Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.06.2007., 12:43   #211
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
hmmm... pa to je dosta logično...

sretno s tim
javi kad dobiješ da cujemo jos iskustava
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 13:20   #212
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor dos dvd Pregled postova
zvao ja t-scum i rekla mi neka zenskica umiljat glasa(nisam mogao urlat na nju bas je bila simpa,a htio sam) da mi traje jos ugovorna obveza i da je moram ponistit u t centru osobno .Dakle svi koji jos imate ugovor s vragom a zelite prec na metronet trebate osobo ponistit ugovor u t centru inace ce vas od***at kao sto su mene .
pa dobro da si skužio u čem je problem, to je i svrha ugovorne obveze

inače...nekak mi je premalo 512kbps upload na 4Mbps downloadu, optima nudi 640, a amis 768.
Conroe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2007., 13:23   #213
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor dos dvd Pregled postova
zvao ja t-scum i rekla mi neka zenskica umiljat glasa(nisam mogao urlat na nju bas je bila simpa,a htio sam)
Ovo mi je najgore... javi mi se neka zenskica sa glasicem da se rastopis, pa na kraju jedva spustis slusalicu


Citiraj:
Autor dos dvd Pregled postova
da mi traje jos ugovorna obveza i da je moram ponistit u t centru osobno .Dakle svi koji jos imate ugovor s vragom a zelite prec na metronet trebate osobo ponistit ugovor u t centru inace ce vas od***at kao sto su mene .
A to je znaci u pitanju ... ja nemam nikakav ugovor sa njima, platio sam sve racune i nemaju me radi cega zezat!
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 14:47   #214
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor dos dvd Pregled postova
zvao ja t-scum i rekla mi neka zenskica umiljat glasa(nisam mogao urlat na nju bas je bila simpa,a htio sam) da mi traje jos ugovorna obveza i da je moram ponistit u t centru osobno .Dakle svi koji jos imate ugovor s vragom a zelite prec na metronet trebate osobo ponistit ugovor u t centru inace ce vas od***at kao sto su mene .
ma bravo.. i onda je tcom kriv...

nadam se da znas da ces prekidom ugovora morati platiti za vrijeme koje bi jos bio pod ugovorom i to punu cijenu...i mislim da dok to ne platis da ti nece ni dati da predjes
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 16:02   #215
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova

inače...nekak mi je premalo 512kbps upload na 4Mbps downloadu, optima nudi 640, a amis 768.

kad se sjetim razdoblja na modemu 56k prije 2 godine..pa onda dsl početnikčki paket od 364 kb/s - joj kak sam bio sretan, nije moglo biti bolje...tak sam bio sretan što mp3cu više nisam morao čekat pol sata da skinem...pa su je onda podigli , tad sam postao vladar neta...
a sada, ovo kvotirano mi zvuči malo smiješno...no kako ide to vjerovatno si u pravu...512 kb/s je malo u odnosu na ove ostale....
(nemojte zaboraviti da dan danas ima 75 % analognih korisnika ) tak da mi s broadbendom bilo koje vrste/ brzine imamo jako puno sreće jer neki bi ga možda imali al nije dostupno...
a najbolje mi je kad se počnemo žaliti što nam torrenti ili direktni download padne 10 kb/s ispod pune brzine ....ljudima na modemu bi to izgledalo ko čudo da drže stalnih 10 kb/s , zapravo meni je bilo svjetsko čudo kada sam 5 minuta držao 6 kb/s download (a onda se spusti na 3 kb/s - da poludiš..+ moraš gledati na vrijeme...a mi ne moramo, pa ga opet stalno gledamo..vjerovatno navika iz tih vremena)
__________________
Bez linkova u sigu.
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 16:05   #216
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Dajte da onda još jednom utvrdimo gradivo Znači ako ja sada želim s Iskona preći na Metronet internet i telefon, kad bih htio flat rate, plaćao bih 100 kn za flat internet + 100 (zapravo 99) kn za telefonsku pretplatu. Znači imao bih 200 kn osnovnog (tj. fiksnog) računa, a onda ostatak platim onoliko koliko tekefona potrošim? I ne moram ništa, nikakve pretplate plaćati t-scumu?
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 16:55   #217
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Točno tako, ali ako sada nazovete, imate i do kraja godine umjesto 99 kn pretplate za telefon + internet 1 kn
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 18:10   #218
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
moze ko pingove od metroneta drapit? ako ima netko ko igra cod2, bf2?
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 18:37   #219
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova

kad se sjetim razdoblja na modemu 56k prije 2 godine..pa onda dsl početnikčki paket od 364 kb/s - joj kak sam bio sretan, nije moglo biti bolje...tak sam bio sretan što mp3cu više nisam morao čekat pol sata da skinem...pa su je onda podigli , tad sam postao vladar neta...
a sada, ovo kvotirano mi zvuči malo smiješno...no kako ide to vjerovatno si u pravu...512 kb/s je malo u odnosu na ove ostale....
(nemojte zaboraviti da dan danas ima 75 % analognih korisnika ) tak da mi s broadbendom bilo koje vrste/ brzine imamo jako puno sreće jer neki bi ga možda imali al nije dostupno...
a najbolje mi je kad se počnemo žaliti što nam torrenti ili direktni download padne 10 kb/s ispod pune brzine ....ljudima na modemu bi to izgledalo ko čudo da drže stalnih 10 kb/s , zapravo meni je bilo svjetsko čudo kada sam 5 minuta držao 6 kb/s download (a onda se spusti na 3 kb/s - da poludiš..+ moraš gledati na vrijeme...a mi ne moramo, pa ga opet stalno gledamo..vjerovatno navika iz tih vremena)
ma stoji to sve, al recimo ja sam mislio na torrente, kaj ti vrijedi nešto skinut pa i brzinom od 4mbps ako poslije toga moraš 8 puta duže seedat da bi održao ratio
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 21:23   #220
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
ma stoji to sve, al recimo ja sam mislio na torrente, kaj ti vrijedi nešto skinut pa i brzinom od 4mbps ako poslije toga moraš 8 puta duže seedat da bi održao ratio
Pa zato skidas 4 torrenta brzinom od oko 1mbit ... 3 sa public trackera i 1 sa nekog private i eto kako ces odrzat ratio.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2007., 22:08   #221
dos dvd
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
ma bravo.. i onda je tcom kriv...

nadam se da znas da ces prekidom ugovora morati platiti za vrijeme koje bi jos bio pod ugovorom i to punu cijenu...i mislim da dok to ne platis da ti nece ni dati da predjes
Ma nisam bas tolki imbecil-pitao sam ja i objasnio ovima u Metronetu svoju situaciju i oni su rekli -nema problema da oni sve rijesavaju.Danas su me zvali
i rekli da ce poslat jos jednom zahtijev i da onda ht mora pristat ,i da ce mi poslat racune uvecane za 79 kuna puta mjeseci koliko mi je ostalo(u mom slucaju 4) do kraja ugovora.I kad to platim da nema vise razloga da me ovi odbijaju.Poanta je da je t-scum to vec trebao napraviti(ali nije-vjerovatno namjerno) i ja sad jos skoro mjesec dana moram cekat na Metronet i flat , jer sam se kod hitlerovaca prebacio na start paket (nisam im htjeo za 6 dana platit cijenu flata za cijeli mijesec)
dos dvd je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 22:18   #222
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
nije mi jasno kako metronet moze potpisati u tvoje ime prekid ugovora s htom...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 22:28   #223
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
Koja je to fora Metroneta napisat ADSL2+ od samo 2Mbit-a?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 22:36   #224
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Pa...? i IskonDuo je ADSL2+ ... pa su jedno vrijeme imali 768kbit... i Optima je na ADSL2+ a i T-Com isto... i Amis je isto ADSL2+
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2007., 14:30   #225
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
morph je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2007., 14:33   #226
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Danas je od jutra sve krenulo naopako, a da mi dan bude jos bolji pobrinuo se metronet, tocnije tekom! Zvali maloprije da tekom odbio zahtjev da predjem na metronet jer "nisam" platio racune. Naravno svi racuni su placeni, ali izgleda da njima malo kasni evidencija kad je koji racun placen.
Tek poslije 20.6 ce mi doc to instalirati, a tada mi vec debelo puca neka stvar za metronet jer odo doma oko 1.7 i nece me bit 2 mjeseca...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2007., 15:53   #227
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
znaci, sto prije treba platit sve racune kad se prelazi...

a jel trebam platit i sve racune od H1 (telefon) i Voljatela? jer ja placam samo pretplate t-comu od telefona i adsl-a...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2007., 23:40   #228
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Danas je od jutra sve krenulo naopako, a da mi dan bude jos bolji pobrinuo se metronet, tocnije tekom! Zvali maloprije da tekom odbio zahtjev da predjem na metronet jer "nisam" platio racune. Naravno svi racuni su placeni, ali izgleda da njima malo kasni evidencija kad je koji racun placen.
Tek poslije 20.6 ce mi doc to instalirati, a tada mi vec debelo puca neka stvar za metronet jer odo doma oko 1.7 i nece me bit 2 mjeseca...
Tak su isto s računima i Pecharosa shebali pa mu kasnila ugradnja al nešto tu meni malo smrdi i na metronet al neću dvaput reč....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 00:10   #229
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Od***o me sadasnji ISP (opet ***e veza, nemaju tehnicku podrsku tako da nemam pojma koji se pisho dogadja), metronet ce kasnit... tako da sam sada na:


sto je najgore, zadnjih 2 tjedna mi je veza bila toliko losha da ne primjecujem razliku u ucitavanju stranica cable vs modem
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 01:01   #230
WeD@
Space Cadet
 
