Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2009., 23:55   #1501
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
tebi je nativna rezolucija panela 1440x900 a ne max reza grafe
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 00:21   #1502
brackica
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
tebi je nativna rezolucija panela 1440x900 a ne max reza grafe
kako cu doznat max rezu graficke, iman nvidia geforce 9600 gt 512 mb
brackica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2009., 00:37   #1503
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ovo je samo za 37" modele, 42" modeli imaju 1024x768



Koliko vidim ti djelis savjete, pa te ocigledno zanimaju kad si isao u nabavku jednog takvog "glupog televizora"



Nije problem sto nisi duboko u tematici vec sto poslije jasno objasnjenih pojmova i 50 stranica ovog topica gdje se zaista dotakla HDTV tehnologija od prvog posta do posljednjih tancina, pogotovo oko gustine pixela i optimalne udaljenosti dolaze onakve izjave.

Ako si kupio 1080p 42" radi 1:1 pixel mappinga za pc to je tvoj izbor, za sve ostalo bila je vec rasprava na kojoj je tema apsolvirana.
nisam bas tako detaljno citao sve vase postove, nego ono sto me zanimalo...
To sto ti tvrdis da je moj televizor glup, je u najmanju ruku smijesno, a u drugu me nije niti najmanje briga.... samo bi mi bilo zao da sam isao slusati tebe pametnjakovica, i jedino sto bi mogao sad je brojati piksele po ekranu... ako ti od kockica vidis sliku tvoj problem i problem tvojih ociju.... Jer meni ta niza rezolucija ne pase, i ne mislim gledat televizor sa 5 metara, nego izmedju metar ipo i 2 ipo 3... Ovaj tv nisam kupio zbog nikakvih pixelmapinga 1:1 ... jer me uopce niti ne zanima nikakav pixel maping, nego iz razloga sto su me moje oci uputile prema Full HD-u.... Da nisam vidio razliku i da ne mislim igrat igre iz relativno velike blizine, ostavio bi u dzepu tih soma kuna... ti ocito bolujes od neke bolesti da moras biti najpametniji i da su jedino tvoje oci, razum, mjerodavni.... e pa da ti kazem.... NISU
Drugo, to sto ne baratam nekim mozda i osnovnim pojmovima, ne znaci da nemogu nekoga savjetovat, tim prije sto moje oci upravo i gledaju u taj predivan ekran, i nekoj neznalici poput mene bi i taj moj krnji savjet znacio vise nego tvoj jebeni pixelmaping i omjer gustoce kvantnih elektrona u matrici podijeljenih sa trecom potencijom od Ž...
adio
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 00:45   #1504
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Citiraj:
Autor brackica Pregled postova
kako cu doznat max rezu graficke, iman nvidia geforce 9600 gt 512 mb
Ne brini se sve današnje grafe mogu prikazat rezolucije od 2560x1600 pixela

a i taj ti podatak ionako piše na kutiji kartice


Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
Drugo, to sto ne baratam nekim mozda i osnovnim pojmovima, ne znaci da nemogu nekoga savjetovat, tim prije sto moje oci upravo i gledaju u taj predivan ekran, i nekoj neznalici poput mene bi i taj moj krnji savjet znacio vise nego tvoj jebeni pixelmaping i omjer gustoce kvantnih elektrona u matrici podijeljenih sa trecom potencijom od Ž...
adio
Ak ne barataš minimalno osnovama tada stvarno nisi kompetentan za savjetovanje po toj temi

Ohladi malo
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 01:02   #1505
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Ja sam dao jedan jedini savjet, mozda najpametniji... a to je nek ode pogledat u ducan par tih ekrana koji su mu usli u najuzi krug, i to da ne slusa druge niti mene nego samo i iskljucivo svoje oči.... I tu su moji savjeti prestali.... Jer sam se i sam iznenadio kolko su teorija i praksa razliciti.... Citavsi nanijeve savjete mislio sam da nema nikakve razlike izmedju full hd i hd ready na tih 42"... i eto dodjem u ducan i imam sta vidjet.... ostalo sto sam napisao je bilo moje vidjenje slike..... ako mi je to zabranjeno onda ste stvarno najblaze receno u kurcu, to kaj sam napisao da su pikseli duplo veci nego na hd ready verziji bi na kraju krajeva nekome ko nezna sta su ustvari te tockice na ekranu moglo znaciti vise nego nekakva dosadna teorija....

i neznam iz kojeg bi se razloga ja trebao ohladit kad neko pljuje po mom televizoru bez iti jednog razloga.... ??????
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 13:35   #1506
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
a to je isto upitno,

dođeš , neznam recimo u europatrade i malo gledaš te samsunge, wow izgleda yebeno, a kaj gledaš, njihov promo materijal kaj se vrti, tam nekakva vodica i gušter, opali ti meni crnu frajeru, iščupaj kabel pa da vidimo...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 14:57   #1507
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
U vemila se najčešće vrti HRT HD, s njim vec mozes uociti razlike.

