Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2009., 00:28   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Problem spajanja na Thompson SpeedTouch nakon reinstalacije win xp sp3

Dakle,da probam suvislo predstavit probelm, prije nego kompletno poludim. Sigurno previdjam neku sitnicu... ali sto kad je previdjam.

Dakle, imam Thompson SpeedTouch 780i od T-Coma koji je stalno spojen na ADSL liniju i to sljaka (sad sam bezicno spojen s lapa na njega i na net). Prije je i stolni komp bio spojen preko LAN prikljucka i najnormalnije je imao stalnu konekciju na net paralelno sa lapom spojenim preko WLAN-a ili drugog LAN prikljucka.

Nedavno sam zamijenio ASROCK-ovu 4CoreDual-VSTA ploču sa ovom Gigabyticom (polovna), uklonio stare drivere, ugasio komp, stavio novu plocu, upalio komp i instalirao nove drivere sve koje je trebalo i net je i dalje najnormalnije sljakao. Znaci bilo je sve 5.

Jucer sam kupio novi HDD Samsung SpinPoint F3 500GB i odlucio ubit stare Windowse i napravit friski install WinXP na novi disk. E tu nastupaju problemi!

Instalacija WinXP SP3 je uredno prosla, svi driveri instalirani... ali se komp jednostavno ne spaja na router! Spojim LAN kabel na komp i na router, LAN kartica trazi konekciju i napise "A network cable is unpluged" i uopce ne mogu ni do routera preko stolnog kompa (naravno, nije se ni spojio). Lampice na LAN kartici ne svijetle ni nista.
Da bi provjerio je li problem u routeru ili kompu tj. LAN kartici, spojio sam laptop preko istog LAN ulaza na routeru i lap se uredno spoji i net radi (wireless sam iskljucio, da ne bi mislili...). Zakljucak - problem je u LAN kartici/postavkama na kompu.

Sljedeci pokusaj je bio pogledat da postavke LAN kartice nisu krivo postavljene (da ne treba mozda DNS unijeti ili nesto), ali usporedbom sa postavkama na lap-u sam vidio da je sve isto, samo se komp nece spojit iz nekog razloga. Pokusao sam i sa statickom adresom spojit komp na router (192.168.1.3., subnet 255.255.0.0. itd.... standardna spika), ali nema srece... i dalje "Network cable is unpluged".

Nakon toga sam posumnjao da je LAN na ploči defektan pa sam iz ormara izvadio D-Linkovu LAN karticu za koju znam da je radila prije nego je stavljena u ormar. Stavio novu LAN karticu u komp, instalirao drivere... spojio router na nju..i opet isto! Opet ne prepoznaje ni kabel ni nista!

Sad vec bio lud i zacudjen (pa zar je i LAN kartica defektna? Ili PCI slotovi? Izmjenjao sam je po sva 3 koja su na ploci) u ocaju ubijam WinXP i instaliram kopiju Win Vista Ultimate, pod pretpostavkom da se nesto zbrljalo kod instalacije WinXP (ne bi bilo prvi put). Nakon instalacije Viste, pokusavam se spojit na router prvo s LAN-a na ploci, pa i s kartice... ali simptomi i dalje isti tj. "Network Cable unpluged" i lampice ne svijetle (ni kod integrirane mrežne ni kod D-Linkove kartice kad su spojene).

Onda mi je palo na pamet da imam stari ELCON ADSL modem negdje u ormaru, pa rekoh da vidim da li ce se na njega moci spojiti... mislim si "ako ne uspije, onda su obje mrezne u banani"... i kad sam spojio taj ELCON, OBJE mrezne su se normalno spojile na njega i mogao sam se logirati na njegov HTML interface (admin, 0000) najnormalnije, lampice na mreznim veselo blinkaju, sve 5. To je valjda znak da su mrezne ipak ispravne!

Nakon svega sam vratio na komp ponovno WinXP SP3 jer mi jedino pod njim rade programi koje moram koristiti i potpuno sam uvjeren da negdje nesto treba podesiti da bi se normalno spojio na Thompsona, ali vise ne znam sto... imam dojam da sam nesto zaboravio namjestiti pa bih molio pomoc jer cu vise izludit (sto je najgore, treba mi internet konekcija za licencu jednog od spomenutih programa pa mi je komp potpuno beskoristan bez neta).


Hvala unaprijed ako me rijesite muka
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 00:34   #2
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Jesi pokusao reset modema?
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2009., 00:44   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nigdje u cijeloj priči nisi spomenuo kakav mrežni kabel koristiš i je li u svim testovima korišten jedan ili više kabela.

Pogledaj što ti Event Viewer kaže u trenutku spajanja kabela.

Je li u postavkama obje mrežne kartice uključen auto sense?

Logiraj se s notebooka i vidi prepoznaje li router tvoj komp.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 00:58   #4
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Jesi pokusao reset modema?
Jesam. No deal. I dalje se komp nije spajao na router.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 01:03   #5
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nigdje u cijeloj priči nisi spomenuo kakav mrežni kabel koristiš i je li u svim testovima korišten jedan ili više kabela.

Pogledaj što ti Event Viewer kaže u trenutku spajanja kabela.

Je li u postavkama obje mrežne kartice uključen auto sense?

Logiraj se s notebooka i vidi prepoznaje li router tvoj komp.
Koristeni su mrezni kabeli koji su dosli s Thompsonom i sa ELCON-om, oba rade na LAN-u na lap-u, ali na stolnom kompu jok.

Auto-sense / Auto-negotiation podeseni na obje mrezne na kompu, kao i na ovoj na lapu. Pokusao sam i stavljanjem na 100BaseT full duplex i ostale modeove, no ni to nije upalilo.

Router takodjer ne prepoznaje kad spojim komp, ne svijetli lampica od LAN konektora na routeru niti ga igdje vidim u sucelju od routera (na koji se logiram lapom. Lap se vidi pod WLAN konekcijom)


Event Viewer log:

Spajanje kabela od Thompsona:


Spajanje kabela od ELCON-a:


Kao sto se vidi, na ELCON-a se normalno spoji, a na Thompsona nece ni za zivu glavu. Mozda nesto zaboravljam oko konfiguracije stalne konekcije na Thompsonu?


Mozda jutro bude pametnije od veceri... laku noc

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 11.10.2009. u 01:55.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 17:37   #6
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Jos nisam rijesio ovaj problem. Ima li netko ideju sto radim krivo ili sto previdjam?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 19:18   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Jos nisam rijesio ovaj problem. Ima li netko ideju sto radim krivo ili sto previdjam?
Mozda glupo.. Ali jesi kojim slucajem probao staviti zadnji drajver sa stranice proizvodaca LAN kartice? http://www.marvell.com/drivers | http://www.marvell.com/drivers/driverSearchResults.do
Jer koliko vidim na Gigabyte sajtu je updetana verzija drajvera (8.61.3.3), dok je zadnja verzija drajvera za tvoju LAN karticu (11.22.3.3)! Barem tako pise na njihovom sajtu jel..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 20:01   #8
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Mozda glupo.. Ali jesi kojim slucajem probao staviti zadnji drajver sa stranice proizvodaca LAN kartice? http://www.marvell.com/drivers | http://www.marvell.com/drivers/driverSearchResults.do
Jer koliko vidim na Gigabyte sajtu je updetana verzija drajvera (8.61.3.3), dok je zadnja verzija drajvera za tvoju LAN karticu (11.22.3.3)! Barem tako pise na njihovom sajtu jel..
I tražim neku glupu grešku u koracima, u ovom trenutku nema glupe ideje

Uglavnom, pokusati cu...iako nekako sumnjam da ce rijesiti problem jer problem postoji i sa D-link karticom, ne samo sa LAN-om na ploči... da Bog da ja ne bio u pravu

EDIT: probao s ovim driverima, nista novoga... poludit cu

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 11.10.2009. u 20:25.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 20:33   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Mogući razlozi:
- XP SP3 (u xy primjera dokazano da ima više štete nego koristi u odnosu na SP2)
- nisi naveo koje sigurnosne programe (antivirus, firewall i sl.) si instalirao, ako jesi provjeri postavke
- odradi Winsockfix, popravit će ako je u tome blem
- postavi mrežne postavke sa fiksnim IP, objašnjenje imaš u xy postova i ADSL Bibliji
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 20:41   #10
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ništa mu to neće pomoći, on ima problem na physical layeru i ako njega ne riješi, badava sve ovo iznad... Da 100% budemo sigurni, neka proba s nekom Linux Live distribucijom.

