Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2010., 09:16   #1
Dominika
Registered User
 
Dominika's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 6
Privatnost i sigurnost osobnog računala

Kako sigurno sačuvati podatke od neželjenih pogleda i surfati bez brige


Ovaj tutorial možete skinuti kao Word document, 1.3 Mb:
http://www.megaupload.com/?d=60DEQGA9

Nemamo svi baš neke tako strašne tajne ali se ipak ugodnije osjećamo kad znamo da iza nas ne računalu ne ostaje ništa što ne želimo da tuđe oči vide.

Program koji nam to može omogućiti zove se TrueCrypt I potpuno je besplatan a uz pravi izbor passworda teško da će ga slomiti i super računalo makar mu dali i godinu dana da pokušava.

Ali taj uvjet vrijedi uz pravilan izbor passworda, jer hakerski posao ne počinje na računalu nego na socijalnom nivou, Vaše, ime, prezime,datum rođenja, djeca, muž, pas, mačka, navike, knjige, ljubavi ,,,,itd. itd sve ti podaci su izvor passworda koji upotrebljavate i ako imate takav password on je podložan da se probije tzv. Brutalnom snagom 

No dobro izbor je Vaš, druga stvar koju ćemo napraviti je ta da ćemo dodati Firefox na novi disk koji je napravio TrueCrypt i na taj Firefox ćemo još dodati master password pa onda možete mirno u njemu držati sve svoje omiljene stranice isto tako i passworde za njih.

Pa da krenemo

- odemo na stranicu : http://www.truecrypt.org/downloads

i skinemo program adekvatan našem operativnom sustavu.

- pokrenemo instalaciju programa

stavimo kvačicu na " I accept and agree .."
klik mišem dolje desno na "Accept"

INSTALL - Next

Ponudit će nam odredište "C:\Program Files\TrueCrypt\"
u ovom slučaju prihvatimo i idemo klik na dolje desno "Install"

- Kad instalacija završi pokrenemo program preko "TrueCrypt" ikone i idemo napraviti virtualni disk.

Slika 1

1 - Klik na
- create volume
- create an encrypted file container
- next



Slika 2

2 - Klik na
- standard true crypt volumen
- next



Slika 3

3 - Klik na
- select file ( nađite folder u kojem ćete čuvati Vaš novi hard )
- upišite ime datoteke ( za primjer sam upisao HDDbck )
- klik na - save


Slika 4

4 - Klik na

- ako ne želite da Vam pc čuva povijest stavite kvačicu na – Never save history
- Next



Slika 5
5 - Klik na Next – ostavite sve kako je


Slika 6
6 - E o ovom malo dulje.
Opcija 1.
- Ako će Vaš novi hard biti isključivo na računalu onda označite GB i upišite brojčano koliko gigabajta želite da Vam ima taj disk ima
Opcija 2.
- Ako je u Vašim željama ideja da te podatke ispržite na DVD onda označite MB i stavite vrijednost 1800 što je 1,8 Gb. Razlog je taj što datoteke koje su veličine do 2 Gb možemo
najnormalnije presnimiti na DVD dok datoteke iznad 2Gb nije moguće presnimiti na DVD normalnim putem tj putem softwarea za prženje.
Ako snimamo na DVD onda zatvorimo TrueCrypt i snimamo onu datoteku koju smo kreirali ( u ovom slučaju datoteku – HDDbck a sa DVD-a ćemo otvoriti na identičan način kao i sa Hard diska.

- klik na NEXT




Slika 7 i 8

7,8 -

Upišite password u prvo polje
Ponovite isti u drugom polju

Ako ste upisali password koji ima manji broj znakova od predviđenih 20+ sigurnosnom normom, iskočit će Vam upozorenje da Vam pasword baš i nije nešto.
- Ako želite ostaviti kraći pasword kliknite na kućici od upozorenja OK
- Zatim Next





Slika 9

9 - Mičite miša naizmjenice u svim smjerovima da se formira ekripcijski ključ

- Klik na Format – ostavite sve kako je
( osim ako ne želite podršku za jako velike datoteke 2Gb+ i ako znate što radite)



Slika 10

10 – novi hard se formatira



Slika 11

11 – volumen je uspješno kreiran
- kliknite na OK



Slika 12

Novi volumen je spreman za rad i ukoliko ne želite sve ponoviti i raditi još jedan
Kliknite na Exit i gotovi ste.



Evo ga  ajmo na prvu upotrebu - slika m1
Nađemo na Desktopu ili u Start – Menu – Programs plavu ikonu s ključićem od True Crypta
i pokrenemo ga
- Select file – nađemo u folderu koji smo prije izabrali datoteku koju smo formirali ja sam joj dao ime HDDbck
- Stavimo kvačicu na Never save a history ( ako to želimo naravno )
Ako ju ne stavimo prilikom svakog otvaranja True Crypta naša datoteka već će biti tu u Select file jer će ju povijest zapamtiti.

- klik na Mount ( što će montirati naš disk )



Slika m2
m2 - slovo pod kojim će se disk pojaviti možemo sami izabrati
– upišemo password i kliknemo OK



Slika m3
Disk je stavljen pod oznaku M:
- Ako nam sučelje True crypta više nije potrebno možemo ga zatvoriti

Kada želimo maknuti našu particiju I sakriti ju – Dismountati ju
- ponovo Nađemo na Desktopu ili u Start – Menu – Programs plavu ikonu s ključićem od True Crypta i pokrenemo ga i samo kliknemo Dismount



Slika m4 – U My Computer pojavio se novi disk  on će nestati kad se napravi Dismount ili kada ugasite računalo kod ponovog podizanja Vašeg Hard diska neće biti.


TrueCrypt je moguće staviti kao samostojeću (standalone USB) aplikaciju da čuva naš USB disk a isto tako sve datoteke je moguće snimiti na CD-DVD ovisno o veličini i otvarati ih normalno putem TrueCrypt-a na isti način.

Ajmo još sad dodati Firefox koji će biti baš na ovom disku. Firefox koji će imati svoj password i u kojem će te moći držati sve faforite i sve stranice sa spremljenim passwordima.

Idemo ga skinuti na :

http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

Momentalna verzija je 3. 6.3 ako je novija kad skidate skinite noviju.

- klik na download link
- save file

Kad download bude gotov kliknite 2x na FirefoxPortable_3.6.3_English.paf ( ili verziju koju ste skinuli )
- Next
- Browse ( izaberite svoj novi disk )
- Klik na Install
- Kad završi klik na Finish

Na Vašem tajnom disku pojavio se folder FirefoxPortable
- klik 2x – otvorite folder
- klik 2x – na ikonu - FirefoxPortable

Firefox se otvorio.
- zatvorite jedan od dva prozora i idite na neku stranicu za koju želite da Vam bude home page – npr. http://www.google.hr/
- u izborniku gore na 6. mjestu je Tools
- otvorite Tools i idite na Options
- otvara se prvi – gore lijevo izbornik General
- ako ste na Vašoj Home page strani kliknite na Use Current Page
- ako NE želite da Vam svi Download idu u FolderDownloads označite Always ask Me Where To Save Files ili ako želite neki drugi folder po svom izboru idite na Browse i izaberite ga

Sad idemo na šestu ikonicu gore Security
- klik na 5 polje Use a Master Password
- unesite pass u prvo polje
- ponovite u drugom
- klik na OK
- obavijest da je spremljeno – klik OK
- možemo kliknuti na još jedan OK I izaći iz Options

I evo ga imamo skriven novi disk na kojem je Firefox u kojem možemo sve što poželimo ostavljati I još nas Firefox pita za password prilikom pokretanja.



Ovaj tutorial možete skinuti kao Word document, 1.3 Mb:
http://www.megaupload.com/?d=60DEQGA9
__________________
Znatizeljna kvočka
Dominika je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2010., 09:53   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Sjedi 5 Dobar posao, zakačio sam ti temu na vrh...
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2010., 01:09   #3
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Svake pohvale i hvala na trudu.Budem si to stavio
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 14:15   #4
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Lijepo i pregledno napravljeno, ali potrebno je ispraviti dio gdje kaze da datoteke vece od 2GB ne mozemo snimiti putem softvera za przenje.

Citiraj:
Autor Dominika Pregled postova
- Ako je u Vašim željama ideja da te podatke ispržite na DVD onda označite MB i stavite vrijednost 1800 što je 1,8 Gb. Razlog je taj što datoteke koje su veličine do 2 Gb možemo
najnormalnije presnimiti na DVD dok datoteke iznad 2Gb nije moguće presnimiti na DVD normalnim putem tj putem softwarea za prženje.
Radi se o snimanju ISO 9660 dvd-a, ali to nije prepreka jer i Nero i ImgBurn (a vjerujem i drugi programi za przenje) daju opciju koristenja UDF/UDF i ISO moda.


__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2010., 15:01   #5
Luce
iVar
 
Luce's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 307
Odlicna stvar!Svaka cast na detaljnom objasnjenju!
__________________

Luce je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2010., 11:54   #6
Ergometar
Premium
Moj komp
 
Ergometar's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Pohvala na trudu, mislim da cu ga odmah staviti na usb stick.....
Ergometar je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2010., 18:50   #7
kmica
inženjering
Moj komp
 
kmica's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Svaka čast, super stvar!
kmica je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2011., 21:55   #8
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Može li to pomoći ako je na pc-u ugrađen spy soft?
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2011., 01:20   #9
softverini
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1
Napravio sam sve što se može oko zaštitte. U zadnje vrijeme sam naišao na program koji čisti cache i temp files, da li netko ima informacije o njemu.

Ovo sam našao na web-u:


Proljetno čišćenje osobnog računala olakšano novim softverom tvrtke SPAMfighter - FULL-DISKfighterom

-
Tvrtka SPAMfighter objavljuje danas lansiranje svog novog softvera za čišćenje datoteka i diska, softvera FULL-DISKfighter (http://www.spamfighter.com/FULL-DISKfighter/ ). Cilj tog novog softvera jest pomoći korisnicima osobnih računala da brzo i jednostavno izbrišu neželjene datoteke smeća, koje usporavaju radnu uspješnost računala i pospješuju nakupljan je smeća na tvrdim diskovima računala, te pomoći u poboljšavanju sveukupne radne uspješnosti i stabilnosti osobnih računala.
Svaki put kada se koristite računalom, u pozadini može doći do nagomilavanja privremenih datoteka i datoteka smeća. Tijekom vremena te datoteke počinju zauzimati ogromne količine prostora na tvrdim diskovima računala, uzrokujući usporen rad sustava. Ako se te datoteke smeća ne uklone, korisnici i sami uviđaju da njihova osobna računala rade znatno sporije.

FULL-DISKfighter zapravo predstavlja četiri alata u jednom i korisnicima obećava sljedeće:
• Jednostavno pronalaženje datoteka koje se mogu izbrisati i povraćanje prostora na disku u druge svrhe
• Čišćenje povijesti ažuriranja sustava Windows, privremenih internetskih datoteka, servisnih paketa, datoteka dnevnika, dnevnika o padu sustava, ispisa memorije, izvješća o pogreškama i još mnogo toga, što zauzima mnogo prostora
• Reorganizaciju i defragmentaciju tvrdog diska na znatno učinkovitiji način od ugrađenih alata sustava Windows
• Lociranje velikih datoteka i kopija datoteka koje zauzimaju golemi prostor na disku.

