Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2007., 17:33   #61
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Teoretski kad bih ja prodavao svog 2232BW za 2400kn dal bi itko bio zainteresiran? Star je 2 tjedna, nema mrtvih piksela i ima 3 godine garancije (-2 tjedna :).
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 17:35   #62
marq20
Premium
Moj komp
 
marq20's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 620
pa ima ga u drugim dućanima po cijeni manjoj od 3k kuna
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=2232&x=941&y=101
marq20 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2007., 18:02   #63
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Citiraj:
Autor Costa Pregled postova
Teoretski kad bih ja prodavao svog 2232BW za 2400kn dal bi itko bio zainteresiran? Star je 2 tjedna, nema mrtvih piksela i ima 3 godine garancije (-2 tjedna .


zasto bi ga prodavao... mislim, nisi zadovoljan?
Vasko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 18:26   #64
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Uzeo bih radije neki s IPS matricom.

@marq20: Vasko je napisao da ih dućani nemaju još po toj cijeni pa sam zato bacio udicu Monitor je u perfektnom stanju, čak ga i zapakiram u orginalnu ambalažu tako da nema razlike u odnosu na kupnju u dućanu.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 18:37   #65
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Može se kupiti po 2499 kuma....ja zakapario jedan u Linksu...
denied je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 21:02   #66
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Posto je cijena ovog monitora pala na 2400-2500kn,tako je i sam monitor puno isplativiji te bi se sad usudio reci da je dobra ili jako dobra kupnja za te novce.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2007., 21:56   #67
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,767
Citiraj:
Autor ankujund Pregled postova
evo pogelda sam video i mogu ti rec da si me jako razverselio i natira da ga kupim jer to "zamracenje niji nista drasticno i sto se mene tice,super se vidi
stavit cu dva jastuka ako budem lose vidio hahahha
Hmm, možda bi te ipak trebao upozoriti na jedno. Na videu se to zatamnjenje ne manifestira kao u stvarnosti. Zašto? Evo gledao sam opet sada malo i proučavao.. Ako je film/desktop/slika svijetlijih tonova - zatamnjenje se primjeti ali nešto manje nego u sljedećem slučaju. Ako je film mračan (npr X Files koje gledam skoro svaki dan) ta promjena kuta je puno vidljivija na crnoj boji koja postaje još "crnija" i pomalo čudnjikava ("sjaji se").

Moguće rješenje ovoga bi bilo (ako odbaciš soluciju sa 2 jastuka ) da stalak nagneš prema naprijed tako da ga odozada podupreš nekom knjigom ili sl. Time bi dobio koji stupanj više i barem malu slobodu pomaka u krevetu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2007., 10:27   #68
ankujund
Registered User
 
ankujund's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Usa
Postovi: 36
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
da stalak nagneš prema naprijed tako da ga odozada podupreš nekom knjigom ili sl. Time bi dobio koji stupanj više i barem malu slobodu pomaka u krevetu
da..palo mi je to na pamet sta ce vjerovatno i bit...bas sam jucer isao i malo gledao kako to izgleda u zivo,imao sam sansu dosta modela vidjeti u zivo (osim 2232) kojeg nisam u ni jednom ducanu uspio vidjeti

imam jos jedno,opcenito pitanje, koja je preporucena udaljenost za gledanje ovako velikih monitora, 20 ili 22'' monitora

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 29.11.2007. u 15:20. Razlog: double-posting
ankujund je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2007., 14:22   #69
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Jedno pitanjce : Onaj tko je kupio Samsung 2232BW u Hrvatskoj, jeste li dobili DVI kabel sa njim ili samo VGA ? I gdje ste kupili? Jer u specifikacijama piše da se dobiva VGA kabel, a vidim da neki spominju i dodatni DVI.

EDIT : Evo da već kažem pošto nitko nije. Kupio u Mikronisu monitor, dobiju se oba kabela, i DVI i VGA, cd sa osnovnim stvarima, krpica za brisanje, dovoljno .
Mome neiskusnome oku je ovo bolesna promjena (sa 17" CRT) i već vidim da ću se morati malo udaljiti od stola Kaj se kvalitete slike tiče, ma ono, nema nikakve zamjerke, kad je crna podloga, vidi se dolje i gore mali backlight bleed, ali zanemarivo meni,preživjet ću. Ono što mogu reći jest , da tek sad vidim koliko je nekvalitetna slika na dvd filmovima

EDIT 2 : Kvaliteta filma je komatozna (sa moba snimano) , ali mislim da se vidi što je pjesnik htio reći .

http://rapidshare.com/files/74534435/Video009.3gp.html
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "

Zadnje izmijenjeno od: m4dm4n. 05.12.2007. u 21:31.
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 18:00   #70
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Evo i ja danas uzeo 2232BW, i sve sto je receno o njemu, tj. opcenito o TN monitorima vrijedi i za ovaj monitor.... blackligh blending se naravno primjeti, dolje i ljevo malo vise a gore i desno malo manje.... nista strasno ali nekima to moze smetati, meni to recimo smeta vise nego vidljivi kut... sve ostalo je za sad OK, igre nisam puno probavao (odigrao jednu tekmu u PES 2008 i FIFA 2008), moram li govoriti koliko je slika velika , i cini mi se da se jos malo moram sa postavkama boje poigrati....
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2007., 21:39   #71
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Jeli ima tko Samsung 245B i što općenito mislite o njemu ?

http://www.tecnosquad.com/wp-content...07/04/240b.jpg
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 17:29   #72
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
evilmaster, slazem se za blacklight blending, i meni to vise smeta nego sami kut gledanja.
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 18:27   #73
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Ma kut gledanja je na kraju najmanji problem, po meni je veci problem to probijanje svijetla kod gledanja videa, isto tako rezolucija od 1680x1050 mi je premala za 22" monitor, a i fali mu "malo" boja, nekako to izgleda svjetlo i blijedo u odnosu na CRT...
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 00:02   #74
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
boje su jednake i na crt-u i na lcd-u, eto imam 225 bw, prije toga sam imao913N, i jedan i drugi sam podesio po svom ukusu, razlike izmedju crt-a i lcd-a nema. Imas postavke, postelas boje (toplinu), ostrinu, kontrast, brightnes i ako treba poigras se sa magiccolorom u windosima i slika ispada odlicna. jedino backlight bleed izrazen i kut ja losiji dok je ostalo sve 5
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 12:29   #75
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Evo pogledaj ovdje, ja se sa SM2232BW zahebavam vec tjedan dana i nemogu dobiti boje niti blizu onih na CRT-u
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 19:04   #76
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Istina. Nisam imao bog zna kakav CRT, ali se isto zezam sa 2232BW, nikako boje točno namjestiti, nije to to. Boja kože je preroza, a ak idem to štelat , onda se zgube druge boje. Ne mogu reći da je to toliko kaotično, da se naviknuti, ali ono
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2007., 22:17   #77
Vasko
Registered User
Moj komp
 
Vasko's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 29
Evo kupio sam i ja 2232bw (prije sat vremena ) i ja sam zadovoljan sta drugo reci... Istina backlight bleed se primjeti i mozda ako cemo bas picajzliti su boje malo blijede, ali eto ja sam prezadovoljan.
I da napomenem nisam se pretjerano trudio namjestati sliku (sa raznim magic tune ili kako se vec zovu) vec samo malo na monitoru.
I da naravno, stari monitor mi je bio crt 17 a ovaj je 22.... O G R O M A N je

Vasko je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 02:23   #78
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
sorry sto pitam,no ako ce mi trebat garancija za nesto necu moc ic u austriju za to pa dali bi mi mogao neko kopirati garanciju od 2232bw monitora
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 02:41   #79
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor rokoko Pregled postova
sorry sto pitam,no ako ce mi trebat garancija za nesto necu moc ic u austriju za to pa dali bi mi mogao neko kopirati garanciju od 2232bw monitora
To ti neće proći jer moraš imati originalnu garanciju koja je vezana za serijski broj monitora.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2007., 02:47   #80
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
ah ok,hvala, mozes pobrisat post onda
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 11:39   #81
qwertz3
Premium
Moj komp
 
qwertz3's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 40
za vlasnike 2232bw samsunga:

imam ga oko tri mjeseca, sve pet do sinoc...
smanjio sam kontrast i počeo je zzzzuuuujjjjjaaaaaaaatttttiiiiiiiiiiii, i to prilično iritantno
znam da neki stariji modeli imaju sličan problem.
pitanje: sto kazu u servisu na ovaj problem, neda mi se traziti po forumu?

hvala na pažnji
qwertz3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 20:14   #82
Dinamo 87
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 126
imam pitanje: stavio sam 2232bw na stalak i ne stoji skroz ravno nego je donji rub bliži meni od gornjeg, znači lagano ukoso prema meni! tak treba bit?
Dinamo 87 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2008., 21:05   #83
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
@qwertz3

Jel ti stalno zuji, meni se zujanje pojavilo samo u jednom testu slike, kolko se sjecam slika je bila crna sa bjelim crtama po sebi, inace u radu do sada mi se to nije javljalo..

@Dinamo 87

Pa da se pomakivati napred-nazad monitor da si to namjestis..
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2008., 00:51   #84
Dinamo 87
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: hrvatska
Postovi: 126
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
@qwertz3

Jel ti stalno zuji, meni se zujanje pojavilo samo u jednom testu slike, kolko se sjecam slika je bila crna sa bjelim crtama po sebi, inace u radu do sada mi se to nije javljalo..

@Dinamo 87

Pa da se pomakivati napred-nazad monitor da si to namjestis..
ne zuji, pa tek sam ga kupio!
a jel se smije s prstima ić preko ekrana, nemre se oštetit slika? dok sam ga na stalak stavio pol ekrana sam rukom pritiskao
Dinamo 87 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2008., 18:03   #85
qwertz3
Premium
Moj komp
 
qwertz3's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
@qwertz3

Jel ti stalno zuji, meni se zujanje pojavilo samo u jednom testu slike, kolko se sjecam slika je bila crna sa bjelim crtama po sebi, inace u radu do sada mi se to nije javljalo..
zujanje se pojacavalo sa slabijim kontrastom,
iskljucio sam iz struje i nakon ponovnog ukljucivanja prestao je zujati, nadam se za stalno
qwertz3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2008., 19:57   #86
Oblak
Premium
Moj komp
 
Oblak's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 190
Ajd vi meni recite koja je bitna razlika izmedju 2232BW i 226BW, osim u izgledu? Naime kupovao bih jednog od tih, ali ima dosta sumnjivih stvari oko toga. Vidim da je u hgspotu i vemilu 226bw jos uvijek 3k kn, dok je 2232bw 2,5k, sto nije slucaj u nekim drugim trgovinama, gdje je 226bw gotovo 500kn jeftiniji te stoji nekih 2550kn.
Znam da je 2232 noviji model, pa je to mozda razlog zasto bi njega radije kupio, no isto tako moze biti da je to samo drugacije zapakiran 226bw... Imate li nekih saznanja o tome?
Oblak je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 08:35   #87
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
Evo pogledaj ovdje, ja se sa SM2232BW zahebavam vec tjedan dana i nemogu dobiti boje niti blizu onih na CRT-u
Hehe ja kupio 226 CW i mogu reć da sam razočaran skroz sa bojama... Imao sam Mitsubishi 930pro sb prije, stavio sam jedan do drugoga i boje su toliko bolje na CRTu da je to pre strašno. Crvena je pre izražena, plava je bljeda. Doduse u igrama je OK, ali za 3500kn ocekiva sam ipak bolji monitor.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2008., 09:28   #88
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
jel zna netko gdje se mogu vidjet izložena modela Samsunga 2232BW i 226BW.. Naime ne mogu se odlučit izmedju ova 2 modela. 2232 navodno ima bolju sliku, kut, boje, ali nema montazu na zid i sranje sto se ne da zakretat prema napred, nego je max pod 90. i tu su problemi..
226BW mi je ljepsi, ima mogućnost montaže na zid, ali navodno losiju sliku, losiji kut i sl..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 00:30   #89
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
jel zna netko gdje se mogu vidjet izložena modela Samsunga 2232BW i 226BW.. Naime ne mogu se odlučit izmedju ova 2 modela. 2232 navodno ima bolju sliku, kut, boje, ali nema montazu na zid i sranje sto se ne da zakretat prema napred, nego je max pod 90. i tu su problemi..
226BW mi je ljepsi, ima mogućnost montaže na zid, ali navodno losiju sliku, losiji kut i sl..
ja sam osobno pregledao oba i odlucio se na 226bw. razlike nisu velike, cak bi se usudio reci da ih se vjerojatno sa malo štelanja moze oboje dovest u prakticni identični prikaz! ipak je to prepakirani TN u "oh im sooo sexy and smooth" kućište! prosvrljaj malo i uzmi onog koji ima manje bleedinga i koji nema mrtvih pixela i gotovo!
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 06:50   #90
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
jel zna netko gdje se mogu vidjet izložena modela Samsunga 2232BW i 226BW.. Naime ne mogu se odlučit izmedju ova 2 modela. 2232 navodno ima bolju sliku, kut, boje, ali nema montazu na zid i sranje sto se ne da zakretat prema napred, nego je max pod 90. i tu su problemi..
226BW mi je ljepsi, ima mogućnost montaže na zid, ali navodno losiju sliku, losiji kut i sl..
Ja sam uzel 2232 BW prije mjesec i pol i to na način da sam kupio izloženi primjerak u Info-gami u Novom Zagrebu. Taj monitor su jamačno dečki iz prodaje uštelali do jaja pa onda stavili na policu. Slika je bila savršena a ja sam doma samo malo dodao/oduzeo kontrasta i brightnesa ( po osobnom ukusu ). To kaj je po kazivanju djelatnice ( ima se kaj za vidit!!) monitor radio na polici 5-6 dana prije no što sam ga kupio, zaista ne mijenja ništa bitno u njegovom životnom vijeku. Mrtih piksača nema i ja sam prezadovoljan. Bio je kod mene frend koji ima 226 i čudi se kak je kod mene tak dobra slika...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na