Meni tu najviše miriši na neku nekompatibilnost hardvera. Izvadi tu D-Linkovu mrežu karticu jer moguće da koristi isti driver kao integruša pa može biti još više problema. U BIOS-u uključi wake on LAN pa vidi svijetle li LED-ice kad je komp isključen. Možeš ući i u onaj Smart LAN za dijagnostiku veze. Probaj još crossover kabel pa ćemo vidjeti što dalje... Također, ukoliko ti nije žao 30-ak kn, odi u Vemil i kupi cable tester pa istestiraj kabel.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2009., 21:43   #11
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
OK, hvala na savjetima..uhvatit cu se toga malo veceras i sutra ukoliko budem stigao. Ono sto je najcudnje je da je mrezna na ploci radila dan prije isto sa WinXP SP3 koji su pred godinu i pol bili instalirani sa istog CD-a kao i ovi danas..i sa istim kablom s kojim sada ne radi iz nekog razloga. A radi s drugim routerom i sa lapom...za popizdit.

EDIT: od siguronosnih programa tu su samo Windows firewall i AVG free antivirus. Isto kao i prije i isto kao i na lap-u.


EDIT 2:
Power on by LAN ne postoji u BIOSu ove ploče, samo Power On by Ring i on je stalno ukljucen bio, svejedno ne svijetli lampica na mrežnoj na ploči.
Smart LAN daje ljedece rezultate:
Pair 1-2 status=normal/length=n/a
Pair 3-6 status=normal/length=n/a
Pair 4-5 status=short/length=1,6m (povremeno se mijenja na 2,4m)
Pair 7-8 status=normal/length=2,4m (povremeno se mijenja na 3,2m)

To mi se (prema uputama od ploce) cini normalno prepoznat kabel spojen na 10/100MBPs hub tj. router. Jedino ne znam koliko je to precizno i je li neki problem sto ove brojke osciliraju izmedju dvije vrijednsti?

Kad se iskopca kabel, Smart LAN uredno stavi sve duzine 0.0m tj. detektira da nema kabela.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 11.10.2009. u 23:03.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2009., 23:26   #12
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Isprobano sa jos jednim LAN kabelom kojeg sam nasao da lezi u ormaru.

SMART LAN ispravno detektira kabel i ispravno detektira kada je kabel ukljucen ili iskljucen iz routera (kad je iskljucen daje sve vrijednosti duzine kao da je kabel prekinut na kraju). Za sva 3 kabela se ponasa isto tj. daje iste (tocne) informacije.

D-Linkovu karticu sam izvadio, iako na njoj nije isti chip kao i na ploci. I ovako nije LAN na ploci neispravan kad se spaja na drugi router tako da....

Ali problem ostaje - komp se ne spaja sa Thompsonom, kao da kabel nije prikljucen (sa trecim kabelom ista prica, pa stvarno sumnjam da je problem u kabelu).
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 00:23   #13
Disconnected
Premium
Moj komp
 
Disconnected's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: ZG, Sesvete
Postovi: 123
Jesi probao preštekat na druge LAN portove....
Dal je grmilo možda ovih dana kod tebe???
Sve mi smrdi na to da je statika spalila LAN portove na thomsonu.....
Disconnected je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 00:52   #14
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Disconnected Pregled postova
Jesi probao preštekat na druge LAN portove....
Dal je grmilo možda ovih dana kod tebe???
Sve mi smrdi na to da je statika spalila LAN portove na thomsonu.....
Kako onda objasnjavas da se laptop najnormalnije spoji preko LAN kabela i najnormalnije radi net i preko LANa? (WLAN iskljucen) I najnormalnije pristupam sucelju routera i stranicama na netu. Ali cim ga pokusam spojit na komp, kao da je mrtav port. na nijednom od portova za za net ne radi. Ali sad sam skuzio da se spoji na ove za iptv? tj. upali se lampica na routeru i na kompu. Mogu li nekako te portove konfigurirati na thompsonu da i oni budu za net, a ne za iptv?

I da, grmilo je... ali je sve bilo istekano iz struje i iz telefonske uticnice...

stvarno ne kuzim u cemu je problem.... lap se spaja, desktop nikako... da se nece ni lap preko LANa i ja bih vec odavno proglasio thompson mrtvim....
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 01:40   #15
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
IPTV portove možeš prenamijeniti za internet, radi se samo o drugom VLAN-u, ali trebaš administratorska ili root prava. Sad hoćeš li se zezati time ili nećeš...

Daj probaj i Linux što sam ti već spomenuo, preskačeš postove...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 08:39   #16
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Jucer sam skinuo i pokrenuo puppy linux(ili da skinem neku "ozbiljniju" distru?)... no kako se bas ne snalazim u linuxu, ne znam sto i kako napraviti da iskonfiguriram mreznu... a i bilo je kasno pa se nisam previse zezao s tim, a ono malo sto sam prckao po tome - nisam nista uspio spojit
Budem danas popodne jos malo poprckao, ako se nadje vremena.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 08:59   #17
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Isprobaj lan portove routera sa laptopom, tj. spoji ga žično na Lan1 i Lan2 (jasno ne istovremeno). Ako to radi, portovi routera su ispravni.
Možda stvarno nebi bilo loše da napraviš factory reset routera i sve konfiguriraš iz početka, prije izvadi / zapiši potrebne podatke.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 09:28   #18
skocimis
Premium
 
skocimis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Pokraj Vinkovaca
Postovi: 41
ja sam stavio original no-tcom firmware na taj router i preporodio sam se...probaj update firmwarea, ne nagovaram te, gubis garanciju ako to napravis, ali eto samo kazem. u slucaju ako se odlucis na to napravi backup user.ini fajla iz routera
skocimis je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 09:55   #19
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ne brinem se za garanciju jer je nemam... kupio second hand pred nekih pola godine
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 20:34   #20
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Mogu sa sigurnoscu utvrdit da je problem u Thompsonu. LAN1 je crko skroz i na njega se ne mogu spojit ni laptopom, LAN2 radi samo na laptopu, na kompu se nikako ne mogu spojiti.

Sada sam na kompu normalno spojen na net preko D-Link DSL-584T, nikakvih problema nema.

U biti LAN na kompu ne radi jedino u kombinaciji sa Thompsonom (spoji se i na laptop i na sve druge routere...) i jedino sto mogu izolirati kao problem je Thompson.

Ostaje mi ili kupiti WLAN karticu za komp pa se tako spajati na Thompsona (kad budem skupio nesto sitno) ili pokusati rekonfigurirati Thompsona tako da IPTV portovi postanu normalni LAN portovi (u nadi da oni rade, sada se upali lampica na njima kad im spojim kabel). Za ovu drugu opciju primam savjete i upute, i ovako je Thompson na putu na nebeske livade..ne mogu ga vise sjebat
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 20:52   #21
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Potraži na netu kako "povadit" sadašnje konfig fajlove. Nakon ovog imaš više mogućnosti:
- uz pomoć CLI komandi prebaci Lan3 ili Lan3 i Lan4 portove u Internet vlan grupu
- stavi drugi fw i izvađene konfig fajlove (koje bi trebalo pregledat / preuredit)
Jedno od rješenja je da staviš kakav 5 portni switch i preko njega voziš sve žično dok je Lan2 na routeru ok.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 20:57   #22
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Pitanje je koliko je LAN2 port OK i koliko ce dugo raditi, buduci da se na njega isto ne mogu spojiti sa kompa (iako sa laptopa radi)
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 21:08   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Probaj prvi prijedlog, imaš tu kod nas u velikoj temi o 780 by T-Com, svakako prvo "izvadi" konfig fajlove.
Nađi manual za CLI komande (za približno istu verziju fw).
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 15:55   #24
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Dale, nakon sto je crkao i port 2, ostali su mi bili samo port 3 i 4 na kojima je konfiguriran iptv. Kako mi se nije dalo zezat s tim, prebacio sam se na stari D-Link bez wireless-a uz gubitak "mobilnosti" s lapom...

uglavnom, malo sam trazio po netu i nasao novi firmware i program za flashanje da to mogu ubaciti i izkonfigurirati iptv portove za LAN.

Mogu li flashnuti modem preko wireless-a ili to ne bi islo? Program za flashanje mi uredno prepozna modem...samo kad trazi username i pass ne znam sto upisati... znam za onaj USE i 0000... ima li kakav admin account na tom routeru?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 19:09   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Ako govoriš o ST780 onda da (ima admin account, potraži malo), nebih ti preporučio da fw update radiš preko wireless - a jer ćeš iovako zmrdan uređaj pretvorit u ciglu. FW update se radi isključivo preko Lan - a, probaj preko Lan3 ili 4.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na