Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2012., 17:49   #1
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Monitor problem

http://youtu.be/a3Y7HqXIY2I - youtube link

Kad upalim pc, monitor mi ovako izgleda. nakon nekog vremena smanji se ali je i dalje vidljivo. Probao drugi kabel kao i drugi port na grafickoj - isto. Ovo mi je btw primarni monitor posto ih imam 2. Phillips 190CW (s instaliranim driverom koji je windows update nasao za njega). Star negdje 4-5 godina.


Jel monitor crkava il se samo pravi blesav?

Roll back drivera nemrem napraviti..


thx i pozz
__________________
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2012., 19:01   #2
codex
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Čini se kao neka oscilacija na napajanju.

A nije ni isključit da je do grafe.
codex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2012., 19:00   #3
tutanjkamen
Registered User
Moj komp
 
tutanjkamen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: VG
Postovi: 23
Citiraj:
Autor Shiverlock Pregled postova
http://youtu.be/a3Y7HqXIY2I - youtube link

Kad upalim pc, monitor mi ovako izgleda. nakon nekog vremena smanji se ali je i dalje vidljivo. Probao drugi kabel kao i drugi port na grafickoj - isto. Ovo mi je btw primarni monitor posto ih imam 2. Phillips 190CW (s instaliranim driverom koji je windows update nasao za njega). Star negdje 4-5 godina.


Jel monitor crkava il se samo pravi blesav?

Roll back drivera nemrem napraviti..


thx i pozz

Doma imam slican problem sa monitorom, isto se vide ovakve smetnje ali ne tako jako kao kod tebe. Podignuo sam refresh na 70 ili 75Hz (ne znam tocno, ne koristim cesto taj monitor) pa se smanjilo toliko da se treba zagledati u njega da bi se vidjelo treperenje. Radi se isto o starom monitoru 6-7 godina. Moguce da su kondenzatori oslabili.
tutanjkamen je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 19:02   #4
codex
Premium
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Najbolje otvorit pa pogledaj dal je šta otišlo od elektroničkih djelova. Ovako se može samo nagađati do čega je.
codex je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 19:04   #5
Jurjevic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 5
Probaj refresh rate, rezoluciju, probaj staviti drugi monitor da vidiš da nije do kompa....Ako je drugi ispravan, onda je najvjerojatnije stvar monitora matrica, napajanje ili ti lcd ondlazi lagano.....
Jurjevic je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 23:19   #6
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Ako si nedavno obnavljao drivere od grafičke možda je i u tome problem. Mene uhvatila panika isto da mi odlazi monitor ili grafička kad sam stavio nove drivere jer mi je slika počela titrati i poskakivati pol sata-sat nakon što bi upalio komp...pa sam čistio prašinu, puhao, molio se i nula bodova. Na kraju se sjetio vratit staru verziju i stvar nestala sama od sebe
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2012., 23:25   #7
Shiverlock
Premium
Moj komp
 
Shiverlock's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
trenutno mi je na 75 hz ali kad je na 60 manje se vidi, no problem je da kad je na 60 onda mi blinka slika (zacrni se na sek-dvije pa se vrati) stoga ga moram na 75 drzati. Trenutno istovremeno koristim 2 monitora, probao sam samo Phillips, sa drugim kablom, drugi utor, ali i dalje isto.


A kad je komp duze vrijeme ugasen, kad ga upalim smetnje su takve da doslovno kao da snijeg gledam skoro....

Citiraj:
Autor palookavile Pregled postova
Ako si nedavno obnavljao drivere od grafičke možda je i u tome problem. Mene uhvatila panika isto da mi odlazi monitor ili grafička kad sam stavio nove drivere jer mi je slika počela titrati i poskakivati pol sata-sat nakon što bi upalio komp...pa sam čistio prašinu, puhao, molio se i nula bodova. Na kraju se sjetio vratit staru verziju i stvar nestala sama od sebe
Pocelo je nedavno, prije kojih mj dana, a zadnje drivere sam mjenjao jos u 11 mjesecu....tako da sumnjam da je u driverima. A sto se prasine tice, komp je redovito na ispuhavanju
__________________

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 01.04.2012. u 20:25. Razlog: spajanje postova
Shiverlock je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na