Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2021., 19:38   #1621
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Cisto da malo ispustim dusu i dam sestomjesecni overview na 4a.

tldr; poprilicno sam razocaran, would not buy again.

Dakle, aparat sam uzeo primarno imajuci u vidu dimenzije i "goli" Android. Nakon predhodnih iskustava s Motorolom koja je imala neke svoje minimalne modifikacije (kao recimo nikad prezaljeni "prodrkaj-za-flashlight" intrinzicni app). Ne nosi mi se daska za rezanje po djepovima ili dedicirani transporter za jebeni mobitel u 2021., a imam nekolicinu Google Workspace racuna pa sam ocekivao da ce cjelokupna integracija biti seamless.

Stvari koje postaju dealbreaker su:

a) aplikacija za pozive se raspada. History je spor a ponekad mu je potrebno do 5 sekundi da prikaze broj koji zove (cak ne niti ime kontakta, nego bas broj), a da ne pricam o tome da mi se gdjegod znalo dogoditi da aplikacija jednostavno prestane reagirati (odnosno, ne mogu odgovoriti na poziv). Probao sam cistiti cache i slicne klasicne drkice - nije pomoglo.

b) Android Message (ili kako se vec zove defaultna SMS aplikacija) mi je bila sjajna na Motoroli jer ima vec godinama nativni web interface (nesto kao web Whatsapp za SMS-ove). Ovdje web radi ok, ali aplikacija iz nekog ralzoga poblesavi kad se otvori na mobitelu, pocne preslagivati poruke i divljati. Ono, WTF?

Stvari koje me iritiraju:

a) Google Calendar widget koji mi je neprocjenjiv jos uvijek nije u stanju kombinirati "normalne" i work profile kalendara. Ok, to nije direktno do mobitela, ali upravo zato sam htio "goli" Android ocekujuci da ce nesto tako trivijalno biti moguce. Cak bih i prezivio da widget podrzava samo work profile, pa bih imao dva widgeta, ali eto, ne ide bas.

b) imam eSIM, ali kako cesto putujem van EU, najcesce koristim srpsku karticu (koja mi radi bez vecih muka i troskova u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori). Ovaj retardirani mobitel nema opciju da se kartica iskljuci softverski, nego se mora fizicki izvaditi. No comment.

c) nisam uspio naci sweet spot za zvonjavu. Mobitel je ili preglasan, ili neiskoristiv u nekakvoj guzvi/buci. Uz to, nije moguce odvojeno namjestiti glasnocu ringtonea i notifikacija. 90e su zvale i zele svoju konfigurabilnost natrag

d) kada mobitel izgubi signal u nekom pogranicnom podrucju, a, nota bene, ima dramaticno slabiji primjer nego recimo iPhone 12 Mini (ili kako se zove onaj Apple kurčić koji je manji od ovoga i tako me mami da postane glavni mobitel... uffff...), iritantno podsjeca na to svakih par sekundi, sto se ocito ne moze ugasiti (ok, mogu ubiti notification nekako, ali ono, stvarno...)

e) podrska u smislu dodatne upreme u Hrvatskoj je gotvo nepostojeca (maske, stakla i slicno)

U principu, osim malih dimenzija i solidne kamere, aparat mi je vrlo razocaravajuc. Ocigledno su, primjerice, ipak neke minimalne dorade od Motorole na stock Androidu ipak suvislije rjesenje.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:54   #1622
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova



b) Android Message (ili kako se vec zove defaultna SMS aplikacija) mi je bila sjajna na Motoroli jer ima vec godinama nativni web interface (nesto kao web Whatsapp za SMS-ove). Ovdje web radi ok, ali aplikacija iz nekog ralzoga poblesavi kad se otvori na mobitelu, pocne preslagivati poruke i divljati. Ono, WTF?


