Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.11.2006., 03:01   #1
toni101
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: HR
Postovi: 153
adsl i se555

Nedavno sam dobio adsl pa bi vas zamolio za nekoliko informacija.
S obzirom da Siemens se555 ima četiri lan priključka mogu li četiri kompa spojena na njega biti istovremeno na internetu i dali se brzina prema internetu u tom slučaju dijeli.
Zašto kod mene rade samo lan1 i lan2 priključci.
Imam dva kompa spojena na se555 i sve radi ok ali zašto na jednom kompu kod Network Connections imam Internet Gateway i Lan a na drugom kompu samo Lan.
Koliko često se mijenja ip adresa i mogu li je sam promijeniti.
Hvala

Zadnje izmijenjeno od: toni101. 25.11.2006. u 03:28.
toni101 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2006., 08:58   #2
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Rade ti prva dva LAN porta zato što imaš IPTV firmware te su portovi 3 i 4 rezervirani za njega. MOžeš otvoriti portove 3 i 4 s nonIPTV firmwareom. ISP ti mjenja IP adresu prema van svakih 24h ili svakim tvojim ponovnim konektiranjem.


MOLIM VAS da ubuduće pogledate teme sa SE555 tematikom, iammo ih jedno 10 te su ovi odgovori već dani, a pitanje možete i tamo postaviti. Svaki dan imamo novu temu sa se555.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2006., 17:55   #3
toni101
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: HR
Postovi: 153
Hvala Darth Vader. Imam još nekoliko pitanja koja nisam našao u starim temama. Ako je više računala spojeno na internet preko se555 dali se brzina dijeli.
Može li se postići brzina od 1 Mbit/s sa maxadsl start paketom. Kad nešto skidam sa interneta brzina je u najboljem slučaju oko 100 Kbit/s.
Zašto na jednom kompu kod Network Connections imam Internet Gateway i Lan a na drugom kompu samo Lan.
Hvala
toni101 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2006., 20:41   #4
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
to je ok brzina jer bi ti teoretskik od 1MBs download mogao biti oko 128 Kbit/s, pa kad dodaš gubitke bli bla, to ti je onda između 100- 115 K.

Start paket podrazumjeva promet od 1GB ;-) , brzina je drugo.

Router dijeli brzinu prema računalima, ovisno koliko koji traži, pa onda on tako raspodjeljuje. Eventualno ti možeš sa NetLimiterom zadati na svakom kompu brzinu s kojom se može služiti. Ima i se555 neke opcije za to ali NL to puno jednostavnije odrađuje, samo ga moraš staviti na svaki komp.

Hmmm, čudno ovo s lanom, pa kad otvoriš Network Connections, moraš pod Internet gateway imati "wan connection on gigaset, se 555 bla bla" , a dolje pod "Lan or hiig-speed interenet" imaš Local area connection tj mrežnu. daj baci koji SS da vidimo.
__________________
Jak ko rakija!

Zadnje izmijenjeno od: Darth Vader. 28.11.2006. u 09:56.
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2006., 17:40   #5
toni101
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: HR
Postovi: 153
Darth Vader, ako je teoretska brzina 128Kbit/s stvarna može biti samo manja. Jel neki od tih brojeva krivo napisan.
Nisam dobro postavio pitanje. Zanima me mogu li sva računala spojena na internet preko se555 imati maksimalnu brzinu u isto vrijeme (oko 100Kbit/s).
Da, znam da je ovo sa Network Connections čudno. Neznam raditi SS ali kao što sam rekao, na jednom računalu imam Internet Gateway (WAN Connection on Gigaset SE555) i LAN or High Speed Internet (Local Area Connection) a na drugom računalu samo LAN or High Speed Internet...
Hvala
toni101 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 09:59   #6
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
da, krivo sam napisao b rojke evo sad sam ispravio .

Nemožeš imati 100 Kbit/s za svako računalo, to je ukupna brzina koja se djeli na sva računala, tako da je najrealnije da bi imao 50/50 .

Ovo drugo računalo gdje ti je Lan or high.... ti radi sve normalno, nema nikakvih bedova?
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 23:05   #7
toni101
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: HR
Postovi: 153
Hvala Darth. Da, sve radi normalno.
toni101 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na