WeD@'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Split<-->Vela Luka
Postovi: 592
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Od***o me sadasnji ISP (opet ***e veza, nemaju tehnicku podrsku tako da nemam pojma koji se pisho dogadja), metronet ce kasnit... tako da sam sada na:


sto je najgore, zadnjih 2 tjedna mi je veza bila toliko losha da ne primjecujem razliku u ucitavanju stranica cable vs modem
najbolji je modem, moderne komunikacije otudjuju ljude...
Znaci kako sam shvatio, kad bi u mome malom misu dosao neki drugi, povoljniji provider , i ja odlucio raskinut ugovor sa t-com-om (imam jos oko 6 mjeseci)
ja bi trebao unaprijed platit 79*6 kn preplate prije nego mogu prijec na drugu mrezu ?
I koji bi bio po vama najpovoljniji provider, za lagano skidanje torrenta, flat, nista pretjerano, oko 100-200gb mjesecno ? (brzine 1 mbps)
__________________

e4300@3.2, 965p-ds3 rev 3.3, (kingmax 667 ddr2 1gb)x2
9600gso 768mb, 1tb wd, 500gb wd, sb live!
fortron 500w


WeD@ je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 16:11   #231
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
a cuj, svi su ti oni tu negdje sa cijenom... najvise ovisi o tome ko ti je dostupan...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 17:56   #232
7600GT
Banned, varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Kaštela
Postovi: 182
Pozdrav drušvo.Ovako ni koji žive u kaštelima,znam da ih nije puno,jedna informacija.Metronet neće dolazit u ovo mjeto.pričao sam sa driketrorom iz Splita.
7600GT je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 18:10   #233
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
mene su maloprije nazvali da će me nazvat 1.7.
da se onda pokrene postupak, jer od 1.7. je dostupno na mojoj centrali u karlovcu
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 21:48   #234
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Crko mi Metronet!
Uglavnom od jutros u 7 nemam vezu ni na internet a ni telefon ne radi. Zvao metro i prijavio kvar. Pustio sam ih da to rjesavaju par sati, pa sam opet nazvao. Kazu da greska nije kod njih, vec je navodno problem kod t-com-ove parice, koju oni odrzavaju. Kazu u metronetu da su prijavili kvar tcomu oko 12h danas. Onda sam nazvao neke poznate ljude u tcomu i pokusao pogurati stvar, no medjutim kazu ovdje u Osijeku da jos nisu zaprimili prijavu kvara iz Zagreba za moju liniju. To je bilo negdje oko 17h. Znaci za 5 sati t-com nije uspio prosljediti prijavu kvara u Osijek. Pitam se kak oni to prosljedjuju? Kontam, imaju zaposlenog teklica kojemu predaju pismo s opisom kvara te on pjeske krene iz Zagreba u Osijek. Znaci za jedno 7 dana bi trebao stici do Osijeka, ako mu se stogod ne dogodi na putu. Valjda.
Sad, nemrem reci ko je kriv sto ja nemam vezu. Bio sam na t-comu 2 i po godine i nikad se nije ovako sto desilo, a eto me sad 3 dana na Metronetu i odma puca veza po svim savovima. Ovo je jakoo sumnjivo.
No eto, nakon sto sam popiz***** bez interneta cijeli dan, malo sam pretrazio WLAN-ove u susjedstvu i gle, jedan nema nikakvu zastitu . Tak da eto...uspjeh se nakaciti....ipak.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 22:16   #235
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Danas je i poslovnim korisnicima pukla veza.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 22:23   #236
Conroe
Power Abuser
Moj komp
 
Conroe's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 388
prištekavaju zg holding valjda
Conroe je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2007., 23:55   #237
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Conroe Pregled postova
prištekavaju zg holding valjda
hehe dobra
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 09:28   #238
d13k
Registered User
 
d13k's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 18
napokon mogu ovaj Tcom poslati u p... , ovaj metronet izgleda jako dobro
dobrre cijene i brzine
d13k je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 10:01   #239
Igsy
user na kvadrat
 
Igsy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Split
Postovi: 267
i kvaliteta usluge
__________________

Who's Your Daddy?
Igsy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2007., 15:27   #240
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Mogu davat i besple kad usluga ne radi.
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na