Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2006., 09:28   #1
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Pokvareni Ericsson HM220d od MaxADSL paketa - sto da radim?

Prekjucer mi se pokvario ADLS modem koji sam dobio u paketu od T-Coma prije dvije godine. Znam da je modem pokvaren zato jer sam isprobavao drugi modem na istoj vezi i ADLS link radi. Inace, na modemu sve lampice svijetle osim ona koja bi trebala - veza prema ADSL-u. Resetirao sam ga, ali nista. Nemam vise ideja.

Nazvao sam ih i rekli su da je sigurno stvar u modemu i da ce doci u slijedeca dva dana. Sad ih ocekujem i pretpostavljam da ce mi ponuditi novi modem iz njihove ponude, gdje svi kostaju 488 kn. To mi je glupo i skupo. Koliko shvacam postoji nekoliko mogucih rjesenja, pa mi vi recite koje je najbolje i da li nesto propustam:

1. kupiti novi modem od njih za 488 kn i baciti pokvareni
2. kupiti novi modem iz nekog ducana (slabo nalazim neku ponudu) ili od nekog polovno (isto ne znam gdje da potrazim i nadjem, jer mi treba hitno)
3. prekinem pretplatnicki odnos s T-comom i pokrenem novi - cekam ne znam koliko dugo da mi prekinu i uspostave novu vezu i donesu novi modem za 1 kn na 12 mj.
4. pokusam kod nekog popraviti pokvareni modem i ustedjeti novac
: hitthewa

Sto mislite? Hvala puno!
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 10:11   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Luka001 Pregled postova
....Sto mislite? Hvala puno!
Mislim da grijesis, dok si ADSL t-com pretplatnik, modem je njihovo vlasnistvo i duzni su ti ga zamijeniti...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2006., 11:00   #3
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Mislim da grijesis, dok si ADSL t-com pretplatnik, modem je njihovo vlasnistvo i duzni su ti ga zamijeniti...
e, tome se i ja nadam. ali mislim da nije tako. oni su vlasnici splittera, ali modem je moj nakon godinu dana otplacivanja putem pretplate na maxADSL paket, zar ne? ja sam barem tako shvatio. u ugovoru nisam nasao nista o tome, sto je cudno.
da, zaboravio sam naglasiti. covjek na helpdesku mi je rekao da misli da je garancija na ovaj modem godinu dana. sto je u mom slucaju isteklo prije godinu dana.
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 11:16   #4
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Mislim da grijesis, dok si ADSL t-com pretplatnik, modem je njihovo vlasnistvo i duzni su ti ga zamijeniti...
netočno, modem je tvoje vlasništvo, ali t-com ti na njega daje garanciju dok si sa njima u pretplatničkom odnosu, nakon toga ili nakon prekida pretplatničkog odnosa modem ostaje tebi, a ne kao kod isdn-a da ga t-com odnese....

@Luka001

Pošto imaš HM220, t-com te modeme mjenja koliko ja znam za nove bez ikakve naknade, tako im je bila politika do sada, tako da zagnjavi malo montera s tim.

Što se tiče opcija koje si naveo niti jedna nije bajna i povoljna. Kupovina novog modema je skupa a modemi nisu vrijedni tih novaca. Prekidanje pretlatničkog odnosa, da , jedino ako ti zaista ne treba net narednih 2 mjeseca, jer kontam da te neće isključiti prvo tjedan dva, pa dok onda opet krene ugradnja.....

Po meni su ti najrealnije 2 opcije:

1. Potražiš na newsima ili forumu da netko prodaje c010 (mislim da ima jedan kod nas na Tržnici), se515 , se555.

2. Napraviš prijelaz na wlan kod t-coma, uz onu najjeftiniju kombinaciju od 99 kn, stim da ti je tu negativnost ugovorna obveza od 24 mjeseca...