“SPAMfighter sa zadovoljstvom dodaje FULL-DISKfighter svom arsenalu proizvoda za zaštitu i radnu uspješnost računala. Skrojili smo taj svoj novi proizvod na način da bude iznimno učinkovit, jednostavan za uporabu te krajnje kompatibilan sa svim operativnim sustavima Windows. Opcija korisničkog priručnika ugrađena u FULL-DISKfighter vodi korisnika kroz svaki korak kako bi se osiguralo da se na korisničkim osobnim računalima povrate maksimalna radna uspješnost i brzina”, izjavio je Martin Thorborg, suosnivač tvrtke SPAMfighter.
softverini je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 15:34   #10
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Odličan tutorial, a TrueCrypt je super program, kvalitetno napravljen i jako siguran.

Moj prijedlog je da se za kriptirani disk koristi NTFS sustav ako će se koristiti na win2000, XP, Vista ili Win7, jer je dosta robustniji od FATa. A kontejner (volume) koji koristi NTFS se opet bez problema može snimiti na recimo stick koji koristi FAT sustav ili na CD/DVD.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2011., 17:05   #11
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
da li taj program skriva i surfanje ?
Koliko cca trosi memorije, i da li usporava surfanje/net ?
sry na dizanju stare teme, ali bas me zanima.

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 04.11.2011. u 17:16.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 18:33   #12
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Mislis history i to?
Za to imas "Start private browsing" u firefoxu, tj "InPrivate Browsing" u IE...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2011., 18:40   #13
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Koristim chrome zbog brzine, makar je firefox vjerojatno puno sigurniji :/

edit: prebacio se na firefox , hvala na pomoći!

Zadnje izmijenjeno od: wnbeeeE. 04.11.2011. u 19:00.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 10:19   #14
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
svaka cast na ovomo, tek sam sad vidio temu. vec neko vrijeme koristim truecrypt i zakon je.
imam jedno pitanje, dali je ikako moguce pokrenut portable ver programa da mogu mountat na masini koja nema admin rights jer trenutno to nemogu napravit i iz tog razloga ga nemogu koristiti na usb sticku kad ga nosim na job :-(.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 04:03   #15
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Ne kužim se baš previše al koliko vidim po netu, postoji problem sa hibernacijom, system restore, ram dump pa i pagefile iz kojih se može iščupati podaci da se uđe u kriptiranu particiju, disk...whatever...

Kako zapravo kriptiran sistemski disk pomaže u zaštiti privatnosti prilikom surfanja?

Mod: Koristi opciju "Edit", ne postaj zaredom.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 13.01.2013. u 11:11.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 11:38   #16
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
prouci TrueCrypt manual (PDF) i postat ce ti jasne neke stvari.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 15.01.2013. u 01:01.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2013., 00:32   #17
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Znam. Al bi mi bilo draže da mi to ukratko objasni netko ovdje. U tome vidim prednost ovog foruma.

Zadnje izmijenjeno od: nino. 15.01.2013. u 01:01.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2013., 22:43   #18
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Par trikova za korisnike Firefoxa za bolju sigurnost i privatnost.

about:config
dom.storage.enabled - False
browser.cache.disk.enable - False
browser.cache.disk.capacity - 0
browser.cache.offline.capacity - 0
browser.sessionhistory.max_entries - 7 (otvaranje stranica u tabovima se pamti tako da se može Undo opcijom vratiti unazad.)

Ovo gore (očigledno) spriječava Firefox da sprema podatke na disk u privremenu (cache) memoriju kojoj je svrha ubrzat rad browsera. Moje iskustvo je temeljeno na Win7 64bit sa 8GB RAM i nema nikakvog usporavanja. Nisam siguran kako bi to funkcioniralo na Win7 32bit.
-----------------------------------------------------------------------
about:config
geo.enabled - false

Firefox detektira regionalne postavke OS-a i na ovakav način se može isključit ta funkcija. E sad...koliko ima koristi od toga ako se ne koristi anonimni Proxy ili VPN, pitanje je.
------------------------------------------------------------------------
Za korisnike Sandboxie
Blokada flash cookie-ja.
Puno ljudi koristi add-on Better Privacy koji briše takve kolačiće.
Sa Sandboxie se može u potpunosti blokirat skidanje takvih cookie-ja.

