Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2013., 22:24   #61
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ako gledamo isključivo gaming, jel postoji neki jači argument za kupnju Xbox-a umjesto PS4?

Malo sam gledao po netu i zasad mi PS4 izgleda bolje al možda sam nešto propustio.
Ma bolji je. Hardware wise je jači + sto baksa jeftiniji od xboxa.
  Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 22:37   #62
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2013., 23:09   #63
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Treba još pričekati jer je prije bilo igara koje nisu bile dostupne u svim regijama, ali ih se moglo igrati sa primjerice UK računom.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 23:13   #64
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
thx za info, onda zasad sve vuče na stranu PS4. 3D gaming?
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2013., 23:14   #65
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Ovoga puta sve ide preko IP adresa i nece biti moguce regat na uk adresu. Provjere ce se radit svaki dan posto ce konzola uvijek bit upaljena i spojena na internet. Jedino moguce rijesenje je spajanje X1 na pc i preko VPN-a mijenjanje ip adrese a i to bi se vec prokuzilo.

Dakle, nece bit moguce igrat X1 igre u HR.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2013., 23:40   #66
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
MS se dobro prepao kad su morali ovo napraviti
http://news.xbox.com/2013/06/update

Citiraj:
An internet connection will not be required to play offline Xbox One games – After a one-time system set-up with a new Xbox One, you can play any disc based game without ever connecting online again. There is no 24 hour connection requirement and you can take your Xbox One anywhere you want and play your games, just like on Xbox 360.

Trade-in, lend, resell, gift, and rent disc based games just like you do today – There will be no limitations to using and sharing games, it will work just as it does today on Xbox 360.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2013., 23:43   #67
iNoob
Game Collector
Moj komp
 
iNoob's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Viškovo (Rijeka)
Postovi: 366
Došlo im iz guzice u glavu.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
iNoob je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 00:26   #68
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Jedenje vlastitih g*** im ide u zadnje vrijeme
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 00:34   #69
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Mislim da su se s*ebali previše da poprave nastalu štetu. Znam, studeni je još relativno daleko ali ipak...

Sve u svemu zahvala Sonyju na ovome
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 14:24   #70
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Well, barem je to dobra stvar za gaming općenito..

https://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphot...11194988_n.jpg
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2013., 14:57   #71
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ajde se sad MadBoy lagano vrati na našu raspravu gdje si kačio razna videa, baš sam o tome pričao, NIŠTA nije službeno dok nije službeno.
Bez obzira koja osoba iz MS priča to što priča, to je samo trač.
Bace kost i čekaju reakcije.

Bit će i oko cijene ista stvar, ništa se ne brinite, nije M od jučer pa da pusti u prodaju konzolu po većoj cijeni nego PS4.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 15:46   #72
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Prema odnosu ljudi na ovakvim forumima prema MS-u čovjek bi očekivao da su propali još 1995. pa sa ME, pa sa Vistom pa sa Windows 8 pa sam prvim i drugim xboxom....
  Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 16:09   #73
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Onda malo pročitaš postove ovih što ih obožavaju i možeš zaključiti da nikad neće propast.
Tako mi svejedno za microsoft jer kao što si rekao ima za sve alternativa međutim ti kojem kao nije to bitno toliko braniš microsoft kao da radiš za njih

Zadnje izmijenjeno od: bor1s. 20.06.2013. u 16:28.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 16:25   #74
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Joj daj ne trkeljaj, kog još briga za kompanije kao takve, ono što me zanima su njihovi proizvodi, a meni se recimo Microsoftovi sviđaju, tebi ako ne široko ti polje.
Umjesto Windowsa imaš Linux, umjesto Offica imaš Libre Office, umjesto Xboxa imaš PS i tako redom.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 16:35   #75
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
mislim da je MS htio vidjeti reakciju korisnika kako ce sto ispast pa da znaju na cemu su da li je trziste spremnom za takve stvari ali ocito nije. MS si smije dozvoliti kikseve jer ovak i onak imaju 3x vise para od sonya koji je vec nekoliko godina u banani. Negdje sam procitao da je sony vec 3 godine u debelom minsu i da sve nade polazu u PS i Sony mobitele... A MS.u je xbox samo usputna stvar koju rade pa ako neuspije nikom nist. Drago mi je da MS je poceo slusati sto mu ljudi govore pogotovo za win 8 kao i za XB one. Poznavajuci MS win 9 ce biti super svaki drugi valjaju i tako je to jos od 95 godine. Tako da je lako moguce da ovaj XB bude smece ali ce sljedeci biti puno bolji.
Isto tako mislim da XB one jos nije ni blizu finalne verzije nego da se intezivno radi na njemu.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 20:39   #76
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Eto i jedan racionalan osvrt na iznenenadni obrat:

http://img38.imageshack.us/img38/9116/5u2q.jpg
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 21:06   #77
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ovo je jako dobar i pogođen text.

MS je jednostavno htjeo ponuditi nešto novo, ali umjesto toga dobit ćemo kako autor kaže 'the same fucking console as before'.