Eventualno možda da vidiš s alternativnim davateljam iste usluge ali mislim da te ni kod njih neće obići puno kraća ugovorna obveza.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 11:45   #5
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova

Pošto imaš HM220, t-com te modeme mjenja koliko ja znam za nove bez ikakve naknade, tako im je bila politika do sada, tako da zagnjavi malo montera s tim.
to se i meni cini najlogicnije. volio bi da mi netko ovdje potvrdi takvu praksu od t-coma.

jos me zanima. da li taj prelazak na wlan (i novi modem) ne zahtjeva prekid postojeceg pretplatnickog odnosa, nego je samo nadogradnja postojeceg odnosa i produzenje ugovora?
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 12:04   #6
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Luka001 Pregled postova
to se i meni cini najlogicnije. volio bi da mi netko ovdje potvrdi takvu praksu od t-coma.

jos me zanima. da li taj prelazak na wlan (i novi modem) ne zahtjeva prekid postojeceg pretplatnickog odnosa, nego je samo nadogradnja postojeceg odnosa i produzenje ugovora?

1. ovo za zamjenu ti je bila 100 % praksa do sada, e sad.....
2. tako je , samo radiš prijelaz na wlan, sve ostaje kao i do sada, samo se produljuje pretplatnički odnos na 24 mjeseca....
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 18:31   #7
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
1. ovo za zamjenu ti je bila 100 % praksa do sada, e sad.....
2. tako je , samo radiš prijelaz na wlan, sve ostaje kao i do sada, samo se produljuje pretplatnički odnos na 24 mjeseca....
hvala puno na pomoci. jos uvijek mi nisu dosli monteri. u medjuvremenu sam posudio modem koji radi, pa sad mogu ici na net. samo se nadam da ce mi htjeti zamjeniti taj neispravni za ispravni.
a ovo s wlan-om - ne bi to. znaci moram platiti uredjaj 99 kn, mreznu karticu oko 150 kn, imam obvezu na 24 mj. i ne dobivam nikakav flat rate period. ma, jednostavnije je onda da kupim od nekog za 100-200 kuna polovni adsl modem.
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 18:51   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Citiraj:
Autor Luka001 Pregled postova
mreznu karticu oko 150 kn
Kako se to slatko kaže - Ispravak krivog navoda. 33 Kn, ova prva na listi sasvim dovoljna za kućnu upotrebu
http://www.links.hr/index.php?option...5ba6a2929cb4a3
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 19:25   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,325
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kako se to slatko kaže - Ispravak krivog navoda. 33 Kn, ova prva na listi sasvim dovoljna za kućnu upotrebu
http://www.links.hr/index.php?option...5ba6a2929cb4a3
Nisi pratio priču - čovjek je mislio na WLAN karticu.

Što se tiče prelaska na Wlan, dovoljno ti je nabaviti polovni WLAN router/modem i ubosti ga na postojeći ADSL kabel. Naravno, potrebna je i WLAN kartica. Dobar dio takvih uređaja ima i LAN portove pa se možeš spajati i žicom na njih. Najjednostavnija i najjeftinija opcija je nabavka polovnog C-010 ili Zyxela ili...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 19:29   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Svako ko je dobio MaxTV ima uređaj viška doma, jer T-com ne odnosi stari modem. Ja sam svoj stari pokloni frendu tako da ti ne mogu pomoći ali siguran sam da na forumu ima ekipe koja ima doma višak koji modem.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2006., 15:15   #11
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Rijesio sam problem. Naime, zvao sam ih i rekli su da je stvar sigurno u modemu i da ce doci netko za dan-dva. Trebalo im je jedno 5-6 dana da dodju. Covjek je rekao da su oni krivi zbog 'kvara', jer su mijenjali nakakvu platformu (valja uvodili maxtv?) i da zato moj modem ne radi. Ali da ce mi donijeti drugi. Dali su mi Kasdu i cini se da funkcionira. Sad mi nije jasno, da li je moj stari modem pokvaren ili samo ne radi vise na ovoj lokaciji? Recimo, Elcon koji sam posudio mi isto radi.
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 15:48   #12
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
mjenjali su ti poziciju, vjerojatno sve na siemens platformu tako da ti onda mjenjaju i modem zbog toga...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 16:00   #13
Luka001
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Darth Vader Pregled postova
mjenjali su ti poziciju, vjerojatno sve na siemens platformu tako da ti onda mjenjaju i modem zbog toga...
znaci, modem mi je ispravan. samo ne funkcionalan na ovoj platformi?
Luka001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 16:19   #14
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Citiraj:
Autor Luka001 Pregled postova
znaci, modem mi je ispravan. samo ne funkcionalan na ovoj platformi?
tako nekako. jedino da se nije potrefilo da ti je i modem u međuvremenu rika.... probaj ga kod nekoga...
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na