Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.06.2003., 11:39   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Via Kt600

Vjerojatno moj slijedeći chipset (ako ne bude trebalo čekati 'A' reviziju )

A ko zna, možda i neka od revizija Nforce-a uleti...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 14:22   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Via Kt600

Citiraj:
Originally posted by segregator
Vjerojatno moj slijedeći chipset (ako ne bude trebalo čekati 'A' reviziju )

A ko zna, možda i neka od revizija Nforce-a uleti...
Ja sam sa KT400 zadovoljan...a budući da su već imali nekakvih iskustva sa 200FSB-a na 400A-očekujem da će 600 biti ok...

Po meni-sve od 266A ide sve bolje i bolje...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 23.06.2003., 14:53   #3
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Re: Re: Via Kt600

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ja sam sa KT400 zadovoljan...a budući da su već imali nekakvih iskustva sa 200FSB-a na 400A-očekujem da će 600 biti ok...

Po meni-sve od 266A ide sve bolje i bolje...
Ja sam još na KT333CE, pa će mi skok ipak biti opravdan zbog USB 2.0, serial ATA, AGP 8X...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 15:04   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: Re: Re: Via Kt600

Citiraj:
Originally posted by segregator
Ja sam još na KT333CE, pa će mi skok ipak biti opravdan zbog USB 2.0, serial ATA, AGP 8X...
Pa ja i jesam piknul tu ploću jer sam htio FireWire,USB2,SATA i slične điđe
Do daljneg-eve-ntu-alno bi se možda "ponovio" sa novom grafuljom...

Osim toga,kaj nije bilo govora da će AMD mjenjeti socket???

...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 15:35   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: Re: Re: Via Kt600

Citiraj:
Originally posted by Jelc
Pa ja i jesam piknul tu ploću jer sam htio FireWire,USB2,SATA i slične điđe
Do daljneg-eve-ntu-alno bi se možda "ponovio" sa novom grafuljom...

Osim toga,kaj nije bilo govora da će AMD mjenjeti socket???

...
mjenjat ce ali valjda samo za 64bita...a sumljam da ce itko odavdje odmah potrcat da kupi jednog takvoga
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 17:40   #6
Amt98
Registered User
 
Amt98's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
A novi AMD-ov 64 bitni proc će raditi na 1.8 GHz, a deklariran je kao 3100+.Možda malo pretjerano, ali ipak ima 1MB L2 cachea.
__________________

A64 X2 5000+, Gigabyte MA78GM-S2H, AMD 780G, 1GBMB DDR2, Seagate 250 & 160GB, LG DVDRW 18x, fortron 350W
Amt98 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 17:57   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Amt98
A novi AMD-ov 64 bitni proc će raditi na 1.8 GHz, a deklariran je kao 3100+.Možda malo pretjerano, ali ipak ima 1MB L2 cachea.
a mozda i nije?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 22:37   #8
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Pa već je i vrijeme da se VIA malko trgne. nVidia je debelo zagrizla u kolač, vrijeme je da se malko popravi skala u korist ViA - e
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 22:54   #9
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: Via Kt600

Citiraj:
Originally posted by segregator
Vjerojatno moj slijedeći chipset (ako ne bude trebalo čekati 'A' reviziju )

A ko zna, možda i neka od revizija Nforce-a uleti...
Dovoljno je reći da je kt 600 u single channel modu skoro jednako brz kao nforce 2 ultra u dual channelu! Naravno ak uspiješ nać dvije pločice memorije koje mogu proradit u dual channel na nforce 2 a to je više poput lutrije
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 23:05   #10
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ajoj pinsla kaj si ti zapeo na VIA-i...ajde nemoras odmah svoje frustracije zato ispucavati ... biti ce bolje...VIA nece valjda jos dugo svaki tjedan izbacivati nove drajvere...a i mozda postane stabilno...a i kvalitetno...

ma ne to je VIA...

ajde zao mi te je pinsla..nije ni cudo da tako jako rezis tamo kad se spomene nvidia...sad te tek razumijem...do sada si mi bio ruzicasta tocka




inace ajmo mi prvo vidjeti kako to radi pa onda hvaliti VIA-u..naime nije da nisu oni vec izlazili s revolucionarnim stvarima koje su pale u zaborav cim su vidjene na djelu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2003., 23:10   #11
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ajde zao mi te je pinsla..nije ni cudo da tako jako rezis tamo kad se spomene nvidia...sad te tek razumijem...do sada si mi bio ruzicasta tocka
Ajde da i netko razumije pinslu pa da i meni objasni zašto tako glupo i bez reda napada sve što nije ATI. Kaj ima i ATI matičnu ili što?

O kakvoj se lutriji izbora memorija govori? Je li to ono: "probao, ne radi" ili ja imam veliku sreću pa mi radi na bilo koji način?
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2003., 23:15   #12
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
ma super je nforce super radi sve super ma volim nvidiju
Vi ste pravi znalci vi sve znate živjeli rak i svrtan
Ajd valjda budete sad zadovoljni fakat mi je žao kaj sam ono uopće spomenuo kad je nvidija tak super
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 00:06   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ma joj pinsla kaj se odmah vrijedas...mi znamo da nase znanje na kvadrat nije ni blizu tvome znanju i to u malome prstu..

samo smo te malo zekali...

fala za pifu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 07:52   #14
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Vi ste pravi znalci vi sve znate živjeli rak i svrtan
Čuj, pinslek. Ja sam još mali i puno toga trebam učiti. Zato i čitam ovaj forum ali moraš mi objasniti odgovor na moje pitanje inače nikada neću znati kao ti.

DAJ OBJASNI. Pliiiizzzz.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 09:14   #15
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Moj slijedeći comp (tamo negdje oko božića) bi trebao sadržavati novu ploču baziranu na KT600 ili Nforce revizija xy, što već bude bolje, 120GB/7200 serial umjesto 60gb/5400 parallel ATA, DVD pržilicu umjesto CDRW-a ako bude ispod 1000kn, Radeon 9600 PRO (ako bude ispod 1000kn), 17" LCD ili 21" normal monitor (ovo je najteža odluka, bar sada tako izgleda) i vjerojatno barton neki u rasponu 2500-3000 koga čega, virtualnih MHz

Ovisit će naravno i koliko budem u stanju utopiti stare komponente, hehe
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 10:19   #16
numa
I feel devilish today ...
 
numa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 423
Sto misliste kad ce izaci upotrebljiva hardverska rjesenja na 64 bitnoj bazi?

Pod upotrebljivo mislim druga revizija neke brand name maticne sa takodjer drugom revizijom chipseta...



I isto pitanje za software (OS i prateci software).
__________________
Athlon 64 X2 4400+; Gigabyte GA-M57SLI-S4 nForce 570 SLI MBO; 2x1 GB DDR800 AData; Gigabyte 8600GTS Silent; Antec P180; Tagan 380W SuperSilent; 3x120mm FAN; 3x320 GB Seagate 7200.10; Samsung 226BW 22" LCD
numa je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 10:29   #17
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by segregator


Ovisit će naravno i koliko budem u stanju utopiti stare komponente, hehe
samo se javis meni, recimo disk i cdrw mi bas trebaju a oko bozica ce valjda onda biti para ako ih vec sad nemam
s tim da ja dajem realnu cijenu, za ostalo idi u plavi oglasnik
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 10:32   #18
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ha-ovo je dobro
Ponosni vlasnici NForce chipseta prigovaraju VIA-i za drivere ha-ha...
Neki dan mi je frend morao skidati nekakvu zakrpu za audio i to ne sa sitea svog proizvođača matične-nego kaj ja znam kojeg...

A problemi sa novim revizijama drivera,frka sa IDE uređajima...