Već sam napisao ono što sam ja uočio, a koliko vidim i velik broj ljudi širom svijeta - kod tv HD programa na "42 s uobicajene udaljenosti gledanja (cca. 3m) izmedju full HD i HD ready je nemoguće primjetiti razliku.

Ono što je mene začudilo jest razlika u prikazu crne tj. prikazu sjena između pv8 i pv80.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 15:05   #1508
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
steta sto nisam mjerio, ali mislim da je bilo priblizno 3 metra, i vidio sam razliku bas u vemilu, vrtile se nekakve slike
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 15:34   #1509
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Samsung je kompanija u prosloj godini sa najmanje problematicnih i defektnih telvizora, za to je zasluzan i redovni firmware koji se mogao skidati sa oficejelne samsung stranice. Takodjer u direktnoj borbi sa Sony-jem Samsung vec 3 gdoinu za redom uzima primat nad USA trzistem.




U tom slucaju definitivno se odmakni od LCD-a, idi na samsung (serija 6) ili panasonic plasme 42pv8 ili 80. Em ces dobit bolju sliku em ces ustedit love.

Ja sam preferirao Samsunga, takodjer, prije, ali u zadnjih par godina bjezim od njih ko mis od macke ... prvenstveno poucen jako losim iskustvima koji su se najvise odrazili na moj đep ... nazalost

Imao sam poprilicno Samsungovih uredjaja od kojih su skoro svi bili kvareni i popravljani. Modela se nesjecam, ali nije ni bitno ... evo kratak popis.

Samsungov katodac 72 ekran prije 10-ak godina ... bio je popravljan minimalno 10-ak puta, trafo je crkao par puta, txt modul 2x nesmijem ni pokusati zbrojiti cijene svih poravaka.

Samsungov slim katodac 82 cm wide screen, onaj model sto je prilicno tanak, top je nekih 30-ak cm "dubok". Na kraju se ispostavilo da je cijela serija u banani, naravno da nisam ostvario povrat love ili zamjena modela jer ipak zivimo u Hrvatskoj. Na njemu sam popusio oko 800€ doslovno, al uspio sam ga prodati za 700 kn ROFL. Geometrija je bila u kurcu, slika tamna, katastrofa ... sve je pocelo nakon godinu dana koristenja. Vise je bio na popravcima nego kod mene.

Samsung monitor nesjecam se koji model, nakon godinu dana dobio sam 20-ak bad pixela na poklon.

Neka Samsungovamini linija, nakon par mjeseci joj je crko cd changer

2 DVD prze ... crkle u kratkom roku, srecom izganjo sam zamjencke ...

Poucen svim tim iskustvima znam samo jedno ... Samsung nikad vise u moju kucu.

Tako da me cisto zaboli ona stvar sto je primat na USA trzistu, vjerovatno oni dobivaju bolju robu, mi ipak zivimo tu di zivimo.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 16:06   #1510
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Vidim da su ovih dana nekakve rasprodaje u Metrou, danas je PDP TV TH-37PV8PA 3000/3650 a sutra Sony KDL-32P 3000 2500/3000 krznaša...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2009., 16:15   #1511
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
ma sve je to stvar srece, gotovo iste su ti mogucnosti da ti se to desi sa bilo kojim drugim proizvodjacem... dvd prze? mos mislit kak to samsung radi, made in "jedna tvornica" + samsung znak... dosad sam imao samo samsung monitore i niti jedan problem, klima njihova radi vec 10god itd.
Ako te prati zla sreca takav niz bi ti se mogao nastaviti i sa sonyem itd. jer svi oni imaju svoja primarna trzista, u koja hrvatska sigurno ne spada, al da sam na tvojem mjestu i ja bi vjerojatno tak razmisljao
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 16:42   #1512
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
ma sve je to stvar srece, gotovo iste su ti mogucnosti da ti se to desi sa bilo kojim drugim proizvodjacem... dvd prze? mos mislit kak to samsung radi, made in "jedna tvornica" + samsung znak... dosad sam imao samo samsung monitore i niti jedan problem, klima njihova radi vec 10god itd.
Ako te prati zla sreca takav niz bi ti se mogao nastaviti i sa sonyem itd. jer svi oni imaju svoja primarna trzista, u koja hrvatska sigurno ne spada, al da sam na tvojem mjestu i ja bi vjerojatno tak razmisljao
Jezik pregriz`o
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 17:15   #1513
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
steta sto nisam mjerio, ali mislim da je bilo priblizno 3 metra, i vidio sam razliku bas u vemilu, vrtile se nekakve slike
Znam da klasican analogni tv tj. crt radi na drukčijem principu, ali afair on može prikazati max. 576 linija, ili tako nekako, pa mu je gustoča "pixela" mnogo manja nego kod hd ready plazme. Pa ipak da bi vidio te pixele moram se približit nosom na 15cm od ekrana tv-a dijagonale 72cm, svaka čast onom tko s 3m može prebrojat pixele, taj je mogao uživo gledati Neila Amstronga kako šeta po mjesecu. Signal je dosta važan kad govorimo o "veličini pixela", jer npr. doma imam 1920x1200 na "22 i kad skinem filmić s neta te ga stavim na full screen (razvucem) izgleda očajno, ti "veliki pixeli" o kojima govoris iako je dot pitch znacajno manji nego na "42 full hd plazmi. Što znaći da prednost full hd-a mozes vidjeti isključivo ako gledaš full hd materijal (a to nije tv program) ili ga eto koristis kao monitor, ali u tom slucaju mislim da je rezolucija cak i mala, a i nekako mi je čudno držat na radnom stolu 107cm plazmu. )

Čak i najzadrtiji zagovarači full HD-a priznaju da je ista na "42 samo marketinški trik, ali ljudi vole kupovat ono što je "full" tj. ne žele kupovat "polovične stvari", smatraju "više je bolje", ali u ovom slučaju to vrijedi samo za proizvođaca tj. trgovce kojima će dati više novaca pa će im biti bolje.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 18:06   #1514
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
steta sto nisam mjerio, ali mislim da je bilo priblizno 3 metra, i vidio sam razliku bas u vemilu, vrtile se nekakve slike
Momcino kazes da vidis razliku sa 3 metra izmedju full hd i hd ready na 42", pa mora da ti je Clark Kent nesto u rodu, reci mi jesi li upalio ultra vision il si to uradio po defaultu?

Pa ti ne znas da li su oni uopste pustali 1080p materijal na tim televizorima a ne nesto dalje.

Haj molim te prestani laprdat, postajes smijesan, da si procitao ovu temu od pocetka nasiao bi na postove o gustini pixela gdje se decento kaze da ljudsko oko sa 10ft (3 metra) moze da razazna gustinu od 30PPI-pixela po kvadratnom inchu, sto odgovara hd ready (720p) rezoluciji.

Da ti postavimo Ultra HD rezoluciju mozda ces i te pixele prebrojat!

Ovde dolaze ljudi kojima treba savjet a savjete koje ti djelis nemaju veze ni sa naukom ni sa objektivnim stanjem, nisi momak kompetentan da pricas o tematici gdje ne baratas osnovnim pojmovima.

Sa svojim savjetima mozes samo izbiti ljudima vise novaca iz djepa da kupe stvar od koje nece iamti nikakvih beneficija zato molim te suzdrzi se od djeljenja misljenja oko kupovine.

Kupio si full hd na 42" a ne znas sta je 1:1 pixel mapping.
Pa sta mislis ko ce te ozbiljno shvatiti i po kojem kriteriju ti dajes savjete nekome?

Posto te ne zanimaju "glupi televizori" suzdrze se od kupovnih savjeta prvenstveno radi drugih a onda radi sebe.

@ziky
Svaka elektronika je podlozna kvarovima, cinjenica je da Samsung iz godine u godinu sve vise ulaze u kvalitet pogotovo na LCD/PLASMA polju po puno konkuretnijim cjenama od Sony-a Panasonica itd.

