Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2009., 23:59   #1531
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Prijatelju to si naisao na model koji ima problema sa ASCI konverzijom boja-defektan model il dobro ne kalibriranu sliku za razlicite izvore.
Ostrina ne moze biti bolja na sd tv-u od hdtv-a, mada zbog oblika pixela na plasmi i manje dijagonale, tebi se sd signal moze ciniti ostriji na crt-u, takodjer postoji opcija sharpness koja itekako cini razliku kad se na hd programima i materijalu postavi na 100%.
Sto se boja tice plasme su poznate zbog svog ASCI kontrasta i prikaza boja koji je skoro savrsen. Neprirodna (narancasta boja lica) je obicno u Dynamic modu gdje kontrast naginje ka crvenom spektru boja.

Ima ljudi koji jednostavno se ne mogu privici na LCD/Plasma ekrane i njima ce uvjek stari CRT biti bolji.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:11   #1532
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nani, 2 brzopotezna

Uskoro kupujem(o) novi TV, no nećemo izdvojiti previše.
Naravno, gleda se SDTV većinu vremena, dok bi HD bio samo za filmove i serije (prvenstveno za mene).
Također, možda bi tu i tamo prišteka PC za malo PES-a ili nečeg sličnog.

Sad osobno naginjem na PV80 jer mi jednostavno ima puno bolju sliku od svih Plazmi ili LCD-a te cijene (do oko 6k kn), nema ghostinga i vidljivi kut je savršen (u dnevnom boravku sjedimo/ležimo mrvicu oko TV-a, ne direktno ispred).

Za 5500kn ne vidim isplativiju/bolju kupnju, a to što nije fullHD ionako mislim da nije toliko bitno jer se ionako gleda sa 3-4 metra, a i još uštedim bandwidth ).

Što misliš, da li sam u pravu kad kažem da za moje potrebe nema boljeg tv-a za sličan iznos?

Još sam gleda Philips 5532 (valjda je taj model), koji je fullHD za oko 6000kn i ima pristojnu sliku (za LCD).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2009., 00:18   #1533
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mar, zašto ne uzeti pv8 model?
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 00:20   #1534
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Često se u praki pokaže da je teorija, samo teorija....

Prije 2 tjedna sam imao prilike gledati plazmu 42PV80P i ostao sam razočaran sa kvalitetom slike. Gledao sam jedno 2-3 sata sa 3-3,5m zavalit u kauču. Preturio sam ga uzduž i poprijeko po postavkama slike no kontrast i boju nikako nisam mogao uskladiti da bi ta slika bila prirodna, znači ljudi sa normalnom bojom kože, same granice između ljudi i stvari u slici... očajno. Gledao sam analogne programe i DigiTV. Za razliku od analogije na DigiTV još bi se mogao i naviknuti, ajmo reć skoro pa zadovoljan.

Nakon tog popodneva odem do komše koji uzeo DVB-T kutiju za 200 ćuna pa reko da ga spojimo na njegov tv a on ima klasičan CRT od 72cm, neka divlja marka. Sklepali mi to i paf... jebo plazmu pa nemam riječi kojima bi opisao koliko su boje i oštrina bolje na tom crt-u spram te plazme u koju sam ja buljio 3 sata.

Veličina plazme je stvarno facinantna i ljepo je to, možda bi te slike bile bolje na 37 modelu no ova naša analogija, dvb-t i digi definitivno izgledaju bolje na crt televizoru i to mi moje oči govore tako da nema ništa nego do praktičnog uvjeravanja i probi.
totalno oprečni dojmovi od mojih recimo... analogija super kad je signal dobar, meni nije bio dobar osim na novoj, tako da to ništa. digitv (hyundai risiver) preko rgb scarta i rgb izlaza risivera izuzetno tamna, makar vidi se da je nešto bolja nego "plain" scart, ali generalno negledljiva, dok je preko običnog scart izlaza katastrofa samo tako (analogna i dvb-t ga deru za duplo). dvb-t standalone risiveri 3 komada, svi bolji od digija preko rgb scarta bez greške. dvd je oke, još uvijek daaaaaaleko od mkv-a.

