Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2020., 08:21   #1
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Asus strix rog gtx 1080 ti pregrijavanje

Pozdrav ekipa,


Imam gore navedenu grafičku koja je trenutno na reklamaciji. Zanima me čisto informativno ako se nekim čudom vrati da je ispravna šta da napravim. Temperatura mi ide na 85 stupnjeva dok prije nikad nije prelazila 76 čak ni ljeti. Kučište ima 7 ventova i hlađenje bi trebalo bit dobro. (Čisto za primjer sad imam aorus 1060 od 6 gb u kučištu i grafička ne prelazi 67 stupnjeva). Testirao sam je u još 2 različita kučišta i ista stvar. Problem je šta se sve igre ruše kad temperatura prođe 80 stupnjeva a asus kaže da je temperatura prevelika. Na FurMarku dođe na 85 i stoji stalno na toj temperaturi.

Možete vidjeti kako to izgleda na ova 2 videa:
https://www.youtube.com/watch?v=kZFzdETrYq4
https://www.youtube.com/watch?v=zTe6xuCPudA
Zanima me pošto je problem u grijanju ukoliko npr proglase grafičku ispravnom da li je moguće riješit taj problem u nekom servisu. Da se npr promjeni pasta ili šta se već može napraviti da se smanji temperatura. Iskreno nadam se da će asus to riješit ali pošto već muku mučim 3 mjeseca sa njom htio bi bit spreman i na ovakvo rješenje. Isto tako da napomenem kad sa asusovim programom podignem brzinu ventova onda temperatura ne prelazi 75 stupnjeva i sve radi normalno ali zuji kao da sam na pisti.

Uzeo sam 2 k monitor i sad mi ova trenutna nije dovoljna i moram čekat da vidim šta će bit kad se vrati od asusa. Unaprijed Hvala
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 09:16   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
imao sam sličan problem sa STRIX RX580. Čak sam tu nekim kolegama proslijedio bio. Naime, meni je grafička u kućištu dok je u "vodoravnom položaju" išla na 90ak stupnjeva. Na test bench stolu dok je stajala vertikalno onda je temp bila cca 70. Sad da li je pasta zasušena bila ili je plin malo iscurio iz pipa, ili nešto treće ne znam, ali je problem bio takav. To sam napomenuo kod reklamacije, da je testiraju i u kućištu dok je vodoravna, i reklamacija mi je prošla, dobio sam drugu grafu. Očito imaš sličan problem
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.08.2020., 11:45   #3
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
imao sam sličan problem sa STRIX RX580. Čak sam tu nekim kolegama proslijedio bio. Naime, meni je grafička u kućištu dok je u "vodoravnom položaju" išla na 90ak stupnjeva. Na test bench stolu dok je stajala vertikalno onda je temp bila cca 70. Sad da li je pasta zasušena bila ili je plin malo iscurio iz pipa, ili nešto treće ne znam, ali je problem bio takav. To sam napomenuo kod reklamacije, da je testiraju i u kućištu dok je vodoravna, i reklamacija mi je prošla, dobio sam drugu grafu. Očito imaš sličan problem

Otišla je nakon teške i duge bitke asusu na testiranje pa se nadam da će oni to dobro pregledat i vidit šta nije dobro. Ne smeta mi ni da je poprave samo da radi. Al opet imam fobiju da ne bi bilo da radi pa gledam kakva mi je onda opcija. Znam da ljudi stave novu pastu al ne znam koliko bi to na kraju pomoglo jer nemam iskustva sa tim, pa me zanima mišljenje ljudi koji rade sa tim i njihov savjet.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 12:09   #4
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Pasta može imati jako veliki utjecaj na temperaturu, i preko 20°
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2020., 14:30   #5
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Pasta može imati jako veliki utjecaj na temperaturu, i preko 20°

Hvala na odgovoru. Po tome bi trebalo pomoć al volio bi ako ima ko ko se bavi sa tim ili ko je radio nešto slično da se javi.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2020., 13:05   #6
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Ja sam kupio rabljenu i temp mi je bila 85C. Zatim sam u case ugratio 8 ventova i sad mi je temp 65-75C, ovisno i igri i rezi.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2020., 13:16   #7
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Definitivno pasta. Moze i lose kuciste ko sto kaze kolega gore, ali ja sam promjenom pasta vidio abnormalne rezultate u pozitivnom smislu.

