Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2007., 19:36   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Kako prefleshat firmware?

Evo od jutra se mucim i necu odustati, a nadam se pomoci forumasa vezano za ovaj slucaj.

Imam na stolu stari lap, Toshibu A10 sa combo DVD/CDRW uredjajem. Kako imam jedan slim type DVDRW Teac DV-W24Eviska, ubacim ga unutra i lap ga ne prepoznaje . Hotswapam stari i sve je ok, ubacim Teac izbrisem ide kanal i nakon refreshanja prepoznaje ga, cak sam i snimio jedan cd za probu.

Sve se mjenja nakon restarta, kod bootanja se pojavi "error ide 1#". U windozama ga nema... Guglajuci dosao sam do saznanja da bi eventualno flashanje firmwarea koji omogucava promjenu na master/slave pomoglo ali nisam nasao odgovarajuci firmware.

Netko iskusniji? igorba?

Ovakav je problem http://forums.computers.toshiba-euro...threadID=17101
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 19:43   #2
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
firmware možeš flashati samo ako pronađeš novi. nema drugog riješenja.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2007., 19:52   #3
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Pa ovdje imaš i master i slave firmware. Probaj pa vidi, al kaže da je samo za Fujitsu OEM...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:04   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Pa ovdje imaš i master i slave firmware. Probaj pa vidi, al kaže da je samo za Fujitsu OEM...
To sam prvo i probao, google radi svoje, pitaj se sta sam radio 10-tak sati danas

Salu na stranu, nesto cudno se desi kad probam flashat gore navedeno. Naime moja prza je DV-W24E kako pise i na samom poklopcu uredjaja. Ehh sad kod flashanja dodje error 101 da prza nije prepoznata. Kaze da je novi bios za w24e a da je postojeca prza w24ew.

Govori se okolo i o nekakvom spajanju pinova, ali to hmm, neznam...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:24   #5
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
A ovo jesi našao?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 21:32   #6
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
A ovo jesi našao?
E hvala ti.
Sad sam pokusao ali nes krivo radim a i umoran sam. Sta foliram, ne kuzim tamo na kraju sto trebam napravit pa ako ima koja dobra dusa da mi taj file sredi, piva se podrazumijeva
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 10:21   #7
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Nisam bio sinoć na forumu pa tek sad odgovaram. Dečki su ti uglavnom rekli što treba napraviti, a vidim da si i sam proguglao. Problem je što Toshiba, za razliku od (svih?) ostalih proizvođača prijenosnika, hard i ODD postavlja na cable select (umjesto na master/slave kao ostali). Zašto? Zato da zamjenski ODD pogon kupiš direktno od Toshibe (naime, Toshiba stavlja svoj firmware u njih tako da nema kolizije s hardom). Dakle, imaš 3 mogućnosti:

1) Kupiti DVD snimač od Toshibe
2) Ubaciti "stari" ODD (ovaj combo što radi) i provjeriti u Device manageru ili Nero Info Toolu koja je ispravna postavka na kojoj radi (npr. Primary slave). Zatim pronaći firmware koji bi TEAC-a postavio u taj mod (npr. slave) i flashati ga.
3) Spojiti pinove 45 i 47 na IDE konektoru (ima 50 pinova, pogledaš gdje je strjelica koja označava pin1, u jednom redu su 1-49, u drugom 2-50) alu-folijom. Možeš i zalemiti za trajno rješenje, ali preporučam prvo probati folijom.

Glede firmware-a, skineš ovaj prvi s forum.rpc1.org (R.0B), ovaj drugi je za Fujitsu, i flashaš na master ili slave (što si prethodno utvrdio provjerom ispravne konfiguracije sa starim ODD-om) prema uputama unutar arhive.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 14:38   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Hvala igorba! Nakupilo mi se nesto posla pa neznam dali cu stic, javim u svakom slucaju sto sam napravio ili syebao
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na