Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.11.2006., 10:30   #1
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
spajanje 2 računala?!

Totalno se ne kužim u mreže, ali nikako ne uspijevam spojiti 2 računala. To pokušavam preko mrežnih kartica i UTP crossover kabla. Htio bih prebaciti podatke s jednog na drugi, i igrati NFS jedan protiv drugog ako je to moguće.
Čitao sam razne tutoriale i nikako. :confused:
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 10:33   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Nisi napisao bas nikakve podatke, gdje si zapeo ni ista. Vjerujem da se nisi puno niti potrudio.

Ovdje sve lijepo pise, step by step objasnjenje kako umreziti racunala.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.11.2006., 11:24   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
"Totalno se ne kužim u mreže, ali nikako ne uspijevam spojiti 2 računala."
I još se čudiš...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 13:28   #4
drago35
Registered User
 
drago35's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Varazdin
Postovi: 13
Ja uspio spojiti 2 računala i sve radi super: lol2 : . Problem je jedino u tome što kad hoćeš da korisnik "računala 2" pristupa sheranim diskovima ili mapama "računala 1", mora imati otvoren korisnički račun s identičnim nazivom i lozinkom na računalu kojem pristupa : hitthewa Naime ja bi htio da 2 ili 3 korisnika s "računala 2" mogu pristupati sheranim diskovima i mapama na "računalu 1" ali tako da na "računalu 1" nemaju otvoreni korisnički račun....tj. htio bi spriječiti da se korisnici "računala 2" mogu koristiti "računalom 1" (kojem mogu fizički pristupiti) dakle logirati se na njega. Kako to izvesti?
drago35 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 14:14   #5
sale01
Premium
Moj komp
 
sale01's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 335
Pratio sam ja taj tutorial, al niš pa niš. Doduše dobio sam krivi kabel, kao je
crossover al baš i nije bio. jer sam ovaj put ja otišao u trgovinu kupiti i sad je to
to. Stvar riješena, još samo isprobati NFS...

Hvala.
__________________
e5200/2x2Gb Mushkin 1000MHz/BFG 8800GT/500Gb
Antec Overture II
22"Lenovo 220x
Logitech z3e
sale01 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2006., 17:21   #6
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor drago35 Pregled postova
Naime ja bi htio da 2 ili 3 korisnika s "računala 2" mogu pristupati sheranim diskovima i mapama na "računalu 1" ali tako da na "računalu 1" nemaju otvoreni korisnički račun....tj. htio bi spriječiti da se korisnici "računala 2" mogu koristiti "računalom 1" (kojem mogu fizički pristupiti) dakle logirati se na njega. Kako to izvesti?
Start - Run - gpedit.msc - Computer configuration - windows settings - security options - local policies - user right assignments - access this computer from network ovdje podesavas tko ima pravo pristupiti racunalu preko mreze. oni koji nisu na popisu nemaju to pravo. Isto mozes napraviti i za local log on, a to radis u

Start - Run - gpedit.msc - Computer configuration - windows settings - security options - local policies - deny log on locally - samo ovdje podesavas tko NE smije pristupiti racunalu lokalno, svi oni koji nisu na popisu smiju.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 14:47   #7
drago35
Registered User
 
drago35's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Varazdin
Postovi: 13
znači onda je moguće na "računalu 1" zabraniti pristup lokalono, a sa drugog sve radi sa sheranjem diskova i sl.? Odlično...moram to isprobati pa ako bude kakvih pitanja...

Hvala.
drago35 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 15:29   #8
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Naravno da je moguce. Puno toga je moguce, ali naravno ne kroz slicice u contol panelu
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2006., 23:24   #9
andrej22_si
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: sibenik
Postovi: 1
evo da ja neotvaram novu temu a bilo ih je 100 na istu temu.. naime ja imam jedno računalo koje je spojeno na gigaset se555 wlan dsl.. sada ću uzesti još jedno računalo..i htio bih s tim novim računalom se spojiti na adsl preko routera se555 kojeg imam i ništa više..znači neželim prebacivati podatke s jednog na drugi niti bilo što sherati ako netrebam .. pošto nerazumijem baš mreže zanima me dali ja mogu samo kupiti kabel i novi komp spojiti S routerom ili i trebam spajati oba dva računala i sve te postavke namještati...
tj dali je uvjet da dva računala idu preko jednog routera taj da ta računala moraju biti spojena.. želim samo da 2 računala mogu ići na net..: hitthewa
andrej22_si je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na