Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2017., 20:30   #10051
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
ima li sto bolje po tvom misljenju za te novce - naravno moze i jeftinijije haha. jedini uvjet je garancija 5god
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 20:44   #10052
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/

ja isto danas bio u zeti gledao ovaj onda sam vidio da lažu za cjenu

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+49UJ634V+

jedino lg ima air mouse nitko drugi nema,web os 3,5 su stavili podršku za pdf??
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 20:47   #10053
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
ima li sto bolje po tvom misljenju za te novce - naravno moze i jeftinijije haha. jedini uvjet je garancija 5god
Mislim da 40" Panasonic serije 6 vrijedi tih novaca i da ne mozes naci nista bolje za te novce.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2017., 20:56   #10054
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tra-hd-led-tv/

ja isto danas bio u zeti gledao ovaj onda sam vidio da lažu za cjenu

https://www.nabava.net/search.php?q=LG+49UJ634V+

jedino lg ima air mouse nitko drugi nema,web os 3,5 su stavili podršku za pdf??
Ova LG UJ630 serija ima RGBW strukturu piksela i ne valja qurcu. Proguglaj malo LG RGBW ako te vise interesuje.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 00:37   #10055
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Ja uzeo danas Sony 40re455 za 2700. Nije mi se dalo više tražit i misliti se. Izgleda sve dobro zasada al treba ga malo podesit. Bacim mali osvrt za dan-dva.
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 21:05   #10056
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor PusA Pregled postova
Ja uzeo danas Sony 40re455 za 2700. Nije mi se dalo više tražit i misliti se. Izgleda sve dobro zasada al treba ga malo podesit. Bacim mali osvrt za dan-dva.
Ima li tog osvrta, proslo 2 dana?
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 19:23   #10057
PusA
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: The Other side
Postovi: 95
Nisam imao puno vremena ovih dana ali evo moj laički osvrt

Dizajn. TV je cijeli crn uključujući i postolje. Rubovi ekrana poprilično tanki kao i sama dubina ekrana. Ulazi za konektore su smješteni sa strane (lijeve) tva i lako dostupni. Postolje drži jako dobro iako će tv ići na zid pa me baš i ne zanima puno. Ledica koja svijetli kada je upaljen je bijele boje i ne bode oči što se tiče jačine. Zvučnici su postavljeni s donje strane. Cijeli okvir i postolje su od plastike koja sve uredno i čvrsto drži. Pripaziti što se tiče nosaša jer je ovdje riječ o VESI 100x200 i nema puno izbora. Zapravo i u Elipsu i Emezeti su svi bili rasprodani tako da ću malo pričekati s montažom na zid.

SD slika. Kako ću ja koristiti tv manje od 10% vremena na gledanje televizije nisam baš mjerodavan po ovom pitanju. Također antena koja je smještena na kući vjerovatno nije najboilje kvalitete i usmjerenja jer na tv-u u prizemlju oduvijek se koristi pojačivač signala kojeg na ovom tv-u nemam. Uglavnom mislim da "handle-a" signal sasvim solidno. Neki programi su bolji (RTL2, Doma, HTV1,...) neki malo lošiji (Sportska, HRT3,...). Ne znam tko kakav signal emitira i da li bi s pojačivačem bilo bolje jer na drugom tvu (Toshiba 32" iz 2012.) slika je odlična na skoro svim kanalima.

HD slika. Vrtio sam neke filmove u 720 i skalira rekao bih jako dobro. 1080 su naravno odlični. U potpunom mraku crna boja je odlična a probijanje pozadinskog svijetla je jako minimalno i primjetno samo u kutovima. Pretpostavljam da su ledice sa svih strana postavljene i da se ovo primjećuje u kutovima samo jer se tu najbliže siječu. Što se tiče kuta gledanja ne vidim nikakvu primjetnu razliku u slici sigurno do nekih 60 stupnjeva.

Gaming i Sport. Od igara sam probao Overwatch i oduševilo me. Inače igram na IPS Dellovom 24" i nekako mi je ovdje slika još bolja Input lag praktički nisam ni primjetio niti nekakav blur efekt. Boje i slika su odlični čak i s jako male blizine. Ovo sam testirao na GAME mod tvorničkoj postavci.
E sad sport (prvenstveno nogomet). Slika je uglavnom dobra s tim da naravno ovisi o kakvoj je stream kvaliteti riječ. Nešto malo blura je primjetno ali mislim da najviše ovisi u kojem modu se gleda.

Ovdje sam primjetio problem koji iritira. Naime kod brzih scena odnosno kamere pojavljuje se nekakva manje više transparentna horizontalna linija (neka možda i više od jedne) negdje oko sredine ekrana koja kao da tear-a sliku. Traje možda pola sekund pa nestane pa opet itd. Ovo je samo kad kamera ide brzo tipa u nogometu s lijeva na desno i slično. Ovisno o količini boja na ekranu nekad je jako teško i primjetiti a nekad kao primjerice u nogometu gdje je većina zelena vrlo lako se primjeti. E sad do čega bi to moglo biti? Nešto sam guglao vidim da ima ljudi sličnih problema uglavnom kod Sonya. Jel ima veze sa strujom? Meni jest tv trenutno na nekom jeftinom produžnom i jeftinom hdmi kabelu.

Postavke. Igrao sam se s kalibriranjem i podesio sliku onako kako meni najbolje paše. Može se dosta toga podešavati. Ima dosta ugrađenih korekcija koje nisam siguran što znače točno poput Clear White, Live Colour, LED Motion Mode itd. Mislim jasno je iz imena al opet ne znam što točno rade a imaju više postavki od Low do High i dosta značajno mjenjaju sliku s obzirom na postavku.

Sve u svemu ja sam jako zadovoljan sa svim elementima tv-a osim tog problema koji se nadam može rješiti. Moram ga još malo podesiti (i staviti na zid) i testirati pa napišem ako primjetim nešto bitno.
Također ako vas što zanima pitajte ili ako mi možete dati neke testove ili programe za podešavanje bilo bi lijepo.
__________________
There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
PusA je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 20:31   #10058
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Fin osvrt. Sto se tice te linije koja se pojavljuje prilikom panovanja na jednobojnim povrsinama najvjerojatnije se radi o bandingu i tu se ne moze nista uraditi.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 20:46   #10059
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Vjerojatno banding, iako je malo cudno da je horizontalno.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 21:36   #10060
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Da, puno je cesci vertikalni. Televizori sa horizontalnim bandingom su "unikatno losi" jer ih stvarno malo ima sa tim problemom. Moguce da se uopce ne radi o tome i najbolje da nam fotografira pa da vidimo tocno o cemu se radi.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 21:37   #10061
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Banding je razlog aktiviranja garancije
Odmah

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 21:44   #10062
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Banding ne potpada pod jamstvo osim ako nije ocigledan na staticnoj slici a nijedan banding nije. Provjerena informacija iz prve ruke. Ako se utvrdi da je banding on se uopce ne treba pozivati na jamstvo nego odnijeti TV prodavacu i bice mu zamijenjen zato sto ga je skoro kupio.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 22:16   #10063