Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2007., 00:05   #1
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Asus Blitz Formula

bok trebaju mi podaci vezani uz ovu maticnu plocu cuo sam da je predobra za oc.anje sto trazim i ima dobar bundle (mislim na zvucnu i ostalo)
lova najmanji problem
treba mi ploca koja je dobra za oc.anje da provjereno ispravno radi i daje newbie frandly jer sam novi u oc.anju tako da krenem od neceg jednostavnog a da daje odlicne razultate. znaci voljan sam saslusat i ostale prijedloge i sugestije naravno.

pozeljno da mi se javi neki vlasnik spomenute ploce pa da dobijem info iz prve ruke. kako se ponasa i ostalo...

BTW najbitnije je da ima uredan bios koji ispravno radi i koji podrzava clock memorije preko 1150mhz jer imam ocz 9200!!!! jer me striker razocarala i sad je trenutno na reklamaciji i mislim se tog smeca rijesit jer bios je uzas zivi!!!


Svima zahvaljujem na paznji
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 00:09   #2
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
DFI LANParty UT P35 - dalje ne moraš tražiti

Ultimativna overclock ploča
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2007., 00:30   #3
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
di se ona moze nabavit i cijena naravno... neda mi se sad googlat jel to slucajno ima wolv?! ako se ne varam.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 01:00   #4
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
DFI LANParty UT P35 - dalje ne moraš tražiti

Ultimativna overclock ploča
Ne bih samo tako olako prešao preko ove Blitz Formule

@jurbas - dovoljna bi ti bila i mnogo jednostavnija ploča.

Ako si početnik ne bih ti baš preporučio takve ploče jer (pre)detaljan BIOS takvih ploča nije za svakog

Inače DFI-jku ima vex sa PCE, Wolverine ima Dark Infinity sa 965 čipsetom (ako ju dosad nije prodao).

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 08.10.2007. u 01:23. Razlog: Dodatak
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 02:08   #5
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
heheh razer citao sam o njoj blitz formuli da je jednostavna za clock imam nekog pojma ali nisam clocko nista previse znam baratat sa normalnim stvarima i ima jedan +kod mene sto sad trenutno imam doma asus p5k-e koja ima jakooo slican bios sa ovom a na toj ploci sam digao q6600 na 3.0ghz i rame na 1150 u nekih 3min radilo je stabilno sa tt big typhoon, ballistix 2X1gb 1066mhz ali i 480w napajanje koje je staro (thermaltake) 2god pa me malo strah radi pada napona pa sam vratio na normalu i btw to mi je drugi komp u kuci... (sa kojim se koristi moj stari za cad) moje kako rekoh na reklamaciji radi ploce...
btw razer koliko bi se dalo clockat q6600 sa watercoolingom?! vidim da si ti expert u podrucju oc.anja

razer jesi se susreo sa striker extreme? vjeruj mi ona ima konfuzan bios i jos k tome nije dobar tj meni nije radio mozda sam bas bio sretnik sa skart plocom....

EDIT: nije problem u jednostavnosti neko u funkcionalnosti biosa da je pregledan da se zna sto je sto i da je ultra stabilan i spreman za mucenje
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 11:26   #6
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
pa Q6600 mozes ga naklockat na 4,0 i vise sa vodenom, ali i sa jako dobrim zracnim mislim...
u takvim ''OC'' plocama, BIOS je malo tezak za skuzit ako si tek poceo, ja na Commando imam brdo opcija, i trebalo mi je malo da se naviknem
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 12:29   #7
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
ma uvijek postoje ljudi dobre volje na forumima da ti pomognu u prvim koracima.... tako i sa time... ja ne namjeravam pretjeravat mislim dici proc na 3.2 za 0-24hrs upotrebu i to je to nista previse memu na 1200 graficku ne namjeravam dirat... i to je to to su mi neki planovi....

koliko sam ljudi skuzio maticna po pitanju oc.anja je najbitnija ako ona nije dobra nema ni dobrog ocinga tako da zelim nabavit jednu od najboljih ploca trenutno na trzistu da ne bi bilo nekih problema striker me uzasno razocarao jer bilo je naznaka da ce popraviti kompletan bios a nisu

