Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2009., 11:26   #1
mumu
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 2
Pomoć oko mreže

Nakon što mi je zyxelov modem (prestige 660hw-3) od t-coma krepao pred par dana i dobio sam novi (siemens gigaset sx763), ništa ne radi kako bi trebalo. Na zyxel se uopće nisam mogao spojiti preko 192.168.1.1, firefox je javljao da je connection timed out. Kada su mi postavili siemensa, normalno sam mogao ući u njega. Zvao sam tehničare t-coma i resetirali su mi port i nekakve adrese koje su mi se nakupile jer sam koristio torrente bez da sam otvorio port (skinuo sam oko 1TB u roku 2 godine kolko imam flat rate). Te je nakon toga internet radio punom brzinom par sati. Postavio sam statičku IP adresu i otvorio sam port torrentima i čak sam skinuo oko 1.5GB pri brzini od 300-450kbps. Nakon šta sam se spojio s laptopom na net i malo po njemu prčkao, kojih sat vremena nakon što sam ga zgasio, net je počeo crkavat. Nije me uopće puštao na niti jednu stranicu (čak ni na „lagane“ poput googlea). Pokušao sam maknut statičku ip-adresu ali ni to nije pomoglo. Windows live messenger network troubleshooter mi javlja da je problem u key ports, ostalo sve da je u redu. Pokušao sam se spojiti i s iphoneom i s laptopom ponovno na net dok je komp uključen i spojen na mrežu, no ni tako ne radi. Skužio sam dok je komp isključen da mogu normalno prek iphonea i laptopa na internet, a kad je komp upaljen a lan kabel nije uštekan niti u jedan port onda se vista zaledi, no kad ga uštekam iste sekunde se odledi. Napravio sam speedtest na laptopu i skida s 4mbit-a

Što znači taj key ports i kako bih mogao riješiti cijeli problem?

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: mumu. 29.07.2009. u 11:37.
mumu je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2009., 20:45   #2
mumu
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 2
Zamijenio sam i mrežnu karticu i kabel ali i dalje isti problemi. On-board mrežni adapter sam disableao u devices.
mumu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na