E da je taj NF2 onak kak su ga zamislili...ali su žmukljari htjeli uštedjeti...
Pa tako jedna dobro zamišljena arhiktetura ima malo-malo problema s kompatibilnosću...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 11:08   #19
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ha-ovo je dobro
Ponosni vlasnici NForce chipseta prigovaraju VIA-i za drivere ha-ha...
Meni je ipak najdraže
"ajoj pinsla kaj si ti zapeo na VIA-i...ajde nemoras odmah svoje frustracije zato ispucavati ... biti ce bolje...VIA nece valjda jos dugo svaki tjedan izbacivati nove drajvere...a i mozda postane stabilno...a i kvalitetno...
"

ovo "svaki tjedan". Ja koristim VIA-ine 4.43 drivere koji su lani u 9 mjesecu izašli, a zadnji problem koji pamtim da se digla buka je bio sa Creative zvučnima, a pošto Creative po defaultu izbjegavam, i taj problem me zaobišao
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 17:58   #20
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma joj pinsla kaj se odmah vrijedas...mi znamo da nase znanje na kvadrat nije ni blizu tvome znanju i to u malome prstu..

samo smo te malo zekali...

fala za pifu...
Moje znanje je nikakvo
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 18:05   #21
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by RAK
Čuj, pinslek. Ja sam još mali i puno toga trebam učiti. Zato i čitam ovaj forum ali moraš mi objasniti odgovor na moje pitanje inače nikada neću znati kao ti.

DAJ OBJASNI. Pliiiizzzz.
Objasnit ću ti ali ti prvo meni objasni koji kurac sereš da je sve živo kaj nije ATI glupo i bezrazložno napadam????? Otkud ti to???? Kad sam ja molim te napadao glupo i bezrazložno intel, amd, matrox, logitech ili sl??????????????????????????????????
Mislim fakat mi nije jasno čemu to, O nvidiji smo već pričali i o njima imam svoje mišljenje koje sam već izrekao i iza kojeg stojim a sve kaj sam govorio vezano uz nvidiju imalo je svoje argumente a poslije su se na netu pojavili i dodatni.
O ono o ramu i nforceu je čista zajebancija, šala kak god hoćeš što se jasno vidi iz kraja poruke, iako u toj šali ima i malo istine.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 18:09   #22
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by segregator
Meni je ipak najdraže
"ajoj pinsla kaj si ti zapeo na VIA-i...ajde nemoras odmah svoje frustracije zato ispucavati ... biti ce bolje...VIA nece valjda jos dugo svaki tjedan izbacivati nove drajvere...a i mozda postane stabilno...a i kvalitetno...
"

ovo "svaki tjedan". Ja koristim VIA-ine 4.43 drivere koji su lani u 9 mjesecu izašli, a zadnji problem koji pamtim da se digla buka je bio sa Creative zvučnima, a pošto Creative po defaultu izbjegavam, i taj problem me zaobišao
Pa svrtan sere stalno po via drajverima i to neargumentirano jer nikad nije naveo kaj je npr. loše kod 4.46 revizije i sl. ja imam dvije via ploče i nikad nisam imao nikakvih problema. No to mu ne smeta ali kad krene malo žešća prića o nforceu ili nvidiji onda mu to jako smeta.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 18:38   #23
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by pinsla

O ono o ramu i nforceu je čista zajebancija, šala kak god hoćeš što se jasno vidi iz kraja poruke, iako u toj šali ima i malo istine.
sorry ali nije zajebancija ako to spomenes 200 puta na forumu ko sto si ti do sad napravio.....i ne samo ti ali svi (ATievci zanimljivo, stvarno ko da ATI pravi chipsetove) su napali na te pobleme s nekompaktibilnoscu memorije i udarili neko vrijeme svima trvditi da se to desava svakome s svim memorijama i bla bla... "to nije nesto sto se desava nekom drugom, ucinite pravi potez vec danas, uocite opasnosti i kupitite ATi ACS10000"....netko vidio ovakvu reklamu???ne???onda oladite, ako mrzite nvidia graficke ostavite chipset na miru.ti pinsla stalno tupis o argumentima ali ih nedajes (ili barem imas krrivu shvacanje pojma argument....
recimo da kazes da je trava plava kao argument bi naveo da se u pevecu moze kupit plava boja za travu.time si argumentirao tvrdnju????nebi rekao....ovo je sad apstraktno ali procitaj svoje stare postove malo, uzmi rijecnik i pogledaj pod argument pa razmisli malo...
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 18:46   #24
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Pa svrtan sere stalno po via drajverima i to neargumentirano jer nikad nije naveo kaj je npr. loše kod 4.46 revizije i sl. ja imam dvije via ploče i nikad nisam imao nikakvih problema. No to mu ne smeta ali kad krene malo žešća prića o nforceu ili nvidiji onda mu to jako smeta.
¸

ja sam vrtio do 4.43...tad sam presao na nf2...