prava stvar je kad digneš dvb-t ili dvb-s preko kompa koji "upscale-a" sliku, a ne telka i onda imaš stvarno odličnu zemaljsku sliku (najbolje od svih gore navedenih sd signala) i naravno hd. ja sam sve skupa proveo jedno 7-8 sati sa kalibrirajućim softverima i slika je ispeglana odlično, boje kože i sve skupa izgleda jako dobro (hint: sony bravia showcase).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 01:01   #1535
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ima ljudi koji jednostavno se ne mogu privici na LCD/Plasma ekrane i njima ce uvjek stari CRT biti bolji.
A biće da sam takav Neznam, imao sam prilike dosta toga pogledati i te boje mene ubijaju, nikako ih ne mogu podesiti približno crt-u, imam 22 crt monitor iz siga i kad gledam analogne signale sa tv karticom u kompu to je ubedljivo bolje nego što sam gledao po plazmama ili lcd-ima.

Sad sam u postupku nabavke Philips 32PW9551 crt tv-a koji ima koliko toliko podršku za hd, stari ima lcd neki samsung hd redy za 3k i ova plazma što sam pisao mi je dostupna pa budem baš napravio direktnu usporedbu no ponajviše sa analogijom i dvb-t te dvb-s.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 01:29   #1536
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
di si nabavio 9551 ffs?

used pretpostavljam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 01:52   #1537
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Vojna tajna, ak ti kažem morat ću te osobno uklonit

Detalji, kad i ako bude u mojoj sobi !
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 01:59   #1538
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Mar Idu 2 brzopotezna

1.PV8 ili 80 vidi sta ti vise odgovara potrebama i djepu

2.Samsung 42a416 (dobra zaista slika za te novce)

HD i gaming je odlican na ovim telkama a SD standardno dobar

Jel bilo dovoljno brzo
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 02:18   #1539
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Je, no nije li 8P ipak lošiji po kvaliteti slike od 80P?
Barem je tako bilo kod modela serije 7?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 16.01.2009., 02:47   #1540
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ima manji kontrast, vidljiva je razlika da se stave oba tv-a jedan uz drugi, nista sto bi primjetio kuci u svakodnevnom gledanju.
Nani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2009., 08:46   #1541
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Necu nikoga quotati, neda mi se, ali generalno ... rasprava u zadnjih 20-ak postova, koju sam slucajno popratio malo mi je glupava.
Rasprave tipa: "Zasto dati 1k-2k kn vise za nesto kad mozes platiti manje, a dobiti slicno, isto, priblizno ili bolje nema svrhe.
Zasto netko kupi mecku kad se i u fici mozes prevesti od tocke A do tocke B, koji je znatno jeftiniji. Dobro malo sam pretjero, ali zasto pobogu neko kupi A4 kad moze jeftinije proci sa Oktavijom.
Zasto neko kupi Najkice kad i u gumenim kaljužicama moze jednako kvalitetno hodati. Kaljuzice su ipak besplatne, eheh.
Zasto netko kupi GF280 kad je HD4870 puno jeftinija investicija.
Stvar je prestiza, ako je nekom gust izvaliti lovu ... samo naprijed !
Velika vecina nerazumije upravo nas ... koji kupimo telke za koje netko radi i
po pola godine.
Grown up ppl ... pls
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 07:07   #1542
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ljudi molim vas ljepo da konverzacija ide striktno o televizorima i da se ostavite teme ko sta ima i sto je ko kupio, rezolucije, dijagonale itd.

Molim lijepo ljude i ne aludiram apsolutno na nikoga da se drze tehnickih termina, ili samo upita ako im nesto nije jasno, rado cemo dogovoriti na svaka pitanja.

Da ne bi bilo vise svadje i prepirke i da se ne truje tema, promjenimo "temu" ako vas mogu ikako lijepo zamoliti.

Evo ja prvi necu na bilo koje poruke koje nemaju tehnicku podlogu ili savjet odgovarati pa nadam se da se i vi mozete suzdrzati.

