Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2022., 05:28   #3631
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nadam se da izgledas ko arnold u primeu, inace ovo sve pada u vodu…


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 07:56   #3632
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Nadam se da izgledas ko arnold u primeu, inace ovo sve pada u vodu…
Fulao si, mislim da kenti naglasak stavlja na zdravlje, a sigurno ne na mišićnu masu + to što je Arnold bio napravio od sebe definitivno nije zdravo (a većini ni lijepo).

Kolega je puno istraživao i složio sebi prehranu koja mu odgovara, to poštujem. Nije se zaljubio u jednog influencera i pao totalno pod njegov utjecaj.

Isprobavao sam i ja svašta i moram priznati da sam se, u periodu kad sam drastično smanjio unos UH, osjećao najbolje. Potrebno je relativno kratko vrijeme da se organizam navikne.
Nažalost, karakter mi ne dozvoljava dugo ostati na tome jer volim svašta pojesti, a ne volim avokado
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2022., 09:10   #3633
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor kenti Pregled postova
Hranim se kako su se prije ljudi hranili, npr. doručak, jaja, slanina, neko povrće. Ručak povrće i meso, večera neka kombinacija svega toga. Imaš detalje u Anitinoj knjizi. Ja izgledam skoro pa 10 godina mlađe. Nitko ne može pogoditi koliko godina imam.

Zapravo si sit stalno, jer te masti zasićuju, a šećer ogladni. Nije mi problem izdržati post bez ičega 20-24 sata, ne idem u ekstreme kao neki 48+ sati. Ovo je dovoljno da aktiviram autofagiju par puta mjesečno. Normalno da nije za dane kad radiš teške fizičke napore taj dan. Autofagiju, najbolji tenisač i mnogi olimpijski pobjednici prakticiraju, svi smo u istom kultu, hahaha.

Weston Price je otkrio mnoge stvari, ali nitko od njih ti nije 100% u pravu, ti sam trebaš skupljati informacije iz različitih izvora, shvatiti što je točno, što ne i donositi odluku za sebe. Npr. jedan doktor, koji je otišao najdalje u prehrani i svemu, sam vrh znanja, opet nema pojma o nekim drugim stvarima, koje sam naučio od nekog drugog doktora. I ta knjiga je dobra za početak, ali trebaš nadograditi to znanje iz drugih izvora.



Ovo je promašena teorija, koje su financirali proizvođači određenih prehrambenih proizvoda. Kad shvatiš kako ljudsko tijelo funkcionira bit će ti jasnije. Zašto se životinje tove sa žitaricama?

@Elven da, izbacuju se svi ugljikohidrati osim povrća, tj. cilj je ograničiti unos na nekih 50-ak grama dnevno. Samo jedeš povrće koje ima malo UH. Ja nisam išao tako drastično, planiram napraviti kombinaciju s 50 i s do 200g UH, pa vidjeti što je bolje. Ne odgovara sve jednako svima.

@blava soda bikarbona
Vecinu sto pricas se podudara sa mojim iskustvima, istrazivanjima i iskustvima drugih iz mog blizeg kruga.

Ono gdje grijesis ako zelis max zdravlje je sto precesto jedes meso.

Ali preatsni govoriti da su ugljikohidrati zlo, jer veci idiotizam dugo nisam cuo.

Stavit milka cokoladu i organski uzgojenu papriku u isti kos moze netko tko je ignorant i ne razumije nista, ili netko tko malo previse podrazumjeva u tipkanju, pa preskace bitne stvari.

Ocito nisi istrazivao do kraja, pa cu di dati hint sta sljedece da istrazujes i citas: glikemijski indeks

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 10:32   #3634
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Molim lijepo, sin osnivača Ferrero firme koji je usavršio Nutellu (koju je izmislio njegov čača pod nazivom Supercrema) je umro u 89. godini. Nemojte vi meni o zdravoj hrani
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 10:45   #3635
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Vjerojatno jer je znao sto treba izbjegavati u sirokom luku
hash je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 15:20   #3636
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Vecinu sto pricas se podudara sa mojim iskustvima, istrazivanjima i iskustvima drugih iz mog blizeg kruga.

Ono gdje grijesis ako zelis max zdravlje je sto precesto jedes meso.

Ali preatsni govoriti da su ugljikohidrati zlo, jer veci idiotizam dugo nisam cuo.

Stavit milka cokoladu i organski uzgojenu papriku u isti kos moze netko tko je ignorant i ne razumije nista, ili netko tko malo previse podrazumjeva u tipkanju, pa preskace bitne stvari.

Ocito nisi istrazivao do kraja, pa cu di dati hint sta sljedece da istrazujes i citas: glikemijski indeks

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Nisi shvatio poantu, povrće jedem i zdravo je. Neko manje, neko više. Mnogo povrća sadrži jako malo UH i neće praviti probleme.

Šećer i žitarice su najveće zlo. Ako dobivaš UH iz žitarica to nije zdravo. Ovisi kako ih rasporediš i odakle dobivaš. Nije isti šećer iz voća i milke. Za glikemijski indeks znam preko 20g., još dok su nam BB prodavali ideje o zobenim za doručak. Naravno da nije sve isto.

Vjerojatno najveći kult u cijeloj toj priči o prehrani bi bio veganstvo, a zatim ono što su nas učili u školama da treba jesti puno žitarica.
Npr. Rimca, kao poznatog predstavnika veganskog kulta, i slične čeka opasna budućnost. Oni su podložniji gadnim bolestima ako ne kompenziraju to na pravi način.

Ne izgledam kao Arnold jer nemam vremena više se time baviti kao dok sam bio mlađi. Zadovoljan sam jer mi mozak bolje radi, imam više energije, zdravlja nego prije.
Tko proba 2 mjeseca bez žitarica, peciva, šećera i ostalog smeća vidjet će razliku. Ne mora meni vjerovati. Jedini je problem što je ovisnost o šećeru vjerojatno gora i od mnogih droga.

@Bruno, Pietro Ferrero osnivač Ferrera je umro s 50godina, sin mu je umro s 89. Vjerojatno je skužio da mu je starog ubio šećer i promjenio prehranu.
kenti je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2022., 15:44   #3637
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Moraš znati da čisti protein od sirutke i whey što mi pijemo nije isto.

Svaki kupljeni prašak koji mi pijemo je pun zaslađivača, umjetnih sladila i dodataka koje nikako dugorčno nisu dobri za tijelo. Guls je pravi primjer.

Zato, mesina.
Pa jesam rekao da moze probati s wheyom koji nema dodataka? Dakle bez okusa i zaslađivača.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 10:45   #3638
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Kažu da čovjek uči dok je živ. Svojedobno sam proučavao tekstove online koji su bili, istinabog, bez dokaznih materijala ali su govorili o tome koliko sladila u biti štete tijelu. Konkretno su tu bili sukraloza i aspartam. Nigdje nije dokazana štetnost istih (iz ovih ili onih razloga, ne ulazim), ali liječnici tvrde da je to iznimno štetno (iz ovih ili onih razloga), pogotovo ako se dugoročno konzumira. Također tvrde da je sve gazirano = štetno. Čovjek se ne interesira pa ne zna. Život je takav da smatraš sve što ti se servira - zdravo za gotovo.

Zasad ću izbjeći na jedno mjesec dva gazirano zaslađeno i općenito whey/kreatin. Čisto da vidim gdje stojim.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 12:14   #3639
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Od gaziranog samo gemišt.

Šalu na stranu meni je frendica doktorica već prije par godina rekla da pripazim na bubrege ako mislim žderati whey i ostale proteine u prahu. Recimo da sam prihvatio savjet i da iste uzimam samo kada sam u stisci s vremenom i ne stignem jesti nakon treninga.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 12:41   #3640
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Nema do gemišta, najbolji preworkout u svakom slučaju.
Kad god mi se ne da, a to je često jer because dijete, jedan mrzli gemišt i nakon par minuta - bam.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2022., 13:49   #3641
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kad smo već kod toga.

Tu i tamo kada sam u stisci, kupim onaj Zbregov Protein 50g (pola litre u flašici).

Jučer otišao u Konzum, 18,99kn mu je cijena.

Lijepo se okrenuo na petama i izašao van iz dućana.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2022., 14:08   #3642
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Meni su super oni lidl proteinski jogurti po 5,99kn.
tj BILI su mi super, prokleti BILI
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 01:16   #3643
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kad smo već kod toga.

Tu i tamo kada sam u stisci, kupim onaj Zbregov Protein 50g (pola litre u flašici).

Jučer otišao u Konzum, 18,99kn mu je cijena.

Lijepo se okrenuo na petama i izašao van iz dućana.
Ti napitci su sve kemija neka, bolje popiti 2 klasicna jogurta ili kefira (imaju i probiotike) umjesto Protein ili Fit napitaka.

"Okret na petama" haha
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 11:31   #3644
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor stitrek Pregled postova
Ti napitci su sve kemija neka, bolje popiti 2 klasicna jogurta ili kefira (imaju i probiotike) umjesto Protein ili Fit napitaka.



"Okret na petama" haha
Obicni vocni jogurt sa sladilima i whey proteinom,ne kuzim kakva se kemija spominje osim sladila kojih ima u svakome "low sugar"proizvodu

Poslano sa mog M2101K9G koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2022., 13:22   #3645
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar