Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2024., 21:36   #1
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Wordpress tutorial za debile

Postoji li nešto takvo ?
Pitam za sebe.

Ja ne znam jesam li ja oglupio kompletno ili je ovaj Wordpress takvo neintuitivno zbrčkano govno od website buildera...

OK, bitno da napomenem, zadnji put sam gradio website 1996e sa MS Frontpage-om (free Geocities hosting, bitches) i to je bilo sasvim jednostavno.
Desni klik na stranicu, odabereš background.
Drag and dropaš sliku na stranicu, odrediš poziciju, alignment, wrapping i sl.
Klikneš text i pišeš tekst...

Ali ovo... pogledao sam već 2-3 tutoriala na YT, i dalje ne znam osnove, samo su me izmorili.
Npr. instaliram neku temu koja mi izgleda OK (jednostavna, ugodne boje, postovi u balonima, baš ono šta mi treba za blog) i onda trivijalan problem zbog kojeg ne mogu ni početi išta, a to je kada Add-am nove pages, one se pojave gore desno ili lijevo kao linkovi, ali u totalnom kaosu. Ne mogu ih ni sortirat kako želim, ni promijenit im poziciju, ništa...

Probao i neke pluginove (Elementor), ali to sranje neće da editira moje pages, nego samo svoje. Čemu onda uopće to?
I cijelo to vrijeme me napadaju da kupim Pro ovo, Pro ono...ma mrš.
Nisam dizao vlastiti web hosting da bi sad plaćao neke pluginove i teme

Dakle, moje pitanje je: znate li za neki tutorial koji mentalno zaostale osobe vodi za ruku od početka i objašnjava im kako će napraviti npr. svoj blog ?

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 21:57   #2
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Postoji li nešto
Npr. instaliram neku temu koja mi izgleda OK (jednostavna, ugodne boje, postovi u balonima, baš ono šta mi treba za blog) i onda trivijalan problem zbog kojeg ne mogu ni početi išta, a to je kada Add-am nove pages, one se pojave gore desno ili lijevo kao linkovi, ali u totalnom kaosu. Ne mogu ih ni sortirat kako želim, ni promijenit im poziciju, ništa...

Probao i neke pluginove (Elementor), ali to sranje neće da editira moje pages, nego samo svoje. Čemu onda uopće to?
Za početak ignoriraj Elementor(*) jer većinu stvari možeš napraviti i bez njega.
Pages ti se ne pojavljuju jer je Wordpress u jednom trenutku razdvojio "hijerarhiju stranica" od načina na koji se prikazuju u temama. Prije su meniji bili prema hijerarhiji stranica, ono kad napraviš podstranicu, ali već desetak godina sadržaj izbornika slobodno se uređuješ pod Izgled -> Izbornici. To znači da možeš imati stranicu "Voće" i podstranicu "Banane", ali "Banane" mogu biti na prvoj razini izbornika.

Objave (Posts) se ponašaju drugačije. Njih možeš izvući kao timeline ili neke od njihovih kategorija kao stavku u izbornik.

Ne znam kako tuđi mozak funkcionira, ali Wordpress je meni oduvijek bio donekle intuitivan i većinu stvari sam uspio odraditi pokušajima i pogreškama bez čitanja ili, još gore, gledanja tutoriala. Istina s Block Editorom se nikada nisam saživio, ako te buni instaliraj si Classic editor plugin i imat ćeš dobri stari MCE.

(*) U životu ga nisam koristio i ne kužim što on to magično radi što se ne može postići odabirom dobre teme ili uređivanjem sourcea layouta same teme, ali snalazim se u PHP-u tako da možda nisam ciljna publika.

Imam nekoliko wordpressova u produkciji i nijedan nema plaćeni plugin. Većina stvari se može odraditi za dž.
franzD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2024., 09:38   #3
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Probaj si naći neku temu gdje imaš mogućnost importati dummy stranice/podatke. Na taj način ćeš vidjeti kako izgleda struktura finalne stranice pa ti može biti polazišna točka za istraživanje i izmjene.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 18:24   #4
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Za početak ignoriraj Elementor(*) jer većinu stvari možeš napraviti i bez njega.
Pages ti se ne pojavljuju jer je Wordpress u jednom trenutku razdvojio "hijerarhiju stranica" od načina na koji se prikazuju u temama. Prije su meniji bili prema hijerarhiji stranica, ono kad napraviš podstranicu, ali već desetak godina sadržaj izbornika slobodno se uređuješ pod Izgled -> Izbornici. To znači da možeš imati stranicu "Voće" i podstranicu "Banane", ali "Banane" mogu biti na prvoj razini izbornika.