E sad, prckat po GPU koji vrijedi 3000+ kuna nije bas da bi svatko dragovoljno isao. Mislim nema se sto pogrijesiti, ali nedaj boze da nakon toga tretmana neradi, haha

P.S. I moja 1080ti bude uskoro dobila promjenu paste, ne pregrijava se ali onak je mislim malo pocistiti da vidim oce li iamt kakvog utjecaja.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2020., 13:31   #8
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Definitivno pasta. Moze i lose kuciste ko sto kaze kolega gore, ali ja sam promjenom pasta vidio abnormalne rezultate u pozitivnom smislu.

E sad, prckat po GPU koji vrijedi 3000+ kuna nije bas da bi svatko dragovoljno isao. Mislim nema se sto pogrijesiti, ali nedaj boze da nakon toga tretmana neradi, haha

P.S. I moja 1080ti bude uskoro dobila promjenu paste, ne pregrijava se ali onak je mislim malo pocistiti da vidim oce li iamt kakvog utjecaja.
ja sam na svojoj evga 1080ti promijenio pastu i u prosjeku srusio temperature vise od 10 stupnjeva. stavio sam klasiku mx4
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2020., 13:34   #9
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Imam istu grafu i neki dan sam promjenio pastu. Inače je max išla do 81. stupnja sad po ovim vručinama, sad poslije promjene paste nekih 5 stupnjeva manje drži.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 14:35   #10
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja sam kupio rabljenu i temp mi je bila 85C. Zatim sam u case ugratio 8 ventova i sad mi je temp 65-75C, ovisno i igri i rezi.

Imam zelmanovo kučište sa 7 ventilatora protok na sve strane čak i na vrata oba. Kad stavim zamjensku grafičku aorus 1060 6 gb temperatura po najvećoj vručini sad je bila max 63 inaće prije lita nije prelazila 60. Da je problem do kučišta onda bi i ona imala veću temperaturu a ne manju nego u lika u kojeg je bila prije



Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Definitivno pasta. Moze i lose kuciste ko sto kaze kolega gore, ali ja sam promjenom pasta vidio abnormalne rezultate u pozitivnom smislu.

E sad, prckat po GPU koji vrijedi 3000+ kuna nije bas da bi svatko dragovoljno isao. Mislim nema se sto pogrijesiti, ali nedaj boze da nakon toga tretmana neradi, haha

P.S. I moja 1080ti bude uskoro dobila promjenu paste, ne pregrijava se ali onak je mislim malo pocistiti da vidim oce li iamt kakvog utjecaja.

čekam još uvijek da se vrati od asusa da znam jeli proglašena ispravnom ili ne. Ako je kojim čudom proglase ispravnom dat ću je nekom da promjeni pastu i ako još šta treba tako da radi. Jer kad povećam vente na skoro max brzinu drži temperaturu oko 72 i sve normalno radi.


Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Imam istu grafu i neki dan sam promjenio pastu. Inače je max išla do 81. stupnja sad po ovim vručinama, sad poslije promjene paste nekih 5 stupnjeva manje drži.


Da li ti ruši igre kad dođe na 80? Meni nije problem šta se grije nego šta igre ruši na 80 sve.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2020., 18:03   #11
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Cek malo, ako je na 72 i ne rusi igre onda je ok. Ako je na 80C i rusi igre onda nije ok. Meni je kad sam Ryzena ovog iz potpisao probao na stock cooleru trotlao, zajedno sa grafom, to je bila pecnica u nekom zatvorenom NZXT kucistu.Grafa na 85C, a Ryzen samo da nije 90C kurio. Zaboravio napisat da su mi igre trotlale, zvuk mi je prckao i tako to jer ja kad igram onda cjedim maximum iz sveg hardwarea i ventilatori moraju biti na max.