@veliko pile pitanje jel to stabilnih 4.0 i za normalnu upotrebu ili za banchmark i rezove?
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 12:47   #8
veliko_pile
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 583
stabilno radi li-la..za banchmark i rezove ce radit..ali da ga drzis na 4,0 24/7..hmm nebi bilo dobro, opteretio bi ga bez veze...pogledaj na Listu 3D mark 06 scorova ovdje, u PCE (pogledaj i pitaj Jim22)
veliko_pile je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 13:46   #9
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
za ovo što si naveo kolko misliš kloknut proc tebi netreba asus blitz formula matična, čisto bacanje love. pa 3.2 ghz češ moči postiči bilo kojom matičnom takoreči, ako uzimaš formulu onda je bar iskoristi na momente nekim benchmarkom i sl. za Q6600 3.2 ghz je ništa, on može puno bolje i više za svaki dan. ja svog držim na 3.8. imam asus blitz formulu i njezin bios nije baš za početnike, makar kad jednom nešto naučiš sve je slično,znači osnovne stvari bi trebao znati na bilo kojoj matičnoj i biosu. za memoriju imaš puno opcija i možeš bez beda preko 1150.uglavnom ja sam matičnom prezadovoljan.
v-drop takoreči ne postoji.ploča ima več ugrađeno vodeno za heatpipe,znači netrebaš blok kupovati.ak imaš love uzmi je ali je onda i iskoristi.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 15:14   #10
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nema ti potrebe siliti memoriju da radi na 1200MHz. Za 24/7 rad bi bilo i više nego dovoljno da radi na 800MHz na CL4 ili na 960MHz (400*8 i 2.40 djelitelj).

Kad sam se prvi put sureo s pločom, nije mi dost toga bilo jasno, no kako kolega dugixy1 veli, s vremenom s priviknes

Btw vjerujem da će ti napajanje biti dovoljno, no ako misliš da neće, ubodi neko ''novijeg datuma'' tipa Corsair VX450W.

I da, što ti nije dovoljna taj P5K-E koju sad imaš?
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2007., 16:50   #11
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
imam dva racunala slozena u isto vrijeme oba imaju q6600 ballistix ima to racunalo sa p5k-e a moj komp vam je onaj koji mozete procitat.... znaci imam q6600 ocz 9200 BFG 8800GTS 640 itd itd.... meni je striker riknula do kraja.. sad trebam uzet zamjenu.... mislim ljudi da cu uzet tu asus blitz formulu jer svejedno sto uzeo ponovo ce biti konfuzno i tesko pa bolje onda skuzit sve odjednom nego da kasnije bude bilo sa nekom drugom plocom....

skuzio da ploca ima nekaj za vodeno hladenje cekaj to se samo upikne u seriju i sljaka sa vodenim??? pretpostavljam da se to spoji selnama ili necim slicnim??? ako je tako onda definitivno znam sto cu uzet ako to mogu hladit tekucinom koja zivot znac


BTW maticna ima odlicnu zvucnu na sebi kao i ostali bundle sto isto tako bitno a ako je razlika u cijeni opravdana onda mi cijena nije toliko bitna. a i naravno ako ce se dat vise od 3.2 za neki testic namjeravam ici da vidim mogucnosti vodenog hladenja i toga ne brinite ali mislio sam 3.2 dugotrajan rad znaci prakticki serverski 0-24 tjedan dana bez restarta i gasenja jos me nisu naucili kako da ugasim komp
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 16:54   #12
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
skuzio da ploca ima nekaj za vodeno hladenje cekaj to se samo upikne u seriju i sljaka sa vodenim??? pretpostavljam da se to spoji selnama ili necim slicnim??? ako je tako onda definitivno znam sto cu uzet ako to mogu hladit tekucinom koja zivot znac
Yup, samo cijevi spojiš na blok.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 17:06   #13
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
e sada gdje nabavit konektore??! za to cudo imam crijeva mi je ostalo doma od CPU blocka znaci stock crijevo od kandalfa ?! jer to cu onda definitvno napravit tako....


ili neki pictures da mi netko posalje kako je to napravio tako da to tako napravim... ma ta ploca je 500kn jeftinja od onog skarta a bolja 100puta uff al me za*** ta strikerica.... jedina stvar kad sam ja kupovao te ploce nije bilo
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 17:30   #14
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
imam dva racunala slozena u isto vrijeme oba imaju q6600
Koristiš za Photoshop (~1.5MB), rendering i kodiranje u 1080p?
McG je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 17:47   #15
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
obradom videa znaci i hd 1080p takve stvari photoshopm mi se stari bavi i cad programima autocad i ostala banda....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 21:28   #16
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
e sada gdje nabavit konektore??! za to cudo imam crijeva mi je ostalo doma od CPU blocka znaci stock crijevo od kandalfa ?! jer to cu onda definitvno napravit tako....


ili neki pictures da mi netko posalje kako je to napravio tako da to tako napravim... ma ta ploca je 500kn jeftinja od onog skarta a bolja 100puta uff al me za*** ta strikerica.... jedina stvar kad sam ja kupovao te ploce nije bilo
evo vidi sliku od speacmastera i njegovo vodeno na asus blitz formuli

http://www.fotorola.com/uploads/985f75e450.jpg
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2007., 23:49   #17
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
znaci shelne drze bez problema??? malo me strah tih shelni jer kad vidim kako auto zna nastradat od toga hmmm.... morat cu nekaj smislit makar mi se ovo jos vise svida btw koji VGA block valja za vodeno hladenje znam da je off topic ali eto da ne otvaram nove teme
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2007., 02:03   #18
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
znaci shelne drze bez problema??? malo me strah tih shelni jer kad vidim kako auto zna nastradat od toga hmmm.... morat cu nekaj smislit makar mi se ovo jos vise svida btw koji VGA block valja za vodeno hladenje znam da je off topic ali eto da ne otvaram nove teme
evo tu imaš,meni nadam se danas stiže jedan
http://ekwaterblocks.com/shop/index.php?cPath=21_31_42

dosta košta trošak kupovine netom,pa nađi temu tu na forumu dečki če skupa kupovati i podjeliti troškove pa se pridruži. kod nas nemaš nikakvu ponudu što se tiče vodenih blokova.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 12:26   #19
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Samo da napomenem kako DFI bila Infinity ili još gore LanParty nisu nikako za ''početnike OC-a'' jer imaju dosta opširan bios
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2007., 23:13   #20
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
wolv hvala tvoje misljenje cijenim ma blitz forumuli cu pa cu sve bubnit na vodeno ladenje pa koga sisa
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 11:36   #21
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
Asus Blitz Formula

znam da je ploča već vremešna ali me ipak intrigira.

dakle:

1. da li itko zna kamo se može nova nabaviti, legalnim putem, znači kupovinom u trgovini (može i webshopu)?

2.. da li je u dizanju FSB-a usporediva sa DFI LP P35 UT? i ako je, koja je ipak bolja?

3. koristi li ičemu waterblock na NB? mislim osim estetici

4. kakva je podška Asus-a i ROG-a za svoje starije ploče? npr za ovu Mars koju sad imam još uvijek izlaze i official i beta driveri / novi BIOS-i itd

5. jedno općenito pitanje vezano uz pci express portove; ahem, dakle, ako bih u jedan ubo grafu a u drugi imam namjeru ubosti SATA RAID kontroler, dal bi mi onaj prvi pci express port radio na X16 ili X8/Xštajaznam?

6. na nekim kutijama je napisano da se uz matičnu dobije i priložena igra S:TA:L:K:E:R pa me zanima dal je to demo ili ful verzija?

7. ima li itko dotičnu ploču pa da podijeli iskustva?

hvala
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 12:36   #22
stopalo9
Premium
 
stopalo9's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 763
neznam na sve odg no za 6to znam da nemozes full racunat na igru,jer ja uz maximus formulu nisam dobio makar je naznaceno na kutiji
stopalo9 je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 12:40   #23
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
nije baš vremešna, ima ona toga još za reć

1. nemam pojma, ovlasteni zastupnik za asus ili tako nest
2. usporedivo itekako ali po meni dfi bolji
3. ne koristi ničemu, samo je H2O ready
4. izadaju biose i sl. za sve ROG jos uvijek
5. ne znam EDIT: jel nema ugradjen intelov raid kontroler?
6. imo sam neke asusove stvari u rukama (2900xt) i dobila se cijela verzija, al to je u svakoj drzavi drugacijei ovdje se govori o ploči...

vise odgovora pronaći ćeš tu http://forum.pcekspert.com/search.php?searchid=1061988

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 01.06.2008. u 12:54.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 12:51   #24
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
hvala vam lijepo!

timmy75, mozes li mii samo reci po cemu ti je osobno DFI drazi/bolji?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 12:56   #25
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
hvala vam lijepo!

timmy75, mozes li mii samo reci po cemu ti je osobno DFI drazi/bolji?
pa ne znam, imam jednu staru dfi pa mi je u srcu, al sad sam narucio komanda pa volim i asus,, ne znam dfi je po onom sto sam citao po forumima malo bolji, al nisam siguran, pitaj razera ili nekog kompetentnijeg od mene
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 13:03   #26
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
1. Teško ju je bilo nabaviti kad je izašla, situacija je ista i sad, čini se.
Ako bi ju netko trebao imati, to je MSan, pa probaj nazvati i pitati.

2. DFI ipak ide više od Blitz Formule. Potonjoj je neki max oko 600MHz. Točnije oko 590MHz, stabilna na oko 570-580. Ovo dosta ovisi i o procesoru. Nije lako naći CPU koji poteže 600MHz.

3. Naravno da koristi, možeš ga koristiti i pasivno a možeš spojiti i vodeno na njega, pri čemu se drastično manje grije.

4. Podrška je dobra. BIOS-i za 45nm procesoree kao i za ostale Asusove ploče su tu. Sa istim tim zadnjim BIOS-om se granica u FSB-u pomakla za par desetaka MHz-a.

5. Crosslink čip služi kako bi bandwith prvog PCI-E x16 utora podijelio sa drugim. Čime se dobija 2x8 propusnost. Jer P35 čipset sam po sebi pruža 16x4. Moja pretpostavka jest da će dodavanjem tog kontrolera prvi ipak raditi na x16, a drugi x4.

7. Ja sam radio na njoj. Kolega ju je kupio čim je izašla, pa smo imali jednu bench sesiju.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2008., 13:22   #27
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
e super, hvala !
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na