Objave (Posts) se ponašaju drugačije. Njih možeš izvući kao timeline ili neke od njihovih kategorija kao stavku u izbornik.

Ne znam kako tuđi mozak funkcionira, ali Wordpress je meni oduvijek bio donekle intuitivan i većinu stvari sam uspio odraditi pokušajima i pogreškama bez čitanja ili, još gore, gledanja tutoriala. Istina s Block Editorom se nikada nisam saživio, ako te buni instaliraj si Classic editor plugin i imat ćeš dobri stari MCE.

(*) U životu ga nisam koristio i ne kužim što on to magično radi što se ne može postići odabirom dobre teme ili uređivanjem sourcea layouta same teme, ali snalazim se u PHP-u tako da možda nisam ciljna publika.

Imam nekoliko wordpressova u produkciji i nijedan nema plaćeni plugin. Većina stvari se može odraditi za dž.
Ok skužio sam ovo za menije, ali toliko toga drugog ne kužim kako promijenit, i to se radi redom o sitnicama, glupostima (a experimantirao sam i imao vremena klikat svugdje).

Dakle meni treba najjednostavniji blog ikada. Objavio bih određen broj postova i tu je kraj, neće se niti dodavati kasnije.
Jednostavan menu na vrhu koji bi podijelio te postove na 2 kategorije i to je to.
Home - O stranici - Menu 1 - Menu 2. Gotovo.

Skinem neku jednostavnu temu za blogove, instaliram je, aktiviram.
Super, postavim menije gore kako bih htio.
Idem promijenit pozadinsku boju, nudi samo da promijenim glavnu boju, ne i od menija. Ne od footera (koji mi realno ni ne treba).
Mislim se wtf? Kako da nema te opcije? Vjeruj mi, tražio sam svugdje, i jednostavno nema.
Došao sam do te točke da proučavam kako ubaciti custom css code, ali ni to ne funkcionira u toj temi.

Onda instaliram neku skroz drugu temu, i ta ima te opcije, ali nema gradijent pozadinske boje koju je imala prošla tema. I tako stalno. WTF.

I onda skužim da su te *ebene teme zapravo gotovi komadi softvera kojeg je netko isprogramirao i tebe ograničio šta možeš, a šta ne možeš mijenjat u tim temama.

Probao sam i classic editor, ne pomaže.
Neke stvari te teme jednostavno ne dopuštaju da mijenjaš, jer nema opcije da se to promijeni.

Npr. home stranica se zove Home i to "Home" ne mogu izbrisati (sakriti da se prikazuje) na glavnoj stranici, jer opcije da se to izbriše ili sakrije uopće nema u editoru (bilo običnom ili classic).
Taj "Home" text se ne može editirati niti u Customize theme, niti u editoru.
Gdje se onda može editirati?

I takvih je milijun stvari koje nikako ne mogu pronaći gdje mijenjati.
Zašto je toliko toga ograničeno i npr. moram odabrati temu?
Zašto ne mogu krenit od jednostavno ničeg, blank index.html kao u Frontpage-u i od tamo krenem graditi dalje ?

I tako mi se složi gro tih sitnica koje me nerviraju sa WP da dolazim u napast kompletno ga deinstalirati i staviti nešto drugo.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 22:28   #5
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Mislim se wtf? Kako da nema te opcije? Vjeruj mi, tražio sam svugdje, i jednostavno nema.
Custom CSS. Otvoriš Inspector u browseru, prilagodiš CSS po želji (iboje, pozadine) i te izmjene ubaciš pod Izgled - Dodatni CSS. Sve što ovdje postaviš ostaje i nakon ažuriranja te teme.
Tema koju si odabrao nema custom editor tih elemenata (ili traži da platiš ekstra za tu mogućnost, što naravno nećeš).