Hvala unaprijed.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 08:15   #1543
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
evo da ja napisam par stvari iz mog iskustva
nikako ne stoji izneseno da se ne vidi razlika izmedju FullHD televizije i HDready
Cak i s 3m se ta razlika moze primjetiti/viditi ali mislim da i to ovisi o onome tko gleda televiziju
netko ce prilikom gledanja vise ici za crnom bojom nego detalima
osobno sam vidio raziku na HD materijalu izmedju pioneer 428 i panasonica 42py85, jednostavno se vidi razlika u ''glatkoci'' slike i detaljima na njoj
ako to netko ne vidi, super, nek kupi jeftiniju televiziju i uspara nesto love ;-)

Razlika se, mozda najjednostavije moze primjetiti, ako se gleda onaj sony promo kad vam preko pola ekrana prikazuju SD sliku i FUllHD sliku...e sad treba usporediti takvu sliku na recimo pioneer 428 gdje vam obe polovice izgledaju malte ne identicno dok se na fullHD televiziji jasno vidi razlika u kolicini detalja

Jos jedna stvar sto se tice toga da neki ljudi nisu vidjeli razliku na HDready i FullHD panelima iako je navodno isao FullHD materijal s BD playera...jednom prilikom sam bio u ducanu kad je lik u opcijama BDplayera stavio 720p kao izlaznu rezoluciju. vjerujem da svi znamo kako bi taj materijal trebao izgledati na FullHD i HDready panelima ;-)...kad ga je jedan kupac pitao ''koji materijal se vrti?'', trgovac mu je odgovorio ''fullHD s BDplayera''
;-)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 09:39   #1544
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ovaj put samo brisanje i par infractiona. Slijedeći put banam, pa makar i zbog jednog posta.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 13:06   #1545
Trillian
Premium
Moj komp
 
Trillian's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb grad
Postovi: 195
Gledam panasonic TX-32LE8P i čini mi se ok low budgjet TV - a vidim da ga i ovdje hvale,

no - nema DVB-T tunera, a ako vec kupujem TV volio bih da bude barem digitalni zemaljski signal na njemu.

Kako dodati TV tuner na njega i da li se to uopce moze?
Trillian je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 13:28   #1546
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
TV je super za te novce, a glede tunera tj. "digitalnog zemaljskog prijemnika"nemaš brige. Imaš ih kupiti od 200kn na dalje(dobri se nađu za 400-500 kn) i povezuješ ga sa TV-om kao i svaki drugi vanjski uređaj npr scart-om. To je inače ono za što HTV reklamira davanje bona od 200kn.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 17.01.2009. u 13:43.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 13:46   #1547
Trillian
Premium
Moj komp
 
Trillian's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb grad
Postovi: 195
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
TV je super za te novce, a glede tunera tj. "digitalnog zemaljskog prijemnika"nemaš brige. Imaš ih kupiti od 200kn na dalje(dobri se nađu za 400-500 kn) i povezuješ ga sa TV-om kao i svaki drugi vanjski uređaj npr scart-om. To je inače ono za što HTV reklamira davanje bona od 200kn.
Odlično...neka preporuka za tuner? Neki bang for the buck...
Trillian je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 14:15   #1548
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Imao sam Kathrein koji je radio odlično, a prijatelj je imao yumatu sa kojim je bio vrlo zadovoljan. Dakle za ta 2 znam da su dobri ali su u klasi 400-500kn. Jedan poznanik je kupio roditeljima nekakav digimax i bio vrlo nezadovoljan jer se slika raspadala i uređaj se veoma grije. Teško je to komparirati jer dosta ovisi o skvaliteti signala u tvom stanu. Tamo gdje je signal dobar i jeftin uređaj može raditi zadovoljavajuće pa će ga ljudi hvaliti. Ti onda to kupiš, a zatim ih se sjetiš nekoliko puta dnevno jer kod tebe je signal lošiji. Puno ljudi se pak kune da ovi jeftinjaci imaju dobar prijem samo što imaju probleme poput sporog prebacivanja kanala, grijanja,povremeno gubljenje sejvanih kanala.... Malo progooglaj. Ima već dosta materijala o tome.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:04   #1549
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Je, no nije li 8P ipak lošiji po kvaliteti slike od 80P?
Barem je tako bilo kod modela serije 7?
Slažem se s Nanijem, ako kupiš 8P nećeš vidjeti razliku, ali ako te brine taj detalj obvezno pogledaj oba tv-a. Ima ih u emmezete u k. sucurcu, postavljene su jedna do druge pa ih mozes u miru pogledati.

