Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.10.2020., 13:24   #1681
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Da, baš gledam otkud ove kerefeke, sve imaju i 3060 i 3070 u dvije verzije i cijelu plejadu AMDa....ovo doslovno bacanje graha.
3 verzije 3070

Vanilla, super i TI xD
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:43   #1682
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Lenovo je prije skoro mjesec dana, tj. odmah nakon Ampere preCtavljanja, potvrdil da postoji RTX 3070 Ti 16GB model. RTX 3060 Ti 8GB je isto tak već potvrđena od strane Gigabytea. Performanse su jedini pravi upitnik na tom grafu. Obzirom na sve trenutne Ampere događaje, dosta bude da RDNA 2 nudi 90% RTX 3080 performansi za manju cijenu i potrošnju uz normalnu dostupnost diljem svijeta. Većina se ne bude žalila, a ako se ispostavi da imaju dobre RT i DLSS ekvivalente - tim bolje.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:44   #1683
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Posto je 2080Ti 35% jaca od 5700XT, a amd najavljuje da ce rdna2 bit duplo od 5700xt, to bi izaslo taman oko 30% jace od 2080ti, i eto nek malo lazu, nek ispadne 15-20% ja opet zadovoljan i upustio bi se u kupnju ako cijenom bude ispod €1000. Jos uz to trebale bi doci sa vise rama od 3080, a obzirom da koriste GDDR6, a ne GDDR6X to bi trebalo rezultirati istom ili manjom cijenom od 3080. No sad sve ovisi o performansama, ako je jaca od 3080, nema razloga da bude jeftinija.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 13:52   #1684
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Moguće da čak i bude jeftinija, jer AMD ima 7nm TSMC s kojim nema(ju) problema i u interesu im je da ljudi kupe nove kartice, a malo niža cijena za RTX 3080 rang ili jače bi bila pun pogodak.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:37   #1685
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moguće da čak i bude jeftinija, jer AMD ima 7nm TSMC s kojim nema(ju) problema i u interesu im je da ljudi kupe nove kartice, a malo niža cijena za RTX 3080 rang ili jače bi bila pun pogodak.
Tu se slazem, no ako ispadne da je tu negdje sa 3080, cak i da je sitnicu slabija, ako nudi vise rama i ima je za kupiti, imaju kupce i po istoj i po sitnicu vecoj cijeni. Tu da ulete sa 700-800 eura cijenom, prodat ce sigurno.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:49   #1686
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
U ovom trenu je vrlo lako moguće da AMD s RDNA 2 zapravo ima Zen efekt, ali za GPU segment, pa stvarno ništa ne bi bilo čudno.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Zamisli da ovi stvarno slože desktop RDNA 2 koji nudi 90% RTX 3080 performansi za 50% cijene, tj. da takva kartica sa 16GB GDDR6X košta kakvih 350 - 400$.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
[]Teorija zavjere: RTX 3070 košta 500$/€/Ł, jer budu i konzole u tom rangu, a RDNA 2 koja ih pogoni već potvrđeno ima sirove snage u rangu RTX 2080 Ti, koju nova RTX 3070 mijenja bez problema. Sukladno tome, RTX 3080 ima cijenu kakvu ima, jer sad moraju sve skupa tjerati u tom smjeru, htjeli ili ne. AMD je zakupil sve moguće TSMC kapacitete, tako da je nVidia bila prisiljena ići na Samsung za sve osim najjače Ampere A100 koja se ionak koristi za malo konkretnije stvari. Uglavnom, RTX 3090 je kakvih 1.000$ jeftinija od RTX Titan modela prošle generacije, pa opet "nije loša cijena", također RTX 3080 košta 500$ manje od RTX 2080 Ti u čiji rang sad spada, samo kaj ima puno bolje performanse, a RTX 3070 košta duplo manje od RTX 2080 Ti, nudi u najgorem slučaju iste performanse, a zapravo je riječ o mainstream kartici koja danas zauzima mjesto nekad rezervirano za RTX 2080. I još k tome za svaki model imaju manevarskog prostora za Ti/Super varijante, a očito da AMD RDNA 2 donosi nekakav konkretan pomak, ako obje nadolazeće konzole nude GPU kakav je nVidia preCtavila u vidu RTX 3070 modela. Jasno, konkretne performanse i ray-tracing mogućnosti za jedne i druge tek moramo vidjeti kak spada, ali općenito sve polako, ali sigurno sjeda na mjesto.Teorija zavjere[/]
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 14:58   #1687
Thiniad
Premium
 
