Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2018., 16:53   #1
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Remake konzole i emulatori: SNES, SEGA, ATARI

Nisam naletio na neku temu gdje se pod jednom kapom mogu naći informacije o emulatorima i remakeovima konzola koje su u zadnje vrijeme postale popularne.

Prije koji mjesec sam postao vlasnik SNES Minija, a uz hakchi program se prilično jednostavno mogu pokrenuti i druge igre za SNES, ali i za bilo koju drugu platformu koja odgovara tom vremenu.

Kako se procesom "hackanja" zapravo instalira retroarch, moguće je igrati sve što retroarch podržava, pa tako i razne GameBoy (normal, color, advance) igre, NES, SENS itd.

Da ne duljim, link pomoću kojeg sam otključao svoj SNES Mini: https://www.neogaf.com/threads/snes-...ooder.1444556/


---

Jedan kolega s posla odlazi iz firme, te kao velikom fanu starijih igara, odlučili smo mu kupiti SEGA Mega Drive Flashback HD.

Osim što je objektivno znatno lošije završne obrade od SNES Minija, počevši od kućišta, preko kontrolera pa sve do iznutrica, najviše pati kod softwarea koji se vrti na njemu.

Ukratko, prvi dojam na Flashbacku je da ne bi nikako trebao koštati još više nego SNES Mini, ali u trenutku tipkanja je 20€ skuplji od Minija (80€) te tako za okruglih 100€ ostavlja mlak okus u ustima.

Flashback koristi android kao base OS, te je nadogradnja novim igrama na papiru jednostavna. Potreban ja Android Debuging Bridge (ADB), te je potrebno dodati dinamičku poveznicu kako bi se igre mogle jednostavnim kopiranjem u folder i editiranjem jednog ini filea mogle pokrenuti.

Potrebno je obratiti pažnju na koju verziju Flashbacka posjedujete, postoji OBB i non-OBB varijanta. Kod potonje je teoretski jednostavnije staviti novu igru.

Linkovi s informacijama:
OBB verzija: http://www.instructables.com/id/Addi...-Flashback-HD/

non-OBB varijanta: http://atariage.com/forums/topic/266...ack/?p=3895318


Nažalost, kod mene niti jedna od 20ak igara koje imam u BIN formatu ne radi. Pokušavao sam pojedinačno svaku igru dodati ili sve odjednom.
Ovisno koju igru kopiram, nekad nakon AtGames loga na početku uopće ne dobijem menu prikaz, a ponekad normalno prikaže menu, igru je moguće naći u listi, ali cover art je uvijek bijel (bez obzira na vrstu i veličinu datoteke) te prilikom pokretanja se ne dogodi ništa.

Ima li netko Flashback i je li voljan otvoriti ga da mi jednu informaciju provjeri: s donje strane glavne tiskane pločice, pinout glavnog cartridge konektora, tri pina su savijena te je jedan od njih kratko spojen s flat kabelom koji vodi do sekundarne tiskane pločice gdje se nalaze konektori za kontrolere.

Kratko spojeni pin nije samo savijen već je zalemljen tako. Zanima me je li to normalno ili nije?

Najbolje od svega, koliko god sam gledao tear down/disassembly videa, niti jedan ne pokaže donji dio pcba...

Ako ima još zainteresiranih za temu, možemo koristiti ovaj thread za skupnu diskusiju o svim emulatorima, bili oni DIY ili official.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2018., 17:47   #2
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Odlično, hvala za ovaj prvi link.
Razmišljao sam SNES uzeti još kad je najavljen
ali sam odustao zbog malog broja uključenih naslova,
a poslije nisam ni gledao.

Inače mi se najviše sviđa ideja prijenosnog emulatora
(nešto tipa GPD XD, recimo),
starije igre ipak bolje izgledaju na manjem ekranu.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.04.2018., 21:35   #3
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
moram priznat da i na velikom ekranu SNES izgleda prilično dobro, dapače, odigrao sam Zeldu bez da me glava bolila.

Update za moj kratki spoj: čini se da je to jedan od pinova koji vodi "ničemu". Propištao sam multimetrom i kao da nigdje nema vezu. Odlemio sam taj pin i nikakve promjene nije bilo.

Odustao sam od probavanja, ne znam dal je konzola isporučena s nekim novim firmware updateom, a iskreno vremena za propikavanje po internoj particiji nemam. Javim ako netko od mojih s posla uspije nešto.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 02:26   #4
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ne znam, nisam ga (još) isprobao -
komentar se odnosio na emulatore tipa ZSNES.

Sad me svrbi da ga nabavim
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2018., 18:51   #5
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Jel se može tema iskoristit za emulatore android boxova?

Ako tko ima iskustva da napiše.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na