Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2016., 12:48   #5101
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor dani9 Pregled postova
Discovery HD Showcase & Animal Planet HD

466 Mhz 256 QAM 6900 kS/s

Eurosport1 HD 826 Mhz 256 QAM 6900 kS/s
Ako moze molim i frekvenciju Nova TV HD i Doma TV HD.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:01   #5102
Alba
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Normalno je. Kaon se pogotovo grije. Ako možeš, pomakni ih da ne stoje jedan na drugom i stavi nešto ispod uređaja da nisu direktno na podlozi. Iako oni imaju svoje "nogice" ipak je dobro još malo ih podignit, jer dobiješ bolje strujanje zraka, a samim time i manje grijanje. Ja sam na oba stavio one samoljepive kanalice od struje.
Puno hvala na savjetima, idem bas tako napraviti.👍
Alba je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:04   #5103
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Ima li jos neko problema s brzinom na Bnetu zadnjih dana? Naime speedtest bilogdje van hr pokazuje dosta nestabilne rezultate.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:28   #5104
dani9
Premium
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: zg
Postovi: 82
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Ako moze molim i frekvenciju Nova TV HD i Doma TV HD.
Oba su na 826MHz 256 QAM 6900kS/s
dani9 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:34   #5105
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Nije mi vrag dao mira pa ću se sad narednih par dana zabavljati s preslagivanjem kanala

Uglavnom, Tv je LG 32LD350 u kojem je Conaxov modul u kojeg je pak upiknuta B.net kartica, paketi su osnovni + prošireni.


Ako je zemlja Hrvatska, TV mi nađe 4 digitalna i 30 i nešto analognih programa
ako je zemlja Švedska ili Norveška, Tv nađe 236 DTV programa, 90 i nešto radio programa i 30 i nešto analognih.


Od vidljivih HD programa imam:
Nova TV HD
Doma TV HD
FC World HD
Cubestar Premiere 1 HD
Cubestar Premiere 2 HD


... svi ostali HD programi su i dalje negledljivi, odnosno zaključani


Područje je N.Zagreb - Trnsko


Sat vremena sam mijenjao postavke na TV-u, skenirao ručno i automatski i rezultat je uvijek isti...



Možda je do TV-a, a možda su samo u šumi ... uglavnom, Tv mi je ionako sporedna stvar u životu pa neka bude kako je... meni dosta do kraja ove godine
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:45   #5106
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Jeli barem podešen sat na TV-u i EPG-u?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 13:48   #5107
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Kad si ionako sve pokvario, probaj pretraziti pojedinacno jos i po frekvenciji tih HD programa, probaj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 14:55   #5108
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Molio bih malu pomoć oko prelaska B.net. Samo internet i telefon.
Sada sam korisnik Amisa i pod ugovorom sam još 5 mjeseci. Ako netko zna, dali prodajni predstavnik B.neta to može srediti bez plaćanja penala pošto su sad ista firma?

I još me zanima dali moram paziti kakav će mi router dati, uzeo bih 80/15 brzinu

Zadnje izmijenjeno od: xpsp1a. 21.09.2016. u 14:56. Razlog: a
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 14:55   #5109
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Jeli barem podešen sat na TV-u i EPG-u?
Jep, ugasio sam automatsko vrijeme i ručno ga podesio sat vremena unaprijed... tnx


Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kad si ionako sve pokvario, probaj pretraziti pojedinacno jos i po frekvenciji tih HD programa, probaj.
Jesam, nula bodova... zaključani

Usput, da li je i vama EPG sad u samo dvije kolene bez mogućnosti pregledavanja unaprijed... znači zadnjih desetak dana mi je vidljiva samo trenutna i naredna emislija.