imao sam plocu kx7-333 od abita...znaci vrhunska ploca..

i nakon par mjeseci mi je ide kanal tako uspori da je pio 1 bio brzi..kopiranje filmova od 4 gb bi trajalo po sat vremena i dulje...i onda instalirao win xp sa strane na kojem je letilo...s time da mi je na win2k pocelo polako sam kopiranje sve sporije i sporije...

znalo se objesiti tu i tamo...ne cesto fala bogu..koliko god je ploca bila dobra i lijepa i bla bla to nije bilo to...

VIA-ini chipseti su uredu..OK rade...ali to nije to..nesto im fali...sta ne znam...nemaju nekih velikih problema nego one male iritirajuce...

nazalost nf2 nije ni blizu amd 751 ili 761 chipsetu kojeg imam na drugom kompu...i to vec sad skoro tri godine...TAJ KOMP SE NIJE NITI JEDNOM SRUSIO....

a ploca me kostala koliko i sada matsonic ploce...oko 450kn...uzeo sam tu najjeftiniju gigabajticu...da nije sdram i da podrzava nove proceve i fsb-ove ta ploca bi mi bila u kompu..i SORI SVIMA ALI NAPRAM OVOM CHIPSETU VIA I NFORCE2 SU DREK!!!

istina meni se nf2 ne rusi..bila su dva rusenja ... vise namjerna nego li slucajna...i jako sam zadovoljan s svime ali amd still is the best...

cak da nekome prodajem tu plocu vjerujem da bi mozda dobio iste pre koliko sam ju i platio...jer nazalost ta ploca stoji...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 19:08   #25
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
¸

nazalost nf2 nije ni blizu amd 751 ili 761 chipsetu kojeg imam na drugom kompu...i to vec sad skoro tri godine...TAJ KOMP SE NIJE NITI JEDNOM SRUSIO....

a ploca me kostala koliko i sada matsonic ploce...oko 450kn...uzeo sam tu najjeftiniju gigabajticu...da nije sdram i da podrzava nove proceve i fsb-ove ta ploca bi mi bila u kompu..i SORI SVIMA ALI NAPRAM OVOM CHIPSETU VIA I NFORCE2 SU DREK!!!
slazem se za Sis iako sam i ja po njemu pljvao do prije par mjeseci.....mislim ono, imam (prislino) win98 instalirane vec par tjedana i nisu se nijednom srusili, nema BSoDova....to mi se na VIAi nije bas desavalo, rusili su se sve u 16....mogu samo mislit sta bi tek bilo s boljim OSom....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 19:27   #26
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by greg SE
sorry ali nije zajebancija ako to spomenes 200 puta na forumu ko sto si ti do sad napravio.....i ne samo ti ali svi (ATievci zanimljivo, stvarno ko da ATI pravi chipsetove) su napali na te pobleme s nekompaktibilnoscu memorije i udarili neko vrijeme svima trvditi da se to desava svakome s svim memorijama i bla bla... "to nije nesto sto se desava nekom drugom, ucinite pravi potez vec danas, uocite opasnosti i kupitite ATi ACS10000"....netko vidio ovakvu reklamu???ne???onda oladite, ako mrzite nvidia graficke ostavite chipset na miru.ti pinsla stalno tupis o argumentima ali ih nedajes (ili barem imas krrivu shvacanje pojma argument....
recimo da kazes da je trava plava kao argument bi naveo da se u pevecu moze kupit plava boja za travu.time si argumentirao tvrdnju????nebi rekao....ovo je sad apstraktno ali procitaj svoje stare postove malo, uzmi rijecnik i pogledaj pod argument pa razmisli malo...
Pa kaj si ti lud ili koji kurac??? Ja sam te probleme s kompatibilnošću memorija spomenuo jednom ili dvaput od toga jednom kao zezanciju! Kad sam ja to stalno spominjao nforce 2????? ak spominjem nvidiju onda je spominjem u vezi grafa,
Ja ne znam ak ja ne dajem argumente barem ponekad ako ne uvijek onda ne znam fakat ma jebe mi se
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 19:51   #27
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Pa kaj si ti lud ili koji kurac??? Ja sam te probleme s kompatibilnošću memorija spomenuo jednom ili dvaput od toga jednom kao zezanciju! Kad sam ja to stalno spominjao nforce 2????? ak spominjem nvidiju onda je spominjem u vezi grafa,
Ja ne znam ak ja ne dajem argumente barem ponekad ako ne uvijek onda ne znam fakat ma jebe mi se
istina je..spomenuo si nf2 mozda tri puta...i to jednom kad si pizdaio da se ja i jelc svadjamo a ti nemozes ...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 20:48   #28
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
istina je..spomenuo si nf2 mozda tri puta...i to jednom kad si pizdaio da se ja i jelc svadjamo a ti nemozes ...
ma i nek je tri puta opet je na 3 threada sto cini 100% tema o nfoce ili tema u koje se nforce uvukao.barem od kad je pinsla malo aktivniji jer moram priznat da ga nisam ni zapazio bas dok nije pocela tska artiljerija dolaziti na nvidia-ati forume
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 21:00   #29
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by greg SE
(ATievci zanimljivo, stvarno ko da ATI pravi chipsetove)
Vidiš, ova izjava te odmah isključuje iz bilo kakve dalnje ozbiljne diskusije.

Da, ATI proizvodi chipsetove, i to:

1. AMD - odavno u prodaji, loš (ustvari solidan, ali nisu nikad dovršili southbridge, a onda su nakalemili VIA-in, ali to nije bilo to, polurješenje
Ovaj chipset ima i svoju Intel verziju, btw. Međutim, citiram:

"However, where IGP340 failed as a desktop part it had the opposite effect on the mobile space, capturing 50% of the integrated mobile sector."

I sad te mi trebamo shvatiti ozbiljno, a ne znaš za nešto što u svom segmentu drži 50% tržišta?

2. Intel P4 - tek sad dolazi u prodaju, integrirana grafika će izgleda imati dosta bolje performanse od onih na Nforce-u, a pogotovo od Intel baziranih rješenja

http://www.beyond3d.com/articles/rs300/


3. konzolaški Flipper chip

vrlo uspješan chipset, ne mogu vjerovati da nisi čuo o nečemu što se prodalo u 12 milijuna primjeraka, a tako samouvjereno dijeliš lekcije ovdje

http://www.n-philes.com/php/epfvlazulvekukzkfvkp.php

4. Ima ATI 2 chipseta i za handheld uređaje i mobilne telefone,

http://www.imapro-net.com/printer_370.html


5. naravno, ATI ne bi bio ATI da nije pokušao iskoristiti superiorne multimedijalne mogućnosti svojih chipseta i an drugim poljima, tako da ima još u ponudi 7 chipseta za set-top boxove, digitalnu televiziju i home media gatewaye

http://www.hexus.net/pr.php?pr=542
http://www.cnet.com/investor/news/ne...1001538-0.html

E sad, vrati se malo na svoj post, "ATievci zanimljivo, stvarno ko da ATI pravi chipsetove" i razmisli koliko je zapravo smiješan.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 21:56   #30
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
daj neserendaj, onda si zaboravio jos 500 proizvodjaca koji prave nesto sto se moze nazvat chipsetom za razne uredjaje....ati je probao i zasrao i to znaju valjda svi - ali ja ga zbog pokusaja necu zvati proizvodjacem chipsetova (ali s ovim si dokazao da ti je ati opsesija).....kad je nvidia izdala svoj prvi chip koji je bio zivi uzas nitko je nije zvao proizvodjacem GPUova...treba se dokazat i dat dobar proizvod da bi se to postalo...
inace, ovdje se prica o top chipsetovima a tu spadaju intel, via, nvidia i donekle sis, ima i drugih ali koliko ljudi ima ploce s njima????
moj post nije bio smjesan, postat ce to kad ti kupis ATIev chipset umjesto neki navedenih proizvodjaca.do tada ce neciji neuspjesi samo kod tebe izazovati divljenje vrijedno sranja po forumu od 1000 slova
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na