Evo kako:
Sandboxie - desni klik na firefox sandbox - sandbox settings -resource access - file access - blocked access - add - c particija - users - tvoj username - appdata - roaming - macromedia - flash player.

Sada je flash cookies-ima blokiran pristup direktoriju u koji se pospremaju.
Napomena: po mom razumijevanju, ti kolačići su, između ostalog, zaduženi za pamćenje postavki flash playera pa oni koji npr. žele da im player zapamti određene postavke mogu zaobići ovaj tweak.
-----------------------------------------------------------------------
Savjet:
Oni koji koriste User Agent Switcher addon neka ga slobodno preskoče.
Testirajte ga ovdje i znat ćete zašto to savjetujem.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2016., 13:44   #19
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Nadodao bih jos:
VPN & Proxy Add-onsi za Firefox (vjerojatno ima i za druge browsere) za pristup filtritanim stranicama, skrivanje IP-a (lokacije) i enkripcija konekcije:
-Hoxx VPN Proxy - veci broj servera, ograniceni dnevni promet
-Hotspot Shield Free VPN Proxy - manji broj servera, neogranicen promet

ili jednostavno TOR Browser

Moze i ovo posluziti:
Programcic ImDisk Virtual Disk Driver pomocu kojeg od dijela RAM-a po zelji i mogucnostima radite virtualni disk te na njega mozete kopirati fajlove/programe koje zelite da se pokrecu jako brzo i za koje zelite da se gasenjem racunala trajno izbrisu; npr. browser s historyjem (prekopirate na virtualni disk portabilni browser, surfate, ugasite racunalo i nema vise podataka jer su bili u RAM-u).

Zadnje izmijenjeno od: stribor919. 04.08.2016. u 14:15.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2016., 18:11   #20
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 978
Za anonimnost je trenutno odlična opcija Tails, to je Linux distribucija koja se može dizati sa USB sticka, automatski pri bootu mjenja MAC adrese mrežnih sučelja, TOR je default, bez izričite dozvole neće mountati nijedan drive u računalu, kod gašenja radi wipe cijelog RAMa.

I da, TrueCrypt projekt je napušten, ali je nastavljen razvoj pod imenom VeraCrypt.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 19:54   #21
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Za anonimnost je trenutno odlična opcija Tails, to je Linux distribucija koja se može dizati sa USB sticka, automatski pri bootu mjenja MAC adrese mrežnih sučelja, TOR je default, bez izričite dozvole neće mountati nijedan drive u računalu, kod gašenja radi wipe cijelog RAMa.
Jebote otac, a ja se s upaljenim racunalom gdjegod mucim da iscitam ili nedaj Boze upisem nesto kvalitetno u RAM...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 20:48   #22
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Najbolji su mi ovakvi pacijenti kojima padne na pamet brisanje podataka iz zgasenog RAM-a (U WOT M8) ali zato nemaju problema sa slijepim vjerovanjem u TOR. Uopce nije bitno sto exit node moze dignuti svatko kome se sprdne i onda nadzirati sto njime prolazi.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2016., 23:56   #23
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Jebote otac, a ja se s upaljenim racunalom gdjegod mucim da iscitam ili nedaj Boze upisem nesto kvalitetno u RAM...
Za trajnu pohranu jel
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 13:57   #24
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Najbolji su mi ovakvi pacijenti kojima padne na pamet brisanje podataka iz zgasenog RAM-a (U WOT M8) ali zato nemaju problema sa slijepim vjerovanjem u TOR. Uopce nije bitno sto exit node moze dignuti svatko kome se sprdne i onda nadzirati sto njime prolazi.
Meni su najbolji pacijenti koji misle da znaju sta drugi misle (samopouzdanje valjda raste brojem postova).
Jel ti igdje vidis u mome postu da stoji da ja TOR-u apsolutno vjerujem?
Naslov threada je Privatnost i sigurnost osobnog računala, TOR definitivno doprinosi tome. Naravno, moze se dodatno povecati sigurnost dodatnim zastitama, enkripcijama (SSL npr.), ali ovo je dobar pocetak.
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 14:38   #25
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor stribor919 Pregled postova
Meni su najbolji pacijenti koji misle da znaju sta drugi misle (samopouzdanje valjda raste brojem postova).
Jel ti igdje vidis u mome postu da stoji da ja TOR-u apsolutno vjerujem?
Naslov threada je Privatnost i sigurnost osobnog računala, TOR definitivno doprinosi tome. Naravno, moze se dodatno povecati sigurnost dodatnim zastitama, enkripcijama (SSL npr.), ali ovo je dobar pocetak.
mislim da njegov post nije upućen tebi, nego onom drugom liku koji je naveo prednost te neke linux distribucije to što briše sve iz rama, a ram se automaCki briše nakon što ugasiš komp, jer ram tome i služi, random access memory (skraćenica neme veze s brisanjem, samo pokazujem svoje zavidno znanje što skraćenice znače), umjesto rom-a recimo (read only memory)