Stavio ja njega u neko staro Coolermaster (samo ime kaze), i stavio ventilatore na sva mjesta na koja se moze staviti i promjenio Cooler na ryzenu i evo ga na sad je sve cool.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 07:19   #12
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Cek malo, ako je na 72 i ne rusi igre onda je ok. Ako je na 80C i rusi igre onda nije ok. Meni je kad sam Ryzena ovog iz potpisao probao na stock cooleru trotlao, zajedno sa grafom, to je bila pecnica u nekom zatvorenom NZXT kucistu.Grafa na 85C, a Ryzen samo da nije 90C kurio. Zaboravio napisat da su mi igre trotlale, zvuk mi je prckao i tako to jer ja kad igram onda cjedim maximum iz sveg hardwarea i ventilatori moraju biti na max.

Stavio ja njega u neko staro Coolermaster (samo ime kaze), i stavio ventilatore na sva mjesta na koja se moze staviti i promjenio Cooler na ryzenu i evo ga na sad je sve cool.

Meni nikakvih naznaka nije bilo osim šta kad dođe na 80 stupnjeva igra se zamrzne i onda se sruši i vrati me u windowse. U početku je bilo na samo zahtjevnijim igrama a poslije na svim igrama. I ugrije se doslovno u 2 minute. Kod mene je grafička preko 2 godine i znam kad sam je tek uzeo da nije prelazila 73 stupnja na Furmarku a sad kad sam radio testiranja konstanta 84-85.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 08:13   #13
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pasta, a mozda i ventilatori ne vrte kak treba. Jel se cuje kakvo preskakanje, zujanje?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 11:33   #14
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
De prestanite lupetat i ponavljati jedno te isto i nabijati post Count. Kakve veze sto je ako je grafa na servisu ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 11:41   #15
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja pisem sto znam, koliko sam skuzio grafa je bila na servisu tamo rekli da je u redu, a ona i dalje ne radi pa je vracena opet na servis, sto je vrlo moguce. Imao sam i sa svojom slicne probleme, i kod mene su bili problem ventilatori, sad cekam da prodje garancija onda cu i pastu zamjeniti.

Da se jos nadodam imao sam i RX 480 8gb koja je gubila sliku, pregrijavala se. Zamjenio pastu sad radi ko urica. A kad ti dodje sa servisa pogledaj jesu li je otvarali, samo neznam dali oni na srajfove naljepe nanovo naljepnice ili se moze po tome vidjeti da su mozda oni sami promjenili pastu. uostalom ako ih zamolis mozda ti oni sami to naprave.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:05   #16
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nepišeš sto znaš , pišete bezvezarije. Pišete jednu te istu stvar u vise tema i prelivate iz šupljeg u prazno. Koga ćeš moliti da zamjeni pastu ? Nitko osim ovlaštenog servisa nesmije skidati naljepnice u EU , pošto u hr nema ovlaštenih servisa za komponente, dakle ni jedan servis osim proizvođača direktno nesmije skidati naljepnicu i čistiti pastu, ne pišite gluposti. Druga stvar je ako grafa nema naljepnicu, i opet malokoji servis će ti to raditi jer ukoliko dodje do problema oni su odgovorni, tad mozes odraditi to sam na vlastitu odg da nešto ne sjebes.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:55   #17
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 238
Citiraj:
Autor Proudcroat Pregled postova
Da li ti ruši igre kad dođe na 80? Meni nije problem šta se grije nego šta igre ruši na 80 sve.
Ne, sve radilo ok, sad ni ne može do 80 kako sam pastu promjenio.
__________________
Trgovine: 1, 2, 3
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:52   #18
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nepišeš sto znaš , pišete bezvezarije. Pišete jednu te istu stvar u vise tema i prelivate iz šupljeg u prazno. Koga ćeš moliti da zamjeni pastu ? Nitko osim ovlaštenog servisa nesmije skidati naljepnice u EU , pošto u hr nema ovlaštenih servisa za komponente, dakle ni jedan servis osim proizvođača direktno nesmije skidati naljepnicu i čistiti pastu, ne pišite gluposti. Druga stvar je ako grafa nema naljepnicu, i opet malokoji servis će ti to raditi jer ukoliko dodje do problema oni su odgovorni, tad mozes odraditi to sam na vlastitu odg da nešto ne sjebes.
Eto mogao si nam tako odmah napisati, ja nisam znao da nijedan servis nesmije skidati naljepnicu, a vjerujem da nas ima vise koji to neznamo. Sto onda znaci da taj servis koji mu je vratio graficku natrag s oznakom da radi nije promjenio pastu. Znaci moze na vlastitu odgovornost promjeniti.

