Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.08.2009., 21:55   #1
bosanac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Đakovo
Postovi: 105
Eksterno kućište - NAS

Malo gledam šta ima u ponudi od jeftinijih eksternih kućišta koja bi se koristila kao NAS.

Code:
http://www.links.hr/index.php?naziv=Eksterno+ku%E6i%9Ate+ICY+BOX+IB-NAS2000-B+crno%2C+3.5%27%27+PATA+-+USB+2.0+%2F+LAN&option=artikl&id_kategorija=051604&id_artikl=051.604.009
Našao sam samo ovo. Pročitao jedan review i nema gigabajtni ethernet prijenod, SATA priključak. Cijena mi odgovara.

Na našem tržištu šta se nudi po pitanju eksternih diskova u svrhu NAS korištenja? Prvenstveno bih gledao da ima SATA priključak i maleni ventilator.

Zanima me koja je razlika između eSATA i SATA priključka?

P.S. Ako sam dobro izguglao, razlika bi bila u tome što je eSATA "napravljen kao vanjski priključak" za razliku od SATA priključka koji je "interni" ?!?!
bosanac je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 22:49   #2
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bosanac Pregled postova
P.S. Ako sam dobro izguglao, razlika bi bila u tome što je eSATA "napravljen kao vanjski priključak" za razliku od SATA priključka koji je "interni" ?!?!
Pa da..

Dobiješ vjerojatno neki eSata bracket kojeg montiraš na kućište:

I onda na njega prikopčavaš svoj eksterni disk, tako da ne moraš stalno otvarat kućište - praktična stvarčica.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.09.2009., 00:30   #3
ktmsm
Registered User
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: qwe
Postovi: 3
vaznije od eSATA konektora jest podatak da li ploca podrzava hot-swap SATA... odnosno, bracket mozes teoretski stavit na svaku plocu... no nemaju sve eSATA podrsku.



Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Pa da..

Dobiješ vjerojatno neki eSata bracket kojeg montiraš na kućište:

I onda na njega prikopčavaš svoj eksterni disk, tako da ne moraš stalno otvarat kućište - praktična stvarčica.
ktmsm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na