EDIT: Mogu jedino preseliti cam modul u drugi TV kaj mi je u kuhinji pa da vidim da li je do TV-a (i usput i tamo shebati sve programe )

Zadnje izmijenjeno od: bertone. 21.09.2016. u 15:01.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 15:30   #5110
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Kad si ionako sve pokvario, probaj pretraziti pojedinacno jos i po frekvenciji tih HD programa, probaj.
Kad je pretražio sve, onda je našao i te kanale, pa nema potrebe za tim.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 15:38   #5111
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
Molio bih malu pomoć oko prelaska B.net. Samo internet i telefon.
Sada sam korisnik Amisa i pod ugovorom sam još 5 mjeseci. Ako netko zna, dali prodajni predstavnik B.neta to može srediti bez plaćanja penala pošto su sad ista firma?

I još me zanima dali moram paziti kakav će mi router dati, uzeo bih 80/15 brzinu
Prodajni predstavnik nemre nista srediti osim prodati ti pakete koje su mu dali da prodaje. A mislim da nema sanse da ti amis oprosti penale.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 15:38   #5112
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Znaci opet se vracamo na prethodne postove, neke HD programe po B.net-u kao nebi trebali moci gledati, a gledaju se, a one HD programe koje bi po B.net-u trebali moci gledati nemozes gledati.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 15:46   #5113
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Kad je pretražio sve, onda je našao i te kanale, pa nema potrebe za tim.
Ofkors, no prvo sam napravio ručnu pretragu kanala i našao ih no bili su zaključani.
Onda sam ipak išao hebati po TV-u i postavio pod zemlju pretrage Hr i dobio samo 4 DTV kanala ... i onda dalje automatika kako sam već napisao no i dalje su zaključani

Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci opet se vracamo na prethodne postove, neke HD programe po B.net-u kao nebi trebali moci gledati, a gledaju se, a one HD programe koje bi po B.net-u trebali moci gledati nemozes gledati.
A banana država, bana tvrtke, banana korisnici... treba nama doći Kim Jong-un za premijera da uvede malo reda
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 15:46   #5114
xpsp1a
Premium
Moj komp
 
xpsp1a's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 93
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Prodajni predstavnik nemre nista srediti osim prodati ti pakete koje su mu dali da prodaje. A mislim da nema sanse da ti amis oprosti penale.
A činilo mi se da sam negdje pročitao u ovom topicu, a sad to nemogu naći, da oni mogu srediti do 6 mjeseci penala,nema veze, budem čekao da istekne ugovor...Tnx
xpsp1a je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 16:52   #5115
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 265
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
A činilo mi se da sam negdje pročitao u ovom topicu, a sad to nemogu naći, da oni mogu srediti do 6 mjeseci penala,nema veze, budem čekao da istekne ugovor...Tnx
Mogu ti srediti i više. Meni su ponudili istu cijenu samo da pređem na bnet, i u trenutku prebacivanja sam imao još godinu i pol ugovora sa Amisom te su me prebacili bez plaćanja penala. Poanta je da mogu.
A meni je bilo dobro jer sam koristio promociju pola cijene na Amisu, prebacili me bez penala i onda sam dobio novu promociju tri mjeseca za kunu na bnetu.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 16:55   #5116
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
Samo internet i telefon ... I još me zanima dali moram paziti kakav će mi router dati, uzeo bih 80/15 brzinu
Nema tu opcija, std. ide Tehnicolor TC7200, o njemu sve već piše u temi ili na Mrežama.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 17:51   #5117
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Onda sam ipak išao hebati po TV-u i postavio pod zemlju pretrage Hr i dobio samo 4 DTV kanala ... i onda dalje automatika kako sam već napisao no i dalje su zaključani
Mislim da si ovdje izabrao zemaljske digitalne kanale , a tu ti nađe naša 4 dvb-t programa u muxA, koje B-net pušta u svojoj mreže. Moraš izabrati kabelske digitalne kanale i onda bi trebao i pod HR naći sve. Prije je bio problem sa zemljama, ali već odavno nije. Znam da nećeš sad to ponovo radit, ali mislim da znaš.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 18:50   #5118
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Znaci opet se vracamo na prethodne postove, neke HD programe po B.net-u kao nebi trebali moci gledati, a gledaju se, a one HD programe koje bi po B.net-u trebali moci gledati nemozes gledati.
Pa jeli netko pitao SZK kako ti kanali nisu otvoreni u proširenom paketu , a na službenim stranicama piše da jesu?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 18:55   #5119
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Mislim da si ovdje izabrao zemaljske digitalne kanale , a tu ti nađe naša 4 dvb-t programa u muxA, koje B-net pušta u svojoj mreže. Moraš izabrati kabelske digitalne kanale i onda bi trebao i pod HR naći sve. Prije je bio problem sa zemljama, ali već odavno nije. Znam da nećeš sad to ponovo radit, ali mislim da znaš.
Znam to... međutim kad na TV-u odaberem Hrvatsku za zemlju imam samo mogućnost pretrage "Antena + Cable" ali ne i mogućnost odabira samo Antena, samo Cable ili oboje... i onda kad napravim skeniranje programa dobijem što dobijem... moguće da je problem softver TV-a.

Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pa jeli netko pitao SZK kako ti kanali nisu otvoreni u proširenom paketu , a na službenim stranicama piše da jesu?
Ja nisam... a i ne zovem ih jer već znam odgovor... vrati karticu i evo ti Kaon (ili kaj već sad trpaju)
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:14   #5120
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Pa jeli netko pitao SZK kako ti kanali nisu otvoreni u proširenom paketu , a na službenim stranicama piše da jesu?
Evo iz posta dolje vidis, covjek zvao, ali nije htio izgubiti Novu TV HD i Doma TV HD, pa odusto od daljnjih pitanja.

Citiraj:
Autor CroRiper Pregled postova
Ni meni ne rade ova tri kanala a koristim Conax karticu u onom starom HD prijamniku. Zvao sam SZK pa kazu da bi trebali raditi. Ja njima da mi rade i Nova HD i Doma HD... a on ce na to kao oni vam ne bi trebali biti gledljivi u osnovnom+proširenim nego tek u HD start paketu. Tako da sam odustao, rekao mu da zaboravi da sam zvao te da nista ne šalje, nikakav upit Nisam htio da mi još zacrne ove HD kanale ili jos gore, da dobijem novi prijamnik.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:44   #5121
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Danas sam dobio mail od Iskona da mogu uzeti njihove pakete optike, iako je tu optiku vukao HT ( znam jer sam ja skupljao potpise po zgradi da im to dozvolimo). Paket Internet 80/40 Mbps FLAT i TV osnovni + HD paket , 209,99 mjesečno na 24 mjeseca. Dosta jeftinije od B-neta.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:48   #5122
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Komedija od firme... definitivno u Vip-u radi previše birokrata i ekonomista
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 20:51   #5123
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
@Stipest: Koji prijemnik dobis od Iskona, kakva im je kvaliteta TV programa (mozes to negdje kod susjeda ili prijatelja provjeriti vizuelno fizicki) imas puno TV-a kod kuce kako to mislis rijesiti.
Brzina interneta 80/40 Mbps FLAT, je OK.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 22:13   #5124
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Ne znam koji je točno STB, ali sam ga probao kod njih u dućanu i bio je brz otprilike kao i Albis. Kvalitetu slike sam pogledao isto i ćinilo mi se OK. Pogledao sam i SD i HD kanale. Pogotovo SK HD , jer su za njega govorili da je slabiji, ali nisam primjetio izbliza na 55'' TV. Kažu da sada nema problema kad ide preko optike. Za IPTV je to jako važnu. Stvar je jednostvana, oni dobivaju preko satelita kvalitetan signal, ali ga ne mogu pustiti , jer nemaju dovoljnu propusnost kod ADSL-a ( kvalitetan HD kanal kao njemački ZDF zauzima i 8 Mbps). Kod optike nema tih problema, kad ima dovoljno bandwidtha i nema oscilacija
Moj problem je više TV-a u kući. Još bi se ja i snašao, jer imam vanjsku antenu za DVB-t, ali nisam sam. Brat mi stanuje sam u istoj zgradi i istekao mu je ugovor, pa možda njega uspijem nagovoriti da pređe. Iako, ponuda je više nego dobra i što se tiće cijene.Ja sada plačam 2D 15/1,5 Mbps, fer use + osnovni i HD paket 244 kn, a kod njih je 209,99 80/40 Mbps FLAT + osnovni i HD.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 21.09.2016. u 22:19.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2016., 22:39   #5125
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Nebih se bas pouzdao u kvalitetu slike vidjene u njihovom ducanu, radje najdi nekoga u svojoj blizin-susjedstvu pa dobro pogledaj kvalitetu IPTV slike.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2016., 01:08   #5126
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Teško je naći nekoga na optici, a razlika je ogromna ( opisao sam zašto). Zato sam i išao u dućan , jer oni imaju optku.

Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 22.09.2016. u 13:15.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 17:32   #5127
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Citiraj:
Autor xpsp1a Pregled postova
A činilo mi se da sam negdje pročitao u ovom topicu, a sad to nemogu naći, da oni mogu srediti do 6 mjeseci penala,nema veze, budem čekao da istekne ugovor...Tnx
Može se sve srediti sa prodajnim predstavnikom, u tvojem slučaju recimo na način da nekoliko početnih mjeseci Bnetu ne plaćaš ništa za uslugu dok otplatiš taj raskid ugovora sa drugim operaterom.

Na webu naruči prodajnog predstavnika, on će te najprije nazvati u roku dan, dva i odmah ga možeš pitati na telefonu prije nego ti dođe uživo doma da znate oboje na čemu ste.

Požuri se ako ganjaš onih 50% popusta na sve pakete ili samo internet kroz svih 2 godine ugovora, jer ta promocija vrijedi do 30.09.

Kod mene je jučer bio i dogovorili smo da pređem na 2D internet+telefon za 99,50 kn (flat 30 mb/s i flat telefon prema fiksnim brojevima, prema Vip i Tomato brojevima).
Iako je u istom stanu već Bnet, ali to se odjevljuje, a novi ugovor ide na drugo ime.

Kod tebe nije potrebno raditi takve eskapade pošto si sad Amis, nego dogovoriti otkup penala, pričao mi je jučer i o tome da se može srediti.

Ako trebaš broj tog lika, javi mi se u inbox, pa ga odmah zovi, jer je ostalo 2 dana akcije.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 17:49   #5128
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Ja htio raskinuti ugovor, i napraviti novi pa su mi iz SZK ponudili 50% popusta da nezovem prodajnog predstavnika (valjda me nece zeznuti)
ćubi je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 17:55   #5129
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Jučer mi je lik rekao da SZK i Vip centri ne nude 50% popusta, nego da samo prodajni predstavnici uživo to nude, samo i tu je caka da moraš reći da znaš za tu akciju, jer će ti na prvu nuditi onu drugu akciju koja ide u isto vrijeme (argument je da ako si iz centra ti ne može dati 50%, nego samo za ekipu iz Samobora i zapada Zagreba...ali samo kažeš da ti nema smisla ta nepovoljnija akcija i da te to ne zanima i odmah će ti ponuditi tih 50% samo da mora srediti preko firme nešto - moš si misliti).

Sad kome vjerovati ne znam, ali briga me, ugovor je potpisan jučer i točno piše 99,50 kn mjesečna naknada kroz cijeli ugovor.

Ma ludorija od firme.

Ne znam pošto nisi napisao da li si već potpisao taj novi ugovor, ali ako nisi ja nebi čekao nego zvao predstavnika.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 18:07   #5130
ćubi
Premium
 
ćubi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 397
Imas pravo, krivo sam se izrazio, ovo bi bilo kao sluzba za zadrzavanje korisnika(tamo u uvijetima ponude pise da ju moze ponuditi predstavnik ili telefonski neka sluzba). Prvo mi ponudili aktualnu, ja im rekao koju sam promociju htio, nakon par minuta mi "odobrili" tu s 50%. Javim za koji dan da li je i realizirano.
ćubi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na