Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2008., 21:00   #1
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Lightbulb Muke po umrežavanju (Wired + Wireless = Boli glava)

Trenutno sam korisnik B.netove adsl usluge...

Radi se o omogućavanju pristupa netu desktop računalu i laptopu s tim da bih ako je ikako moguće htio iskoristiti opremu koju trenutno imam, a ona je:

1) Scientific-Atlanta Webstar EPC2100
2) D-Link DSL-G684T

Ideja je sljedeća... Router naveden pod brojem 1 bih povezao s D-Linkom na kojeg bi se sa desktop kompa povezao žičano, a laptopom bi se povezivao bežično.

Nakon što sam D-Linkov router postavio u brigde način rada, veza normalno radi, ali problem je što radi samo na jednom od računala...

Da li je ikako moguće izvesti ono što imam na umu bez potrebe za hubom ili switchem te nekoliko metara kabla ili kupovanjem wireless kartice za desktop komp?
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2008., 12:10   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,585
B.netove adsl usluge
Bnet = "kabelski internet"

Željeno bi se moglo "složit". Prvo trebaš otkrit / provjerit IP adresu od Webstar EPC2100 (ako nije mjenjana trebala bi biti 192.168.100.1).
Probaj otvorit http://192.168.100.1, trebaš dobit stranicu sa statusom modema.
Zatim na D-Link DSL-G684T:
- Home > WAN - za sve Pvc stavi na Disabled
- Home > LAN - promjeni IP uređaja u 192.168.100.2
- Home > DHCP - ugasi tj. postavi No DHCP, taj "posao" bi trebao odrađivati EPC2100, ako "stvar" nebude funkcionirala onda ovdje upali DHCP Server, od-do 192.168.100.3-192.168.100.254, DNS Mode=Auto
- ako bude problema pristupu nekim stranicama onda ovdje promjeni u Manual i unesi Primary=213.149.32.19 (dns1.bnet.hr) Secondary=213.149.32.20 (dns2.bnet.hr), također je alternativa 208.67.222.222 (OpenDNS)
- Advanced > Routing > Static Route, dodaj > Destination=0.0.0.0 Netmask=255.255.255.0 Gateway=192.168.100.1
Valjda netreba pisat da na svakom tabu po promjeni stisneš Applay a možda nebi bilo loše Tools > System - Save and Reboot (malo duže traje jer čekaš da se uređaj svaki put inicijalizira ali zato su promjene sigurno aktivne).
Postavke mrežne na kompu (IP, Gateway) namještaš manualno prema uređaju kojeg spajaš i njegovoj IP adresi (u cijeloj proceduri mijenjaš barem dva puta, vidi slične savjete na forumu).
Uređaje u konačnici spajaš Webstar EPC2100 Lan - D-Link DSL-G684T Lan1.
Moraš pronaći odgovarajući redosljed inicijalizacije uređaja, ova bi trebala raditi Webstar EPC2100 - D-Link DSL-G684T - PC, sačekaj da pojedini uređaj izađe na režim pa tek onda pali slijedeći.
Uputstva: WebSTAR DPC/EPC2100 manual i DSL-G684T_man_en_Manual.pdf 9,12 MB.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2008., 12:40   #3
LordNitro
Premium
 
LordNitro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,610
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
B.netove adsl usluge
Bnet = "kabelski internet"
A što ćeš.. Znaš onu o beskrajnoj ljudskoj gluposti... Ni na kraj pameti mi nije bilo da pišem nešto krivo

Inače, hvala na odgovoru. Probam za kojih sat vremena pa se javim!
__________________

Kirk: "Spock, you want to know something? Everybody's Human."
Spock: "I find that remark... insulting."
LordNitro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na