Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2017., 21:41   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Network boot instalacija Win10

Da li me netko može uputiti kako instalirat Win10 s jednog kompa na laptop, spojeni su LAN kabelom na router.
Nažalost, druge opcije (DVD, flash drive, itd.) trenutno nemam, a vidim da laptop ima opciju network boota.

Imam Win10.iso na svom kompu. Čitao sam nešto ali ne kužim baš, navodno treba prvo neki Win PE bootat preko Tftpd programa, pa tek onda Win10 instalaciju ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 21:57   #2
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
i mene isto zanima...ja sam zabrijao da je to kao unetbootin, skines nes minijaturno, butas sa sticka i dalje sve s neta drito od microsofta, ali vjerojatno nije tako...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2017., 22:13   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2017., 22:16   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Hvala, probat ću.

EDIT: Probao i ne funkcionira iz razloga šta koristim modificirani iso Windowsa (dobijem poruku "Initial menu has no label entries"), a Serva zahtijeva netaknuti iso, tako da na kraju opet ne znam jel radi :/
Pa eto i podsjetnik drugima ako misle koristit Servu - ne radi s modificiranim Win instalacijama.

Citiraj:
8.9- Troubleshooting "Initial menu has no label entries" displayed at the client.

Basically the PXE/BINL service works by you copying your Windows distribution components under some “head” directory under WIA_WDS\ or WIA_RIS\. Then Serva BINL processes all those "head" directories making a Serva “asset” out of everyone of them. Finally at the booting client every Serva asset is accessed by a menu entry on Serva’s automatically created menu.

But, what if the Windows distribution components that you just added do not really conform a standard (Retail, MSDN, etc) Windows distribution? Probably they present a heavily customized file/directory structure unknown to Serva's BINL. In that case Serva’s BINL layer will not be able to do its job properly and it will not create the corresponding Serva asset out of them.

If Serva was unable to parse a single valid asset you will get "Initial menu has no label entries" when booting your client. Just use the right Windows distributions and you will not have this problem.
__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 05.02.2017. u 14:42.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2017., 17:51   #5
EvgeniyDragunov
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Under the bridge
Postovi: 15
Digni si PXE server... isto tako ces morat ugasit DHCP na routeru i dignuti neki inteligentniji na mrezi... 1. imas pxe servera koje mozes pokrenuti na windowsima... 2. win server ima built in pxe server ali tu ces se morat potrudit... 3. dignes ih na linuxima... e sad lagano čika google.
EvgeniyDragunov je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2017., 22:59   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
pa ako podrzava prek mreze boot
onda mora i usb boot...
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na