Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2008., 20:36   #1
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
(riješeno) Vista Ultimate 32-bit -> proc stalno na 50 ili vise%

Dakle, nakon poduzeg boravka na WindowsXP SP2 operativnom sustavu i nakon nuznog ciscenja sistema, odlucio sam se preci na Vistu. Za sada sam ostao na 32-bit sustavu, cisto me zanimalo kako Vista radi i izgleda... pa je sada trenutno OS na kompu Windows Vista Ultimate SP1 32-bit.
Nakon pocetnickih problema u konfiguriranju nekih stvarcica i nalazenju nekih drivera, sve sam nekako sredio , osim jedne stvari...

Komp mi je ponekad malo lijen, treba mu 3-4 sekunde da otvori sadržaj foldera... i slicne stvarcice... onda sam nabasao na drugi problem - proc mi je stalno na 50-54%, cak i kada nista ne radim(u biti je jedna jezgra stalno na 90%, a druga cca 20%).

U task manageru ne vidim ni jedan proces koji zauzima procesor, svi su 0 ili 1 posto.... sve skupa ne bi bilo ni 3% opterećenja.

Antivirus na kompu je AVG 8.0 Free sa zadnjim update-om, viruse nikakve ne nalazi... konfiguracija je ova navedena pod moj komp...

Driveri su zadnji dostupni na stranicama pojedinih proizvođača (VIA Hyperion 5.20a, nVidia ForceWare 178.13 i zadnji driveri od Creative-a koje sam našao na njihovim stranicama (datoteka je SB24_VTDRV_LB_1_04_0077.exe).

Molio bih pomoć od kuda da uopće krenem u traženju krivca za ovo... ima li netko ideju s čime je najbolje krenuti?
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2008., 13:28   #2
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo riješio sam problem bez vaše pomoći - problem su bili driveri od Logitecha za wireless tipkovnicu i miša.. izašla novija verzija i problem je sada nestao
JC Denton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na