Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2010., 01:48   #1
locoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Spajanje 2 routera / Bezicni i zicni

Imam bnetov (xcarnet) internet na koji sam se spajao preko zicnog routera/modema, danas sam zamijenio t-comov software sa speedtouch wl780 i htio bi spojit taj zicni na tomphsona da se mogu bezicno spajat. Moze mi netko pojasniti sto tocno trebam napravit ? Osim spojit ta dva routera lan kablom i spojit se na speedtouch bezicno ?


Unaprijed zahvaljujem
locoo je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 04:20   #2
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
nemože. speedtouch nemože raditi PPTP autentifikaciju na način na koji treba za carnet.
Vrga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2010., 09:31   #3
locoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
nemože. speedtouch nemože raditi PPTP autentifikaciju na način na koji treba za carnet.
EDIT: Hvala na odgovoru

Jesi siguran da ne moze ?

Ovdje citam i pise da ima taj protokol :

http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop...ProductID=3784

A jel bi radio Zyxel HW660 ?
locoo je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 09:47   #4
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
Nemože.Zašto si, (ako si već odlučio prijeć na wireless), nebi priuštio njihov router? razlika ti je možda 10-15 kn mjesečno.
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 09:56   #5
locoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor amilo1538 Pregled postova
Nemože.Zašto si, (ako si već odlučio prijeć na wireless), nebi priuštio njihov router? razlika ti je možda 10-15 kn mjesečno.
Zato jer sam uzeo prije mjesec dana, htio wireless, rekli da kao sad nije moguce uzet za carnet wireless, nisam skuzio dal ih trenutacno nisu imali ili ne daju za carnet usluge, da ne kazem da sam uzeo bez ugovora, pa me sve ispalo nekih 500ak kn
locoo je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 10:11   #6
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
a tako.

Znam samo da imaju routere koji se razlikuju i od t-comovih i optiminih, i da sam ja isto nešto tako kemija sa wirelessom pa nisam uspija. Stoji žičani još uvjek
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 10:23   #7
locoo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 18
Citiraj:
Autor amilo1538 Pregled postova
a tako.

Znam samo da imaju routere koji se razlikuju i od t-comovih i optiminih, i da sam ja isto nešto tako kemija sa wirelessom pa nisam uspija. Stoji žičani još uvjek

Ja imam sve t-comove routere doma, pa bi htio probrat bar jednog da mi to uspije, nemogu zatvorit vrata od sobe zbog tog debelog kabla
locoo je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 15:23   #8
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
ako imaš xcarnet (il 3Dcarnet), nijedan od tih ti neće pomoć. ako nemaš, i opet je loša ideja koristit speedtouch dotični jer jednostavno ne radi kak treba. port forwarding štuca masovno, upnp ruši routere konstantno, do te razine da dosad od bilo kojeg proizvođaća nisam vidio router koji se ne ruši kad je upnp u igri.


a da ne pričamo o tome da čim jedna aplikacija od svih kompova u mreži počne radit veći promet, kompletna propusnost mreže pada masovno


ja reko zajebi tome, kupio compactflash na IDE adapter, hapio stari komp i digo gore IPCop router/firewall distribuciju. razlika je nebo i zemlja.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 15:53   #9
pi3r
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 35
Wireless koji bi samo uštekao u svojeg dinosaura Kasdu pa da mi onda taj port na routeru prima i salje bezicno??
-->
Ovo je upravo tema koja mi treba
Imam router Kasda (onaj relikt, da) a sad odnedavno posjedujem laptop pa bi htio prijeci na bezicno. Jel postoji mozda nekakav adapter tipa RJ-45 --> Wireless koji bi samo uštekao u svojeg dinosaura Kasdu pa da mi onda taj port na routeru prima i salje bezicno??
__________________
P4 (prescott) 3GHz @ 3.3GHz (ST + 120mm TT)
Gigabyte DS3
2*1024 Kingmax DDR2 800 @ 900
ATI X700 pro @ 500/1000 -- Arctic cooling S2
Maxtor 200GB
pi3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 15:57   #10
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
nema adaptera. ima routera.
Vrga je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2010., 23:38   #11
n0n4m3r1
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1
imam i ja jedno pitanje vezano za ovu temu pa ako mozete pomoc ..

danas mi je stavilo bnet 3dcarnet paket .. i modem thomson thg540k

sad me zanima posto imam 2 laptopa koja idu bezicno i jedan komp koji moze bezicno .. ali sad je zicno spojen ...

imam jos siemens sx763 wlan dsl od t-coma ...

jeli mogu kako spojit taj siemens s thomsonom .. ili siemens na taj komp di je thomson spojen tako da mi dijeli internet vezu s ova dva laptopa bezicno ?

znaci .. thomson - komp - siemens - 2 laptopa ..
ili thomson - siemens - komp - 2 lap ..

ili da spojim komp i 2 lap bezicno na siemens pa da medusobno dijele konekciju ?

bilo kako ?

hvala
n0n4m3r1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 09:44   #12
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Pozdrav!
ja imam slični upit, vjerojatno je ovdje već negdje bilo govora o tome, no pregršt tema je pa ne nađoh konkretan odgovor, a pretpostavljam da je jednostavno..

frend ima optimu, i njihov router (d-link 2640r) i t-comov router (SE555).. optimin router je spojen i sve ok radi, ali wireless je slab, pa je SE555 spojen LAN kabelom na d-link, i sad samo trebam osposobiti net na SE555 routeru.. dakle, routeri spojeni žično..
adrese router trebaju biti iste do na zadnji broj, dakle 192.168.1.X & 192.168.1.Y, kolko sam upućen, no ne znam za DHCP postavke, i može li na oba router biti uključena wlan mreža, te mora li ime mreže biti isto..

nemam previše iskustva po tom pitanju, pa ako bi netko mogao ukratko pojasniti, bio bih zahvalan!
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 18:57   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
1. Ne trebaš postavljat isto pitanje u više tema, dovoljno je u jednoj
2. Kabelom (žično) spojeni će radit bez problema, tada SE555 glumi switch + AP
3. Preporučam na SE555 stavit Siemens origigi fw 1.30n (zadnji službeni)
4. Za ip adrese si skužio, vidi najprije na kojoj je 2640r i prema tome postavi na SE555, ako je 2640r na 192.168.1.1 onda SE555 postavi na 192.168.1.2
5. Na SE555 adsl konekciju postavi na manual, ugasi DHCP server, manualno podesi DNS servere i to Primary=192.168.1.1 a Secondary=85.114.32.7 (DNS Optime)
6. Wlan može a i nemora biti aktivan na oba uređaja, zavisi gdje ti treba signal. Ako su dovoljno udaljeni mogu imat i iste postavke (SSID, rad. kanal, tip i šifra zaštite) a ako slučajno budu smetali međusobno onda na jednom postavi rad. kanal 1 a drugom 6 ili 6 i 11.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2010., 19:05   #14
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
1. novi ovdje, a vidio da nitko na onu temu nije pisao godinu i pol, pa nisam znao će tko odgovoriti.

