Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2008., 12:57   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
HD3200(integrirka) i CATIA (3D CAD opcenito)?

Dakle, zanima me ima li netko iskustva sa pokretanjem CATIA-e na Radeon HD3200 integrirki? Zanimaju me konkretno iskustva sa PUMA platformom, ali može i sa desktop verzijama jer mislim da je stolna verzija HD3200 manje-vise ista kao i mobilna (i sto se tice drivera).

Trazim lap od cca. 5000kn, i jedini sa boljim ekranom(15,4", 1680x1050) na koji sam nabasao je HP 6735b, ali (naravno) ima integrirku i ne znam kako bi se ponasala u 3D CAD-u (jednostavniji modeli, konvertiranje u druge formate i slično)... znam da ce biti OK za 2D AutoCAD, MSOffice, internet... samo ne znam sto je sa CATIA-om i slicnim stvarcicama. Druga opcija za kupovinu bi mi bili lapovi sa HD3470 i ekranom standardne rezolucije 1280x800.... nisam pametan sto je bolje.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2008., 13:25   #2
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Mislim da se moraš odlučiti između ekrana ili jače grafičke,makar su sve do 5000kn manje više 64-bitne,sporije memorije,i pitanje je kako se ponašaju u 3D modeliranju. Ali opet ekran je ono u šta gledaš i ja bi na tvom mjestu uzeo taj HP,pa koliko može biti slabiji integrirani 3200 od 64-bitne 3470 zasebne grafe? U tim aplikacijama,mislim da su manje više podjednake.

Na kraju ti dođe na isto,ta dilema sporija grafa ili veća reza,ne možeš ispravno odlučiti nikako,uvijek ćeš nešto žrtvovati.

Ja sam takav komp uzimao prijateljici za ArhiCAD,ona potrebovala lap,i neće stolni,jasno,iz terenskih razloga,a neće ni dati preko 5k kuna kao ti,isto smo uzeli lap sa jačim ekranom i slabijom karticom.

Sad da li je to greška,netko će reći vjerojatno i je,jer 15.4 je 15.4,koja god reza bila na njemu,a program će gotovo sigurno brže ići na zasebnoj grafi.

Koliko ti je bitan ekran uopće?
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2008., 20:41   #3
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mislim da se moraš odlučiti između ekrana ili jače grafičke,makar su sve do 5000kn manje više 64-bitne,sporije memorije,i pitanje je kako se ponašaju u 3D modeliranju. Ali opet ekran je ono u šta gledaš i ja bi na tvom mjestu uzeo taj HP,pa koliko može biti slabiji integrirani 3200 od 64-bitne 3470 zasebne grafe? U tim aplikacijama,mislim da su manje više podjednake.

Na kraju ti dođe na isto,ta dilema sporija grafa ili veća reza,ne možeš ispravno odlučiti nikako,uvijek ćeš nešto žrtvovati.

Ja sam takav komp uzimao prijateljici za ArhiCAD,ona potrebovala lap,i neće stolni,jasno,iz terenskih razloga,a neće ni dati preko 5k kuna kao ti,isto smo uzeli lap sa jačim ekranom i slabijom karticom.

Sad da li je to greška,netko će reći vjerojatno i je,jer 15.4 je 15.4,koja god reza bila na njemu,a program će gotovo sigurno brže ići na zasebnoj grafi.

Koliko ti je bitan ekran uopće?
I ja se pitam koliko mi je bitan ekran uopce, najvise me brine da ce mi 1680x1050 biti presitno na 15,4", a da mi u biti ne treba za to malo/relativno nezahtjevno koliko ce se lap koristiti u CAD-u. A procesorska/graficka snaga bi mi ipak mogla dobro doci kad budem vrtio neke proracune ne lap-u (iako ostaje stolni komp uz njega).

Mozda je najbolje da natjeram ovaj svoj stolni LCD na 1280x800 nekoliko dana/tjedana pa da vidim da li ce mi to smetati u svakodnevnom radu
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na