Thiniad's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Evo tu se može vidjet RDNA2 die iz PS5 teardowna.


https://www.youtube.com/watch?v=CaAY-jAjm0w
Thiniad je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:02   #1688
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Tu se slazem, no ako ispadne da je tu negdje sa 3080, cak i da je sitnicu slabija, ako nudi vise rama i ima je za kupiti, imaju kupce i po istoj i po sitnicu vecoj cijeni. Tu da ulete sa 700-800 eura cijenom, prodat ce sigurno.
Nekak se nemrem oteti dojmu da cemo sve vise vidjeti DLSS u igrama, a ako bude tako onda AMD mora ili napraviti nesto slicno ili spustiti cijenu kartica najmanje 100$ ukoliko ce imati slicne performanse sa Nvidijom.

Recimo da se ovaj graf pokaze tocan i ajmo reci da 3080 moze gurati Cyberpunk na 100 fps-a na 1440p, a 6900x na 120, nakon sto upalis DLSS 3080 debelo presisa 6900x...

Osobno po tom pitanju imam najvecu dilemu, da li uzeti AMD koji bi mogao imati slicne perf po nesto manjoj cijeni ili uzeti Nvidiju koja ima DLSS.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:24   #1689
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Osobno po tom pitanju imam najvecu dilemu, da li uzeti AMD koji bi mogao imati slicne perf po nesto manjoj cijeni ili uzeti Nvidiju koja ima DLSS.
...ili uzeti karticu koja nakon par tjedana peglanja ima bolje drivere.

Mogu AMD ili nVidia counterparti biti nešto "brži" jedno od drugog, ali ako se na jednoj igre krše svako toliko bez nekih očitih razloga - ne bih imao previše živaca za to, prestar sam.

Stvari nisu ekskluzivne i stanje je podložno promjenama, svatko ima problema sa svakakvim karticama u kombinaciji sa svakakvim hardverom ali trenutna prednost je očita i živo me zanima kako će odnos izgledati kroz par mjeseci.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:26   #1690
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Čekaj, ako sam ja dobro shvatio taj DLSS, ako si na 1440p rezoluciji i koristiš DLSS, kartica renderira npr 1080p rezoluciju i onda radi upscale toga na 1440p?

Ako je:
Jel nije onda to isto kao da si stavio 1080p rezoluciju direktno u postavkama igre i pustio da radi upscale na tvoj monitor koji je 1440p?
Kako je to bolje od original 1440p i zašto bi to bilo nešto što sprječava ljude u kupnji kartice?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:34   #1691
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Čekaj, ako sam ja dobro shvatio taj DLSS, ako si na 1440p rezoluciji i koristiš DLSS, kartica renderira npr 1080p rezoluciju i onda radi upscale toga na 1440p?

Ako je:
Jel nije onda to isto kao da si stavio 1080p rezoluciju direktno u postavkama igre i pustio da radi upscale na tvoj monitor koji je 1440p?
Kako je to bolje od original 1440p i zašto bi to bilo nešto što sprječava ljude u kupnji kartice?
DLSS je AI upscaling. I po nekim NV sličicama je slika oštrija i ljepša nego na nativnoj rezi. Iskreno ni meni ne ide u glavu nikako kako upscaleing može biti bolji od nativne reze...
Jensen voodoo.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 07.10.2020. u 15:50.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:38   #1692
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Hahahah a nec pazi kao lik spominje konstantno DLSS u sest topika to jest up scaling koji postoji zadnjih 4/5 g. normalno da je rezolucija nativna bolja .