btw., to sam vec napisao, ne znam zasto je pobrisano??

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
nikako ne stoji izneseno da se ne vidi razlika izmedju FullHD televizije i HDready
Cak i s 3m se ta razlika moze primjetiti/viditi ali mislim da i to ovisi o onome tko gleda televiziju
O ovoj temi je napisano mnogo i na ovom forumu ali i na sličnim forumima širom svijeta i svi koji poznaju materiju su jedinstveni u stavu da je full HD jedan do najvecih, ako ne i najveci trgovački mit posljednjih godina.

Oni koji ne poznaju materiju su lak plijen marketinškim stručnjacima. Nekad su na "hi-fi" linijama s pazara strsale naljepnice "3000w!!!!", danas na dig. aparatima do 800kn u konzuma strše naljepnice "12 megapixela!!!", a na tv-u "Full HD!!!". Ili kao da ti kazem da sam igrao crysis na E8400 3ghz i da me nervira zastajkivanje zbog malo fps pa sam odlučio kupit q6600 jer on ima 4 jezgre pa je duplo brzi od e8400 s 2 jezgre. Ako poznas materiju i znas da crysis koristi samo 2 jezgre i da je 30% brzi na e8400, na tu moju priču se mozes samo nasmijati. Na ovom forumu ima ljudi koji poznaju materiju pa ne cudi što su se nasmijali.

Forum i služi tome da bi se međusobno pomagali. Npr. krenuo sam kupit novu konfiguraciju s HD4870 za Photoshop, ali mi je netko objasnio kako PS ne koristi resurse grafičke kartice i da cu potpuno jednake performanse imati i s trostruko jeftinijom graf. karticom. I ja sam mu se zahvalio jer mi je pomogao. To je dobar primjer funkcioniranja foruma, loš bi bio da sam istresao 3500kn za HD4870x2 i sad uvjeravam svih kako mi Photoshop s tom graf. karticom radi duplo brže nego s HD4670.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:17   #1550
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Npr. krenuo sam kupit novu konfiguraciju s HD4870 za Photoshop, ali mi je netko objasnio kako PS ne koristi resurse grafičke kartice i da cu potpuno jednake performanse imati i s trostruko jeftinijom graf. karticom. I ja sam mu se zahvalio jer mi je pomogao
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=120827
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:27   #1551
cruiser
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 93
Ma naravno da je 1080p marketinški trik. Eto recimo ko može primjetiti razliku između DVD-a i Blue-raya sa 3-4 metra. I Blue-ray je isto prevara sam to ljudi jož ne kuže. Dosta ironije ali tvrdim da je za igranje i gledanje Blue-ray filmova bolji FullHD i milion ljudi me ne može uvjeriti da nije tako jer vidim šta vidim. Neki ljudi eto osim što gledaju DVD i HTV koriste TV i za igranje u FullHD i imaju BR playere. Neki gledaju TV sa 1-2 m. Šta su i oni bedasti? Trebaju se odmaći na 3m kako bi im se onda reklo da su spušili.Ne kužim ako je BR 1080p kako onda to može izgledati jednako dobro na 720p. Logika govori da na 1080p ima daleko viže detalja. Ovo je totalno glupa rasprava. Podsjeća me na onog ekonomista kojeg su svi ismijali kada je predvidio svjetsku krizu. A vidi sada.
Isto mi na živce ide varijanta da plazmu treba gledati u mraku. Ma je li molim te? Promjenit ću svoj život zbog plazme. Poznato je da se TV ne gleda u mraku jer napreže oči. Ali kad su plazme u pitanju to je OK. Nije li i to marketinški trik? Većinu vremena TV gledamo u svjetlim uvjetima. Ko ne vjeruje nek izračuna.
cruiser je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:32   #1552
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ima i druga strana priče.
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Uzimam quad zato što ce mi comp. prvenstveno služit za obradu slika (kontrast, boje,..), druga potreba je pracenje dionica (prostor, tablice), treceg zahtjeva nema, igru nisam instalirao vec 10g, i ne planiram sljedecih 30god. Tako da ne znam koliko ce graficka biti opterecena s obzirom da nema igara vec samo slike.
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
HD 4870 ti sigurno ne treba za tvoju namjenu i samo budeš bacil novce. Ruku na srce bilo koja matična s integriranom GeForce 9300 + Q6600 ili 790GX + Phenom 9550 su bolji izbor nego kupnja HD 4870 ili bilo kakve low-end kartice, tek tolko da daje sliku. CS4 tak i tak zasad prebacuje minimalan broj mogućnosti na grafičke kartice i ako budu ikad složili Photoshop koji bude u mogućnosti 100% iskoristiti potencijal grafičke kartice, onda lako kupiš novu i bolju karticu. Ali "danas", jednostavno nema potrebe da daješ masu novci za posebne kartice., kad ih moreš uložiti u više diskova, memorije, bolje kućište, bolji monitor i tome slično.
Sve u svemu i to malo opcija koje CS4 prebacuje na kartice bude mu te HD 4670 itekak dobro odvrtela. Mada je za to sposobna i HD 3200 ili HD 3300.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:36   #1553
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Ja sam ovo komentirao, molim lijepo

