Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2017., 12:38   #151
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
a jeste razapeli po useru goc_mails

A ima istine sto on govori .. ali očito je srat jača strana
Ja sam 2 godine vozio kamion sa mljekom
6 dana u tjednu, a bilo je i 3mj u komadu.. bez free day
6-13 i još sam moram na dostavu proizvoda 13-17
Srecom po meni.. netko je uvijek tu da primi moj paket.. ili si malo pričekao jer nisam bio jedini u skladištu kod dučana

Ali ovo je dostava na vrata.. gdje mnogi ljudi rade i nema doma kad je dostava
pa zoves, nitko se ne javlja na kontakt broj . ili se javi pa ti veli doma sam 12-13 pa me opet nema.. i da vidiš kako ti ta jutarnja PLANIRANA relacija pada u vodu

Zato ja osobno i OE i GLS .. dečki.. nazovite.. ako je doma ko super.. ako ne.. preko k penziču susjedu.. nema ga.. ajd garaža i svi sretni .. da im ne otežavam posao
Ali to sam JA .. 1 na 100
vas ostalih 99 boli kita .. želite na ruke kad ste doma

A da ima takvih bedaka u dostavi kako se ovdje piše ima.. teško je danas nač dobrog radnika.. a i teško ga je platit.. mada TAJ dio se lagano mjenja.. jer radna snaga je ZNA SE gdje.. više nema onog sistema.. vritnem f grm i 10 takvih van padne kak ti.. a jok..
samo kaj jedni opet to shvacaju kao, nema radne snage pa sad budem ja dirigiral plaču
Moj osobni moto je bio. pokazi sta znas i trazi .. nema dogovora .. bok
( i priznam odmah .. mnogo puta sam se tako najebo.. dobio vise posla, duze vrijeme, dosao do desne ruke menađera .. ali konto na banki nije se dizao .. pa su mi mnogi sugerirali .. BUDALA .. šuti i radi to što treba i ne predlaži ništa dalje i extra .. jer onda ispadneš baš tako kako je sad )

I sad ti budi pametan
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:39   #152
Losartan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Zanimljiva rasprava, sad mi je sve jasno od dužine dostave (čak i ako je unutar zagreba) do hrpe lažnih statusa (pokvarena vozila, nisam bio na adresi i sl.). Nakon zadnjeg "pokušaja dostave" uvijek uvjetujem webshopu drugu službu ili naručim tamo gdje koriste druge firme. I nije mi problem platiti više samo da ne gledam taj cirkus..

I ne to nisu dojmovi iz 12. mjeseca nego unazad dvije godine, tako da ne znam čemu tolko čuđenje ko da je to način poslovanja zadnjih tjedan dana. Vozače, upravu, kuhala za vodu i ostale "krivce" ne bi komentirao, kad vidim da uzimaju posao koji ne mogu napravit to mi je dovoljno. Uz laži koje koriste poslovnost im je čista jedinica a ovo da se i članovi uprave opravdavaju po forumima ne viđa se često, imao bi više mišljenje o njima da nisam vidio njihov način razmišljanja.

I ne nisu svi isti, takav nazadni stav kojim se tješite vas je doveo tu gdje jeste. Vaše demokratsko pravo je da ne poštujete ugovore, kupce, zakone itd. Ali zaboravili ste na jednu sitnicu. Zakon tržišta.

Inače ne komentiram po forumima ali nisam mogao pregristi jezik na ovo.
Losartan je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:39   #153
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Zalman
Ovo sto sam napisao za third party programe se odnosi na logisticki software firmi (posiljatelja) koji kasnije exportiraju podatke u naš sustav. Drugim rijecima: ti posiljatelji ne ispunjavaju prijevoznicu vec lijepe samo bar kod s referencom. Nas sustav prilikom vaganja paketa pretrazi tu referencu i na tenelju toga ispisuje automatski generiranu prijevoznicu s podatcima koje je posiljatelj unio...
Ovo sto pricas o redosljedu voznje apsolutno ni jedan program ne moze izracunati jer se i dalje svodi na to da vise 50%primatelja ima svoje dodatne zahtjeve i cesto im se dostavlja na adresu koja je u blizini njohovog stanovanja. I to te ni jedan program ne moze naucit.
A ti ocito ne citas s razumjevanjem nego zivis u nekom svojem svijetu. Ovo sto kazem votac namjerno ostavlja neke stvari za kraj jer ili zna da tog primatelja nikad nema prije bubam 13h doma ili zna da postoji firma kod koje treba preuzet pakete oko 14h pa ce ionako ici u tom smjeru.

Al dobro jedino mi nisi napisao di ti radis?
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:42   #154
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Da, stvarno se radi o SF-u...



Koliko je to? 15 minuta posla po vozilu, ako i toliko...

Ujutro svaki vozač zaduži svoj GPS i vozi...

da da .. ali ne i HR
mi smo jos u yugi .. kartografi koji rade po HR .. još nisu pokrili svaku zabit
još mnoga sela imas na karti bez kucnih brojeva
Mireo tvrtka je najblize pokrivenosti u HR .. ali ja u međimurjo jos dost tog nađem gdje nešto fali
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:44   #155
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Da, stvarno se radi o SF-u...



Koliko je to? 15 minuta posla po vozilu, ako i toliko...

Ujutro svaki vozač zaduži svoj GPS i vozi...
Dobarrrr. A sto kad prodes jednu adresu, zoves frajera na mob i zvonis mu na vrata i ne javlja se jer kaki na wc-u. I onda zove centralu i jebe mater svima i hoce da se vratis?
Kurir se vrati i ode cijela ruta u k...ili si bio na prikupu kod ugovorene stranke al se 10min nakon kaj si otisao sjetila da nie predala sve pakete.

