Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2013., 17:01   #91
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ma čisto me zanima jer pokušavam dokučit da li mi je cpu bottleneck, makar naravno sintetika nije neki pokazatelj za to
A čini mi se da mi se uopće ne isplati prelaziti na neki FX-8350 glede performansi u igrama...

@HCS, zanimljivo je baš gledat kako skaliraju CPU intese testovi do nakraju firestrike koji je gotovo identican skor i naravno gpu intense test
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2013., 17:35   #92
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma čisto me zanima jer pokušavam dokučit da li mi je cpu bottleneck, makar naravno sintetika nije neki pokazatelj za to
A čini mi se da mi se uopće ne isplati prelaziti na neki FX-8350 glede performansi u igrama...

@HCS, zanimljivo je baš gledat kako skaliraju CPU intese testovi do nakraju firestrike koji je gotovo identican skor i naravno gpu intense test
Pa ne znam kak je za single gpu po pitanje bottlenecka,ali kolega s foruma šole150 je imao 1090t i dva komada 6950ki,i presao sa na i5 3570k i dobio prilican boost u fpsima na istom setupu grafi. Imho,ako si za sada zadovoljan sa dobivenim brojem fpsa u igrama koje igras,nemas potrebe mijenjati. Ako igras cpu intense igre,tipa bf3 kao šole i ja,onda ti ne bi skodila nadogradnja cpua,pogotovo dok se jos za te 1090t moze dobit solidna lova
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 18:02   #93
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Am? Koji CPU test ovdje, ja sam malo uspoređivao Physics Score u Firestrike-u...
Aham, sad vidim, ti misliš da je ovaj Ice Storm cpu test

I btw, ajde baš izvrti ako ti se da (znam da traje valjda 15 min ako nemas key -.-) sa svojom konfiguracijom u "moj komp" i clockanom grafom ako ti se da, čisto ovako iz znatiželje me zanimaju rezulati
Evo sa grafom na stocku, bench kad sam je uzeo prije 10 dana, proc je na 4.0.
http://img407.imageshack.us/img407/8513/kyz7.jpg
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 22:47   #94
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Evo sa grafom na stocku, bench kad sam je uzeo prije 10 dana, proc je na 4.0.
http://img407.imageshack.us/img407/8513/kyz7.jpg
Ma mene zanimao odnos između 7950/7970, jer kad sam uzimao grafu sam razmisljao i o 7970, i onda sam malo istrazivao po stranim forumima, i da 7950 bude ravna 7970 potrebno je da radi na samo 50mhz vise GPU clocka, zato me bas zanimao tvoj score, makar imas malo jaci cpu

Kako se OC-a tvoja sapphirka?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2013., 23:24   #95
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma mene zanimao odnos između 7950/7970, jer kad sam uzimao grafu sam razmisljao i o 7970, i onda sam malo istrazivao po stranim forumima, i da 7950 bude ravna 7970 potrebno je da radi na samo 50mhz vise GPU clocka, zato me bas zanimao tvoj score, makar imas malo jaci cpu
Lol, pa nemoj bit tak naivan, ipak razlika od 256 sp-a i 16 texture unitsa mora bit negdje vidljiva Svašta se piše po tim forumima

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Kako se OC-a tvoja sapphirka?
Nisam probao kako rekoh, grafu sam kupio prije 10 dana, a od toga me 8 dana nije bilo u hr, vratio sam se u pon ujutro i išao odmah radit, danas radio drugu, kući stigao maloprije, a i nisam uopće od likova opsjednutih clockanjem i traženjem granica, tako da će ta faza pričekati neki slobodan vikend Čim to dočekam, postat ću ti ovdje score, bez brige
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 00:10   #96
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Lol, pa nemoj bit tak naivan, ipak razlika od 256 sp-a i 16 texture unitsa mora bit negdje vidljiva Svašta se piše po tim forumima



Nisam probao kako rekoh, grafu sam kupio prije 10 dana, a od toga me 8 dana nije bilo u hr, vratio sam se u pon ujutro i išao odmah radit, danas radio drugu, kući stigao maloprije, a i nisam uopće od likova opsjednutih clockanjem i traženjem granica, tako da će ta faza pričekati neki slobodan vikend Čim to dočekam, postat ću ti ovdje score, bez brige
Ma ne bih se baš nazvao naivnim, imaš i cijeli članak ovdje koji sam već postao u HD7950 threadu postao. Na istim clockovima je razlika 3-5%, a to tih 50mhz vise kompenzira i to su tih 256 sp-a
http://hexus.net/tech/reviews/graphi...d-7970-clocks/

Ma ja sam se samo malo vratio u OC dane upravo zbog ove kartice, koja obiluje njime

EDIT:
Sad vidim da sam traljavo sročio rečenicu za ovih 50mhz više u prošlom postu. Na to sam mislio da ako 7950 radi na 1050mhz, tu je ekvivalentna 7970 na 1000mhz, a ne da samo 7950 treba raditi na 50mhz vise ( sto bi bilo 800+50=850mhz, jel, i da je tu ravna 7970 )

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 18.09.2013. u 00:17.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 07:26   #97
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ma ne bih se baš nazvao naivnim, imaš i cijeli članak ovdje koji sam već postao u HD7950 threadu postao. Na istim clockovima je razlika 3-5%, a to tih 50mhz vise kompenzira i to su tih 256 sp-a
http://hexus.net/tech/reviews/graphi...d-7970-clocks/

Ma ja sam se samo malo vratio u OC dane upravo zbog ove kartice, koja obiluje njime

EDIT:
Sad vidim da sam traljavo sročio rečenicu za ovih 50mhz više u prošlom postu. Na to sam mislio da ako 7950 radi na 1050mhz, tu je ekvivalentna 7970 na 1000mhz, a ne da samo 7950 treba raditi na 50mhz vise ( sto bi bilo 800+50=850mhz, jel, i da je tu ravna 7970 )
Isto tako na dosta tech foruma imaš spomenut baš taj review što si linkao kao traljav i dosta nerelevantan, prvenstveno zbog starih drivera, prije onih prvih boost drivera u čini mi se 12om mj 2012e (zaboravih točan mjesec, davno je to bilo), te zbog 'čudnih' rezultata, a uostalom, u tom testu ti je 7970 obična, na 925mhz...
Što se tiče sp-a, 256 sp-a razlike je prilična brojka, ako uzmemo u obzir da se radi o cca 15% više, fizičkih jedinica, koje teško ikakav oc može nadoknađivati u realnoj upotrebi u gameanju igara koje znaju iskoristiti sav potencijal grafe, te 500mhz veći nativni takt memorije, a da ne izostavimo iz priče također i oc sposobnosti 7970ki
No dosta offtopica, ima prigodna tema o grafama, pa ili neka mod prebaci ovo tamo, ili piši tamo dalje o 7950 vs 7970 isplativosti i ostalim tehničkim finesama koje spomenusmo
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 08:38   #98
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Izgleda je druga jopisa proc poceo kociti , laggas laggas
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2013., 09:56   #99
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Izgleda je druga jopisa proc poceo kociti , laggas laggas
A to si zaključio po konkretno čemu?
Prožvakana tema xx puta već, pa i ovdje na forumu, ali evo ti par linkova pa vidi, ne da mi se googlat dalje.
http://www.hardocp.com/article/2011/...4#.UjlXP3-1uSo
http://techreport.com/review/23246/i...h-today-cpus/6

Clock per clock je jedan i7 prve generacije sasvim ravnopravan u 3dčmarkovima te u gejmanju, svojoj novijoj braći
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline