Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2007., 18:43   #1
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
Unhappy (riješeno) Krepo komp...

Pozdrav,

eto, nakon nepuna 4 mjeseca otkad sam kupio novi komp, vec se nekaj 'zalomilo'...
dan ko i svaki dan, gledam film, i samo odjenom nestane slike na monitoru, a par sekundi kasnije se i komp zbrejka...
slijedi restart, bios se ne dize, cujem jedan dugi i dva kratka beep-a koji navodno govore da nekaj s monitorom/grafickom ne valja... vadim graficku, nosim prijatelju, njemu radi... znaci nije graficka... spajam monitor na laptop, monitor radi... znaci nije monitor...
na prijedlog svih zivih, rastavljam komp, vadim ramove, diskove, sve kartice, provjeravam kabele, resetiram bios jumperima i vadjenjem baterije... komp i dalje ne radi... uredno vrti diskove i ventilatore, ali bios ne dize...
pred par dana izvadim graficku, ponovo brisem sve konektore, stavljam graficku nazad, stavljam ram nazad, spojim glavni disk nazad... i dize se bios, windowsi, sve radi... ok, ugasim komp, spajam sve kabele nazad, sve kartice ubacim nazad, ukljucim komp i sve super radi... iduchih 45min... nakon cega opet nestaje slike, komp se brejka... bios se ne dize...
ponovo brisem graficku, pcie utor, vadim ramove i stavljam ih jednog po jednom... uobicajena melodija, beeeeep, bip bip no osim toga cujem jos i nekakve krace beepove, onak jedno 4-5 u komadu i javljaju se nasumicno... znaci nisu kontinuirani kratni beepovi kao sto u prirucniku od maticne stoji za gresku s napajanjem... nakon sveg tog dizem ruke od ocaja i saljem komp u 3 krasne...

konfiguracija:
gigabyte p35c-ds35
c2d e4400 2.0ghz // OC na 3.3ghz
3x 1gb ram kingmax, 800mhz
leadtek 7900 gs, 256mb
fortron 400w pnf
monitor samsung 932bf

konfiguracija kupljena u Ve-milu, imam garanciju po komponentama... monitor kupljen u nekoj drugoj firmi, zaboravio sam naziv... isto imam garanciju... nije bi bed odnjeti pokvarenu komponentu i traziti reklamaciju, stvar je u tome sto konkretno neznam u kojoj je problem, a kolko cujem, u vemilu naplacuju 100kn za laznu reklamaciju...

zahvaljujem unaprijed na prijedlozima/savjetima!!

loCe
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 18:58   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,354
Meni se čini da je u pitanju nekakvo pregrijavanje. Pitanje je samo čega: grafe ili ploče?
Za prvu bi ruku odvrtio MemTest sa svakim keksom posebno i onda sve zajedno. Onda bi pokušao OCCT-om opteretiti proc obzirom da je bio dosta naklokan. Na kraju bi zavrtio 3Dmark da opteretim grafu i vidim da li se ona pregrijava.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2007., 18:59   #3
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
nisi napomenuo napajanje, da li si njega pokušao zamjeniti jer neispravno napajanje često uzrokuje takve simptome koje si nabrojao.
esad je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 19:07   #4
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
@ coconut
proc je u idle-u radio na 29-31°C, max. opterecenje (super-pi cca 12h) 54-56°C, maticna nikad nije prelazila 40°C... dodushe imam obicno pasivno hladjenje chipseta, nije cak ni heatpipe kao kod nekih verzija...

kao sto sam rekao, uopce se ne boota bios, a kamoli windowsi... nemam nacina na koji bi mogao te programe pokrenut... u 4mj. niti jedan BSOD nisam imao i komp je bio ultra stabilan... znao je raditi po 5 dana u komadu...

@ esad
istina, nisam nista pokusao s napajanjem, al nemam drugo napajanje niti ga mogu negdje isprobati... al ak je radio 4mj dan/noc bez beda, stvarno ne vidim razloga kak bi mogo krepati samo odjednom... i onda 45min raditi, i opet krepati...
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 20:40   #5
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja bi rekao da je ploča gecrk, to mi se čini kao izgledan krivac ali niti napajanje nemožeš skroz prekrižiti iako ona obično crknu skroz znaš kako se kaže - nulla regula sine excepcione...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 21:17   #6
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
napajanje. da je bilo sta drugo nit bi se upalio nakon one pauze, a da je pregrijavanje dosao bi barem do dizanja win.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 00:19   #7
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
postoji li neki jednostavan nacin da se u to uvjerim 100%?
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 00:36   #8
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Posudi od prijatelja ili nekoga jace napajanje pa provjeri,a ako je opet isto onda je ploca kako je kolega yedwy rekao..
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 10:58   #9
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
nazalost ne mogu to napraviti nemam kod koga probat napajanje...
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 11:04   #10
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 252
Kak ne pa ima nas iz vz-a tu pun kufer
Brc je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2007., 11:21   #11
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
1. napajanje.
2. ploča.
3. možda nešto u šumi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 15:06   #12
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
Citiraj:
Autor Brc Pregled postova
Kak ne pa ima nas iz vz-a tu pun kufer
dal se nudish kao pokusni kunich ?
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 15:17   #13
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
napajanje 100%, i to najvjerojatnije neki kondic se pregrijao pa iscurio, ti simptomi koje ti navodis su ti tipicni za neispravan napon. Nacin da se uvjeris 100% je da otvoris napajanje i malo škicnes sta ima crno, smeđe i ostale tuzne boje ako nades po stampi, trk u ducan
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 21:20   #14
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
skinuo sam napajanje i otvorio... buljio 5min ko tele u sarena vrata i nisam vidio nis sumnjivo, nikakvog napuhnutog kondenzatora il tragova da je nekaj krepalo... moguce da se negdje skriva neki kondenzator, ispod kakvog pasivnog hladnjaka al mi se nije dalo i to raskopavati jer sam siguran da bi nekaj pritom strgo :|
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 23:42   #15
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
ako nisi vidio nista napuhano, puknuto, iscureno ili promjenu boje na nekom djelu stampe, onda napajanje nije riknulo, i samo da dodam, kondezatori nemaju nikakve hladnjake da nesto i naucimo iz ovoga
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 01:29   #16
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
ako nisi vidio nista napuhano, puknuto, iscureno ili promjenu boje na nekom djelu stampe, onda napajanje nije riknulo, i samo da dodam, kondezatori nemaju nikakve hladnjake da nesto i naucimo iz ovoga
to ti bas i nije dobar nacin ocjenjivanja ispravnosti. da nedavno nisam imao jesensko ciscenje mogao bi ti i demonstrirati u 100tinjak slika raznih neispravnih ali zato vizualno ok napajanja.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 08:53   #17
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
a covijek nema drugo napajanje da isproba, jedino kako si moze pomoci je vizualni pregled, pa mislim i kod doktora kada dodes prvo ides na vizualni.

A sada ako ima doma multimetar i ako zna koje zice treba ispitati neka uzme i igra se.
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 11:44   #18
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
Citiraj:
Autor tomy_t Pregled postova
ako nisi vidio nista napuhano, puknuto, iscureno ili promjenu boje na nekom djelu stampe, onda napajanje nije riknulo, i samo da dodam, kondezatori nemaju nikakve hladnjake da nesto i naucimo iz ovoga
imho, ima nekoliko pasivnih hladnjaka... koji pomazu hladjenju elemenata uz pomoc 12cm venta...
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 19:04   #19
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
nije on rekao da nema pasivnjaka nego da nisu na kondezatorima. i bio je u pravu naravno
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 20:33   #20
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
nisam ni mislio da su na kondenzatorima, krivi kontekst... no to je ionak nebitno u ovom thredu

ugl. maticna ploca nije krivac stoga sam odnio danas jos i proc, ram i napajanje u vemil pa nek istestiraju tam... navodno ce 60kn pokriti sve to... (a ne 60xbr. komponenti)... bar mi je tak covjek reko...
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 20:39   #21
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Ja isto mislim da je napajanje, imao sam slicnu situaciju. Svi sve ventilatori vrte, a BIOS se ne dize...
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2007., 21:17   #22
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
hm.
ja sam imo ovakvu situaciju i matična mi je bila riknula.

bilo je dana kad je sve normalno radilo a bilo je dana kad ju nisi mogo upalit ni na kurblu
na kraju je prestala raditi
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 15:24   #23
malvini
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: bih
Postovi: 4
****************

EDIT BY MOD:
Ne upadaj u tuđe teme nego otvori novu.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 01.12.2007. u 23:22.
malvini je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:05   #24
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
ja bi u pon. trebo znat u cemu je problem pa javim...
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2007., 16:12   #25
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Odnesi napajanje u Ve-Mil, objasni problem, ne vjerujem da ce ti naplatiti lažnu garanciju
Neznam ako znaš PcKinga (Ule iz Prezida), on ti je u školi u Varaždinu pa se njemu javi...Poslao sam ti PM, tamo ti njegov broj moba =)
Pozdrav!
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 15:40   #26
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
bio sam do Vemila danas i lik kaze da je ipak graficka prdnula... da proradi pa krepa itd... objasnjenje: "***ga, mass-production" sutra bi trebala nova kartica doch...

Zadnje izmijenjeno od: loCe. 04.12.2007. u 16:26.
loCe je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 22:36   #27
loCe
Premium
Moj komp
 
loCe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 56
evo, dosla je nova graficka, sve sam slozil i sve radi... platio sam 0kn... zadovoljan sam s vemilom ovaj put decki su korektni...
loCe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na