Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2015., 19:29   #1
DJ_Bebi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 7
Graficka gigabyte gt420

Pozdrav imam pitanje....kupio sam gigabyte gt420 i hocu da je instaliram na maticnu*asrock a75m-hvs...nece da mi je prepozna iako je pci express slot....da li mozda nije kompatibilna sa tom maticnom ili...? Hvala
DJ_Bebi je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 23:14   #2
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Probaj na drugom stroju, ako ne radi reklamiraj ili u trgovini ili osobi od koje si kupio.

edit, vidi u BIOSu kako je podešena inicijalizacija grafike jer koliko viidm ta ploča ima onboard grafiku
Roy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2015., 15:15   #3
DJ_Bebi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Probaj na drugom stroju, ako ne radi reklamiraj ili u trgovini ili osobi od koje si kupio.

edit, vidi u BIOSu kako je podešena inicijalizacija grafike jer koliko viidm ta ploča ima onboard grafiku
Da da ima onboard međutim u biosu ne mogu onemogućiti grafiku onboard nego mogu samo staviti da mi preferirana grafika bude pciexpress...Grafička radi na drugoj ploči a druga grafička radi na ovoj asrock ploči tako da ne znam stvarno gdje je problem...pokušavam u windowsu disablovati integriranu grafičku ali bez uspjeha
DJ_Bebi je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 17:50   #4
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor DJ_Bebi Pregled postova
Da da ima onboard međutim u biosu ne mogu onemogućiti grafiku onboard nego mogu samo staviti da mi preferirana grafika bude pciexpress...Grafička radi na drugoj ploči a druga grafička radi na ovoj asrock ploči tako da ne znam stvarno gdje je problem...pokušavam u windowsu disablovati integriranu grafičku ali bez uspjeha
I, u cemu je problem? U BIOS-u fino stavi da incijalizira PCI-e i to je sva politika. Naravno, prije toga grafu pikni u PCI-e slot.

Na taj nacin ce se sustav podici u Windoz sa PCI-e grafom kao primarnom, a samim time ce onboard biti onemogucena/van funkcije, whatever, kako god ti to zelis nazvati.
U slucaju da svejedno inicijalizira onboard i ne prepoznaje ovu grafu, reklamiraj.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 18:31   #5
DJ_Bebi
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Vukovar
Postovi: 7
Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
I, u cemu je problem? U BIOS-u fino stavi da incijalizira PCI-e i to je sva politika. Naravno, prije toga grafu pikni u PCI-e slot.

Na taj nacin ce se sustav podici u Windoz sa PCI-e grafom kao primarnom, a samim time ce onboard biti onemogucena/van funkcije, whatever, kako god ti to zelis nazvati.
U slucaju da svejedno inicijalizira onboard i ne prepoznaje ovu grafu, reklamiraj.
Upravo to i moram napraviti jer ne moze ni u jednoj opciji....vjerovatno je maticna takva da ne moze prihvatiti tu grafiku i to je to..sve sam pokusavao na sve nacine od flashanja biosa do namjestanja biosa sve sve nacine sam.pokusao i nikako ne moze..
DJ_Bebi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na