Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2013., 12:47   #1
KoSi79
Registered User
 
KoSi79's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Cool RMA seagate - UPS problem carina

Samo da napomenem da sam već ovdje pročitao sve o RMA proceduri ali me zanima povratak preko UPS-a na Overseas jer imam problema s carinjenjem.

Prilikom slanja sam na pošti tražio izvoznu carinsku deklaraciju ali trenutno nisu imali taj papirić, jedan djelatnik (od dvoje za pultom) je rekao da će on to riješiti i poslao ja preporučeno (86kn) u Beč.
Sve sam odradio, disk je u Hrvatskoj kod UPS-a tj. Overseasa koji mi želi naplatiti carinjenje na 80kn+25% od 66$ koliko stoji u invoice-u (+transport) iako tamo također piše da je warranty replacement i da je charge 0$ meni.
Mailom sam kronološki poslao na gđu iz UPS-a kompletno od prvog zaprimanja seagatea, preko skeniranog listića preporučene pošte do zadnjih mailova seagate-a ali kao da objašnjavam zidu. Ona ne može povezati s izvoznom deklaracijom....

Žena iz UPS-a sada želi da ja napišem na punomoći da je plaćeno 66$+troškovi transporta a na taj način morao bih platiti još cca 300kn što ja naravno ne želim jer će me (moj) hdd od 1tb ispasti 400Kn.
Vidim da je ekipa s DHL-om imala ok iskustva (jedino što ne možemo utjecati kako će poslati natrag) jer su normalno to riješili.

Da li ste imali iskustva s UPS-om i kako to riješiti?

Hvala
KoSi79 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 09:52   #2
KoSi79
Registered User
 
KoSi79's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Samo da javim da bi oni željeli 395Kn od mene


Bruto/Netto : 1,00 kg / 0,70 kg
Paritet : EXW, UTOVARENO
Vrijednost robe : 66,21 USD (1:5,754113) = 380,98 Kn
Carinska vrijednost : 1.255,00 kn
Dodatna oznaka : AWB 1Z25X13A0440883372/
R.br. Vrsta usluge Porezni Iznos PDV Ukupno
uvjeti
1. Carinsko posredovanje pri uvozu 65,00
Ukupno oporezivo 25% 65,00 16,25 81,25
I. UKUPNO USLUGE 65,00 16,25 81,25
Prolazne stavke
1. PDV na ocarinjenu robu (7) 313,75
II. UKUPNO PROLAZNE STAVKE 313,75
SVEUKUPNO I. + II. HRK 395,00
Način plaćanja: Transakcijski račun
KoSi79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.02.2013., 10:23   #3
e1ectra_one
Creepshow
Moj komp
 
e1ectra_one's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 417
Klasika jel njihova ups poštarina košta 1255-380kn, i meni je tako bilo za SSD, kaže mi ženska preko telefona "Pa poštarina vam je 90-tak eura".
e1ectra_one je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 11:16   #4
KoSi79
Registered User
 
KoSi79's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Upravo sam dobio odgovor

"Poštovani,

900,00 kn je transport koji vam carina doda po UPS cjeniku kada na uvoznim
fakturama ne piše koliko je plaćen transport, od se određuje po kilaži,

Hvala."

KoSi79 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 12:07   #5
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Klasičan pokušaj ripoffa. Pokušaj ih spojiti sa nekime iz Seagate-a, odnosno, objasni Seagate RMA službi o čemu se radi, možda ti uspije bez love doći do diska.

Još malo pa EU pa će ti uvozno-izvozni lihvari malo pitomiji biti...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2013., 23:38   #6
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Klasičan pokušaj ripoffa. Pokušaj ih spojiti sa nekime iz Seagate-a, odnosno, objasni Seagate RMA službi o čemu se radi, možda ti uspije bez love doći do diska.
Jedino ako će Seagate snositi troškove, a takvo što bi volio vidjeti.
To u pravilu snosi uvoznik. Problem je što nema papire o izvozu.
Nije mi jasno kako nije odvojeno poštarina od robe kao je kurirska služba u pitanju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 07:25   #7
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jedino ako će Seagate snositi troškove, a takvo što bi volio vidjeti.
To u pravilu snosi uvoznik. Problem je što nema papire o izvozu.
Nije mi jasno kako nije odvojeno poštarina od robe kao je kurirska služba u pitanju.
Mislim da je KoSi pročitao upute o RMA nakon što mu je disk već došao, tako da nije napravio sve potrebno pri izvozu.
To je isto idiotarija. Ako seagate ima generalnog zastupnika u HR, kakvo onda slanje diska van. Šta se ne može dogovoriti odobrenje da se disk zamjeni u državi u kojoj je zastupnik?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 08:23   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mislim da je KoSi pročitao upute o RMA nakon što mu je disk već došao, tako da nije napravio sve potrebno pri izvozu.
To je isto idiotarija. Ako seagate ima generalnog zastupnika u HR, kakvo onda slanje diska van. Šta se ne može dogovoriti odobrenje da se disk zamjeni u državi u kojoj je zastupnik?
Ovisi. Pitanje je ugovora uvoznika i Seagatea, kako su to uvozniku dodatni troškovi ne mora to učiniti (ako ga ugovor ne obavezuje). Stvar baš nije jednostavna.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 09:03   #9
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ovisi. Pitanje je ugovora uvoznika i Seagatea, kako su to uvozniku dodatni troškovi ne mora to učiniti (ako ga ugovor ne obavezuje). Stvar baš nije jednostavna.
Znam da nije. Ja sam imao sličan slučaj sa odronom od vendora - Điđibajtom. Ploča sa jamstvom iz Vemulja, naravno u Vemulju više nije igrala, pa sam kontaktirao Điđibajt.
Iako je Lost zastupnik, diler, preuzeo sve, blablabla... lagano su me odjebali. Tužio sam to điđibajtu, pa mi je na kraju došla ploča iz Slovenije (Avtera) i platio sam 150 kn međudržavnih pizdarija.
A po korespodenciji sa điđibajtom, oni su rekli da je Lost za Hrvatsku = Avtera za Sloveniju po pitanju Điđibajta. Kako to objasniti? Jednostavno - lihvarima je današnja Hrvatska raj na zemlji.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 11:31   #10
KoSi79
Registered User
 
KoSi79's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
Pročitao sam sve prije i Seagate ne snosi carine i ostala uvozna davanja.

Ovo mi je bio prvi put da ja šaljem nešto van Hrvatske i nisam imao pojma niti sam se interesirao kako izgleda izvozna carinska deklaracija nego sam spomenuo u pošti prilikom slanja da ju trebam i gospodin iz pošte (cca 30 g. starosti ) je rekao da će on to popuniti i riješiti.

Za koji dan ću do navedenog gospodina da ga pitam kako je ispunio...

Zadnje izmijenjeno od: KoSi79. 27.02.2013. u 16:16.
KoSi79 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.02.2013., 11:44   #11
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
UJ! bit će onda da taj gospodin ne zna svoj posao i što treba. Nekako mi se pari da je on to poslao onako preko kite i tebi rekao da te se riješi. Dostavi mu svoj račun neka ga on podmiri
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2013., 13:14   #12
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam da nije. Ja sam imao sličan slučaj sa odronom od vendora - Điđibajtom. Ploča sa jamstvom iz Vemulja, naravno u Vemulju više nije igrala, pa sam kontaktirao Điđibajt.
Iako je Lost zastupnik, diler, preuzeo sve, blablabla... lagano su me odjebali. Tužio sam to điđibajtu, pa mi je na kraju došla ploča iz Slovenije (Avtera) i platio sam 150 kn međudržavnih pizdarija.
A po korespodenciji sa điđibajtom, oni su rekli da je Lost za Hrvatsku = Avtera za Sloveniju po pitanju Điđibajta. Kako to objasniti? Jednostavno - lihvarima je današnja Hrvatska raj na zemlji.
Nije tako jednostavno. Slovenija i Hrvatska su strašno različite, problem je što su oni u EU i nema tih troškova ako je lager dijelova negdje u EU.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2013., 10:32   #13
Mleki
Premium
Moj komp
 
Mleki's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 110
Ja sam bio u istoj situaciji, ali je razlika bila što sam ja imao DHL s druge strane.
Nakon prepiske i telefoniranja s njima i carinom, poslao očajnički mail od dvije stranice s svim prepiskama od seagate-a, i carine DHL-u. Drugi dan zove čovjek da još iskopiram osobnu i da šalje disk sutradan.
Moj savjet je da ako nisi pošalješ sve potvrde od seagate-a Overseas-u i ostalo pa ako upali, upali.
Ako ne, nek si ga stave u ...

A sa gospodinom s pošte ti se ne vrijedi svađati jer su oni po njihovim riječima sve dobro popunili. Nemaju pojma ni obrazac popuniti kako spada.
Moj čiko je popunio na obrascu stavku poklon na deklaraciji. I skoro sam im i poklonio disk! No sve se sretno završilo. A i tebi želim isto. Samo budi uporan.
A idući puta na carinu u njihovu poštu.
__________________
Mleki

Zadnje izmijenjeno od: Mleki. 07.05.2013. u 10:43.
Mleki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na