Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2016., 18:20   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Autorun instalacija drivera

Pozdrav, imam neku ideju, ali ne znam da li je to moguće napravit pa bi trebao pomoć nekog ko je možda imao sličnu ideju ili istu. Znači trebao bi mi freeware program i to pod obavezno znači freeware, sa kojim bi mogao napravit da drivere koje sam skinuo sa neta i integrirao u taj program se automatski pokrenu kad stavim stick u komp tj. autorun da iskoči i pokrene instalaciju u kojoj bi mogao odabrat da li 32 ili 64bitni os odabrat. Također mi je bitno da nakon instalacije svakog drivera kaže da će se komp restartat i kad se boota nastavit sa daljnjom instalacijom ostalih drivera sve dok ne završi da izbaci poruku tipa svi driveri su instalirani uspješno ili tako nešto. I još ako bi u to sve se moglo ubacit da napravim neku custom temu za win sa wallpaperom i custom ikonicama za kantu, my comp. da stavi na kraju instalacije.

vidio sam da windowsi u sebi imaju onaj ko iexpress tako nešto, ali mislio sam možda ima kakav jednostavniji da sve ovo može šta sam zamislio gore u tekstu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 18:47   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Radiš više različitih konfiguracija drivera, radiš više različitih kompova iste konfiguracije ili ti treba za tvoj jedan komp?
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2016., 20:40   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Za više kompova različitih konfiguracija no bit će dosta i istih, ali uglavnom mješovite konf. zaboravio sam to reć, pardon.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 20:48   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Za različiti hw i os uzmi Driver Pack Solution platformu i napravi custom izmjene / varijantu,
računaj da je baza drajvera (do nedavno bila) cca 8 GB, može se integrirati i sw, ...
Možda ima još koja platforma ali ni jedna nema tako "široko" pokriven hw + os.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 20:54   #5
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za različiti hw i os uzmi Driver Pack Solution platformu i napravi custom izmjene / varijantu,
računaj da je baza drajvera (do nedavno bila) cca 8 GB, može se integrirati i sw, ...
Možda ima još koja platforma ali ni jedna nema tako "široko" pokriven hw + os.
Meni taj program nudi samo da mi instalira tj. updejta postojeće drivere na kompu i instalira još neki softver tipa Opera itd.


P.S
Za autorun sam uspio sredit da kad stavim stick se podigne autorun i pokrene setup.exe zasad je bez tog pošto još nema tog šta će bit gore na sticku, ali će radit također i ikonicu sam uspio sredit, još sam da uspijem složit ovo ostalo.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 21:03   #6
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A gle s obzirom da je više različitih u igri u pravilu se najlakše napravi custom install image windowsa sa baznim driverima.

Ako je u igri nekakav konačan set kompova lako si ih prethodno popišeš ili vidiš koje su platforme te sukladno tome integriraš u instalaciju windowsa odgovarajuće drivere.

Na ovaj način ćeš dobit točno određen set za određeno područje i bit će puno manje od ovog univerzalca što Niky preporučuje.

Ako se radi naslijepo onda nemaš druge opcije nego uzet ili nekog univerzalca ili ručno postavljat drivere.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 21:52   #7
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Nikako ne dolazi u obzir image windowsa sa driverima, nego baš kao šta dolazi instalacijski cd matične od recimo asus-a, asrocka itd. ta neka šema, samo na usb-u i bez onog njihovog bloatwarea i sa onim gore stvarima koje sam naumio stavit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 22:05   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Pa uzmi neki od navedenih, malo prokuži shemu i prepravi / prilagodi
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 07:21   #9
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa uzmi neki od navedenih, malo prokuži shemu i prepravi / prilagodi
Sa čim da prepravim ?

Ne kužim se u programiranje tako da ako si na to mislio to otpada jbg. Zato sam tu i zatražio pomoć ako postoji kakav softver da se s njim može.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na