Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.11.2006., 17:42   #1
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
HP dvojba- Pavilion dv6000t vs. NX 7400 & Dell latitude D820

Kao prvo pozdrav svima! Citam vas vec dosta dugo, al sam se tek nedavno odlucio registrirat na forum.

Dvoumim se između ova dva modela HP-a. Znam da nebi trebalo uspoređivat poslovnjake i kućne modele, al za pravog poslovnjaka nemam dovoljno krznenih životinjica pa sam morao povuć neku crtu u odabiru.

Od prijenosnika očekujem da ima 15,4“ ekran, konstrukcijski da bude koliko-toliko čvrst, 80 Gb hard, Intel-ov core ili core2duo i Wlan,Bluetooth... i da ulazi u studentski budžet (negdje do 6 500 kn)

Lap bi služio za rad doma, za pisanje u Wordu, gledanje filmova, slušanje muzike, crtanje u CAD-u, općenito za fax, gdje bi se i povremeno prenosio, zbog toga bi htio da konstrukcijski bude malo čvršći, jer ne bi stajao doma stalno.
Dvojba je sljedeća

HP Pavilion dv6000t
EZ829AV
  • – FREE Upgrade to Genuine Windows XP Media Center!!
  • – Intel(R) Core(TM) 2 Duo processor T5200 (1.60 GHz)
  • – FREE Upgrade to 15.4" WXGA BrightView Widescreen!!
  • – 256MB NVIDIA(R) GeForce(R) Go 7400
  • – HP Imprint Finish + Microphone
  • – 1024MB DDR2 System Memory (2 Dimm)
  • – FREE Upgrade from 40GB 5400RPM to 80GB 5400RPM
  • – LightScribe Super Multi 8X DVD+/-RW w/Double Layer
  • – Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network w/Bluetooth
  • – 6 Cell Lithium Ion Battery
  • – Microsoft(R) Works/Money
Oko 6000 kn

HP NX 7400
Procesor: Intel Core Solo T1350 1.86GHz (2MB cache);
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800, BriteView
• Grafički sustav: Intel Graphics Media Accelerator 950 do 224MB
• Radna memorija: 1024MB DDR2 (proširivo do 4GB)
• Tvrdi disk: 80GB SATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Masa uređaja: 2.54 kg
• Baterija: 3:30h
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Bluetooth: da

Oko 6000 kn

1. Sad mene zanima dal mi je bolje uzet Paviliona (iz Amerike) ili da tu uzmem NX-a?
2. Ako uzmem Paviliona moram samo tu kupit kabel od punjača do utičnice, punjači su isti?

3. Kakva je razlika između Imprint finish-a kućišta i Standard finish-a? Na HP stranici nema slike kakva je razlika.

4. Što je bolje, 802.11b/g WLAN ili Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network w/Bluetooth? Razlika u cijeni je skoro nikakva.

5. Kakva je kartica Nvidia GO 7400?

Ako tko ima bolju soluciju, neka slobodno viče.

Ispričavam se na podužem postu i zahvaljujem se na odgovorima.

Zadnje izmijenjeno od: Bull. 03.12.2006. u 14:04.
Bull je offline  
Staro 27.11.2006., 17:54   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Idemo redom.
1. Pavillion je jači, ali njega nema za kupit u ovom dijelu Europe i mogao bi imati jednog dana problema oko dijelova
2. Koliko sam čuo od iskusnijih, punjač radi i na 110V/60Hz (USA) i na 220V/50Hz (EU) pa ne trebaš ništa posebno nabavljati. Ovu informaciju TREBA provjeriti!
3. nemam blage, ali pretpostavljam na Imprint znači da ti ne ostaje trag prstiju na kućištu
4. WLAN je jednak. BT imaju oba. Svejedno je što odabereš.

Više informacija bi mogao dobiti od vranoga1 obzirom da je on maher u tom području. Od njega bi mogao dobiti i nekakvu alternativu za navedenu cijenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2006., 18:02   #3
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
^^ Šta nema Paviliona u Trstu? Samo nema mogućnosti samostalnog sastavljanja konfiguracije.
Bull je offline  
Staro 27.11.2006., 18:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pod "ovaj dio Europe" sam mislio na Balkan.
Ova prodavaonica se nalazi u trg. centru Torri d'Europa. Za nabavku laptopa iz nje se možeš dogovoriti s userom nino5. Nadam se da znaš nešto talijanskog.
http://compraonline.mediaworld.it/we...0000&langId=-1

EDIT: na dnu podataka o laptopu imaš masnijim slovima napisano kakvu memoriju ima grafa. Ako piše "condivisa" znači da je shareana. Isto važi i za HyperMemory tj. TurboCache. Ako piše "dedicata" znači da grafa ima vlastitu memoriju. Naravno da su takve grafe bolje. I skuplje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 27.11.2006., 19:54   #5
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Znam za Media World, moj najdraži dućan u Trstu

Tamo sam već gledao i dođe me nešto skuplje nego u Americi, s tim da nemogu slagat konfiguraciju.

Potaknut ovim izvrsnim vodičem od Gorana sam došao u dvojbu dali će mi Pavilion bit dovoljno "čvrst" za prenošenje.
Bull je offline  
Staro 27.11.2006., 21:31   #6
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Stvar je u tome da za testirat Pavilion moram ic u Trst, to mi je najbliže di ga mogu vidjet, zato me zanimalo kakva je razlika između NX-a i Paviliona, pošto je Pavilion kućni model.

NX-a sam malo gledao i čini mi se dovoljno čvrst, al nemam pretjeranog iskustva s prijenosnicima, pa neznam dal je to "dovoljno" čvrsto za prijenosnike.

Nitko mi nije odgovorio kakva je nVidia 7400 kartica? Ima 128 MB vlastite + 128 MB share memorije.

I dali tko zna točnu razliku između imprint-a i standarnog finish-a?

@ vranoga1 - imate kakav prijedlog u mom cijenovnom rangu, u odnosu na moje potrebe?
Bull je offline  
Staro 29.11.2006., 21:06   #7
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
TOčno, u taj budžet nejde Core 2 Duo i 15,4" ...HP NX serija barem moj 6325 je stvarno dovoljno čvrst jer sam ga ja baš "mučio" jedino je mekan na plastici od LCD-a i ispod DVD nekih 2-3 cm...ovo ostalo je robusno...možeš ga slobodno rasklopljenog uhvatit za jedan rub i podići...ne mrda...al ne moj sada divljat potom pitanju da ga sad uhvatiš za rub pa vrtiš vamo-tamo po sobi...vjerujem da će prije izletit iz ruke nego mu nešt bit al svejedno
hrca je offline  
Staro 29.11.2006., 21:11   #8
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Intelova grafička je stvarno jadna...ja sam prije bio skeptičan na ovakve postove dok se nisam osobno uvjerio...

Mislim da moj ima imprint finish ili neki anti scratch, ne sjećam se ali to izgleda dobro u praksi...nema maljanja (iako nije ni to potpuno istinito, ali je bolje neg obična plastika na jeftinijim modelima)
hrca je offline  
Staro 02.12.2006., 04:56   #9
windpath
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 15
ja imam pavilion dv5223om, cijena tu u americi je oko 800$, al ih kod nas nema.
Sta se cvrstoce tice, vjeruj mi laptop je zaista jako cvrst, nema skripanja ni pomicanja u plastici. Vjeruj mi, drzao sam puno laptopa u ruci i ovaj je jedan od najcvrscis.
Jedino je dosta tezak, moj je oko 3.2kg. Ima anti scratch, remote control, media center, i widesrceen je. Sve u svemu, odlican kao desktop replacement, a za prenosit je ok, osim sta je malo tezek i baterija traje samo 2 i pol sata.
windpath je offline  
Staro 03.12.2006., 14:03   #10
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Imam još pitanja

1. Vi koji ste kupili vani laptop, kako ste riješili ove naše dijakritičke znakove? Da li postoji mogućnost programiranja tipki pa da nalijepim naljepnice? Još postoji problem što od tipke L na desno ima dvije tipke, a da bude pravilan raspored tipki trebale bi tri tipke.

Kako sada izgleda uzet cu Dell latitude D820, dođe me malo više, al ću se malo strpit pa uzet pravu stvar.

2. Imam pitanje u vezi tog modela, kakva je razlika između kartice od 512 i 256 MB, dal mi treba ova od 512 za crtanje u autocad-u? Razlika u cijeni nije velika.

3. Dali se isplati dat 70 $ više za ram od 6xx mHz? il da uzmem za 70$ manje onaj od 5xx?

4. Kakva je razlika između dell-ove wireles kartice u odnosu na intel-ovu? za Intel-ovu se nadoplaćuje 10$ ?!

5. Dal da uzmem WUXGA il mi je dovoljan WSXGA? WUXGA košta nekih 80 $ više, negdje sam čitao da je to prevelika reza za 15,4" , dal je to istina?

6. Nije mi nitko odgovorio na pitanje u vezi punjača, provjereno...

Zahvaljujem se

Zadnje izmijenjeno od: Bull. 03.12.2006. u 14:21.
Bull je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2006., 18:55   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Bull Pregled postova
....1. Vi koji ste kupili vani laptop, kako ste riješili ove naše dijakritičke znakove? Da li postoji mogućnost programiranja tipki pa da nalijepim naljepnice? Još postoji problem što od tipke L na desno ima dvije tipke, a da bude pravilan raspored tipki trebale bi tri tipke......
1. Neznam otkud ti ovo, ali ja imam HP kupljen u Trstu i od tipke L ima 3 tipke desno, sto je kod nas Č,Ć,Ž....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 03.12.2006., 19:54   #12
Bull
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 48
Onda ću uzet ovu od 256 MB. Nisam znao da je tako mala razlika u performansama, ionak mi netreba lap za igre.

Na USA stranici piše da Intel-ova dođe 10$ više.

Onda cu uzet WSXGA i 667 mhz.

@nino5- vidio sam na slici lap-a da ima dvije tipke... al lako za to, da li je moguće ih programirat?

EDIT: evo slike,slabo se vidi
Bull je offline  
Staro 03.12.2006., 20:48   #13
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Bull Pregled postova
....@nino5- vidio sam na slici lap-a da ima dvije tipke... al lako za to, da li je moguće ih programirat?...
Nemas tu sta programirati : stoopid , nazalost...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 04.12.2006., 02:49   #14
windpath
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 15
je, samo su dvije tipke, jedan od boljih nacina da to rijesis, je da kupis usb tipkovnicu sa nasim znakovima, pa ju imas doma kad pises neke tekstove i sl., a kad nosas laptop okolo, nije da ti treba bas tipkovnica toliko.
windpath je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na