Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2014., 00:09   #1
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Smrzavanje kompa kod opterećivanja grafičke

Bok,

ovo je konfiguracija o kojoj se radi:
AMD X2 550 BE @stock
3gb DDR2 800 Mhz
ATI HD 6850

Što je problem:
nabavio sam ovu grafičku polovnu preko foruma. Kada sam ju stavio u komp (inače vrtim Win 7, instalacija stara već nekoliko), sve je funkcioniralo oke za net, muziku, ali kad bi pokrenuo neku igru samo bi sve stalo i niš se dalje ne bi događalo. Komp se totalno smrzne. Stavio sam tad zadnje stabilne drivere 13.12.

Išao sam redom otklonit moguće kvarove, pa sam prvo stavio svježu test instalaciju Win 8.1 . Prvo sam instalirao COD2 i vrtio sve na max postavkama 10 min i nije se ništa čudno događalo (sa najnovijim driverima 13.12).
Kad bi pokrenuo OCCT GPU 3D test nakon par sekundi opet sve zbrejka. Isto i sa Power Supply testom, nakon par sekundi kompletni zastoj. Instalirem kao stabilnije drivere za tu grafičku 12.6. ista stvar.
Pokušao sam izolirat je li možda procesor il memorija (OCCT CPU i LINPACK testovi) - ništa, stvar funkcionira. Skinem FurMark da opet napravim stress test grafičke, al tu se ništa ne ruši. Evo već kojih 5 minuta radim Burn-in test i temperatura je u granicama normale za ovu grafičku max 68 stupnjeva.

Al opet kad bi skinuo neku zahtjevniju igru bi mi zaštekalo poprilično sam siguran, jer mi je zaštekalo na Modern Warfare isto nakon svega par sekundi igranja.

Kako sam već dugo vremena van ovih informatičkih shema, ima li tko prijedlog što dalje ?


EDIT:
Nemojte odmah drvlje i kamenje po kolegi sa foruma od kojeg sam preuzeo grafičku. Dečko je odmah rekao da nije problem i da se može vratit ako ne radi, ali idem prvo vidit što sve može još biti.
Getriba je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 00:18   #2
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Probaj grafu na drugom racunalu. Ako tamo radi normalno onda nije u njoj problem.
Si probao jos koju igru ili samo CoD.
VedranO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2014., 07:04   #3
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
probaj drugo napajanje (osim ako ovaj ćif nije barem 80+).
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 10:48   #4
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
Ispravak, napajanje je Corsair TX 400, to sam zaboravio napomenut. Treutno je problem što nemam drugi komp da na njemu testiram grafičku. Al ostavljam ko opciju svakako. Najviše me zbunjuje ovo da se ne smrzava kod FryMark al OCCT 3D Test ga ruši. Kakva je to logika ?
Getriba je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 15:57   #5
Getriba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
[UPDATE]
Testirao sam novu grafičku HD 6850 sa OCCT 3D GPU testom i vrtio sam ga punih sat vremena, što nije imalo za posljedicu nikakvo smrzavanje računala. Vratio sam potom staru HD 4850 i vrtio sam isti test pola sata, također bez ikakvog rušenja. Jedina razlika između te dvije grafičke je što se kod prve pojavljuju neke horizontalne linije u IDLE-u i LOAD-u, što ne bi trebalo bit.

Provrtit ću još jednom CPU-stress i MEM-test da otklonim mogućnost dal se jedno od tog dvoje kvari, jer očito nije problem do grafičkih kartica (tj. ne ovaj dio sa rušenjem, horizontalne linije jesu problem kod prve grafičke).

Je li moguće da je problem na kraju u matičnoj ploči? Cijenim ako netko ima još kakav prijedlog
Getriba je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na