Citiraj:
ali mi je netko objasnio kako PS ne koristi resurse grafičke kartice
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:37   #1554
MagnaT051
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Fiume
Postovi: 35
ljudi pomoć!
trazim lcd 40''-42'' 100mhz mpeg 4 full hd i imam nekih 8000-8500 kn
za sada sam samo naletio na Samsung LE40A656A1F ali nema mpeg 4
otvoren sam za sve prijedloge
unaprijed hvala
MagnaT051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 15:41   #1555
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Ja sam ovo komentirao, molim lijepo
Pa ko bi vas skužil kad ste citirali cijele rečenice.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 16:43   #1556
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor MagnaT051 Pregled postova
ljudi pomoć!
trazim lcd 40''-42'' 100mhz mpeg 4 full hd i imam nekih 8000-8500 kn
za sada sam samo naletio na Samsung LE40A656A1F ali nema mpeg 4
otvoren sam za sve prijedloge
unaprijed hvala
LOL ... bolje da nisi to pitao.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 17:00   #1557
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
O ovoj temi je napisano mnogo i na ovom forumu ali i na sličnim forumima širom svijeta i svi koji poznaju materiju su jedinstveni u stavu da je full HD jedan do najvecih, ako ne i najveci trgovački mit posljednjih godina.

Oni koji ne poznaju materiju su lak plijen marketinškim stručnjacima. Nekad su na "hi-fi" linijama s pazara strsale naljepnice "3000w!!!!", danas na dig. aparatima do 800kn u konzuma strše naljepnice "12 megapixela!!!", a na tv-u "Full HD!!!". ....
Kao sto rekoh ;-) ovisi o tome tko gleda i tko slusa ;-)

ja sam osoba koja vjeruje svojim usima i ocima
dali je nesto mit ili podvala ne znam, hvala bogu jos uvijek vidim (doduse uz pomoc naocala (je sad ce neki zlobnik reci da nabavim nove ;-))) i dobro cujem te mogu utvrditi dali mi je bolja slika od televizije do televizije te zvuk od linje do linje
u zadnje vrijeme po forumima citam kao svi kao preporucuju HDready ako nemas namjeru gledati s udaljenosti manje od 3 do 4m
ne znam kako vi financijski stojite, ali s obzirom na cijene, mislim da vecina ljudi danas to gleda s udaljenosti od 2 do max 4 m...jako mali je broj onih koji ce TV gledati s vece udaljenosti.
Nadalje, ne gledaju svi ukucani s iste udaljenosti ;-), ta ne kupujes TV da bi dobru sliku imao onaj koji ce to gledati s 6m !