A zadnji odlomak (PS) mu je
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2013., 23:33   #78
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Samoobmana je super stvar
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 19:08   #79
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ajde se sad MadBoy lagano vrati na našu raspravu gdje si kačio razna videa, baš sam o tome pričao, NIŠTA nije službeno dok nije službeno.
Bez obzira koja osoba iz MS priča to što priča, to je samo trač.
Bace kost i čekaju reakcije.

Bit će i oko cijene ista stvar, ništa se ne brinite, nije M od jučer pa da pusti u prodaju konzolu po većoj cijeni nego PS4.
Sad zelis reci da ono sto je Mattrick pricao na E3 sajmu nije sluzbeno a sad kad je to napisao na xbox blogu je sluzbeno?
Covjece ti nemas pojma o cemu pricas ni sto pricas samo lupetas bezveze. Malo promisli prije nego ides pisati nesto o cemu nemas pojma. Ako vodeci covjek Xboxa na jednom od najprestiznijih sajmova za igre izjavi nesto, to sigurno ne govori tek tako jer mu je dosadno pa ide pricati nesto. To je sve dogovoreno mjesecima unaprijed i debelo je sluzbeno i potvrdjeno.
A ovo sto je MS promjenio stav je samo reakcija na njihovu nesposobnost da objasne bilo sto vezano uz Xbox One a da to nije TV. Sve sto se tice TV-a su objasnili a druge informacije su bile "spremamo vam nesto super i odlicno ali sada ne mozemo o tome" ili "pa treba vam always-online ali sada jos vam necemo objasniti zasto ni kako ni kuda ili "imamo mi sve te super opcije ali cemo mi kasnije o njima". Zatvorili su se u svoj svijet i samo je njima bilo jasno zasto mora biti konzola na netu svaka 24h, zasto se mjenjaju pravila za rabljene igre, zasto mora kinect biti spojen na konzolu.

I onda su poslije E3 bili zasuti tonama negativnih kritika, podacima da ih PS4 debelo tuce po prednarudzbama i vjerojatno spoznajom da postoji svijet izvan USA i ovo im je bio jedini logican potez. Vratiti sve na staro i nadati se da ce ljudi zaboraviti na gluposti koje su htjeli uvesti.

A ti i dalje vjeruj da to nista nije bilo suzbeno pa nemoj vjerovati ni ducanu kad dodjes kupiti konzolu da je to sluzbena cijena
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 19:26   #80
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Sad zelis reci da ono sto je Mattrick pricao na E3 sajmu nije sluzbeno a sad kad je to napisao na xbox blogu je sluzbeno?
Covjece ti nemas pojma o cemu pricas ni sto pricas samo lupetas bezveze. Malo promisli prije nego ides pisati nesto o cemu nemas pojma.
Sramotiš se, i ne, nije ni sada službeno ništa, ali mislim da se vidi u kojem pravcu ide.

Ako ćemo gledati prijašnje postove ti si taj koji nemaš pojma, dok sam ja pričao da su to sve neslužbene informacije/tračevi i da se stvari mogu promjeniti sve do zadnjeg dana proizvodnje konzole ti si se sprdao s objavom u lokalnim novinama i sl., pa evo, stvari su se promjenile ako nisi primjetio.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Znaci, covjek koji je glavni za razvoj Xboxa (Don Mattrick) i sve sto je vezano uz to potvrdi sve ovo sto sam gore nabrojao, to se ne racuna kao sluzbena potvrda?
Eto, dobio si dokaz da se ne računa kao službena potvrda, jer kad je nešto službeno onda nema mjenjanja.

Citiraj:
Ako vodeci covjek Xboxa na jednom od najprestiznijih sajmova za igre izjavi nesto, to sigurno ne govori tek tako jer mu je dosadno pa ide pricati nesto. To je sve dogovoreno mjesecima unaprijed i debelo je sluzbeno i potvrdjeno.
Opet ti o službenom i potvrđenom, lol.
Tebi izgleda neki pojmovi nisu jasni.
Može on biti vodeći čovjek 100 puta, sve što je on rekao onaj netko IZNAD njega poništi u roku sekunde ako smatra da im neće donijeti profit.

Citiraj:
A ti i dalje vjeruj da to nista nije bilo suzbeno pa nemoj vjerovati ni ducanu kad dodjes kupiti konzolu da je to sluzbena cijena
A ti i dalje vjeruje da je službeno sve što svaki lik iz MS-a izjavi i svaka glupa vijest koja se objavi na portalima.
Ja ipak čekam crno na bijelo napisano na Xbox stranicama, i to u trenutku kad puste konzolu u proizvodnju, e tad je službeno.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 20:36   #81
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ako ćemo gledati prijašnje postove ti si taj koji nemaš pojma, dok sam ja pričao da su to sve neslužbene informacije/tračevi i da se stvari mogu promjeniti sve do zadnjeg dana proizvodnje konzole ti si se sprdao s objavom u lokalnim novinama i sl., pa evo, stvari su se promjenile ako nisi primjetio.
Super si ti to zamislio, da vodeci ljudi u kompaniji sami stvaraju traceve i negativni publicitet i gnjev kupaca na sajmu koji ima najvecu medijsku izlozenost i koji prate sve TV kuce u USA. Da, to stvarno imas misla

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Eto, dobio si dokaz da se ne računa kao službena potvrda, jer kad je nešto službeno onda nema mjenjanja.
Primjeti da rijeci sluzbeno i nepromjenjivo nisu iste te ne znace isto.
Sluzbeno je ono sto su Mattrick i ekipa rekli na E3 konferenciji, 100% sluzbeno i tocno u vrijeme kada su ih rekli. To su informacije koje su dali medijima i potencijalnim kupcima da ih pridobe da kupe konzolu. Druga je stvar sto su skuzili da im to ne pase pa su odlucili promjeniti strategiju.

Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Opet ti o službenom i potvrđenom, lol.
Tebi izgleda neki pojmovi nisu jasni.
Može on biti vodeći čovjek 100 puta, sve što je on rekao onaj netko IZNAD njega poništi u roku sekunde ako smatra da im neće donijeti profit.
Tko je to IZNAD njega? Dobiva instrukcije od Boga? On je glavni i odgovorni za svoj dio kompanije.
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A ti i dalje vjeruje da je službeno sve što svaki lik iz MS-a izjavi i svaka glupa vijest koja se objavi na portalima.
Ja ipak čekam crno na bijelo napisano na Xbox stranicama, i to u trenutku kad puste konzolu u proizvodnju, e tad je službeno.
Ti si izgubljen u svim ovim pojmovima i ne kuzis rad velikih korporacija. Njima se ne isplati stvarati glasine i krive informacije na velikim sajmovima.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 21:38   #82
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ko kaže da su oni namjerno širili krive informacije, negativni publicitet i šta sve ne na tom sajmu?
Pa oni su izložili svoje ideju i viziju kako će novi Xbox raditi, sve ono što je Mattrick pričao je bila samo ideja i njihova želja.
Ali Xbox One NE POSTOJI, samim time ni njegove izjave ne mogu biti službene.

Ali ti očito imaš neki svoj pojam službenog, dovoljno je da to priča zaposlenik Microsofta i odma je službeno.
Službeno znači konačno, činjenično stanje, nema izmjena, dobivaš to i to.

Baš kao što sam rekao na prvoj stranici na šta si mi ti kao odogovor nabrojao 'činjenice' koje su se pokazale kao teški BS.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Evo cinjenica:
Cijena 500 eura
Konzola se mora spojiti svako 24h na internet
Ako igras svoju igru na drugom Xbox One-u konzola se mora spojiti svako 1h na internet
Kinect uvijek mora biti spojen na konzolu
Dijeljenje igara jedino sa ljudima na frend listi i to samo ako su vise od 30 dana na listi i to samo jedan put za istu igru.
Xbox One nece raditi u Hrvatskoj kad se konzola pojavi u prodaji.
Tj. raditi ce ali neces moci koristiti sve sto ti Live servis nudi i neces moci uopce pokrenuti igre jer Hrvatska nije podrzana.
I kako su sad to činjenice?
Sve što se će se narednih mjeseci pisati o novim konzolama treba uzeti sa rezervom, tek nekih 4 tjedan prije prodaje će podaci biti točni.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:08   #83
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
I ovdje radeon hara .
Nhf svima, ali u pravu je.
Dok konzola ne izađe, sve su špekulacije i naklapanja.

Službeno će biti kad prođe "launch" konzole.
Možemo mi svašta raspravljati i pisati, ali to nema nekog prevelikog smisla.

PS, radeon, ide te danas .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 11:30   #84
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
Kako je M$ krenuo izmjenjivati stvari kad su vidili da je vrag odnio šalu mozete ocekivat stvarno svakakve promjene do kraja tako da vam je džaba raspravljat se.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 14:34   #85
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Ako razlika u cijeni ostane blizu 100$, većina će uzet jeftiniju konzolu a za manji ostatak kupaca odlučit će nijanse.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 12:56   #86
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Kid gets Xbox One because of ‘reasons,’ posts videos

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="http://www.dailymotion.com/embed/video/x15ms9k"></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x15ms9k_xbox-one-unboxing-1080p_videogames" target="_blank">

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="http://www.dailymotion.com/embed/video/x15ms8h"></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x15ms8h_xbox-one-controller-close-up-and-headset_videogames" target="_blank">
veve je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2013., 13:06   #87
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Mali je glup ko tocak

Ne planiram kupovati ovo jer se (bar meni) ne isplati...Za te novce nadogradim komp i igram sto god hocu.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2013., 14:19   #88
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Počele su i prve reklame:

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 15:32   #89
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Vidim da ste aktivni ovdje

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je online   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 19:34   #90
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Nisam neki ljubitelj auto utrka ali Forza izgleda predobro.
Konzola će rulat, samo da bude para za kupovinu, eh...
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na