Isto iskustvo. Samsung je od ove godine počeo uključivati tu original Google messages aplikaciju.
Hrpu puta kada se otvori aplikacija, poruke skaču gore dolje, sve neki gličevi. A slanje poruke novom kontaktu, kojeg moraš pronaći je nezaboravno iskustvo. Imam oko 1500 kontakata u imeniku, bilo koje pretraživanje je od 10 do 20 sekundi, dok je u samsung aplikaciji instant.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 19:56   #1623
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Isto iskustvo. Samsung je od ove godine počeo uključivati tu original Google messages aplikaciju.
Hrpu puta kada se otvori aplikacija, poruke skaču gore dolje, sve neki gličevi. A slanje poruke novom kontaktu, kojeg moraš pronaći je nezaboravno iskustvo. Imam oko 1500 kontakata u imeniku, bilo koje pretraživanje je od 10 do 20 sekundi, dok je u samsung aplikaciji instant.
Aha, ok, znaci, nije do mene samo.

Da, taj dio isto s pretrazivanjem, jebem ti krv, ko da nema bezbrojjezgreni gigahercni CPU iz 21. stoljeca nego imam osjecaj da cujem kako pretrazuje po busenim karticama dok nadje, zamisli, broj izmedju 2000 kontakata. Pa ne bi toliko cekao da pretrazuje kineske zute stranice rucno...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 20:06   #1624
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ovaj problem nemam na P4a, za web ne mogu komentirati jer ne koristim
Brzina pretraživanja je instant, zadnja beta Messages app, ali nisam imao ni na ranijim verzijama.

Isto za phone, nikad problema s prikazom ili brzinom history. Iako mi zvoni da je i @calypso spominjao nešto u vezi tog prikaza.

Jedini problem koji trenutno nervira su zbrikane notifications na a12b4 , ali to je relativno za očekivati na beti.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 21:28   #1625
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Bubba, susjecam s tobom, ali smijesno mi je bez obzira kako pises
vex je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 21:59   #1626
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
d) kada mobitel izgubi signal u nekom pogranicnom podrucju, a, nota bene, ima dramaticno slabiji primjer nego recimo iPhone 12 Mini (ili kako se zove onaj Apple kurčić koji je manji od ovoga i tako me mami da postane glavni mobitel... uffff...), iritantno podsjeca na to svakih par sekundi, sto se ocito ne moze ugasiti (ok, mogu ubiti notification nekako, ali ono, stvarno...)
Cekaj 10 mj i i13 pa razmisli o tom potezu. Ili ces ga brzo prodat ili ces bit puno zadovoljniji nego sad.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 22:09   #1627
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
a) Google Calendar widget koji mi je neprocjenjiv jos uvijek nije u stanju kombinirati "normalne" i work profile kalendara. Ok, to nije direktno do mobitela, ali upravo zato sam htio "goli" Android ocekujuci da ce nesto tako trivijalno biti moguce. Cak bih i prezivio da widget podrzava samo work profile, pa bih imao dva widgeta, ali eto, ne ide bas.
Ako sam dobro shvatio, želiš na istom widgetu vidjeti događaje u dva kalendara?
Probaj Business Calendar iz trgovine. Većina stvari je free, manji dio dobiješ za nekoliko eura, ali sigurno ćeš vidjeti da li to podržava.

100% sam siguran da možeš kombinirati kalendare iz više računa, ali nisam siguran da li ti pričaš o tome, ili nekim podkalendarima jednog kalendara.

Uglavnom, baci oko kada ti bude dosadno, ima hrpu podešavanja.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2021., 22:45   #1628
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cisto da malo ispustim dusu i dam sestomjesecni overview na 4a.

Stvari koje postaju dealbreaker su:

a) aplikacija za pozive se raspada. History je spor a ponekad mu je potrebno do 5 sekundi da prikaze broj koji zove (cak ne niti ime kontakta, nego bas broj), a da ne pricam o tome da mi se gdjegod znalo dogoditi da aplikacija jednostavno prestane reagirati (odnosno, ne mogu odgovoriti na poziv). Probao sam cistiti cache i slicne klasicne drkice - nije pomoglo.

b) Android Message (ili kako se vec zove defaultna SMS aplikacija) mi je bila sjajna na Motoroli jer ima vec godinama nativni web interface (nesto kao web Whatsapp za SMS-ove). Ovdje web radi ok, ali aplikacija iz nekog ralzoga poblesavi kad se otvori na mobitelu, pocne preslagivati poruke i divljati. Ono, WTF?

