Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2021., 22:52   #2941
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Imao neko kratko vrijeme full size verziju, sve mi je bilo dobro osim MX Silent Red switcheva. Meni su bili premekani i dosta sam griješio u tipkanju. Ako se ne varam, TKL ima odvojivi kabel, a full size ima kotačić za glasnoću...

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 19:31   #2942
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225



gdje se mogu nabaviti keycaps za romer G tipke?
nabavio G613, al slovenski layout, ima jedva vidljive oznake (jedva svjetlije nego crne tipke) šđčćž, i iritira me što je na tipki 9 označena ( a zapravo kad pritisnem je )
može i naljepnice ne moraju tipke biti.
ili da to samo bijelim flomasterom?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 19:45   #2943
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
gdje se mogu nabaviti keycaps za romer G tipke?
nabavio G613, al slovenski layout, ima jedva vidljive oznake (jedva svjetlije nego crne tipke) šđčćž, i iritira me što je na tipki 9 označena ( a zapravo kad pritisnem je )
može i naljepnice ne moraju tipke biti.
ili da to samo bijelim flomasterom?
Aliexpress, ebay, amazon ali ne s HR znakovima.
HR znakove možeš naknadno ugravirati, tako sam ja napravio.
https://zonatampona.hr/
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 20:14   #2944
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Aliexpress, ebay, amazon ali ne s HR znakovima.
HR znakove možeš naknadno ugravirati, tako sam ja napravio.
https://zonatampona.hr/
znači naručim blank tipke i kod ovih samo graviranje? koja je cijen toga?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2022., 20:19   #2945
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
znači naručim blank tipke i kod ovih samo graviranje? koja je cijen toga?
Ja sam od Logitecha dobio zamjenske engleske pa samo dodao hr znakove. Platio sam mislim 70 kn, ali to je bilo prije par godina. Imaš telefon ili ih kontaktiraj na mail pa pitaj koliko je sada.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2022., 23:22   #2946
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110
Se može ikako dobit kombinacija dobre meh tipkovnice sa HR layout capsima bez graviranja DE/UK capsova?

Maštam za sad pa tražim, gledam, vrtim ako ću nać nešto što ću ganjat kupit kasnije.
Imam za sad par kandidata koji dolaze u obzir no postavljam si pitanje, ček a što sa layoutom? Nakon što sam vidio da su te meh tipkovnice uglavnom UK/US/DE.
Mislim na ove sa hot swap switchevima i to.
Naletio na par videa na tiktoku gdje lik demonstrira zvuk modane tipkovnice i sad slinim za tim. Onaj thock zvuk ili kako to zovu. Baš mi se jako svidjelo to, čisti eargasm.
Volio bi se bacit malo u taj hobi pa kad dođe vrijeme ću sigurno imat pitanja. Svakako hoću krenut sa nekom pa vidjet dalje. Ali sad prvo da razjasnim nejasnoću sa layoutom.

Naučio sam na HR layout sa velikim enterom. Nekako se ne mogu zamislit sa tipkovnicom bez tih stavki.
Ne razumijem ekipu koja kupuje tipkovnice bez HR layouta. Se da lako naviknuti na to ili jednostavno ne koriste kvačice kod pisanja pa im ne treba.
Što mi je skroz retardirano dok vidim da netko piše bez kvačica, smatram ih nepismenim. XD

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 12.01.2022. u 23:31.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 08:17   #2947
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Navika ti brzo nadoknadi nedostatak hrvatskih slova, ionako klikaš tipku koja ima istu funkciju, hoće li se nakon klika na nju pokazati "Č" ili ":" ionako ovisi o keyboard layout postavkama unutar samog OS-a. ISO layout (veliki enter, mali lijevi shift i tipka sa strelicama do njega) je kod custom tipkovnica rjeđi (i među tipkovnicama i među keycapsima) ali je isto stvar navike, meni su sad sve tipkuše ANSI (mali enter) i tipkam na njih bez beda. Gotove keycapse sa hrvatskim slovima zaboravi ako ne naletiš na set GMK Yugo, koji ti nitko neće prodat ispod 350$ (najjeftiniji koji sam vidio) - najjednostavnije rješenje je po meni da nađeš set blank keycapsa i daš ih gravirati komplet, tako ćeš imati unificirani set (bez razlike u fontovima i obliku keycapsa) sa znakovima koje ti želiš.

Oprezno ako planiraš zabrazditi u custom mehaničke tipkovnice, postane zarazno jako brzo Za "thock" zvuk budi spreman izdvojiti nešto novca i vremena, takvo nešto ne kupuješ gotovo iz dućana, govorimo o kombinaciji kućišta, dampinga, platea, switcheva i keycapsa koja će ti dati taj zvuk. Isto tako, teško ćeš nać full size custom tipkovnicu, pripremi se da je gro toga 75% / TKL / 65% / 60% u raznim podvarijantama
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 11:17   #2948
keyser_s()ze
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 583
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Se može ikako dobit kombinacija dobre meh tipkovnice sa HR layout capsima bez graviranja DE/UK capsova?

Maštam za sad pa tražim, gledam, vrtim ako ću nać nešto što ću ganjat kupit kasnije.
Imam za sad par kandidata koji dolaze u obzir no postavljam si pitanje, ček a što sa layoutom? Nakon što sam vidio da su te meh tipkovnice uglavnom UK/US/DE.
Mislim na ove sa hot swap switchevima i to.
Naletio na par videa na tiktoku gdje lik demonstrira zvuk modane tipkovnice i sad slinim za tim. Onaj thock zvuk ili kako to zovu. Baš mi se jako svidjelo to, čisti eargasm.
Volio bi se bacit malo u taj hobi pa kad dođe vrijeme ću sigurno imat pitanja. Svakako hoću krenut sa nekom pa vidjet dalje. Ali sad prvo da razjasnim nejasnoću sa layoutom.

Naučio sam na HR layout sa velikim enterom. Nekako se ne mogu zamislit sa tipkovnicom bez tih stavki.
Ne razumijem ekipu koja kupuje tipkovnice bez HR layouta. Se da lako naviknuti na to ili jednostavno ne koriste kvačice kod pisanja pa im ne treba.
Što mi je skroz retardirano dok vidim da netko piše bez kvačica, smatram ih nepismenim. XD

Na prijašnjoj stranici stavio sam link za tipkovnicu koja dolazi s hrvatskim znakovima. Kupiš bolju tipkovnicu i preseliš keycaps... Premda nisu neka ekstra kvaliteta.
keyser_s()ze je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 11:43   #2949
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Switch Couture Alice, bifrost radiant. Adelais PCB
Alpaca v2 swithcevi, durox V2 stabsi, sve lubano sa Krytox 205g0, KBDfans stab silenceri
EnjoyPBT Gray Japanese Keycaps set

Sve fotke : https://imgur.com/a/SnpJsRy

View post on imgur.com


View post on imgur.com


View post on imgur.com
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 13:57   #2950
tun3
Premium
Moj komp
 
tun3's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Matulji
Postovi: 343
Nisam još probao tipkat na alice, a ne da mi se kupovat pa ako mi ne paše pokušavat se riješit. Jako lijep build, imaš neki demo zvuka? =)
tun3 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2022., 23:41   #2951
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,110