Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2006., 08:53   #1
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
802.11a/b/g i Gigaset SE555

Da li je koristenjem mrezne katrice Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g, MOW2 (one sa HPovog laptopa) i Gigaset SE555 uredjaja (onog iz T-com ponude) moguce postici brzinu 108 Mbit/s koja se nudi u postavkama spomenutog routera kao dodatna opcija koju je moguce ukljuciti? Trenutacno mi je ova postavka stavljena na 54 Mbita/s a u pretplati placam onaj paket od 5GB s kojim mislim da dolazi sa ovom vecom brzinom. Ne bi zelio da promjenim ovu opciju pa da totalno izgubim konekciju i mogucnost povratka na sadasnje stanje...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 09:07   #2
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
108 Mbit/s ili 54 Mbit/s je brzina između kartice i gigaseta i nema veze sa paketom od 5 GB koji plaćaš T-comu. I nemaš potrebe to dirat.
zlatko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2006., 09:11   #3
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Znam to - jedno je promet, a drugo brzina, nije bas da nista ne razumijem. Ali zanima me kolika je najveca brzina koja se moze postici sa tim paketom?
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 09:15   #4
kilkenny
Premium
 
kilkenny's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 92
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Znam to - jedno je promet, a drugo brzina, nije bas da nista ne razumijem. Ali zanima me kolika je najveca brzina koja se moze postici sa tim paketom?
Lupi se jace glavom po zidu...
kilkenny je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 09:54   #5
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Whatever... Hvala ti na odgovoru i pristojnosti...
A-V je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 10:23   #6
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Znam to - jedno je promet, a drugo brzina, nije bas da nista ne razumijem. Ali zanima me kolika je najveca brzina koja se moze postici sa tim paketom?
Izgleda da baš ne razumiješ. T-com paket ima brzinu i količinu podataka koje plaćaš, i koje ti nemožeš na svom računalu mjenjat i podešavat. Brzine koje ti spominješ su brzine kojim komuniciraju tvoja kartica i modem-ruter. Ta komunikacija nema veze sa t-com brzinom ni sa t-com paketima. I nema potrebe da išta tu podešavaš . To je brzina mreže, a brzina prenosa podataka je nešto drugo.

: cheers2
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2006., 14:30   #7
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor kilkenny Pregled postova
Lupi se jace glavom po zidu...
Nemoj da ja tebi lupim par dana hlađenja, kao bi to izgledalo? Ako nemaš što pametno reči ili posavjetovati čovjeka šuti, glupi komentari koji nesluže ničem osim flejmu su nepotrebni.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 17:44   #8
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Citiraj:
Autor A-V Pregled postova
Da li je koristenjem mrezne katrice Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g, MOW2 (one sa HPovog laptopa) i Gigaset SE555 uredjaja (onog iz T-com ponude) moguce postici brzinu 108 Mbit/s koja se nudi u postavkama spomenutog routera kao dodatna opcija koju je moguce ukljuciti? Trenutacno mi je ova postavka stavljena na 54 Mbita/s a u pretplati placam onaj paket od 5GB s kojim mislim da dolazi sa ovom vecom brzinom. Ne bi zelio da promjenim ovu opciju pa da totalno izgubim konekciju i mogucnost povratka na sadasnje stanje...
Brzine od 54 Mbit/s (g standard) i 108 Mbit/s (Super G,Turbo G svaki proizvođač ima svoj nazim) u lokalnoj mreži putem wirelessa je nemoguće postići.
Na 54 Mbit/s ces dobiti max 25 -30 Mbit/s a na 108 Mbit/s do 40 Mbit/s.
Jednia razlika između 54 Mbit/s i 108 Mbit/s je u tome šta 108 Mbit/s koristi više kanala odjedanput.Savjetujem da se ne koristi 108 Mbit/s jer on krši svima u tvojoj okolici wirless mrežu time šta zauzima više kanala odjedanput.
S obzirom da ima samo 13 kanala bolje je koristiti 54 Mbit/s opciju.
RiSbO je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 22:14   #9
Dudek
Premium
 
Dudek's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 368
Kratko i jasno nemoj to mjenjati, odnosno ostavi na 54 Mbit

A sada ono sto tebe zanima sto nema veze s paketom je to da ti brzina nece biti nista manja na toj postavci
Dudek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na