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Npr. home stranica se zove Home i to "Home" ne mogu izbrisati (sakriti da se prikazuje) na glavnoj stranici, jer opcije da se to izbriše ili sakrije uopće nema u editoru (bilo običnom ili classic).
Nema, to je dio 'teme'. (Classic) Editor ti uređuje sadržaj objave/stranice, ne i layout stranice.

Ako se snalaziš donekle sa sintaksom PHP-a, Izgled -> Uređivač tema, pa nađi gdje se nalazi ta funkcija koja poziva homepage ili hardkodirani link na "Home" (moguće u header.php, moguće da je u nekoj drugoj datoteci). Kad nađeš gdje se nalazi možeš jednostavno izeditirati skinutu temu, obrisati link ili tu funkciju. Pripazi samo - ako urediš temu na ovaj način više je ne smiješ ažurirati preko upgradea jer će ti izbrisati izmjene. Postoji opcija izrade pod-teme, ali za sada se nemoj zamarati s time.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2024., 22:31   #6
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Mislim se wtf? Kako da nema te opcije? Vjeruj mi, tražio sam svugdje, i jednostavno nema.
Custom CSS. Otvoriš Inspector u browseru, prilagodiš CSS po želji (boje, pozadine) i te izmjene ubaciš pod Izgled - Dodatni CSS. Sve što ovdje postaviš ostaje i nakon ažuriranja te teme.
Tema koju si odabrao nema custom editor tih elemenata (ili traži da platiš ekstra za tu mogućnost, što naravno nećeš).

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Npr. home stranica se zove Home i to "Home" ne mogu izbrisati (sakriti da se prikazuje) na glavnoj stranici, jer opcije da se to izbriše ili sakrije uopće nema u editoru (bilo običnom ili classic).
Nema, to je dio 'teme'. (Classic) Editor ti uređuje sadržaj objave/stranice, ne i layout stranice.

Ako se snalaziš donekle sa sintaksom PHP-a, Izgled -> Uređivač tema, pa nađi gdje se nalazi ta funkcija koja poziva homepage ili hardkodirani link na "Home" (moguće u header.php, moguće da je u nekoj drugoj datoteci). Kad nađeš gdje se nalazi možeš jednostavno izeditirati skinutu temu, obrisati link ili tu funkciju. Pripazi samo - ako urediš temu na ovaj način više je ne smiješ ažurirati preko upgradea jer će ti izbrisati izmjene. Postoji opcija izrade pod-teme, ali za sada se nemoj zamarati s time.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I onda skužim da su te *ebene teme zapravo gotovi komadi softvera kojeg je netko isprogramirao i tebe ograničio šta možeš, a šta ne možeš mijenjat u tim temama.
Nije "ograničio", već samo nije isprogramirao/omogućio pojednostavljeno vizualno uređivanje tih elemenata. Sve se u bilo kojoj temi da odraditi pješice.

Znači opcije su ti ili uzeti gotovu temu najsličniju onome što želiš i prilagoditi elemente koji ti ne odgovaraju ili uzeti neku temu koja ima ugrađene customizere za sve i svašta i koja se možda plaća (tipa Divi).

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 16.03.2024. u 22:36.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2024., 17:57   #7
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ubiti ćete čovjeka u pojam, kakav mrtvi css inspektor a kaže da nema pojma o web dizajnu. Najlakše je neka tema koja podržava Elementor i na to Elementor free verzija, dosta za 90% toga. Recimo tema tipa Blocksy, Kadence, Astra. Kod svake ima za import gotovih dizajna i onda si zamjeni slike i tekst. Za te stvari ima tutoriala koliko hoćeš po YT-u.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 06:20   #8
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Nažalost, generički WP tutorial i how to od xy minuta nećeš naći. To je platforma koja se danas koristi u jako puno slučajeva za skoro sve (trgovina, prezentacijska stranica, booking platforma, ...). A sve te funkcionalnosti su napravljene uz pomoć 3rd party tema i plugina. Ono što ti misliš da stock wp bez css-a i pozadisnkog prčkanja može, to ćeš dobiti samo uz pomoć neke "napucane" teme koja ima bogat theme options i page builder. Nekad je to bila Avada, pa je vjerojatno preuzeo to Divi.