Nedavno sam postavio test Samsung 50a656 i Panasonic 50PZ80 modela, gdej ej Sasmung imao bolji prikaz slike i odlicnu zavrsnu obradu kao i sam kvalitet.
Nisam covjek koji generalise bilo sta, npr cijela Sony w4500 serija pati od pozadinskog izbijanja svijelosti i lose uniformnosti, dok nazivno "niza" V serija daje opcenito bolju sliku. Dakle u svakom trenu bi prije uzeo v4000 nego w4500.
Da li to svrstava Sony-a u kategoriju proizvodjaca nekvalitetnih proizvoda, naravno da ne ali posmatrajuci recimo Sasmung A656 i a756 seriju lcd-ova jasno je da Samsung daje jednaku sliku za 20% manje novaca.
Da ne pricam o X seriji koja je 40k kuna (55x4500) i Samsung a956 (55a956) seriji koja je 25k kuna, gdje je prikaz slike skoro identican na oba modela.
Sony je bezobrazno skup a kvalitet mu nista nije bolji, u prilog ide cinjenica da su koristili em iste panele em skoro istu elektroniku samo razlicito implementiranu.
Na kraju krajeva Sony i Samsung koriste apsolutno iste panele iz iste tvornice.
Placati ime branda gdje definitivno Sony-a prednjaci je cisto bacanje novaca.

Opet primjer Sony z4500 je 21k kuna, Samsung a756 je 17k kuna, slika na samsungu bolja, bez obzira sto Sony tvrdi da je 200Hz the next best thing, sto se kvalitete tice redovno pratim strane forume, i ne mislim na preko-oceanske vec na evropske pogotovo UK i njemacke i raja stavljaju Samsunga ispred Sony-a, jedino balkanci pate od "zvucnih imena" pa ce iskesirati i 25% vise samo da stoji osvijetljeni Sony logo.
I na kraju sto se kvalitete tice, Samsung je u ovom momentu najbogatija i najveca elektronska firma, dok je Sony u velikim dugovima, Samsung iz dana u dan otvara nova postrojenja sa sve vecim gapom u prodaji u odnosu na Sony, naravno da ima ljudi kao sto se tebi dogodilo da naletis na defektne proizvode jednog proizvodjaca ali to ti se moglo dogoditi i sa bilo kojim drugim brendom.

Nadalje ako pogledas CES 2009 jasno je sa kakvim kapitalom i postrojenjima Samsung raspolaze, naime nova Sasmung linija kako LCD tako i Plasma HDTV-ova ce u 3 mjesecu biti na policama radnji dok ce Panasonic izbaciti mid range i high-end modele tek u 7 mjesecu. To je razlika od 4 mjeseca, sto je ogromno vrijeme da mnogi ljudi koji ce biti u fazi kupovine ne cekaju izlazak Panasonic modela vec kupe nove i jednako dobre Samsung plasme.

I jos jedna stvar sto je veoma vazna, samsung ima globalnu garanciju cak i kod nas, kupio ti LCD monitor ili PLasmu u Kini ili Engleskoj pa ga donio ovde, nek ti rikne, ovde ce ti generalno Samsung zastupnistvo zamjeniti uredjaj bez pitanja. Probaj to sa Sony-em ili bilo kojom drugom firmom uradit tesko da ce ici, ipak to dosta govori o velicini i ozbiljnosti firme.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 15.01.2009. u 18:41.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 18:39   #1515
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@ziky
Svaka elektronika je podlozna kvarovima, cinjenica je da Samsung iz godine u godinu sve vise ulaze u kvalitet pogotovo na LCD/PLASMA polju po puno konkuretnijim cjenama od Sony-a Panasonica itd.