ali dobro ;-) vidim da ovo prepucavanje oko rezolucije TV postaje jednako prepucavanju u rezolutnosti HiFi sustava...netko cuje i vidi razliku i spreman je za nju platiti (pa makar ta razlika bila i imaginarna)...netko ne cuje i ne vidi te ne zeli platiti vise...
ne vidim razloga zasto bi se sad trebalo pisati 150stranica uvjeravajuci one druge u svoje stajaliste
tako da mislim da je ovo sve od mene u ovoj temi (ja sam i onako samo u prolazu)
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 18:04   #1558
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
yoke, bravo! lijepo napisano... odjav
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:22   #1559
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Matematicki je dokazano bez obzira na vasa uvjerenja, vas subjektivni dojam, placebo efekte, ne poznavanje ili poznavanje materije da ljudsko oko moze razaznati od 30 do 40 pixela po kvadratnom inchu sa 10 ft ili 3 metra. 2.5 do 3 metra predstavljaju za 90% stanova optimalnu(najbolju najugodniju) udaljenost za gledanje.

To konkretno znaci da 42" 720p panel ima tacno 30 pixela po inchu sa 3 metra.

To takodjer znaci da 50" 1080p panel ima 45 pixela po inchu, i kao takav se uzima kao najmanja granica za 1080p rezoluciju jer visak pixela koju pruza veca rezolucija ljudsko oko ne moze primjetiti.

Nadalje 60" plasma ima oko 35 pixela po inchu i ako pazljivo citate recenzije i strane forume jasno je da 60" modeli najbolje prikazuju detalje bas zbog te gustine od 35 pixela po inchu kvadratnom gdje ljudsko oko moze razabrati svaki detalj koji je zbog dijagonale dovoljno uvecan.


Nadalje neko je rekao da 1080p rezolucija daje vise detalja, koliko vam god to cudno zvucalo ali to nije istina.
To je istina za 60" 720p ekrane na spram 60" 1080p ekrana.
26 vs 36 pixela po inch-a.

Kod 720p i 1080p ekrana svi detalji su prikazani s tim da su detalji na 1080p ekranima izglacani kao da je upaljen antialiasing na tv-u. Ovo je vise primjetno na manjim ekranima do 46", iznad 50" vec se vidi gubitak finesa koji ce mnogi protumaciti kao broj i izgled detalja.
To je razlog zasto slika na 1080p izgleda ispeglanija ali samo na 50" i vecim dijagonalama.
Nadalje jako je vazno kako tv radi skaliranje 1080p signala na svoju nativnu hd ready rezoluciju jer nema svaki tv istu elektroniku.

To je vidljivo jer Pioneer 428XD 720 plasma daje bolju sliku od bilo kojeg 42" 1080p ekrana.
Slobodno koristite google ko se ne slaze sa ovim navodima.

Sto se detalja tice stanite ispred hd ready i full hd teli-a i gledajte isti materijal na oba tv-a zamrznite sliku i pokusajte nac neki detalj na 1080p koji je nevidljiv zbog manje rezolucije na 720p.
Necete ga naci.
Opet kazem nemojte meni vjerovati na rijec, pravac u trgovinu i provjerite ove tvrdnje.

Tuzno je sto se toliko raspravlja oko stvari koje su apsolvirane odavno.
U ovom momentu je jako bitno znati razlike izmedju prikaza 720p i 1080p vs dijagonala zbog same cijene hd ready i full hd televizora.
Onog momenta kad proizvodnja panela bude toliko razvijena da ce i 26" modeli imati 1080p panele sa niskim cijenama kao danasnji 720p modeli, prica rezolucija vs. dijagonala nece imati vise nikakvog smisla.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2009., 19:50   #1560
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
kakvi to tracevi kruze o zabrani proizvodnje plazmi?
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na