Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2021., 23:38   #1321
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
@Thermaltake: Koliko cesto ti mob bude na punjacu kad koristis svega 40% kapaciteta baterije? Koliko cesto uopce mijenjas mobove?

Ako planiras imati mob 5 godina ili razmisljas kakva ce baterija biti sljedecem kupcu, onda posveti vise paznje bateriji. U suprotnom je ne moras dadiljati, definitivno ne kao sto si gore naveo, to je imho preekstremno. Mislim, mozes, tvoj je mob, radis s njim sto zelis...

Ja se ne mogu sloziti s tim da ces za par godina osjetiti neku razliku jer na svom mobu ne vidim razliku izmedju nultog i 476-tog ciklusa baterije. Puni se na bezicnim punjacima, preko noci ili preko dana, kadgod treba. Fizicki punjac jako rijetko koristim. Dobio sam ga za dzabe, pa ga tako i koristim, ali eto nema greske i dao bog da pozivi jos godinu dana. Ne mogu mu naci manu ni zamjenu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 07:51   #1322
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Svaka zaštita kamere koja ide preko flasha će uzrokovati taj efekt jer svjetlo preko stakla ide na kameru i radi smetnje. Staklo doslovno uvijek mora biti čisto, inače svaki otisak, prašina ili ogrebotine rade smetnje.
Flash ne ide preko stakla ima rupa na dijelu di je flash ostalo je sve pod staklom, no i dalje je efekt prisutan. Nadam se da ga sa ovim novim staklom šta sam naručio od spigena neće biti.



A što se punjanja tiče. Ja svog punimi i na bežično i na žično jer imam oboje na poslu spojim na žični, a doma imam bežični. Prijašnji sam si ostavio za backup tako da nije išao na bubanj, a ovog trenutno ne planiram mijenjat kao i prošli barem 3 godine(koliko ima jasmtva) ako toliko poživi nadam se.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 08:15   #1323
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@brko
Spigen +1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 10:14   #1324
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Sto se flasha tice, valjda svaka prozirna ili poluprozirna maskica ce ti raditi probleme sa slikama. Cim je blize rub maskice samom flashu, tim gore. Neprozirne maskice nemaju taj problem jer se flash svjetlo ne moze "zavuci" u materijal. Primjer: kad fotkas i gledas u mob/flash, vidjet ces kako skoro cijela prozirna maskica "zasvijetli" oko kamere. To svjetlo kamera ulovi kao smetnju.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 13:17   #1325
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@brko
Spigen +1
Koji je bolji tj više obliji: Neo Hybrid ili Tough Armor?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 15:20   #1326
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Masku spigen već imam, naručio sam maloprije spigenovu zaštitu za kameru, sad sam uzeo neku MOCOLO kakva greška užas, katastrofa. Blic kad flešne cijelu kameru pobijeli, izbjegavajte ga uglavnom.
TG ovaj WHITESTONE DOME GLASS nije loš, no mislim da ću ponovit proces jer nisam zadovoljan ovim prvim stavljanjem s obzirom da mi je i prvi put bio
I dalje, te zaštite za kameru su ti bezveze.
Staklo na lensovima ti je ionako par puta jače nego npr. staklo na ekranu. Šanse da razbiješ ili ogrebeš su ti, kao što rekoh, astronomske. Prije ćeš razbit ekran i cijeli mob nego taj kamera lens.

Inače, ak ti trebaju dobre maske - sa Mous i FloLabom nemo'š fulat. Jest da ćeš dat ~250kn na masku/staklo, ali mob će bit k'o tenk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 18:47   #1327
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sto se flasha tice, valjda svaka prozirna ili poluprozirna maskica ce ti raditi probleme sa slikama. Cim je blize rub maskice samom flashu, tim gore. Neprozirne maskice nemaju taj problem jer se flash svjetlo ne moze "zavuci" u materijal. Primjer: kad fotkas i gledas u mob/flash, vidjet ces kako skoro cijela prozirna maskica "zasvijetli" oko kamere. To svjetlo kamera ulovi kao smetnju.
Maska ima ogroman otvor i ne radi ona problem. Problem je zaštitno šitno staklo koje je preko kamere.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 18:52   #1328
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
I dalje, te zaštite za kameru su ti bezveze.
Staklo na lensovima ti je ionako par puta jače nego npr. staklo na ekranu. Šanse da razbiješ ili ogrebeš su ti, kao što rekoh, astronomske. Prije ćeš razbit ekran i cijeli mob nego taj kamera lens.

Inače, ak ti trebaju dobre maske - sa Mous i FloLabom nemo'š fulat. Jest da ćeš dat ~250kn na masku/staklo, ali mob će bit k'o tenk
Masku sam uzeo od spigena još prije nego sam kupio mobitel to uvijek napravim valjda neka deformacija Koristim godinama već spigen masku i prezadovoljan sam, a da ne govorim koliko puta me spasila. Mene je čisto zanimalo šta drugi koriste. Mous ima za S21 Ultra neku tanku prozirnu (jer prozirne tražim samo), a FloLab nema ništa za S21 Ultra.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2021., 20:32   #1329
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Maska ima ogroman otvor i ne radi ona problem. Problem je zaštitno šitno staklo koje je preko kamere.
Moja greska, nesto sam krivo procitao. Anyway, ovo za prozirne maskice i flash stoji
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2021., 19:28   #1330
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Gdje u EU kupiti Anker Nebula Capsule 2? Ako je netko slucajno vidio za ispod 500 eura (i dalje vise nego sto se nekad prodavao)... Znam da su luda vremena, ali ne dam 600+ eura kao sto nude Alza, Proshop i sl.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2021., 22:20   #1331
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Evo, u nedostatku ičeg bolje od HW-a, mali kratki osvrt na USB-C kablovinje koje mi je došlo nakon 2+ mjeseca čekanja. Iskreno sam zaboravio na to da mi je uopće u dolasku pa me iznenadilo danas u sandučetu. Redom:


PZOZ :
- uzeo 2 komada jer su bili na nekoj akciji za 1,09 USD + šiping isto oko 1 USD pa reko da probam
- kabel tanak, osjetno tanji od BaseUS-a koje imam već 2 godine kao i onaj 2-metarski BaseUS, nije krut, vrlo labav ko špagica, ali nije ni bog zna što po pitanju kvalitete pod prstima, veći konektor nekako sitan
- realno, vrijedi 1 USD, BaseUS je valjda 4 koplja iznad po pitanju kvalitete
- fotke nemam jer sam ih poklonio, dodao bi da se na PZOZ kablu dobije i čičak, što je ujedno i jedina prednost na kabelom kojeg opisujem malo niže


Vothoon :
- također, uzeo 2 komada, bili ispod 2 USD nešto sitno + šiping isti kao i kod PZOZ-a
- kabel deblji od PZOZ-a, ali osjetno krući i "plastičniji" u smislu deformacija, nešto sitno deblji čak i od BaseUS crvendača koje sam linkao
- ojačanje na krajevima kabela protiv piganja, no dojam je puuuuno veća kvaliteta od PZOZ-a
- nije 1 nego 0,9 metara, ali OK
- meni osobno prekrasan plavi kabel i dobri mesnati konektori za koje fino moš ulovit kak se spada, čak su mi i bolji nego na BaseUS:



Na obje marke PZOZ i Vothoon, fast charging radi ko majka, kao i data transfer.

Dotaknuo bih se i ovih BaseUS koje koristim isključivo i nemilice zadnje 2 godine, vučem i natežem i rade kao i prvog dana. Kabel grize dobro i nije se olabacio USB-C kraj. Stvarno vrhunska kvaliteta, kao i UGreen kojeg imam cca godinu dana koji ima na sebi i microUSB na USB-C adapter.

Bottom line: uz preporuke standardno odličnih BaseUS i UGreen, slobodno u fav listu dodajte i Vothoon (meni totalno smiješno ime ). PZOZ slobodno zaboravite.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2021., 18:24   #1332
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
30% off za Phoneloops trakice (jedno vrijeme je na forumu bila opca navala na iste)

Code:
C329C453
Vrijedi do: 2021-05-14
Pretpostavljam da je kod jednokratan, nisam siguran. Dobio sam ga na mail i ne treba mi.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 01:41   #1333
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Preporuka Galaxy S21 kaljenog stakla da je provjereno ok?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 07:14   #1334
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Kako promijeniti CID na SD kartici koja nije Samsung? Kupio sam si karticu sa izmjenjivim CID radi zastarjele navigacije u autu. Karta se prikazuje, ali ispred mi stoji veliki prozor sa tekstom da stavi original Nissan karticu u uređaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 14:15   #1335
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Ako si siguran da je 100% izmjenjiv CID na toj kartici, imas na netu negdje uputstva za izmjenu cida pomoću rootanog android fona, bio sam trazio to i nasao prwd neko vrijeme.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 15:59   #1336
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako promijeniti CID na SD kartici koja nije Samsung? Kupio sam si karticu sa izmjenjivim CID radi zastarjele navigacije u autu. Karta se prikazuje, ali ispred mi stoji veliki prozor sa tekstom da stavi original Nissan karticu u uređaj.
Gdje si nabavio takvu karticu?
Trebala bi mi jedna za renaulta
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 16:33   #1337
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Preporuka Galaxy S21 kaljenog stakla da je provjereno ok?

https://flolab.io/collections/samsun...reen-protector

ak ovo uspiješ razbiti (ili mob), onda si mazohist...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2021., 17:08   #1338
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
https://flolab.io/collections/samsun...reen-protector

ak ovo uspiješ razbiti (ili mob), onda si mazohist...
Haha okej. Nisam ni one jeftinjare razbio do sad pa vjerujem da ne bi ni ovo.
Bitno mi je da pokriva cijelu površinu.

Piše "Sold Out", gdje da nađem za kupiti/naručiti?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 10:08   #1339
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Kako da znam koji brzi punjači su kompatibilni sa S21?
Znam da podržava 25W, ali ne znam koji uzet. Ili moram uzet original od Samsunga kako bi iskoristio maksimum brzog punjenja?
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 11:09   #1340
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Fast na s21 ide preko PD punjača (power delivery). Možes i sa QC 2.0/3.0 (Qualcomm Quick Chanrge) ali si limitiran na 15w. PD ide do 45w
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 22:59   #1341
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Power Delivery aham, opet nešto novo... Mislio sam da je uglavnom sve isto dok nisam vidio kako punjač od OnePlusa treba cijelu vječnost da napuni S21.
Srećom skužio da curin Poco F2 Pro ima PD 3.0 pa ću njezin punjač koristit dok ne vidim što ću naručit preko Ali i kompanije.

Znači ovi Ugreen i Baseus su dobri?

Kakva je situacija sa wireless punjačima? Znam da se inače izbjegavalo jer se baterija kao jako grijala na tome.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 09.06.2021. u 23:04.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2021., 23:11   #1342
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Kako da znam koji brzi punjači su kompatibilni sa S21?
Znam da podržava 25W, ali ne znam koji uzet. Ili moram uzet original od Samsunga kako bi iskoristio maksimum brzog punjenja?
https://www.mall.hr/kucni-punjaci/sa...ab=description
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2021., 08:46   #1343
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
@sjenka
Moja je sa Alije. 16Gb verzija me došla nekih 20$. Ima ih dosta tamo i na Bayi. Na forumu gdje sam našao svoju navigaciju ima i navigacije za Renault. Trebaš samo vidjeti koji softver i verziju imaš, pa naći noviju.

@bruno
Koliko ja znam, a ti me ispravi jer imaš više iskustva, ne postoji mob u koji stane SD kartica.
Kartica mi je prodana kao ona sa izmjenjivim CID-om, ali nemam pojma kako to provjeriti. Po uputama koje sam nalazio, dovoljno je sa novom navigacijom u root kartice staviti txt file sa novim CID-om, ali mi se čini da to ne fercera jer mi nije upalilo sa 3 verzije navigacije/CID filea.

Na netu postoje upute za mijenjanje CID na Samsungovim origigi microSD karticama, ali ovo nije takva. Imam ja i Samsungove microSD kartice, ali sam mislio da postoji lakši način od brljanja sa Linuxom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 10.06.2021. u 08:53.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 10:03   #1344
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
prijenosna baterija ne pokazuje znakove života



radi se o bateriji baseus 20000 mah 45w staroj niti godinu dana. jučer je na bateriju bio spojen mobitel sa micro usb ulazom kojem konektor malo šteka a i baterija tj. telefon je već dosta star, ali uredno se puni ako je mobitel na mjestu. i tako jučer u nekom trenutku punjenja na mobitelu se pokazala obavijest da je punjenje zaustavljeno jer je previsoki napon, iako ne tvrdim da je sigurno to pisalo jer sam bio umoran i zaspao. uglavnom nešto u vezi napona je pisalo. ujutro kad sam se probudio, mobitel nije bio napunjen a baterija ne pokazuje znakove života. što bi to moglo biti?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 12:17   #1345
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Moguće da je stradao samo spoj konektora sa elektronikom. Ako više nemaš garu, otvori kućište pa se malo igraj elektroničara.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2021., 12:56   #1346
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Moguće da je stradao samo spoj konektora sa elektronikom. Ako više nemaš garu, otvori kućište pa se malo igraj elektroničara.

da li je mobitel tj. njegov konektor za punjenje koji nije u idealnom stanju mogući uzrok problema s baterijom?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2021., 01:37   #1347
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Okej može li mi tko preporučiti kaljeno staklo preko kojeg provjereno funkcionira ultrasonic fingerprint senzor od Samsunga?
Naletio na problem sa Nilkin staklom, gotovo je neupotrebljivo.
Čovječe prije je bio problem što je zakrivljen ekran, sad S21 sa ravnim ali fingerprint ne radi. Pa hebemu. Baš sam frustriran. XD
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2021., 19:00   #1348
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
ljudi šta mislite o ovoj blow bateriji?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2021., 22:07   #1349
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Ima tko ideju gdje bi se mogao nabaviti amFilm screen protector?
Sve što nađem je iz amerike. Damn, jedino staklo s kojim navodno fingerprint radi odlično i ne mogu do njega. Pm...
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2021., 22:52   #1350
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Okej može li mi tko preporučiti kaljeno staklo preko kojeg provjereno funkcionira ultrasonic fingerprint senzor od Samsunga?
Naletio na problem sa Nilkin staklom, gotovo je neupotrebljivo.
Čovječe prije je bio problem što je zakrivljen ekran, sad S21 sa ravnim ali fingerprint ne radi. Pa hebemu. Baš sam frustriran. XD
Probaj neko UV staklo umjesto klasicnog na s21.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na