Da odmah pitam, predpostavljam da to onda vrijedi i za sve ostale komponente zasticene naljepnicama, npr napajanja?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:06   #19
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Referiram se na postove u temi pa neću sve quotati... Razlika u vodoravnom i okomitom položaju je znak da je problem u ventilatorima. A što se tiče promjene paste, tu može doći do problema kontakta jezgre s hladnjakom. Opruge na šarafićima izgube elastičnost i ne daju dosta potisne sile da bi višak paste izašao sa strane, a ako su u pitanju i thermal padovi memorije i vrm-ova, oni se mogu malo ekspandirati kad se makne hladnjak, onda pogotovo oprugice ne mogu dosta stisnuti. Malo razvući treba oprugice, poželjno je postaviti i washere (nylon, fibre, guma...).
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:09   #20
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Eto mogao si nam tako odmah napisati, ja nisam znao da nijedan servis nesmije skidati naljepnicu, a vjerujem da nas ima vise koji to neznamo. Sto onda znaci da taj servis koji mu je vratio graficku natrag s oznakom da radi nije promjenio pastu. Znaci moze na vlastitu odgovornost promjeniti.

Da odmah pitam, predpostavljam da to onda vrijedi i za sve ostale komponente zasticene naljepnicama, npr napajanja?
Tako je, ni jedna komponenta na kojom imas naljepnicu warranty void if removed nesmije biti servisirana od strane nikog sem proizvodaca. Kupis evgu i nemas tih problema , kupis asus drek , platiš ko ćaći misu i onda imas naljepnicu i hvatas se za glavu. Ubuduce kupujte kartice bez naljepnica.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 07:34   #21
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pasta, a mozda i ventilatori ne vrte kak treba. Jel se cuje kakvo preskakanje, zujanje?

Pratija sam ventilatore uredan je zvuk i rade sva 3 istom brzinom po asusovom programu i fizički tako izgleda.


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
De prestanite lupetat i ponavljati jedno te isto i nabijati post Count. Kakve veze sto je ako je grafa na servisu ?

Pa zanima me kakve opcije imam kad se vrati i ako je proglase ispravnom a nije ispravna jer je neću sigurno bacit


Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nepišeš sto znaš , pišete bezvezarije. Pišete jednu te istu stvar u vise tema i prelivate iz šupljeg u prazno. Koga ćeš moliti da zamjeni pastu ? Nitko osim ovlaštenog servisa nesmije skidati naljepnice u EU , pošto u hr nema ovlaštenih servisa za komponente, dakle ni jedan servis osim proizvođača direktno nesmije skidati naljepnicu i čistiti pastu, ne pišite gluposti. Druga stvar je ako grafa nema naljepnicu, i opet malokoji servis će ti to raditi jer ukoliko dodje do problema oni su odgovorni, tad mozes odraditi to sam na vlastitu odg da nešto ne sjebes.

Neću nikoga molit odnjet ću je u servis da mi pormjene pastu i naprave šta mogu napravit a naljepnicu skinem šta mi znači garancija ako tvrde za ispravnu grafičku da je neispravna? A i onako je ostalo nekih 5 mjeseci garancije a grafičku trebam i to hitno
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 08:10   #22
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Zato je EVGA zakon, oni ne stavljaju naljepnice tako da slobodno korisnik sam moze stavit sta mu odgovara
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 08:26   #23
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
I gigabyte neki modeli nemaju naljepnice, mada znaju oni stavit na srajfove nesto pa se onda po tome vidi dali je otvarano ili ne.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na