oprosti. radi veza bezicno. normalno je sve. samo se ne mogu uloggirat u router da mu izmijenim postavke (ssid mreze, enkripciju i sl.)
boze je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 08:47   #53
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa ako nisi postavljao lozinku nebi trebao imat defaultnu. Samo prasni enter i trebao bi ući.
EDIT: sorry sad sam vidio da si to već probao.
Gle ako si probao factory reset (straga ima onu rupu, gurni vrh tehničke ili sl. ako već nisi i drži stisnuto 5-10 sek), i dalje se ne možeš logirat, onda je vrijeme za poziv t-scumu i reklamaciju.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2006., 09:05   #54
boze
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Split
Postovi: 4
da. mislim da je vrijeme za poziv. probao sam i reset, samo sta sam drzao 3 sekunde. jer tamo pise dulje od 1, a krace od 5 sek. anyway, probat cu jos 1x. hvala!
boze je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2006., 23:49   #55
captain picard
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 50
nakon reseta, nekad se dogodi da mu password postane admin (istina, to je nakon update-a firmware-a, ali nikad se ne zna)
captain picard je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2006., 20:46   #56
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Danas sam dobio SE 555 WLAN dsl. firmware je 1.30k i u kontrol panel se ulazi preko 192.168.1.1. Pass je 0000 Firmware sam morao nać sam jer se sa starim nije htio spojit na dsl. Na starom firmwareu ulaz u kontrol bio je 192.168.2.1 , pa dok sam otkrio da je na novom promjenjeno prošlo 2 sata
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 13:05   #57
brajo
n3wbie
 
brajo's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 4
Evo ja imam stanovitih problema za Gigasetom SE555 pa ako netko moze pomoci bio bih zahvalan. Posto nisam neki strucnjak, evo malo laicki:

Naime, router mi ne odasilje signal; tj. WLAN lampica ne svijetli. U t-comu kazu da provjerim sve u postavkama modema, al tamo je sve OK. Cak sam ga i vracao na tvornicke postavke. Trenutno se spajam na router kablom ali ni to ne radi bas bajno. Treba mi oko 10 minuta da se upali lampica DSL pa da mogu na net. Dakle, kada upalim Gigaset, svijetle samo POWER i LAN1 lampice, dok DSL lampica malo titra, pa se gasi, pa opet titra i tako 10-15 minuta dok se ne upali zajedno sa lampicom ON LINE. Nakon toga veza je savrsena i sve radi OK a bez ikakvih novih firmwarea i manualnih upisivanja IP adresa, Subnet mask itd... sve radi automatski od prvog dana kad sam dobio modem; Plug n Play u pravom smislu rijeci. To se naravno odnosi na spajanje LAN kablom, a ne na wireless spajanje.

Ako netko ima slicne smetnje, molim pomoc! Hvala!
brajo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 14:53   #58
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
To šta mu treba 10 - 15 min da se sinhronizira i spoji nije ok. Ili ti je u komi linija ili SE ili oboje. Druga stvar, u Web postavkama provjeri da li je Wlan uključen, provjeri filtraciju klijenata po IP adresi, WEP ključ (mora biti postavljen isti u router i u software - u WiFi kartice na laptopu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2006., 15:03   #59
brajo
n3wbie
 
brajo's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Planet Earth
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
To šta mu treba 10 - 15 min da se sinhronizira i spoji nije ok. Ili ti je u komi linija ili SE ili oboje. Druga stvar, u Web postavkama provjeri da li je Wlan uključen, provjeri filtraciju klijenata po IP adresi, WEP ključ (mora biti postavljen isti u router i u software - u WiFi kartice na laptopu.
Hvala na odgovoru. Imao sam prije onaj Kasda modem i radio je ko puska, sinkronizirao se za par sekundi... znaci linija nije. Wlan je ukljucen i opet ne svijetli... mozda je stvarno crko Gigaset...hm! Morat cu zvat t-com, a ne da mi se zAHAvat s njima jer mi dizu tlak! : hitthewa
brajo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 20:55   #60
hmmm
Premium
Moj komp
 
hmmm's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ???
Postovi: 370
meni nista od ovog ne sljaka.
imam gigaset se555 wlan adsl i usb adapter 108.
se555 mi je spojen na mreznu i to uredno radi, sad ja pokusavam spojit drugi komp da moze na net ali to mi bas i ne uspjeva.
prvo sam skinuo najnovije drivere za 108 i krenem ih instalirati na taj drugi komp i kazu mi da nije pronaden nikakav hardware koji bi odgovarao tim driverima. onda instaliram drivere koje sam dobio od t-coma i instalacija prode i komp prepozna da se radi o usb adapteru 108. onda cad pokrenem wireless network setupp wizard dojdem do zadnjeg djela kliknem next i kaze mi:
"ovisno o softveru za bezicnu mrezu pokrenutom na ovom racunalu, carobnjak za postavljanje bezicne mreze mozda nece raditi, za pojedinosti pogledajte clanak 871122 u microsoftovoj bazi znanja na microsoft.com".
onda mogu kliknuti samo u redu i ne mogu dalje svaki put iskoci ta poruka.
i kako me nerviraju hrvatski windowsi.
ajde akoo netko ista zna volio bi da napise jer su starci vec zvali neke likove iz nekog pc shopa da to dodu sutra sredit a meni se neda njima dat da petljaju po tome a jos vise mi se neda spremat sobu
hmmm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na