no kako god okreneš, sprdanje je uvijek dobrodošlo, pogotovo online, đe nitko nikog ne zna

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 13.08.2016. u 14:46.
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 20:01   #26
stribor919
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: vukovar
Postovi: 107
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
mislim da njegov post nije upućen tebi, nego onom drugom liku koji je naveo prednost te neke linux distribucije to što briše sve iz rama, a ram se automaCki briše nakon što ugasiš komp, jer ram tome i služi, random access memory (skraćenica neme veze s brisanjem, samo pokazujem svoje zavidno znanje što skraćenice znače), umjesto rom-a recimo (read only memory)
Uh, nisam vidio taj post vec sam odmah napunio pusku i opalio. A sta ces, malo se zaletio s RAM-om.

Inace, ono sto sam naveo za SSL kao "siguran" (kao i HTTPS protokol) su Snowdenu (bivsem agentu CIA-e) uredno desifrirali ovi iz NSA (barem tako tvrde).
stribor919 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 01:31   #27
k1z+
Registered User
 
k1z+'s Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: pred monitorom
Postovi: 110
Question

outpost radi do karaja godine i ende.

jel zna netko za neki drugi ruski,kineski,....firewall,ali da je preveden na engleski?
k1z+ je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 15:07   #28
Usr
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2022
Lokacija: Pula
Postovi: 12
Systemd je unistio privatnost
Ostalo je jos nekoliko linux distribucija koje ga ne koriste
Od boljih to su Slackware, Gentoo, Nix, Alpine, Void
Ostale distribucije osobno smatram izdajnicima slobodnog softvera
Usr je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 00:10   #29
glpcha
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Pošto ne znam gdje da pišem, probat ću ovdje.

Dakle, nedavno sam otišao provjeriti postavke svog google računa, dakle, privatnost, sigurnost i slično. Ažurirao sam slabe lozinke, i sad koristim samo one koje su kreirane putem googla.

Tada sam išao pogledati koja su sve računala ulogirana sa mojim accountom, i tu kreće možebitno sranje. Primjećujem jedan login naslova Mac (pretpostavljam netko sa apple uređajem), koji sigurno nisam ja. Ostala računala i mobiteli su moji. Spojio se u 12. mjesecu prvi put, promijenio sam glavnu lozinku. Sad gledam, nakon par dana, opet je spojen.

Ono što mene muči je to da, iako imam uključen 2fa i na mobitelu me uvijek prompta kada se spaja novi uređaj, za taj Mac me nikada ne prompta da odobrim login.

Kako je to moguće? Nisam primjetio ništa sumnjivo u korištenju mog accounta.

Mogu ovako unedogled mijenjati glavnu lozinku, ali taj uređaj se konstantno spaja.

Molio bih pomoć. Hvala.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
glpcha je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2022., 10:10   #30
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Pa probaj koristiti drugi password manager osim Google-ovog, npr. Bitwarden, i promjeni pass od toga G računa, i vidi šta će se dešavati.
kvaju je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na