Nedavno sam postavio test Samsung 50a656 i Panasonic 50PZ80 modela, gdej ej Sasmung imao bolji prikaz slike i odlicnu zavrsnu obradu kao i sma kvalitet.
Nisam covjek koji generalise bilo sta, npr cijela Sony w4500 serija pati od pozadinskog izbijanja svijelosti i lose uniformnosti, dok nazivno "niza" V serija daje pcenito bolju sliku. Dakle u svakom trenu bi prije uzeo v4000 nego w4500.
Da li to svrstava Sony-a u kategoriju proizvodjaca nekvalitetnih proizvoda, naravno da ne ali posmatrajuci recimo Sasmung A656 i a756 seriju lcd-ova jasno je da Samsung daje jednaku sliku za 20% manje novaca.
Da ne pricam o X seriji koja je 40k kuna (55x4500) i Samsung a956 (55a956) seriji koja je 25k kuna, gdje je prikaz slike skoro identican na oba modela.
Sony je bezobrazno skup a kvalitet mu nista nije bolji, u prilog ide cinjenica da su koristili em iste panele em skoro istu elektroniku samo razlicito implementiranu.
Na kraju krajeva Sony i Samsung koriste apsolutno iste panele iz iste tvornice.
Placati ime branda gdje definitivno Sony-a prednjaci je cisto bacanje novaca.
Opet primjer Sony z4500 je 21k kuna, Samsung a756 je 17k kuna, slika na samsungu bolja, bez obzira sto Sony tvrdi da je 200Hz the next best thing, sto se kvalitete tice redovno pratim strane forume, i ne mislim na preko-oceanske vec na evropske pogotovo UK i njemacke i raja stavljaju Samsunga ispred Sony-a, jedino balkanci pate od "zvucnih imena" pa ce iskesirati i 25% vise samo da stoji osvijetljeni Sony logo.
I na kraju sto se kvalitete tice, Samsung je u ovom momentu najbogatija i najveca elektronska firma, dok je Sony u velikim dugovima, Samsung iz dana u dan otvara nova postrojenja sa sve vecim gapom u prodaju u odnosu na Sony.
Kako god ... vidi se da ti je ova domena opsesija i da si procitao milijardu review-a. I opet ti kazem isto, bez obzira koje podatke ti izbacivao ovdje u korist jednoga ili drugoga. Samsung proizvodi su za mene prošlost. Od kada sam ih prestao kupovati nemam niti kvarova.
Od samsunga u moju kuću mogu ući jedino 2 stvari ...
Samsungov kamen za kupus i samsungove grablje, sad da li ih proizvode, u to necu ulaziti ... eheh
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 18:48   #1516
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
...
I jos jedna stvar sto je veoma vazna, samsung ima globalnu garanciju cak i kod nas, kupio ti LCD monitor ili PLasmu u Kini ili Engleskoj pa ga donio ovde, nek ti rikne, ovde ce ti generalno Samsung zastupnistvo zamjeniti uredjaj bez pitanja. Probaj to sa Sony-em ili bilo kojom drugom firmom uradit tesko da ce ici, ipak to dosta govori o velicini i ozbiljnosti firme.
koje firme u hr su se obavezale na takvu uslugu?
ovo mi je prvi glas.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 18:48   #1517
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Razumijem ja tebe u potpunosti, neke stvari pisem cisto informativno povezujuci iskustva i probleme korisnika sa nekim cinjenicama i stanjem u HD industriji.

Citiraj:
Autor ziky
vidi se da ti je ova domena opsesija i da si procitao milijardu review-a
Pa blizu si
]

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 15.01.2009. u 19:15.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 19:10   #1518
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
koje firme u hr su se obavezale na takvu uslugu?
ovo mi je prvi glas.
Svaka firma koja drzi Samsunga vraca defektan model generalnom zastupnistvu www.europatrade.hr koliko znam i oni onda zamjenjuju model ili ga prave zavisno od kvara.

Do ove informacije sam dosao slucajno jer mi je drug kupio 19" LCD koji je kako smo otrkili bio iz Italije(kupljen je monitor preko oglasa na crno) i nakon par dana poslije udara groma pojavile su mu se neke linije na monitoru.
Odnjeli smo u jednu firmu monitor na popravak gdeje nista nisu mogli uraditi i tu smo dobili informaciju da se obratimo generalnom distributeru, posto nije imao garancije niti papir u kojoj je firmi uzeo monitor.
Ljudi su mu dali umjesto 19" defektnog monitora, novi 20" model, mi smo ostali bez rijeci.
Pitali smo u vezi globalne garancije i receno nam je da svaka firma koja drzi Samsung proizvode na svijetu je pokrivena globalnom Sasmung garancijom.
Narvno druga je stvar koliko ta garancija traje od drzave do drzave, od 2 do 5 godina.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 20:01   #1519
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
@Nani
O majko bozja sinjska, rekao sam covjeku neka ode pogledat na svoje oci sta mu vise odgovara medju tih par tv-a sto su mu usli u uzi krug... a to sto se ne kuzim u televizore ne znaci da nemam oci i da nemogu reci sta je meni ljepse.... Pa ovdje komentiramo obicnu sliku, i izgled te slike, sto bi reklo da svaka osoba koja nije slijepa moze dati neki svoj komentar.... I ne vidim razloga da me se zato napada, i pljuje po mojoj kupovini....

I btw. napisao sam da se ne sjecam tocno skoje sam udaljenosti usporedjivao.... ali sam 100% siguran da se radi u okvirima od 1 do cca 2m. I tu je razlika vise nego ocita....
Posto sa te udaljenosti namjeravam gledati, tj onda kada ne gledam iz kreveta nego sa fotelje sa koje upravo ovo pisem.... i zato ce u mojem slucaju Full HD dobro doci, tim prije sto namjeravam igrati u 1920x1080 rezoluciji.....
pa mi nikako nije jasno zasto mi govoris da mi je tv glup, i da mi je kupnja losa.... Potrebe se razlikuju, pa probaj to i shvatiti
peace
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 20:17   #1520
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
samo za dragog nanija... poglec sliku


mozda ti je sad jasnije da nije glupa kupovina? (mjere nisam bas najbolje pogodio ali dovoljno je rec da soba ne dozvoljava nekakve izmjene, i sve mora biti u tom pravcu zbog zvucnika koji su tako postavljeni)

a i nekom drugom je jasnije zasto sam se raspitivao u vezi pokretnog stolica ili najbolje nosača za plazmu.... btw nasao sam mozebitno rjesenje: ergotron proizvodi

Zadnje izmijenjeno od: sh0kre. 15.01.2009. u 20:38.
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 21:06   #1521
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
M
Haj molim te prestani laprdat, postajes smijesan, da si procitao ovu temu od pocetka nasiao bi na postove o gustini pixela gdje se decento kaze da ljudsko oko sa 10ft (3 metra) moze da razazna gustinu od 30PPI-pixela po kvadratnom inchu, sto odgovara hd ready (720p) rezoluciji.
Odnosno za osobe sa 20/20 vidom:

"Everyone knows from their high school geometry classes that a circle is 360 degrees (360°). For angles smaller than 1 degree we use arcminutes and arcseconds as a measurement. An arcminute is equal to one sixtieth (1/60) of one degree. "Normal" visual acuity is considered to be the ability to recognize an optotype (letter on the Snellen chart) when it subtends 5 minutes of arc. We can most certainly see objects below this level, as this describes only our ability to recognize a very specific shape. Taking this a step further, we find that the lower limit of "resolution" of average eyes equates to roughly ½ the limit of acuity. In other words, the average person cannot see more than two spots (pixels if you will) separated by less than 2 arcminutes of angle. "
  Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 21:07   #1522
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
pa mi nikako nije jasno zasto mi govoris da mi je tv glup
Citiraj gdje sam ja rekao da 42py8 glup tv.

shOkre tvoj tv je THE BEST!!!!

42py8 je VRH VRHOVA!!!!!

@Mad_Duke
Apsolvirali smo temu, nema svrhe tvoj navod?

42py8(0) najbolji tv na svijetu, ne postoji drugi tako dobar kao 42py8(0)!
Te 42"-ice pokazuju tako dobro 1080p rezoluciju da ni Pioneer Kuro LX6090 nije im ravan.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 15.01.2009. u 21:17.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 21:24   #1523
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Smirite duhove da ne moram češljati i brisati postove bezveze. Malo više tolerancije na tuđe mišljenje i malo razmišljanja prije nego se neš napiše - ne bi škodilo nikome. Molim opet, bez spamare i svađa.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 23:01   #1524
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
@Nani (evo tvoj citat)
Koliko vidim ti djelis savjete, pa te ocigledno zanimaju kad si isao u nabavku jednog takvog "glupog televizora"