Stvari koje me iritiraju:

a) Google Calendar widget koji mi je neprocjenjiv jos uvijek nije u stanju kombinirati "normalne" i work profile kalendara. Ok, to nije direktno do mobitela, ali upravo zato sam htio "goli" Android ocekujuci da ce nesto tako trivijalno biti moguce. Cak bih i prezivio da widget podrzava samo work profile, pa bih imao dva widgeta, ali eto, ne ide bas.

b) imam eSIM, ali kako cesto putujem van EU, najcesce koristim srpsku karticu (koja mi radi bez vecih muka i troskova u Srbiji, Bosni i Crnoj Gori). Ovaj retardirani mobitel nema opciju da se kartica iskljuci softverski, nego se mora fizicki izvaditi. No comment.

c) nisam uspio naci sweet spot za zvonjavu. Mobitel je ili preglasan, ili neiskoristiv u nekakvoj guzvi/buci. Uz to, nije moguce odvojeno namjestiti glasnocu ringtonea i notifikacija. 90e su zvale i zele svoju konfigurabilnost natrag

d) kada mobitel izgubi signal u nekom pogranicnom podrucju, a, nota bene, ima dramaticno slabiji primjer nego recimo iPhone 12 Mini (ili kako se zove onaj Apple kurčić koji je manji od ovoga i tako me mami da postane glavni mobitel... uffff...), iritantno podsjeca na to svakih par sekundi, sto se ocito ne moze ugasiti (ok, mogu ubiti notification nekako, ali ono, stvarno...)

e) podrska u smislu dodatne upreme u Hrvatskoj je gotvo nepostojeca (maske, stakla i slicno)
E sad kad si ti ispustio dusu, da i ja ispustim dusu oko tog Pixel 4a kojeg sam koristio ravno pola godine i onda kupio Samsung S10e sa kojim isto nisam zadovoljan, al barem radi kako spada...


a) Problem sa prikazom brojeva kod poziva sam i ja imao... Islo mi na zivce totalno... History isto spor u 3 materine... I isto mi se par puta mislim desilo da nisam mogao uopce odgovoriti na poziv, nego sam morao ugasit ekran, pa upalit i tek onda bih mogao odgovoriti na poziv... Za moj prvi mobitel koji sam kupio nov novcat, i jos pogotovo s obzirom da se radi o Google Pixelu, a ne o nekom znjzbrlj mobitelu, ocekivao sam puno vise...

b) Ista stvar je i meni bila... Kad otvorim Android Messages, ovaj preslaguje poruke... Kad sam vidio prvi put sam mislio da je neki glitch, al kad je to svaki put radio sam se poceo smijat kakve budale su pisale taj komad softvera...

c) Nakon pola godine mi je proskripao u podrucju izmedu kamere i power buttona... Stisnes mobitel, ovaj skripi... Kontaktirao Google Support, otvorio RMA, vratio mobitel nazad, doso novi mobitel... Jedni problem je sto sam morao platiti postarinu do Mailboxde, njihovu pomoc oko RMA papirologije i postarinu iz Mailboxde natrag u Hrvatsku...

d) Whatsapp kamera - kada god bih upalio kameru i slikao iz Whatsappa, da bi okinuo sliku mu je trebalo doslovno po 20-30 sekundi... A ako bih snimao video, kada bih zavrsio dobio bih poruku da je doslo do nekog problema oko spremanja i da video nije spremljen... Onako, frustracija na najjace...


Svaka cast Googleu, ali mene je razocarao... Ovaj S10e koji sam kupio je dimenzijama jako slican, mozda cak i manji, radi dobro, ali kamera mu je katastrofa... Do sada mi je najbolja kamera bila na Huawei P9, nekome pase, nekome ne...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote