Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2008., 10:44   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
LAN, MaxTV i Wireless za laptop...

Dakle... ispricavam se ako je naslov malo neodredjen, ne znam kako drugacije napisati ukratko

Uglavnom.. da predjem na pitanje. Uzmite u obzir da o mrežama znam vrlo malo, gotovo nimalo (tek toliko da znam sto je ADSL, LAN, WLAN, DNS... i kako postaviti ADSL modem u router mod... )

Dakle, cura mi ima doma MaxTV i ADSL, sve spojeno preko T-Comovog žičnog ADSL modema D-Link 584T. Komp je spojen na modem koji je u router modu da na drugi LAN prikljucak moze spojiti i novi laptop... i uz sve to preko tog modema je spojen i MaxTV(to i je ono sto me je nagnalo da ovdje trazim pomoc ). I sad, htjela bi da joj slozim wireless za lap.. jasno mi je da mi za to treba wireless ADSL modem i/ili neki LAN router sto li vec... pa ne znam bas kako to napraviti uz MaxTV (buduci da nemam pojma kako bih ga natjerao da radi sa drugim modemom)...

Mislio sam uzeti neki LAN wireless router (ili kako se to vec zove ) spojit ga na drugi LAN izlaz na koji sad spajam laptop i nekako taj LAN signal da prebaci u WLAN tj. wireless... nemam pojma da li ste me skuzili, vidio sam da se to tako radi, ali ne znam tocno kako to napraviti tj. kako konfigurirati niti koji hardver trebam uzeti da to radi

Please help!
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 10:54   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Ako vec ima maxTV, zasto jednostavno ne produzite ugovor na 24 mj. i dobijete wlan router, vjerojatno Thomson. IMO najjednostavnije i najjeftinije rjesenje.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2008., 13:06   #3
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako vec ima maxTV, zasto jednostavno ne produzite ugovor na 24 mj. i dobijete wlan router, vjerojatno Thomson. IMO najjednostavnije i najjeftinije rjesenje.
Pod ugovorom je jos 21 mjesec.. pa kamo ce produzavati jos 24?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 14:44   #4
Branx
kripl. ing.
Moj komp
 
Branx's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Kupi bilo koji jeftini wireless AP (Access Point) i uštekaj ga na slobodan LAN port D-Linka...
Naravno, ne zaboravi uključiti neki oblik security-ja da ti se ne bi kačili nepozvani ljudi okolo
Branx je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 15:05   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nabavi polovni Thompson, Zyxell ili D-Link 684T (200-300kn) jer oni imaju i wireless preko kojeg ćeš spajati lap. MaxTV uređaj ionako mora sa routerom biti spojen žicom, a svi navedeni imaju 4 LAN porta - 2 za PC i 2 za MaxTV. Nabavkom dotičnih, 584 možeš prodati jer ti više neće trebati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2008., 15:25   #6
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Ili prijavi kvar službi za korisnike(reci da ti modem opće ne radi)nemoj ga koristiti za to vrijeme.Pitat će te koji imaš ti reci bežični zyxel ili bilo koji drugi bežični, oni neznaju ko ima kakav!!!!!
Za par dana kad te nazove tehničar da dođe kod tebe da ti instalira modem ti se javiš i kažeš nek ti ga ostavi kod susjeda jer tebe nema doma.
I to je to,dobit ćeš modem besplatno bez produživanja i ostat će ti stari .
Ja sam pribavio već par komada tako
Melani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na