Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2023., 14:14   #1
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
preporuka windows tableta za backpacking dj-ing

pozdrav ljudi,

kao što naslov kaže - tražim windows tablet čija bi namjena bila backpacking dj-ing (kada se sa društvom izgubim na planinarenju i želim biti što lakši). dakle, tražim uređaj koji je manji i lakši od malih laptopa i po mogućnosti uređaj kojem baterija traje dulje od tih malih laptopa (ispod 1kg).
osnovna namjena tableta bila bi da vrti dj program traktor pro 3, koji se usporedbe radi uspješno vrti na mojem starom laptopu lenovo Z575 (AMD A6-3400M, 8GB RAM). dakle, tablet bi trebao imati barem takvu snagu, poželjno i jaču.

bilo bi dobro da tablet ima punjenje putem USB-C tj. ako i nije USB-C onda da je moguće puniti tablet putem prenosive baterije. također, pošto dj kontroler koji bi spojio na taj tablet ima klasičan USB-A za spajanje, bilo bi dobro da tablet ima USB-A ulaz ali ako dobro razumijem to nije nužno jer potreban USB-A ulaz mogu dobiti i pomoću adaptera koji bi uštekao u kakav već ulaz tableta. iskoristio bi priliku pa upitao znalce - da li USB-A od tableta daje istu energiju kao i USB-A izlaz na laptopu? ovo pitam da se ne bi iznenadio ako kupim tablet pa ustanovim da on ne može pogoniti dj kontroler. ovo je malo sad možda van teme ali zanima me hoću li na taj tablet moći instalirati software (traktor pro 3) kojeg koristim na laptopu?

iznos koji bi dao za ovakav (pretpostavljam rabljeni) tablet je do 300 eura. poželjno manje.

__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 16:33   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Zaboravi. Windowsi nikada nisu radili dobro na tabletu osim Surface modela, a oni koštaju k'o Sv. Petra kajgana. Ili neki droid ili iPad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2023., 16:50   #3
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zaboravi. Windowsi nikada nisu radili dobro na tabletu osim Surface modela, a oni koštaju k'o Sv. Petra kajgana. Ili neki droid ili iPad.
a neki stariji surface, za koliko oni idu? što se tiće droida i ipad-a - fora je što dj program koji koristim (traktor) ne postoji za android. za ios postoji ali ipad nije u mogućnosti pogoniti dj kontroler, tj. trebao bi prištekati kontroler u izvor struje.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 17:09   #4
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Pogledaj najbolje ima li sto ovdje na trznici od 2in1 laptopa. Imam Win tablet i jedan 2in1 - oba na micro USBu daju 0.5A (2.5W), a 2in1 na USB-C PD daje 18W - isto koliko moze i primiti.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 20:20   #5
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zaboravi. Windowsi nikada nisu radili dobro na tabletu osim Surface modela, a oni koštaju k'o Sv. Petra kajgana. Ili neki droid ili iPad.

Ne znam što bi ovo točno trebalo značiti, imao sam tri Surface modela i stvarno mi nije jasno što bi trebalo značiti da na njima wins rade dobro a na drugim tabletima onda valjda ne rade dobro?
Svaki veliki proizvođač ima model koji je pandan Microsoftovom Surface Pro modelu, Dell ima 52xx 2-in-1 modele, HP ima Elite X2 2-in-1 liniju a Lenovo ima Thinkpad Tablet X1. Imao sam sva tri i sva tri rade manje više isto kao i Surface Pro, uz manje razlike u hardveru. Windowsi rade potpuno jednako na svima.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 21:14   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Na ovom se forumu puno pričalo o win tabletima i znam da su ljudi imali ogromnih problema sa njima. Pogotovo ako su iz nekog razloga morali reinstalirati winse.
Uglavom, problema je bilo mali milijun.
Očigledno su se stvari malo posložile u zadnjih par godina.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2023., 21:27   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Imao prvi Chuwi tablet s Windowsima prije ohoho godina.
Gore su bili Windowsi 8 Pro, radio je besprijekorno... i u desktop modu.

Nikakvih problema s njim, ni najmanje mušice. Pouzdan jednako kao i desktop stroj koji sam tad imao. Fino je služio za hendlanje excelica po terenu, file transfer i gledanje filmova i obradu slika.

Koliko vidim, Chuwi i dalje postoji i dalje rade slične stvari pa baci oko
Neki i dalje pričaju na temelju nečeg što su negdje pročitali i pokvarenog telefona, ali nikad sami koristili. Probleme su imali oni s kineskim modelima koje su rebrandirani pod Vivax i ostale žnj brendove, kao i ona cijela serija koju je Links prodavao kad je takav brend ugašen.
Nemam pojma više o kojem se brendu radi, ali svi veliki igrači su imali Windows tablete i rade super. Imao i ima ih Dell, Lenovo, HP, Acer... a i Chuwi koji je kod nas dosta nepoznat, ali radi svoje tablete.

https://www.chuwi.com/tablet.html
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 00:33   #8
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
hvala svima na informacijama. nego, što se tiče programa poput traktora (dj program) - mogu li ja njega instalirati na windows tablet isto kao što ga instaliram na laptop? jer sam čuo da kao se tu radi o potpuno drugačijoj arhitekturi između windowsa za tablete i laptope, i da na windows tablete mogu instalirat programe samo preko play store
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2023., 00:50   #9
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Naravno.

Drugačijoj arhitekturi? Krivo si čuo. Ako ima Intel procesor, nema razlike između tableta i laptopa.

Razlika je jedino u Windowsima s kojima dolaze. Ako ima Windowse 10 S ili 11 S, onda može instalirati aplikacije samo sa Storea (tipa Surface Go).

Takvi Windowsi dolaze s opcijom nadogradnje na "obične" Windowse pa onda opet radi kao laptop.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na