2.3.4.5.6. HVALA! Mislim da će to biti dovoljno da se sve riješi! Pozdrav!
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 11:58   #15
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
još jedno pitanje...
mogu li ZyXEL P660HW-D3 (mada sam mjenjao firmware pa možda više nije D3, ak' se to odnosi na firmware), postaviti da mi radi kao antena? tj. da mi pojačava domet signala laptopa? O.o
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 12:22   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Može ako uspiješ složit WDS link prema 1. routeru, lap spojen žično na ZyXEL - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 12:30   #17
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
ok, u pitanju je zyxel i tg782.. njih povežem preko wds-a.. a jel to u biti repeater mode?! (malo sam laik po tim pitanjima... al učim se )
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2010., 12:38   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Nešto slično, nekad se uređaji različitih proizvođača ne žele tako povezati, zato sam poviše napisao ako uspiješ. Za primjere postavki potraži malo.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 12:11   #19
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Tražio do iznemoglosti, no što se tiče postavki samog ZyXEL-a (P660HW-D3), ne mogah ništa naći.. čitah općenite upute za repeater mode, no svaki router ima drugačije sučelje, a za ovaj ne mogah pronaći.. može kakva dodatna pomoć?!
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 16:26   #20
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Upravo provjerio, nemožeš se uvijek sjetit šta koji uređaj ima / nema, ZyXEL P-660HW nema WDS.
Možeš ga upotrebit kao AP ali mora biti žično (Lan) spojen na 1. router.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2010., 16:31   #21
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
a i ja sam na par mjesta pronašao da ovaj ZyXEL to ne podržava, pa sam negdje našao da podržava, pa nisam znao što i kako.. ništ, bit će ipak da ću morat antenu si nabaviti.. hvala..
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 09:57   #22
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
1. Ne trebaš postavljat isto pitanje u više tema, dovoljno je u jednoj
2. Kabelom (žično) spojeni će radit bez problema, tada SE555 glumi switch + AP
3. Preporučam na SE555 stavit Siemens origigi fw 1.30n (zadnji službeni)
4. Za ip adrese si skužio, vidi najprije na kojoj je 2640r i prema tome postavi na SE555, ako je 2640r na 192.168.1.1 onda SE555 postavi na 192.168.1.2
5. Na SE555 adsl konekciju postavi na manual, ugasi DHCP server, manualno podesi DNS servere i to Primary=192.168.1.1 a Secondary=85.114.32.7 (DNS Optime)
6. Wlan može a i nemora biti aktivan na oba uređaja, zavisi gdje ti treba signal. Ako su dovoljno udaljeni mogu imat i iste postavke (SSID, rad. kanal, tip i šifra zaštite) a ako slučajno budu smetali međusobno onda na jednom postavi rad. kanal 1 a drugom 6 ili 6 i 11.
Sve to napravih... no, računalo spojeno na prvom routeru ima upisane IP/DNS postavke, te bez njih ne otvara stranice.. na kompu spojen žično na drugi router (na kojem isključih dhcp, promjenih mu ip adresu, te upisah dns postavke u router) je pisalo također "no internet access" dok nisam upisao ručno iste postavke.. a kad se pokušam spojiti bežično na taj drugi router, nikako nema pristup netu.. a nema smisla upisivati ip/dns u komp gdje se spajam bežično.. dakle, očito primarni router ne dodjeljuje ip adrese kak bi trebao (na njemu je DHCP uključen).. što mi je činiti?
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 14:43   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Najprije probaj u 1. routeru postavit DNS servere umjesto automatic na manualno unesene, primary stavi od Optime a secondary može od OpenDNS, vidi DNS by ISP sticky.

Na SE555 tako spojen (Lan - om na 1. router) uvijek će javljat "no internet access" jer se njegov adsl modem ne spajaš na liniju / internet, to je ok (u tvom slućaju / konfigu).
Jesi li mu ubacio origigi fw 1.30n (zadnji službeni) ?
Svakako treba osposobit da komp žično spojen na SE555 bez problema "izlazi" na net, kad to riješiš onda tek to isto ali preko njegovog wireless - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2010., 17:18   #24
debakl
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Danas sam htio još to provjeriti, ali je proradilo O.o
mislim da je na kraju trebalo napraviti reboot (off/on) oba routera, te kad je isteka prethodna konekcija od primarnog routera te kad se ponovno spojio da je to bilo to..
Više nikad ne potcjenjujem moć ugasi-upali radnje
Hvala još jednom!! (:
__________________
d€ß@kŁ
debakl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na