Ako ne želiš učiti css, osnove php-a te hrpu dokumentacije kako teme funkcioniraju u wp-u (classic vs gutenberg), bojim se da ćeš morati pronaći neku komercijalnu temu s page builderom. Uzmi u obzir da je to ko Samsung, prepuno svega i svačeg što troši hrpu resursa.
Long story short, svaka tema drugačije funkcinonira i često nosi sa sobom obavezne plugine koji joj pomažu u svemu tome. Samim time, postavio si krivo pitanje. Tebi ne treba wordpress tutorial, tebi treba dobra tema koja će ti omogućiti customizaciju onog što ti želiš. Male su šanse da ćeš dobiti točno to, ili ćeš dobiti manje ili ćeš dobiti puno previše. Iz moje perspektive, ili uzmi neku temu bogatu opcijama (npr. Divi), ili izaberi neku free, pa pitaj konkretno za pomoć da ti možemo pomoći sa snippetima i sl...
P.S. mogu provjeriti vrijedi li mi još licenca za Divi koju sam koristio davnih dana, pa ako te zanima, mogu ti poslati (ako vrijedi).
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2024., 07:37   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
OK, bitno da napomenem, zadnji put sam gradio website 1996e sa MS Frontpage-om (free Geocities hosting, bitches) i to je bilo sasvim jednostavno.
Danas je 2024., samo FYI.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I tako mi se složi gro tih sitnica koje me nerviraju sa WP da dolazim u napast kompletno ga deinstalirati i staviti nešto drugo.
To ti je i pametno. Tebi WP nicemu ne sluzi. Poigraj se, recimo, s Hugom.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2024., 19:12   #10
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
To ti je i pametno. Tebi WP nicemu ne sluzi. Poigraj se, recimo, s Hugom.
Majko mila, šta je sad ovo
Sad će bit gulijada ukomponirati ovo u postojeći setup sa Apacheom, SSL-om, itd.
Hvala, bacim pogled.

EDIT: bacio pogled.

Instaliram Hugo preko apt.
Odaberem temu koju želim.
Hugo je ne želi instalirati jer su preko apt-a stare verzije Huga koje više nisu kompatibilne s temom.
Deinstaliram Hugo.
Googlam. Kažu da se mora instalirat preko Snap-a.
Instaliram Snap. Instaliram Hugo.
Snap ne radi van home direktorija.
Oba sajta koji su do sada bili u /var/www/html sada moram prebacit u /home/neo/www/html.
Sada uspješno instaliram temu.
Tokom instalacije teme izgubim još sat vremena dok skužim da za tu temu treba nešto šta se zove npm i node. Nema veze, sve instaliram.
Pokrenem server sa "hugo server", neće, permission denied. Ok, "sudo hugo server", kaže hugo command not found.
Na kraju opet izgubim vremena dok skužim da, kada se instalira preko snap-a, mora se sve radit preko snap-a. Dakle server se pokreće sa "sudo snap run hugo server". Pokrenem ga.
Kažu idi na localhost:1313 da vidiš svoju webstranicu i temu.
Logično, meni je server na RPI-ju, pa ne upišem localhost:1313 nego 192.168.50.5:1313.
Ništa. Site can't be reached.
Skužim da mi port 80 nije otvoren, ali isto tako upit ne dolazi iz vani nego iz lokalne mreže, ali ko ga jebe, svejedno ga otvorim. I dalje ne radi.
Sjetim se da mi Apache2 webserver u pozadini radi, jer se koristio za Wordpress. Stoppam mu service. Probam ponovo. Ništa.
Sjetim se da imam 2 website-a na jednom RPI i da Hugo ima svoj webserver, a Wordpress je koristio Apache koji ima virtual hostove, a ovaj nema.
Ako ikada ovo i pokrenem, 2 websitea na jednom RPI neće raditi.