:lo

Edit...@dadoremix. Prosle godine su nam u pomoc dosli ljudi koji voze kamione/buseve po švicarskoj/austriji/njem pa su se dvojica rasplakala jer su pitali koji je ovo kurac i vise puta su zvali da pitaju di su i kak da se vrate doma...bez uvrede al se upravo radilo o podrucju oko Čk/vž ))

Edit2: upravo se sjetio kad je jedan lik prezentirao svoj prigram i rekao da zasto toliko malo dostava po ruti imamo na podrucju like ...onda sam mu dao samo jedan primjer. Ima jedna ugovorena stranka koja salje u neku pilanu u 3pm sanduk od 400kg. U sanduku lancim. Pilana ne vrhu svijeta gdje jedino lada niva moze doc a kamoli kamion. A kako se radi o velikom partneru ne mozes ga odjebat pa nasi ubace sanduk u kombi. Dodu sto blize pilani. Okrenu ae na rikverc i razvale sanduk. Zakace lanac na sajlu od vlasnikovog terenca i onda vitlom vuku gore... al dobro zalman bi skretao desno pa desno pa desno )))
__________________
A bu bu....

Zadnje izmijenjeno od: goc_mails. 26.12.2017. u 12:54.
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:52   #156
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Prošle ili pretprošle godine je Garmin preuzeo Adriaroute i sad pokrivaju apsolutno svaku zabit... Ako mislite da su London, New York, Pariz ili neki drugi gradovi nešto bolje i preciznije pokriveni, prevarili bi se. Dogodi se da se naleti na neku specijalnu adresu, ali u 99.9% slučajeva nisi daleko od onog što ti je GPS našao. Staneš i pitaš, strašno nešto. Uostalom, u nastavku, taj dio može dijelom eliminirati i osoba #2, ako ima malo soli u glavi, pa na predloženu lokaciju usred jezera ne kaže ok, nego vidi da nešto ne valja i djeluje.

Znam jer si i sam radim rute na isti način. Nije problem ni na Google maps ili Here staviti takve rute na isti način. Planiranje je ključna stvar.

Da bi to funkcioniralo, ono što vam treba je tim od dvoje ljude koji će hendlati određen broj vozača.

1. Operater koji će po popisu paketa za idući dan doći do informacija tko želi dostavu u prijepodnevnim, a tko u poslijepodnevnim satima

2. Osoba koja će prema terminima (ne pričam u točnom satu, nego ujutro / popodne) napraviti sortiranje adresa, unijeti ih u program i pripremiti GPS za idući dan.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:58   #157
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vidim da vas većina živi u nekom savršenom svijetu. S tim da taj dostavljač i prikuplja pakete i rješava firme s kojima imaju dogovoren prikup svaki dan i sl. Svaka strana priče ima 2 strane, tak da nije sve kak jedni kažu i kak drugi kažu.

Dal se netko vozao po gradu ovih dana i vidio kakav je kaos?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:00   #158
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Ivan
Vaganje i sortiranje robe se vrsi do 3h ujutro. Radni dan vozaca pocinje u 6:30.
Kad i tko ce napraviti rutiranje?

I tu ce uvijek manje dostavne sluzbe biti u prednosti. Njihov zadnji prikup je u 20h a moj u 23:30
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:01   #159
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Ovo sto pricas o redosljedu voznje apsolutno ni jedan program ne moze izracunati jer se i dalje svodi na to da vise 50%primatelja ima svoje dodatne zahtjeve i cesto im se dostavlja na adresu koja je u blizini njohovog stanovanja.
Može se njima dostaviti i u Tunguziju, bitno je da on to odredi dan prije kretanja vozila i onda se nova lokacija ukuca u sustav prije nego vozač kreće.
Ne može tebe primatelj šetati po terenu na dan dostave i tražiti da ti skrećeš sa rute i onda da bi njemu dostavio zakineš petoricu drugih.
Baš zato što vam je sustav u rasulu se to sve i događa, da ima nekog reda onda bi se znalo koliko čega će se dostaviti i kome.

Citiraj:
A ti ocito ne citas s razumjevanjem nego zivis u nekom svojem svijetu. Ovo sto kazem votac namjerno ostavlja neke stvari za kraj jer ili zna da tog primatelja nikad nema prije bubam 13h doma ili zna da postoji firma kod koje treba preuzet pakete oko 14h pa ce ionako ici u tom smjeru.
Eto ga, opet ti o tome da vozač sam nešto određuje.
Ako postoji firma gdje treba nešto preuzeti, to mu opet ti trebaš izračunati i unijeti u njegov dnevni red.
Šta stalno prebacuješ plan vožnje na njega??

Citiraj:
Al dobro jedino mi nisi napisao di ti radis?
Nisi ni ti napisao šta ti radiš u OE niti si odgovorio na masu pitanja koja ti ne pašu.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:07   #160
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Zalman o kojem ti danu prije pricas jeboga ti???
Pa nalozi sjedaju svakih 10min. U kojem ste vi to filmu di mi dobijemo robu dan prije pa onda radimo rute za sutra???
Jebote neke firme van rh na naše skladiste dopreme robu oko 1-2ujutro?

I btw rekao sam da cu rec za par dana...al bar znqs di radim. Za tebe ne znam ni to osim da si gledao dokumentarac o ups u i skretanju u desno
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote