Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2004., 11:09   #1
ssurfer
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: vis
Postovi: 1
problem sa SATA HDD-om

Molio bih za pomoć. Nisam siguran jeli mi riknuo HDD ili je nešto drugo u pitanju. Imam ASUS p4v8x-x matičnu ploču, INTEL procesor na 2800 MHz, ATI Radeon 9200 SE grafičku i WDJC HDD. Sve je bilo Ok i funkcioniralo dok nisam instalirao Win XP SP2. Nakon instalacije i restarta računala ne mogu više ništa jer računalo više ne vidi hard disk. Naime, kod podizanja sistema vidi se da je na chanelu 0 spojen hard disk ali nakon toga ništa. Pojavi se na par sekundi WIN XP ekran ali ponovno se sve restarta. Ni kod nove instalacije windowsa ništa nije moguće jer windowsi kažu kako hard diska nema. Pokušao sam ući u SATA RAID BIOS ali nisam uspio ništa konfigurirati. Nekako sumnjam da je riknuo HDD i mislim da su problemi sa zakrpom SP2. Molio bih za pomoć ili savjet.
HVALA
ssurfer je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2004., 11:32   #2
vudu2
Premium
Moj komp
 
vudu2's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,058
Treba ti disketa sa driverima za s-ata kontroler na tvojoj ploči. Kada ideš instaliravati windowse, piše ti press f2 (ili tako nešto, neznam koji F) , staviš disketu sa driverima, windows ti ih nađe ili ih selektiraš sam i to bi trebalo biti to.
vudu2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2004., 11:39   #3
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne, to nema veze s diskom. to je problem između Prescott procesora i WinXP SP2. flashaj si BIOS od ploče i sve će biti OK.

što se tiče diska, u BISU negdje imaš opciju (vjerojatno pod integrated peripherals) za mjenjanje načina rada SATA kontrolera. ako imaš, stavi si Combined mode i disk će se predstavljati kao EIDE, a raditi kao SATA. po mome mišljenju ako je u konfi samo 1 disk i recimo 1-2 optička pogona, nije potrebno koristiti SATA disk na kontroleru sa ID2, ili još gore RAID kontroleru. najveća kompatibilnost se postiže ako kontroler emulira Combined mode, a BIOS vidi SATA disk kao Primary Masrer
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na