Poanta?
Ne znam, nemam živaca više.
Od 6 popodne se jebem s ovim.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 19.03.2024. u 21:49.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2024., 12:03   #11
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ja sam isto tražio nekakav dummy WP tutorial ono doslovno drag and drop i tjt, ali što god sam našao išli su u neke komplikacije s programiranjem što me nije zanimalo. Na kraju nisam nikad našao tako nešto.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 12:20   #12
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ja sam isto tražio nekakav dummy WP tutorial ono doslovno drag and drop i tjt, ali što god sam našao išli su u neke komplikacije s programiranjem što me nije zanimalo. Na kraju nisam nikad našao tako nešto.
Evo baš čitam ovo, ima neki Webflow koji je drag and drop i Google Web Designer, pa pogledam te kad stignem.

https://www.browserstack.com/guide/top-web-design-tools

Na kraju će za dumb web stranicu izgradit biti najlakše tako nekim softverom, on ti automatski napravi responsive design za mobitele, i deployas je u direktorij gdje virtual hostovi od Apache servera slušaju i to je to.

Hvala sinisa1989, pogledam i Divi 👍🏻
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 12:35   #13
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Majko mila, šta je sad ovo
Sad će bit gulijada ukomponirati ovo u postojeći setup sa Apacheom, SSL-om, itd.
Hvala, bacim pogled.

EDIT: bacio pogled.

Instaliram Hugo preko apt.
Odaberem temu koju želim.
Hugo je ne želi instalirati jer su preko apt-a stare verzije Huga koje više nisu kompatibilne s temom.
Deinstaliram Hugo.
Googlam. Kažu da se mora instalirat preko Snap-a.
Instaliram Snap. Instaliram Hugo.
Snap ne radi van home direktorija.
Oba sajta koji su do sada bili u /var/www/html sada moram prebacit u /home/neo/www/html.
Sada uspješno instaliram temu.
Tokom instalacije teme izgubim još sat vremena dok skužim da za tu temu treba nešto šta se zove npm i node. Nema veze, sve instaliram.
Pokrenem server sa "hugo server", neće, permission denied. Ok, "sudo hugo server", kaže hugo command not found.
Na kraju opet izgubim vremena dok skužim da, kada se instalira preko snap-a, mora se sve radit preko snap-a. Dakle server se pokreće sa "sudo snap run hugo server". Pokrenem ga.
Kažu idi na localhost:1313 da vidiš svoju webstranicu i temu.
Logično, meni je server na RPI-ju, pa ne upišem localhost:1313 nego 192.168.50.5:1313.
Ništa. Site can't be reached.
Skužim da mi port 80 nije otvoren, ali isto tako upit ne dolazi iz vani nego iz lokalne mreže, ali ko ga jebe, svejedno ga otvorim. I dalje ne radi.
Sjetim se da mi Apache2 webserver u pozadini radi, jer se koristio za Wordpress. Stoppam mu service. Probam ponovo. Ništa.
Sjetim se da imam 2 website-a na jednom RPI i da Hugo ima svoj webserver, a Wordpress je koristio Apache koji ima virtual hostove, a ovaj nema.
Ako ikada ovo i pokrenem, 2 websitea na jednom RPI neće raditi.

Poanta?
Ne znam, nemam živaca više.
Od 6 popodne se jebem s ovim.

Prste proc od Snapa....prijateljski savjet. A tutoriale koje ukljucuju snap izbjegavat (kod mene gube kredibilitet isto kao i "kao prvo iskljuci selinux" ili "oco cemo instzalirat kroz python-pip". Moderni degenerici.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 12:40   #14
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Prste proc od Snapa....prijateljski savjet. A tutoriale koje ukljucuju snap izbjegavat (kod mene gube kredibilitet isto kao i "kao prvo iskljuci selinux" ili "oco cemo instzalirat kroz python-pip". Moderni degenerici.
Bih ja, ali verzija Huga koju apt instalira je iz nekog razloga prastara i moraš preko snapa ako želiš većinu tema (a temu moraš instalirati, jer ona je zapravo website, pa u njoj mijenjas detalje)...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 13:12   #15
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Bih ja, ali verzija Huga koju apt instalira je iz nekog razloga prastara i moraš preko snapa ako želiš većinu tema (a temu moraš instalirati, jer ona je zapravo website, pa u njoj mijenjas detalje)...

https://gohugo.io/installation/linux/


Ne kontam? U konacnici mozes uvijek buildat iz source-a.


P.S.- kad kazes APT - koji distro je u pitanju?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 13:27   #16
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,162
Baci oko na https://www.11ty.dev/ ako ti se bude dalo zafrkavati.
__________________
PSN Steam
d0X je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2024., 13:43   #17
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877