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:41   #1693
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
Da, DLSS omogućava da se igre vrte u nižoj, a pritom izgledaju (jebeno) ko u većoj/višoj rezoluciji, a i kartice se manje muče, jer stvarno ne vrte 1440p ili 4K, pa daju više sličica.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:51   #1694
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Hahahah a nec pazi kao lik spominje konstantno DLSS u sest topika to jest up scaling koji postoji zadnjih 4/5 g. normalno da je rezolucija nativna bolja .


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ne. DLSS nije tipicni zblurani upscaling kakav smo imali prilike vidjeti do njegovog izlaska. Kvaliteta koju daje DLSS je nerijetko i bolja od nativne rezolucije. To kaj tebe ta cinjenica opasno smeta je jedna posve druga i totalno nebitna prica.

https://www.techspot.com/article/210...-tracing-dlss/

https://youtu.be/vLw1HeElssE?t=314
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 15:54   #1695
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,767
IMHO, ako AMD ima ikakvo rješenje za svoju verziju DLSS-a, onda bi DLSS začas mogel proći slično ko G-Snyc i PhysX, a AMD-ov DLSS vrlo brzo postati dio open-source zajednice i dostupan svima, neovisno o hardveru.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:00   #1696
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
IMHO, ako AMD ima ikakvo rješenje za svoju verziju DLSS-a, onda bi DLSS začas mogel proći slično ko G-Snyc i PhysX, a AMD-ov DLSS vrlo brzo postati dio open-source zajednice i dostupan svima, neovisno o hardveru.
To bi bio posao. Pogledajmo samo koliko se danas jeftinije mogu naci moniori na kojima addaptive sync radi sa Nvidia karticama.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:02   #1697
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Ne.Nedami se otvarat linkove niti sa tobom ode raspravljat.

Koristim kroz drajvere na 1440p image sharpening(za koji upuceni kolega sa pregrst linkova nije ni znao neda mi se kopat post sad) sa anti lagom bez gubitaka fps/a na 90% je preostro na 100% i iman osjecaj kao da citarim pogotovo u HLL prekristalno cisto u daljini sta je najbitnije.
Toplo preporucam .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:10   #1698
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ne.Nedami se otvarat linkove niti sa tobom ode raspravljat.

Koristim kroz drajvere na 1440p image sharpening(za koji upuceni kolega sa pregrst linkova nije ni znao neda mi se kopat post sad) sa anti lagom bez gubitaka fps/a na 90% je preostro na 100% i iman osjecaj kao da citarim pogotovo u HLL prekristalno cisto u daljini sta je najbitnije.
Toplo preporucam .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Pa nema se sto raspravljati, DLSS je sci-fi za kojekakve sharpeninge i to je cinjenica o kojoj se lako moze procitati bilo gdje na internetima.

Za sharpening na AMD-u sam znao od trenutka kad je izbacen, ono sto nisam znao je da su ga naknadno ubacili i na dx11 i ostale kartice osim Navi-ja posto je u pocetku radio samo na dx12 i Navi-ju. Isti taj simpaticni filtercic tzv sharpening koji i sam koristim, postoji i na Nvidiji, ali kao sto su to vec pokazali svi veci kanali i stranice on nije do koljena DLSS-u.

https://www.techspot.com/review/1903...estyle-vs-ris/
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 16:56   #1699
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,206
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ne.Nedami se otvarat linkove niti sa tobom ode raspravljat.

Koristim kroz drajvere na 1440p image sharpening(za koji upuceni kolega sa pregrst linkova nije ni znao neda mi se kopat post sad) sa anti lagom bez gubitaka fps/a na 90% je preostro na 100% i iman osjecaj kao da citarim pogotovo u HLL prekristalno cisto u daljini sta je najbitnije.
Toplo preporucam .

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Evo ja sam bacio oko kao neovisni promatrač i stvarno 1440 na 4K izgleda bolje nego nativni. Ponekad ali na primjerima da i ima smisla da izgleda. Čisto usporedi s fotoaparata RAW sliku i sliku sa mobitela sa AI modom. Sa mobitela ce puno bolje izgledat, dok se ova s fotoaparata ne obradi kako spada.

Ima i artefakte neke nekad. Meni bi osobno kvaliteta bila izvrsna i uključio bi to DSSS kako vec, ali artefakte nebih mogao progutati.

Naravno Kudos da i AMD napravi svoj AI bolje bi nam bilo svima
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 18:41   #1700
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Obzirom da konzole koriste takorec istu grafiku, ne bi li onda nadolazece igre trebale nesto ljepse raditi na amd grafama obzirom da ce bit bazirane za taj hardware?

A sto se tice ray tracinga i dlss-a, tocno me zaboli ona stvar. Vise me interesira neki boost u raw poweru nego ti novi kerefeki. To je zgodno da razvijaju i super da rade na tome, ali dok to potpuno zazivi ionako ce proci jos jedna, ako ne i dvije generacije grafi...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 19:54   #1701
BoobZ
Premium
Moj komp
 
BoobZ's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 159
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Obzirom da konzole koriste takorec istu grafiku, ne bi li onda nadolazece igre trebale nesto ljepse raditi na amd grafama obzirom da ce bit bazirane za taj hardware?

A sto se tice ray tracinga i dlss-a, tocno me zaboli ona stvar. Vise me interesira neki boost u raw poweru nego ti novi kerefeki. To je zgodno da razvijaju i super da rade na tome, ali dok to potpuno zazivi ionako ce proci jos jedna, ako ne i dvije generacije grafi...
I PS4 ima AMD-ovu GCN grafičku pa PC verzije ne rade ništa ljepše na AMD-ovim grafama.
BoobZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 20:09   #1702
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Nekak se nemrem oteti dojmu da cemo sve vise vidjeti DLSS u igrama, a ako bude tako onda AMD mora ili napraviti nesto slicno ili spustiti cijenu kartica najmanje 100$ ukoliko ce imati slicne performanse sa Nvidijom.

Recimo da se ovaj graf pokaze tocan i ajmo reci da 3080 moze gurati Cyberpunk na 100 fps-a na 1440p, a 6900x na 120, nakon sto upalis DLSS 3080 debelo presisa 6900x...

Osobno po tom pitanju imam najvecu dilemu, da li uzeti AMD koji bi mogao imati slicne perf po nesto manjoj cijeni ili uzeti Nvidiju koja ima DLSS.
I onda završiš Cyberpunk i navučeš se na novu igru i ideš upaliti DLSS i šipak... nema DLSS-a za tu igru .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 21:33   #1703
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vezano uz onaj graf na prošloj stranici - čini se fejk iz aviona.
Banalan primjer - 6700XT cca 20-25% jača od 6700...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 21:45   #1704
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
A sto se tice ray tracinga i dlss-a, tocno me zaboli ona stvar. Vise me interesira neki boost u raw poweru nego ti novi kerefeki. To je zgodno da razvijaju i super da rade na tome, ali dok to potpuno zazivi ionako ce proci jos jedna, ako ne i dvije generacije grafi...
Iskreno niti meni RT nije napet, ali DLSS je free performance boost koji dobro dode u bilo kojem zanru i scenariju.

https://www.ign.com/articles/50-games-with-rtx-and-dlss

Lista nije prevelika, ali vidi se da dosta popularnih naslova ubacuje tu tehnologiju i moglo bi to zazivjeti brze neg kaj mislimo.

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
I onda završiš Cyberpunk i navučeš se na novu igru i ideš upaliti DLSS i šipak... nema DLSS-a za tu igru .
Prema ovoj listi Cyberpunk ce imati DLSS. Zapravo logicno je da ce ga svaka igra sa RT-om podrzavati posto je FPS bez DLSS-a sa upaljenim RT-om tragikomican

Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Nevezano za post, Intel fanboy? Nisam ti gledao profil, no čvrsto sam siguran koji brand procesora imaš, obrazac ponašanja
Kakva to spranca, to sto sam argumentom popracenim dokazima sa kvalitetnih izvora potvrdio svoju tvrdnju i opovrgnuo njegovo nicim izazvano agresivno navodenje krivih tvrdnji? U tom slucaju sam fanbojcina i pol

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Vezano uz onaj graf na prošloj stranici - čini se fejk iz aviona.
Banalan primjer - 6700XT cca 20-25% jača od 6700...
Sto je na kraju sa sabirnicom, jel ona 256 il 512, jel se ista konkretnije zna o tome?
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 22:20   #1705
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
Bingo.
Vidis njemu je toliko stalo da je i u amd temi spominje nv up scaling i rt jer nam je to najbitnije kod grafe i to donosi presudnu odluku,ocito je momku stalo pa spama po istome konstantno.

@manuel definitivno prevelika razlika a dobro vidit cemo sve uskoro

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 22:24   #1706
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Iskreno niti meni RT nije napet, ali DLSS je free performance boost koji dobro dode u bilo kojem zanru i scenariju.
https://www.ign.com/articles/50-games-with-rtx-and-dlss
Lista nije prevelika, ali vidi se da dosta popularnih naslova ubacuje tu tehnologiju i moglo bi to zazivjeti brze neg kaj mislimo.
Ne može nikako biti brže nego što mislimo. DLSS i RTX su predstavljeni prije 2 godine i u tom razdoblju je izašlo 15 igara s DLSS podrškom. Ide dosta sporije nego što je itko mislio. Od bitnijih igara koje će uskoro izaći a podržavaju DLSS su Cyberpunk, Call of Duty i Watch Dogs. I doći ćemo na 18 igara u malo više od 2 godine.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2020., 22:55   #1707
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ne može nikako biti brže nego što mislimo. DLSS i RTX su predstavljeni prije 2 godine i u tom razdoblju je izašlo 15 igara s DLSS podrškom. Ide dosta sporije nego što je itko mislio. Od bitnijih igara koje će uskoro izaći a podržavaju DLSS su Cyberpunk, Call of Duty i Watch Dogs. I doći ćemo na 18 igara u malo više od 2 godine.
Upravo to, hrpa je novih igara koje to ne podržavaju, a da ne pričam o starijim igrama. A i većina ljudi preferira nativno, bez tih trikova. DLSS će biti popularan onoliko koliko Nvidia odluči podmićivati gejmerske kuće, jer samo na takav način će ih privuči da prigrle tu tehnologiju, a s obzirom da nemaju ili ne žele toliko novaca trošiti na DLSS jasno je zašto samo toliki broj igara to podržava.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 07:50   #1708
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Ne. DLSS nije tipicni zblurani upscaling kakav smo imali prilike vidjeti do njegovog izlaska. Kvaliteta koju daje DLSS je nerijetko i bolja od nativne rezolucije. To kaj tebe ta cinjenica opasno smeta je jedna posve druga i totalno nebitna prica.

https://www.techspot.com/article/210...-tracing-dlss/

https://youtu.be/vLw1HeElssE?t=314

Koliko me sjecanje sluzi i prva generacija doticne tehnologije je bila prezentirana slicno.

"Neprimjetna razlika u kvaliteti slike" ili tako neki proljev.
Ispalo je.... proljev
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 08:37   #1709
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Sto je na kraju sa sabirnicom, jel ona 256 il 512, jel se ista konkretnije zna o tome?
za top modele 256bitna, pa 192bit za tier niže itd...(na onom grafu su), a imas cijeli niz postova na prethodnoj stranici s moje strane oko infinity cache-a.

za konkretnije infoe prouci kako je to dvoje vezano,ovo je ok starting point(Crystalwell) da vidis kako se sa l4/edram cachom moze nadoknaditi niža mem propusnost, iako kod amd-a infinity cache ce biti puno kompleksiniji i koristit ce se u kombinaciji sa drugim tech. na širem spektru od samog povecanja mem.propusnosti
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 08.10.2020. u 08:55.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2020., 08:51   #1710
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@Gigi1

Thx na linku. Ovo sa infinity cacheom ce biti zanimljivo ako ga izvedu kako spada.
guerra je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na