Ako moji savjeti nisu mjerodavni jer se ne kuzim u ekrane, onda nisu ni tvoji posto ocito nemas inteligenciju dovoljnu za zbrojit 2 + 2 .... jebote napisao sam stoput (cak i nacrtao) zasto je eventualno opravdano kupiti full hd, evo sto i prvi put: ako se misli gledat I sa udaljenosti od 1,5m i za igranje u 1920x1080 rezoluciji, meni je to bilo dovoljno da dam 1000kn vise, nekome mozda nije... ja se odjavljujem od diskusije sa tobom jer si ocito ili preglup ili pretvrdoglav ili pre egoistican pa nemozes saslusat i drugu stranu... Tor zao mi je sto nisam ispostovao tvoju zamolbu, pa me slobodno banaj nije problem, ali jednostavno nije postojao drugi nacin tj ja ga nisam nasao da ovo napisem... Jedino da nista ne napisem, ali to nije moj stil
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 23:16   #1525
Shotif17
Kiflica sa sezamom
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: !here
Postovi: 208
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
samo za dragog nanija... poglec sliku


mozda ti je sad jasnije da nije glupa kupovina? (mjere nisam bas najbolje pogodio ali dovoljno je rec da soba ne dozvoljava nekakve izmjene, i sve mora biti u tom pravcu zbog zvucnika koji su tako postavljeni)

a i nekom drugom je jasnije zasto sam se raspitivao u vezi pokretnog stolica ili najbolje nosača za plazmu.... btw nasao sam mozebitno rjesenje: ergotron proizvodi
Vrag ti mater, pa kakav ti to mrcinski monitor imaš kad je 42'' telka upola manja

Šalu na stranu, ja ti vjerujem da možeš razaznati razliku u veličini piksela od 5.2766*10^(-9) mm^2 i 2.3451*10^(-9) mm^2 sa udaljenosti od 3 metra. To što su oni svi ćoravi jednostavno zanemari i uživaj u telki
__________________
Shotif17 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2009., 23:29   #1526
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
LOL

evo i prepravljena slika da neko stvarno i nebi pomislio o cem ovaj


A vjerujem i ja da su coravi, cim znaju toliko o tim televizijama onda je i logicno da su ih i oci pocele varat, vrijeme je za promjenu dioptrije
a sad ozbiljno, nemogu dati ruku u vatru sa koje je tocno udaljenosti bilo, no dao bi da sam razliku poceo uocavat od 2m na blize (jebiga nisam tolki frik pa da u vemil nosim metar sa sobom)
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:06   #1527
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Na tvoju
Citiraj:
Autor shOkre
jebiga ne zanimaju sve glupi televizori ko tebe
ja sam ti odgovorio
Citiraj:
Autor Nani
Koliko vidim ti djelis savjete, pa te ocigledno zanimaju kad si isao u nabavku jednog takvog "glupog televizora"
Gdje ti vidis da iko spominje konkretno tvoj model.

Iskuliraj legendo, sve je poznato, nema se ovde o cemu raspravljat.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:13   #1528
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Mad_Duke
Apsolvirali smo temu, nema svrhe tvoj navod?
Ma rekao sam isto kao ti, samo sa opcenitog pogleda na vid covjeka. (An arcminute is equal to one sixtieth (1/60) of one degree. - koliko prosjecan covjek vidi).
  Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:21   #1529
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Razumio sam te na kraju, nisam stigao prepravit post, puce mi net, do mene je drug
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:39   #1530
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Često se u praki pokaže da je teorija, samo teorija....

Prije 2 tjedna sam imao prilike gledati plazmu 42PV80P i ostao sam razočaran sa kvalitetom slike. Gledao sam jedno 2-3 sata sa 3-3,5m zavalit u kauču. Preturio sam ga uzduž i poprijeko po postavkama slike no kontrast i boju nikako nisam mogao uskladiti da bi ta slika bila prirodna, znači ljudi sa normalnom bojom kože, same granice između ljudi i stvari u slici... očajno. Gledao sam analogne programe i DigiTV. Za razliku od analogije na DigiTV još bi se mogao i naviknuti, ajmo reć skoro pa zadovoljan.

Nakon tog popodneva odem do komše koji uzeo DVB-T kutiju za 200 ćuna pa reko da ga spojimo na njegov tv a on ima klasičan CRT od 72cm, neka divlja marka. Sklepali mi to i paf... jebo plazmu pa nemam riječi kojima bi opisao koliko su boje i oštrina bolje na tom crt-u spram te plazme u koju sam ja buljio 3 sata.

Veličina plazme je stvarno facinantna i ljepo je to, možda bi te slike bile bolje na 37 modelu no ova naša analogija, dvb-t i digi definitivno izgledaju bolje na crt televizoru i to mi moje oči govore tako da nema ništa nego do praktičnog uvjeravanja i probi.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na