Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2012., 13:13   #1
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Dual monitor setup - HDMI + DVI

Dakle, imam dva monitora koja zelim upogoniti na HDMI i DVI izlaze HD6450 graficke. Ova je graficka, ima hdmi, dvi i vga izlaze. Koliko sam uspio procitati, dual monitor setup ne bi trebao biti nikakav problem, no ne prepoznaje mi drugi monitor kad su oba spojena na digitalne izlaze (hdmi+dvi).
Driveri su najnoviji, probao sam ih reinstalirati, probao i beta drivere, ali nista.
Win7 64 je u pitanju.

Uspijem dobiti sliku na oba monitora, ali kad je jedan monitor spojen na vga, a drugi na neki od digitalnih izlaza. No na vga je mutna slika, pa zelim imati oba na digitalnim izlazima.

Ako je bitno, za povezivanje jednog monitora koristim hdmi kabel, a za drugi dvi-to-hdmi. Bi li imalo razlike da drugog probam spojiti sa dvi-dvi ili cu morati traziti novu graficku? Any suggestions?

Zadnje izmijenjeno od: agm7007. 23.12.2012. u 13:18.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 10:13   #2
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Ok, posto nema ideja, imam drugacije pitanje, mozda ce tu biti nekih misljenja.

Imam pasivnu HD 4670 (sapphire ultimate) koja me lijepo sluzila i na kojoj sam mogao imati hdmi i dvi simultano, dok nije uslijed udara groma prestala raditi, tj. davati sliku na izlaz (nijedna druga komponenta nije ostecena, a na kartici ne postoje tragovi ostecenja, kondenzatori su na vizualni pregled ok). Ima li netko iskustva s popravkom ili davanjem na servis u takvim slucajevima, koliko mi je isplativo uopce s obzirom da kartica nema neku pretjeranu resale vrijednost?
Razmisljao sam i da kupim neki jeftini kineski tester napona pa da probam nesto laicki dijagnosticirati, ali ne znam koliko je to pametno jer nemam nikakvu podlogu s popravljanjem elektronickih komponenti. Pokusao sam je zagrijavati u pecnici vec premda ovo ne izgleda kao slucaj za to, ali da ipak probam - no nije bilo utjecaja.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2013., 20:40   #3
asibulj
Misanthrope
Moj komp
 
asibulj's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Neumünster
Postovi: 568
Evo da ne otvaram novu pa ću pitati u ovoj temi.
Imam tri monitora koja bih spojio na 6850. Dva su sa VGA ulazima koje bih spojio sa dvi-vga adapterima a treći mi ima samo DVI pa bih njega sa HDMI-DVI. Taj adapter bih uzeo u Linksu, točnije >>OVAJ<<. Hoće mi to raditi tako, da ne trošim 45kn bez veze?
Pardon na laičkom pitanju, ovo mi je prva situacija sa tri monitora pa samo da pitam.
Hvala.
asibulj je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 08:35   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Neće raditi. Samo Sapphire FleX grafe mogu istovremeno dati signal na 3 monitora. Sve ostale Radeonke daju na 2.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na